23.1.2019 | Svátek má ZdeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Jak silné jsou evropské hodnoty?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 72, poslední: 12.6.2018 2:33, přehled diskusí

:
Autor: V. Molík Datum: 12.6.2018 2:33

Vy máte asi dost vymyto, že? V té ,,totalitě", kterou máte na mysli jste dostal možnost bydlení od státu, dostal jste práci s takovým platem, že jste dokázal z toho platu platit komplet náklady na bydlení (nebyly mobily a počítače - to je pravda...) a uživit rodinu a nikdo Vám nevyhrožoval vyhazovem z práce z důvodů vnitřních problémů zaměstnavatele, kdy jste se ocitl na ulici ne vlastní vinou bez prostředků. A totalitní bylo v tom jen to, že pokud jste v práci sabotoval výrobu, tak Vás dali na práci horší a hůře placenou Vaší kvalifikace. -> V tom byla potlačována ta demokracie. To je pravda...

A teď mi popište První republiku. Třeba jako spisovatelé, kteří napsali o té době romány jako je ,,Siréna"!

:
Autor: V. Molík Datum: 12.6.2018 2:20

To máte pravdu, že nenařizoval... Ale znovu: Co ke demokratického na tom, že vlastně ,,demokratický" stát vzal lidem konkrétní subjektivní možnosti ve výběru práce, že ten lidem nezbývalo nic jiného, než nádeničit u sedláka, který v systému ,,demokracie" fungoval jako otrokář???

:
Autor: V. Molík Datum: 12.6.2018 2:14

Co neustále stupidně pletete do hovoru o demokracii ekonomiku??? Cožpak nechápete, že jsou to naprosto dvě různé věci, které spolu souvisí jenom aby se ukojil tzv. ,,alibismus" a potlačila demokracie?

Na kterém místě :
Autor: B. Hamal Datum: 11.6.2018 23:02

v seznamu až dosud realizovaných evropských hodnot se nacházi kolonialimus, imperialismus, nacismus, fašismus?

Re: To není pravda...:
Autor: M. Prokop Datum: 11.6.2018 21:35

Arbitrem "pravdy" jste vy? Nebo nějaký ten Wolf či kdo?

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 11.6.2018 21:33

Stát první republiky nikomu nenařizoval, kde má pracovat. Pletete si politiku a ekonomiku.

Re: CO to vlastně je, ty "evropské hodnoty ?:
Autor: M. Prokop Datum: 11.6.2018 21:31

Ten okupovaný Tibet si podporu docela zaslouží.

Proboha, přestaňte míchat demokracii:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.6.2018 21:29

s ekonomickým systémem. Demokracie = volební, politický systém. Ekonomický systém je o soukromém podnikání, nebo kolektivistickém.

Soukromé vlastnictví / "společné", státní, které se už tolikrát ukázalo jako neprosperující, protože zničilo to základní, co pomáhá prosperitě - konkurenci. Soutěž.

No... neptal jste se, protože netušíte souvislosti:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.6.2018 21:23

Nejspíš ekonomice nerozumíte

Vy jste mimoň:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.6.2018 21:21

CO to vlastně je, ty "evropské hodnoty ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.6.2018 21:18

Jak se shodují s našimi hodnotami ??? "Evropské hodnoty" - jak je možné, že "práva" cizinců mají přednost před právy evropských domorodců ???

"Na jedné z pražských demonstrací, která měla vyjadřovat postoj našeho národa k současnému dění, se objevil transparent, na němž bylo: ‚Podporuji: kavárníky, uprchlíky, neziskovky, kliniku, LGBT, Romy, feministky, Tibet a Hate free"... tohle ti pitomci neměli z vlastní hlavy... takže to "EU propaganda" !

Nejsem "Evropan", jsem Češka a se svými názory si dožiji.

Rozhodně odmítám manipulaci "elitami", jestliže toto jsou jejich hodnoty. Ani nechápu, proč se oni cítí být "elitami", jestliže pro ně není jejich národ zásadní hodnotou. Zdá se, že náš civilizační okruh si přeje a spěje k zániku. Takovou Evropu nechci a odmítám chápat, natož respektovat, omlouvat.

