23.1.2019 | Svátek má ZdeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Téma číslo jednaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 82, poslední: 16.5.2018 1:17, přehled diskusí

Re: Že by snad kvůli odporu vůči imigrantům:
Autor: J. Jurax Datum: 16.5.2018 1:17

Soudíte, že šílená Anděla (a další jí podobní blbečci) si pozvala muslimské invazory, aby tak vytvořila, ba přímo vydupala ze země nesmiřitelného nepřítele domorodých Evropanů, jenž by konečně stmelil ty prožluklé evropské pronárody v jednotný evropský lid, hodný jednotné, náležitě stmelené Čtvrté říše EU?

Naozaj prefíkaná baba ... :-)

Re: Mně se bohužel:
Autor: J. Jurax Datum: 16.5.2018 1:11

Dík za upřesnění.

Takže holt opravdu jsme už jen podřízená gubernie, co ještě pro forma má prezidenta, vládu i zákonodárný sbor zjevně na tři čtvrtiny zbytečný, odkejvající jen příkazy z brusele, aby to tak nebilo do očí ... :-)

Re: Mně se bohužel:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 16.5.2018 0:27

Diskutující přitlačte.

To procento našich právních norem, vlastně vynucených implementací bruselské legislativy je hodně přes polovinu. Spíš tři čtvrtiny.

A pokud vláda tvoří nějaký nový zákon, tak s ním jede do Bruselu a tam ho zkoumají, jestli neodporuje předpisům EU. A teprve, když rozhodnou, že je v souladu, tak ho podepíšou, říkají tomu notifikují a pak je teprve schválen vládou a poslán do sněmovny jako vládní návrh.

Vtip je v tom, že:
Autor: V. Lunák Datum: 16.5.2018 0:11

odstavci:

Objective 3: Promote regular migration and mobility, especially of young people and women, between Europe and North, West and Central Africa, and within these regions.

navzdory uvedenému tvrzení nerozumíte. "Regular migration" totiž právě představuje migraci založenou na dopředu provedeném a řádném vízovém procesu, tedy pro účely studia, práce či cestování. Navíc se ani, jak z odstavce plyne, nemusí jednat o migraci založenou na vízech, neboť v rámci uvedených celků nemusí být víza potřeba. Není třeba tedy do daného odstavce nic přidávat, aby byl jeho význam zcela jasný.

Bavoři u vstupů na úřady rozvěsí kříže. :
Autor: J. Kanioková Datum: 15.5.2018 23:06

Jde o naši identitu, tvrdí - https://zpravy.idnes.cz/bavorsko-identita-krize-markus-soder-dwt-/zahranicni.aspx?c=A180425_082507_zahranicni_aha

BRAVO Bavoři. Je potřeba ukázat že islám do Německa nepatří. Každá kapka dobrá. Žádný středověk se nevrací, je to pouze zoufalá reakce na stav islámu v Bavorsku a potažmo v celém Německu. Prostě všeho moc škodí a s upřednostňováním jedné skupiny se to už přehání.

Zajímavý průzkum,:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.5.2018 23:03

http://www.breitbart.com/london/2018/05/11/immigration-and-terror-top-issue-facing-bloc-say-people-across-eu/

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,:
Autor: K. Janyška Datum: 15.5.2018 21:25

Nemá cenu nikoho o takovém vývoji přesvědčovat. Pro sečtělého je však až neuvěřitelně a nápadně shodný s vývojem a koncem SSSR a pěstováním tzv. sovětského člověka, mimochodem, u nás Čechoslováka a v EU teď tzv. Evropana, které tak krutě a přirozeně selhalo. Stalo se to proto, že se to stát muselo. Spontánní řád lidského světa nic jiného nedovolí a už vůbec ne lidskou hloupost a nadutost ve věcech, které náleží jen a jen jemu, coby nezničitelné neosobní spontánní řídící struktuře všeho ve vesmíru, tedy i lidského světa. Je jedinou možností existence lidstva... Dzp.

