25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Preference průmyslového zemědělství je realitouŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 9, poslední: 7.6.2018 17:56, přehled diskusí

Ludvík XV : Po nás potopa...:
Autor: J. Lepka Datum: 7.6.2018 17:56

Po Babišovi co, poušť ?

Ano, :
Autor: K. Janyška Datum: 7.6.2018 13:46

je... Dzp.

Zastavení VŠECH dotací aspoň na tři roky:
Autor: A. Alda Datum: 7.6.2018 10:18

by velmi pročistilo terén.

Program obnovy venkova:
Autor: A. Bocek Datum: 7.6.2018 9:44

svým nastavením pomáhá venkov ničit. Nebyla obnovena jediná mez, oře se stále po spádnici místo po vrstevnici, ti nejpracovitější protipovodňoví dělníci - žížaly, mají místo kvalitního humusi jen ornici plnou chemických hnojiv, herbicidů,insekticidů, pesticidů a fungicidů.... A Český daňový poplatník ( společně s evropským) svými dotacemi si platí Obilí na líh do benzínu, Řepku na MEŘO do nafty a Kukuřici na siláž pro výrobu kWh. Pokud bude při nastavování parametrů přerozdělování dotací Babiš, ničeho lepšího se nedočkáme. Sory jako.

Re: Program obnovy venkova:
Autor: P. Lenc Datum: 7.6.2018 10:02

Naprosto přesné pane Bočku!

Re: Program obnovy venkova:
Autor: M. Pesat Datum: 7.6.2018 10:56

osobne si myslim, ze blabolite, soudruhu Bocku, resp. vam jde primarne o to abyste si kopl do soudruha Babise. Predne, soudruhu, hnojiva jsou draha, takze kazdy sedlak/ZD ktery ma zivocisnou vyrobu tak hnuj navazi/zaora na poli.Leta jezdim kolem chmelnic ZD Kokory a cela leta tam vidim jak se navezou hromady hnoje a potom ten hnuj "zmizi". Ja nevylucuji, ze zemedelstvi rozumite, podle toho co pisete, vy ovsem stale pisete to stejne, coz si myslim ze budete takovy ten duchodcovsky dogmatik co si pod pojmem zemedelstvi predstavuje hospodarstvi s par hektary. Zklamu vas, soudruhu, vsude na svet/v tom vyspelem/ dominuji velkofarmy a zemedelska velkovyroba, protoze malozemedelec nedokaze vyprodukovat dost potravin za rozumnou cenu.

Cest :-)

Re: Program obnovy venkova:
Autor: J. Kulheim Datum: 7.6.2018 12:21

Ticháčku on má pan Boček pravdu. Velkozemědělství můžete provozovat tam, kde nehrozí odplavování ornice. Museli by ho provozovat lidé, kteří rozumí půdě. Velkozemědělci jsou většinou podnikatelé v zemědělství a rozumí jenom penězům. Zdeavastují půdu, seberou zisky a odkráčí středem.

O úpůdu se každý sedlák staral, protže věděl, že půda je nenahraditelná. V padesátých letech byl průměrný obsah humuse v půdě přes 3%. V současnosti je to pod jedno proceto. Jeden cm ornice se dá udělat cca za 100 let. Bez humusu se půda stává mrtvou.

Produktivita práce je vyšší u větších celků naž při hospodaření v malém. Cena, kterou za to zaplatíme je příliš vysoká.

Velkozemědělci, jako pan Babiš mají štáby právníků a dost peněz na to, aby brali tučné dotace a ty zaplatí spotřebitel. Kdyby mu peníze nechali, mohl by si kupit dražší potraviny.

Prosím diskuzi bez oslovení soudruh.:
Autor: A. Bocek Datum: 7.6.2018 12:48

Kokory jsou skoro Haná, tam ještě sedláci zůstali, ovšem u nás na Bruntálsku je situace tristní, lány po Státním statku zůstaly stejné, cihlová meliorace se již ucpala, místní 1.000 ha zemědělec má stovku krav na pastvině a sleduje jen pohyby v dotacích. Loni zaoral asi 20 krát 15 tun čistírenských kalů a vše navíc už jen chemie. Řepka olejka po roce na stejném místě. V roce 2017 naši obci mezi kopci postihla 2x blesková povodeň, žlutý splach a na poli zůstalo jen štěrko-jílová koryta.Třešňová alej u silnice byla barbarsky ořezaána, by neubírala m2 pro dotace. Děda byl místní bramborový král, ale 3 roky jsem u nás v Sudetech na brambory nenarazil.

Re: Prosím diskuzi bez oslovení soudruh.:
Autor: M. Pesat Datum: 7.6.2018 13:30

Ja jsem puvodne z Mesta Albrechtic, podhuri Jeseniku, vyrostl jsem na statku/statnim, tata cely zivot pracoval v zemedelstvi. To co pisete je vse pravda, jezdim/z Hane/ k bratrovi do Bruntalu tak to po ceste vidim. Ale take ctu temer denne polsky casopis Farmer, neco jako zemedeske noviny, tam do diskusi pisi polsti sedlaci, velci, co hospodari na stovkach hektaru i stredni a mali cuckari s par ha. Pokud mohu soudit, resi uplne stejne problemy, a to tam zadne meze nerozorali, ubytek/eroze pudy stejne,hnojeni take. Zadneho soudruha Babise tam nemaji a repky pestuji daleko vice nez v CR.Zkratka bych uvital, aby o odbornych tematech se diskutovalo vecne/se znalosti veci a netahala se tam politika/tridni boj/ideologie.

Cest :-)

http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/ciagnik-nowy-czyli-nierejestrowany,78951.html