Evropa pod taktovkou Bruselu (tedy v podstatě Německa) je dnes v pozici komunistického "Tábora míru a socialismu" z let studené války. Podobná ideologie, podobné manýry a podobná parta zanícených, leč neschopných politiků. Jak to s nimi dopadne ???

:
Autor: F. Farniente Datum: 11.6.2018 20:19

Pane Robejšku, píšete nesmysly. Evropská kavárna byla době studené války silně prosovětská. Sartre, Gide, Fischer atd. Níže o tom píše i P. Šustrová. O dámách z Greenham Common a velikonočních protipershingovskch kraválistech ani nemluvě.

Re: :
Autor: J. Nový Datum: 11.6.2018 19:18

Tak vám dám provokativní otázku. měl se v demokratické první reopublice lépe běžná dělník nebo zemědělec, než v totalitě kolem osmdesátých let?

:
Autor: V. Molík Datum: 11.6.2018 19:17

Paní Varadinková, všichni nemohou dělat tu věc, která je zrovna lukrativní na mzdu. To zavání parazitismem chudých na úspěšných podnikatelích. Nehledě na to, že Baťa byl ve Zlíně a zmíněný region mých předků byl v severních Čechách s kořeny i předky v tom místě. Tenkrát neexistovala taková pracovní fluktuace za prebendami jako je tomu dnes. A cestovat za prací nebylo tak jednoduché s celou rodinou jako je tomu dnes...

Re: To není pravda...:
Autor: J. Nový Datum: 11.6.2018 19:13

Pravda je "blbá"? No.....taky názor :-)))

:
Autor: V. Molík Datum: 11.6.2018 19:09

Ptám se, co je demokratického na demokracii První republiky??? Neptám se jaký stát může zajistit dostatek zákazníků. Tak neodpovídejte na něco, na co jsem se neptal, pane Prokope? Jak souvisí slovo demokracie se zaručováním dostatečného množství zákazníků, že lidé MUSÍ dobrovolně pracovat jako nádeníci na poli pod bičem sedláka, aby přežili tu ,,demokracii"? CO JE MA TOM VŠEM DEMOKRATICKÉHO???

Přesně..!:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.6.2018 18:53

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.6.2018 18:49

Vůbec žádné tzv. evropské hodnoty neexistují.:
Autor: K. Janyška Datum: 11.6.2018 18:23

Jedině ty, které vymysleli na papír rudočerní, zejména němečtí a francouzští, socialisté stejně jako kdysi ty sovětské rudí a tzv. lidská práva všichni nevzdělaní blázni světa... Dzp.

Re: Ještě o jedné hodnotě bych věděl.:
Autor: V. Student Datum: 11.6.2018 18:08

Negooglím o tom. Čtu zprávy. Ale díky za odkaz.

Re: Ještě o jedné hodnotě bych věděl.:
Autor: S. Netzer Datum: 11.6.2018 17:47

Asi "Vám ji neukazují" proto, že si neumíte patřičné informace vygooglit. http://archive.is/wzAts

Re: Co si představit:
Autor: M. Prokop Datum: 11.6.2018 17:25

Ovšem prosperovat ty země začaly až když odkázaly boha, Ježíše i Písmo tam kam patří, do soukromí.

Ještě o jedné hodnotě bych věděl.:
Autor: V. Student Datum: 11.6.2018 17:23

Teď jsem se dočetl už po několikáté jméno toho iráckého blba, co v Německu zabil čtrnáctiletou židovskou holku, aby si mohl zasouložit. Já opravdu nevím, proč mi pořád ukazují jeho ksicht a jméno, a proč neukážou fotku té holky. Rodina by jistě dala souhlas. Proč? Proč máme mít pořád před očima jeho obličej, a ne její? Jaká hodnota se v tom skrývá? Jak vypadala a jak se jmenovala? Proč tohle zazní jednou, zatímco desetkrát o zmetkovi! Je snad hodnotnější?