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,:
Autor: K. Janyška Datum: 15.5.2018 21:24

Momentální model EU podle LS, jak jinak, byla přijata za předsednictví Německa, je skvělým nástrojem pro tak zločinný úkol. Vždyť z ní vycházející euorgány neslouží ničemu jinému, než podřízení všeho v EU Německu, coby nejsilnějšímu jeho členovi. Každý vidí, že za EU v případě skutečně velkých věcí jedná Merkelová, ne ty loutky, které Německu v čele EU slouží. Mimochodem, Německo už těží z EU a eura teď. Má největší přebytek státních financí na světě, přestože růst HDP jen průměrný.

A intergrace, tedy podřízení národních států a národů Evropské unii prostřednictvím tzv. implementace tzv. evropského práva, čti evropského, tedy vlastně novoněmeckého, příkaznického práva, postupuje. Někdy tempem až závratným. Najednou se mluví o Evropanech, o Evropě jako státu, o evropanství a populismu těch, kteří se odmítají takovému vývoji podřídit. A Macron do toho přijde na poradě se svojí rupočernou německou soudružkou s návrhem na urychlení integrace a zapojení do této nelidskosti dalších a dalších oblastí tak, aby evropský stát skutečně vznikl, a to co možná nejrychleji.

Neznikne však. Vznikne jen strašné napětí, které může skončit obřím krveprolitím při zpětném osvobozování národů a národních států z područí tohoto zločinného molochu. Návrhy na evropskou armádu a společnou policii a zdanění nejsou ničím jiným, než dalšími střípky do mozaiky euvýstavby, tedy v budoucnu podřízení Evropy tomu nejsilnějšímu, tedy v posledku právě Německu. To, že si to Francouzi a další neuvědomují, není vůbec důležité. Prostě jim chybí vzdělání stran spontánního řádu lidského světa.

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,:
Autor: K. Janyška Datum: 15.5.2018 21:24

Mimochodem, Macron pracoval přímo v administrativě Bilderbergu a tak není divu, že náhle z ničeho nic získal takovou podporu Francouzů prakticky neznámý člověk, když mu Bilderberg patřičně pomohl. Totéž platí o předsedovi francouzské vlády, který byl účastníkem Bilderbergu také. Také, o podle všeho vydírané, Merkelové. Každý si pamatuje, když vypukla aféra s tím, že ji sledovala roky tajně polostátní americká agentura, jak rychle změnila názor na jí před tím tolik kritizovaný mulitikulturalismus.

Německo a Francie se dohodly pod tlakem svých mocenských choutek, tažených inspirací socialismem, který má ve Francii své "vědecké" rodné hnízdo a kterým se Němci velmi rychle nakazili už dávno. Dokonce přes linie první světové války se hádaly, řečeno s mistrem Hayekem z jeho slavné Kontrarevoluce vědy, kdo z nich lépe ovládá umění socialismu, tedy kdo umí lépe zorganizovat lidský svět. No a taková ideologická nálož v obou národech se Bilderbergu velmi hodila a hodí. Tlačí je už roky k založení jednoho evropského velkostátu, který by mohli mocní lépe svými penězi ovládat. EU ničím jiným, než takovým zárodkem, neustále se vyvíjejícím v tomto směru, není.

Ale vraťme se k tzv. integraci Evropy, tedy neustále omílanému termínu, jakoby vůbec nešlo o pohlcení malých velkými a likvidaci národních států a dokonce národů na evropském kontinentu. Ano, tzv. integrace Evropy nic jiného neznamená. Kdo si pod takovým termínem představuje něco jiného, měl by to vyložit. Já, coby znalec kompozitivní teorie, to nedokáži. Kdo potom jiný, mi není jasné.

INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,:
Autor: K. Janyška Datum: 15.5.2018 21:23

PROSTŘEDNICTVÍM EU ?

Název, jak z hororu, co ? A přesto popisující realitu. Co se tedy děje ?

Lidský svět, coby celek, se snaží zorganizovat (já vím, že marně, ono to nejde ze známých důvodů, je navždy lidmi nezorganizovatelným spontánním řádem, který řídí je, ne oni jeho) skupina nejbohatších lidí světa, tedy špičkových socialistů. Ano, bohatí mentálně propadnou dojmu, že když umějí zorganizovat tak obří a výnosné firmy a majetky, že by to mohlo jít i z celým lidským světem. A tak pilně zasedají v různých světových podivných institucích a radí se, jak to udělat.

