7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Každý má právo diskriminovat

V mnoha médiích vyšel článek, který pojednával o rozhodnutí Nejvyššího soudu USA. Soud rozhodoval, zda má pekař právo odmítnout službu na základě sexuální orientace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Pansky 9.6.2018 6:54

Priteli, posledni odstavec je neuskutecnitelny ... Stat ...

... diskriminuje a vzdy bude diskriminovat. Ze se to nedeje? Chovani ve spolecnosti se vzdy deje na zaklade vetsiny obcanu. Poznal jsem cloveka, ktery nemel koncetiny. Ma stat naridit vsem autobusovym prepravcum, ze musi mit kazdy autobus zdviz? To prece neni mozne. Spolecnost vzdy vytvari prostredi, ktere vyhobuje vetsine spolecnosti. Ostatni se musi podridit. Vyspele spolecnosti potom mohou vetri cast vydaju soustredit na pomoc lidem, kteri pomoc spolecnosti potrebuji. Neni ale mozne tvorit zakony site na miru mensinam, coz potom vytvari nenavistne nalady ve spolecnosti vuci vsem mensinam.

Z. Lapil 9.6.2018 0:28

Přesně: je rozdíl mezi státem a jednotlivcem

Stát musí rozhodovat, jak ta spravedlnost: se zavázanýma očima, zákon je zákon a není nic, než zákon. Proto rovnost občanů PŘED ZÁKONEM, nikoliv však třeba před kabinkou s panáčkem nebo panenkou na dveřích.

Člověk má právo svobodného rozhodování, až do westernového "Váš obličej se mi proklatě nelíbí, cizinče". Napadl mě VELMI extrémní případ: je gigolo povinen z důvodu nediskriminace poskytovat služby i mužům?

Š. Hašek 10.6.2018 0:01

Re: Přesně: je rozdíl mezi státem a jednotlivcem

Podle Šabatové určitě ano.

P. Grigar 10.6.2018 11:42

Re: Přesně: je rozdíl mezi státem a jednotlivcem

..na místě gigola bych neváhal, koho odmítnout v případě objednávky od Aničky.A ty chlapy bych snad nějak ukecal...