Nedávno někdo říkal, že naše posedlost kriminálkama, to už je na vědeckou studii. A má pravdu. Vrah! To je něco! Proboha, kdo zná celé jméno toho děvčete. Jméno toho kreténa známe všichni. Kdo zná její obličej?

Re: :
Autor: M. Varadinková Datum: 11.6.2018 15:26

Pletete si pojmy s dojmy. Demokracie není synonymem pro blahobyt. Sice vede k prosperitě mnohem lépe než všechny verze socialismu, ale určitě ne automaticky hned a pro všechny. Vždycky záleží na tom, co dotyčný dokáže na trhu nabídnout a jestli někdo jeho produkt/práci poptává. Pročpak prarodičové nešli dělat třeba k Baťovi, ten přece platil lidi slušně!

Co si představit:
Autor: J. Kernal Datum: 11.6.2018 15:01

pod pojmem evropské hodnoty? Máme měřítko, standart podle kterého můžeme naše hodnoty porovnávat a nebo je to fráze, kterou rádi požíváme. Podle čeho učíme naše děti životním hodnotám a modrosti? Nejvyspělejší země jako USA, Kanada,Australie a Evropa, jako celek vyrostly a společnost vybudovaly na křesťanských základech. Výuka a znalost Písma byla tou základní hodnotou pro prosperující společnost. To jsou trvalé a neměnné hodnoty, které hříšný člověk dostal od Boha a Ježíš, Boží syn je naplnil. Vše ostatní jsou filosofické představy člověka, které vyvolávají emocionální výlavy jednotlivců.

nikdo není rozumný, není, kdo by hledal Boha, všichni se odchýlili, všichni propadli zvrácenosti, není , kdo by činil dobro, není ani jeden ( Ř 3, 11-12)

Re: Ještě jako kluk ze socíku pamatuju, :
Autor: J. Brunner Datum: 11.6.2018 14:20

Také se přidám.

Já mám své.:
Autor: P. Zinga Datum: 11.6.2018 14:12

A přiznávám, že leckde jsou od těch "evropských" od malinko až po "diametrálně" odlišné.

Sedumdesát let jsem si s nimi vystačil,měnit nebudu. Holt, starého psa nové kousky nenaučíš.

Re: Hodnoty jsou tak silné, jako lidé, kteří je zastávají.:
Autor: B. Rameš Datum: 11.6.2018 13:57

Láska je stav mysli, nikoli hodnota.

S pravdou je to těžší, tu pracně poznáváme a v čase je proměnná. Za hodnotu tak považuji snahu o dobrání se pravdy - tedy onu svobodu názorů a jejich porovnání.

Snad mi odpustí kavárna i hospoda; když ne, mohu s tím žít :) .

Re: Hodnoty jsou tak silné, jako lidé, kteří je zastávají.:
Autor: B. Rameš Datum: 11.6.2018 13:53

Chápu to tak, že víra není totožná s konstrukty na ní založenými a ty nejsou totožné se systémy založenými na těchto konstruktech. Tedy víra je vírou v Boha (Alláha nebo třeba růžového slona), konstrukt je víra katolická, protestantská či muslimská (a jejich četné varianty), systém je teokracie (katolická, protestantská, islámská nebo růžovosloní). Svobodná je tedy víra, nikoli konstrukty a už vůbec ne teokracie.

S důstojným životem je to obtížné, v podstatě tím myslím, že člověk má právo dosáhnout svým přičiněním toho, čeho chce (samozřejmě v rámci daných pravidel), tzn. nikdo mu v tom nesmí bránit na základě nějakých rasových, národnostních nebo jiných parametrů

Re: To není pravda...:
Autor: M. Prokop Datum: 11.6.2018 13:47

Politicky nekorektní, spíš blbé.

Vám se to líbí, jiným, včetně mne, ne.

Proč plácáte něco o rozčilení či potrestání, to je mi tajno, zřejmě nějaká rezidua bolševíka.