Špičkou a centrem takového celosvětového radění, tedy socialistického řádění, je Bilderberg. Na něm se tajně, naposledy na konci minulého roku na 3 denním jednání, domlouvají. Kdo to nechce vidět - nevidí, stačí však vyhledat všechno na netu a jen ignorant si myslí, že na tajném jednání si porovnávají, kdo má dražší slipy nebo hodinky. Dohodnou se a konají. A samozřejmě, že v první řadě ovlivňují politické dění všude ve světě tak, aby to jejich záměrům vyhovovalo. A jedním z jejich hlavních zájmů je samozřejmě Evropa.

Zajímavý průzkum, chybná interpretace:
Autor: I. Koreň Datum: 15.5.2018 21:21

Doporučuji si projít detailní výsledky (odkaz na pdf na konci shrnutí YouGov). Tam najdete přesné znění otázek a kompletní výsledky.

Autor si vybral jen jednu z otázek, a sice "Co si myslíte, že jsou dva hlavní problémy, kterým momentálně čelí EU?". Tam samozřejmě vede imigrace. Hned další otázka ale zněla "Co si myslíte, že jsou dva hlavní problémy, jimž momentálně čelí Vaše země?". Zde už byly odpovědi rozdílnější - imigrace dostala nejvíc procent v Německu, Dánsku a Švédsku, ale v Řecku, Itálii, Španělsku a Finsku to byla nezaměstnanost, v Británii a Polsku zdravotní a sociální zabezpečení a jen ve Francii terorismus. Evropani tedy rozlišují priority EU a priority svých zemí, autor si ale vybral jen ty výsledky, které podporují jeho tezi - a sice, že všichni mají za největší problém imigraci - "... starostem veřejnosti v Evropě suverénně dominuje téma imigrace, které se umístilo na prvním místě všude kromě Španělska a Polska." Mimochodem, je také zajímavé, že v Litvě, Řecku a Španělsku lidé věří, že imigraci vyřeší líp EU než jejich vlastní vláda, a v Německu a Itálii to vláda vyhrála jen těsně (o 1-2%).

Takže až budete zase číst článek, který se odvolává na statistiku, podívejte se nejdřív, jestli ji autor interpretuje férově, a podle toho posuzujte jeho ostatní spekulace.

Aby bylo jasno, tím vším neříkám, že (i)migrace není problém. Je to problém veliký, ale není jediný a ani není všude největší.

Re: Situace v ostatních stranách je tak špatná, že je:
Autor: J. Jurax Datum: 15.5.2018 19:26

Není.

Souhlas:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.5.2018 19:25

́

No já těmi třemi procenty myslím právě ty,:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.5.2018 19:24

kterým to fuk není a zuřivě "bojují" na diskusích za přijímání prchlíků..

Re: Komunisté v europarlamentu NEHLASUJÍ pro povinné:
Autor: J. Jurax Datum: 15.5.2018 19:23

No, přesněji na grupy volně sdružené pod fanglemi označenými "vlastenci" a "eurohujeři", přičemž ony eurohujery lze nazvat i zrádci národní věci. Což mám za trochu rozdílné od Vašeho tvrzení.

Tragikomické je, že tu vlasteneckou fangli si nejvíc usurpuje polojaponec Okamura se svou SPD, Svobodní a Realisté jsou marginální ...

Re: Ostatně soudím, že společnosti jako YouGov...:
Autor: J. Jurax Datum: 15.5.2018 19:11

Ehm - "protože jim vyšlo to, co všichni očekávají" ...

A jestli to není tím, že to co vyšlo, odráží mínění respondentů ... což se dá očekávat ... :-)

Víte, pro VÁS nedůvěryhodný výzkum bude ten, jenž neodpovídá VAŠEMU očekávání, kdežto pro MNE nedůvěryhodný výzkum jest onen, který neodpovídá zase MÉMU očekávání ... a tento mému očekávání odpovídá ... :-)

Re: I u nás je to téma č. 1,:
Autor: M. Mikulec Datum: 15.5.2018 18:49

A z těch 3% je to navíc většině úplně fuk.

Re: My je NEMUSÍME posluchat!:
Autor: J. Jurax Datum: 15.5.2018 17:54

Zatím.

Leda zkrouhnout dotace, což by mělo jen kladný dopad - dotace křiví trh a jsou generátorem švindlů, korupce i otevřených zlodějen. A my bychom měli důvod bruseli neplatit, takže bychom moc, pokud vůbec, netratili ... :-)

Nicméně - proč myslíte, že Juncker chce mít vlastní eurovojáčky? Proti muslimům v EU jistě ne a na ochranu hranic EU taky ne ...

Re: Mně se bohužel:
Autor: J. Jurax Datum: 15.5.2018 17:49

No, jsme v EU, takže parlament v Praze i politici tamtéž degradováni na loutky již JSOU - jak pravíte, unijní právo je nadřazeno tuzemskému a vysoké procento našich zákonů je diktováno z brusele - my je musíme povinně implementovat a případně to nařízené můžeme ještě víc pokurwit (viz OZE a fotovoltaika) - na to jsou naši zastupiči kadeti. Zatím se při implementace nemusí děkovat do brusele, jak správně nás vedou, a skandovat "Ať žije Evropská unie".

To procento - někde mi brnká o paměť 40 procent, ale mohu se mýlit a nechce se mi to hledat - znalejší a v problematice zběhlejší nechť mne opraví.

A to vše je EUdemokracie.

I u nás je to téma č. 1,:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.5.2018 17:48

přijímat u nás islámské prchlíky... to by snad nejvýš chtělo tak 3%

lidí

Re: Mně se bohužel:
Autor: K. Janyška Datum: 15.5.2018 17:20

Máte pravdu a jsme svědky podvodného zločinu a obřího ohrožení českého národa a České repuliky... Dzp.

Ano :
Autor: J. Kanioková Datum: 15.5.2018 17:09

Re: Situace v ostatních stranách je tak špatná, že je:
Autor: R. Mayer Datum: 15.5.2018 17:07

Vážená paní/slečno Kombercová, s potěšením konstatuji, že se Vás moje impertinentní poznámka dotkla a že se tedy chováte jako normální člověk. Komu by se také taková blbost ve vztahu k jeho jménu líbila? Omlouvám se, byla vypuštěna pouze jako kontrolní chroust abych si Vás otestoval a samozřejmě nebude nadále aplikována.

Přestože je pan Okamura politik a má všelijaké názory tak je to také člověk a má také právo na stejnou slušnost jako kdokoli jiný, Vy a nebo já. Co se jeho názorů týče, to je samozřejmě jiná.

My je NEMUSÍME posluchat!:
Autor: P. Vaňura Datum: 15.5.2018 16:58

Oni zase nejsou schopni moc něco vynutit, pokud se dotyčná země "postaví na zadní."

Re: Toto je číslo 1:
Autor: J. Anděl Datum: 15.5.2018 16:50

Takové věci se stávají, ale - naštěstí - ne všechny bláboly, které někde někdo navrhl vymyslel, nakonec opravdu uzrály a spadly nám na hlavu :-)

Jinak - četl jsem několik alternativních knížek od různých psychologů, esoteriků či prostě jen sluníčkářů, kteří navrhují to či ono. Souhlas kojence s přebalením do toho docela zapadá. Dokud to vychází v knížkách typu "jak vychovávat kojence s respektem pro radost a štěstí", "jak být líným a spokojeným rodičem" či "jak sbalit holku a nemuset platit alimenty", je asi všechno v pořádku.

Souhlas:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.5.2018 16:34

Přemýšlet... hmm.... a čím ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.5.2018 16:29

Re: Ostatně soudím, že společnosti jako YouGov...:
Autor: I. Polák Datum: 15.5.2018 16:02

Děkuji, konečně mi někdo ukázal nějakého proruského trola....

YouGov bez tohoto trola důvěryhodnější? Já si to nemyslím.

Re: Toto je číslo 1:
Autor: M. Prokop Datum: 15.5.2018 16:00

Začíná to pojevenou profesorkou, pak to odhlasuje EP a za chvíli to máme v zákonech! :-P

Re: Ostatně soudím, že společnosti jako YouGov...:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 15.5.2018 15:55

V roce 2016 rezignoval prezident YouGov Peter Kellner a hned jsou trochu důvěryhodnější. (Kellner je manžel Cathy Ashton, "ex min. zahraničí EU" a fanatické stoupeňkyně kampaně za jaderné odzbrojení v UK - samozřejmě jednostranné, což by byla nejkratší cesta do katastrofy)