21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Hospody v ilegalitěŘazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 54, poslední: 16.4. 2018 20:44, přehled diskusí

Ted uz jen cekejte, :
Autor: P. Sulc Datum: 16.4.2018 2:44

az stat ci EU zavede , pro dobro a zdravi lidu, jak jinak, peknou a prisnou prohibici. Bude povolena jen Becherovka a to pouze na Hrade.

ukaž mi je:
Autor: T. Kubín Datum: 16.4.2018 6:21

Já bych poprosil autora, zda by mi nějakou takovou nálevnu v mém okolí neukázal. V naší obci a obcích okolních se nezměnilo nic, hospody jsou tam, kde byly, jenom nepoctiví hospodští, kteří točili až / piva na černo, v nich nejsou. Po pravdě, už dlouho ne, zmizeli dávno před EET. Spousta kamarádů hospody a restaurace jede a úspěšně a ti si EET pochvalují, vyčistilo trh od podvodník, někteří se napravili - to jsou ti, o kterých potom politici ODS tvrdí, že skončili živnost, ale kteří jenom jednu firmu zavřeli a jinou otevřeli, aby zmizela nepoctivá část historie v účetnictví.

Hulí se na terase a na dvorku, uznávám, že je to v těch putykách blbost. I tak, nějakou tu ilegální nálevnu bych rád viděl.

Re: ukaž mi je:
Autor: V. Václav 053 Datum: 16.4.2018 7:29

lžete, není nikdo kdo by si pochvaloval eet

Re: ukaž mi je:
Autor: J. Karlík 653 Datum: 16.4.2018 8:51

Autor samozřejmě přehání, je to jakási jeho licence k přesvědčení o správnosti jeho vidění situace kolem hospod. Pivo se v hasičských zbrojnicich točilo snad už za bolševika. Některé hospody se stálými hosty si EET vyřešily tak, že účtenky nevydávají a nám náhodným hostům položí otazku, zda chceme účtenku, že tady ji nikdo nežádá. Je to hospoda u nás, mají tam slušné ceny a štamgasty. O žádné nálevně v našem okolí nevím, ale autora zjevně štve, že zavedení EET zdaleka nemělo tak tragicky dopad, jak by si někteří politici přáli. Pan podnikatel K (není z Kafkova románu?,) by se neměl obracet na zákonodárce, ale začít přemýšlet, jak se zachovat, při změně podmínek na trhu.

Re: ukaž mi je:
Autor: J. Lepka Datum: 16.4.2018 12:15

Já bych poprosil vás, abyste byl tak laskav a tu bílou vránu, co podobný výrok myslí vážně, specifikoval tak nějak místně. Určitě by to podnítilo turistický ruch. Možná by i nějaká mamka s kočárkem zajela na pivko.

Re: ukaž mi je:
Autor: I. Novák 763 Datum: 16.4.2018 12:48

Byl by blázen! Nechat si na sebe poštvat nějaké kontrolní budižkničemy. Stejně se občas v těch nálevnách řeší, jak se zachovat až je nějaký dobroser udá.

Re: ukaž mi je:
Autor: J. Lepka Datum: 16.4.2018 20:15

Proč by byl blázen, když chválí EET, kontrolní hlášení a pravidelně platí příspěvky ANO? A taky ho nenazývám bláznem, ale bílou vránou, i když Blboun nejapný by asi byl přijatelnější termín.

účelovka:
Autor: V. Hošek Datum: 16.4.2018 6:57

pane zákonodárče Jirso, mohl by jste mi sdělit proč pivo v sudě v pivovaru stojí cca 15 Kč a stejné lahvové pivo v akci je za 8 Kč. Tady se začíná příběh úpadku vašeho klienta, protože pivovary hospodám začaly "prodávat" služby, které neodpovídaly skutečnosti.

Ne, že by jste neměl kus pravdy, ale Váš popis situace je cca 15 let starý a nevylučuji, že se ještě občas nevyskytne. Vašeho klienta nezlikvidovalo EET ani nekouření v hospodách.

Re: účelovka:
Autor: J. Lepka Datum: 16.4.2018 12:10

Ač nejsem zákonodárce, ba ani pivař, na vaši hloupou otázku odpovím poměrně snadno: Sudové pivo musí naplňovat setrvalou kvalitu, jinak si ho příště nikdo nekoupí, kdežto lahvované sr.čky se s příznivou cenou prodají, byť v nich chybí slad, chmel a možná i něco dalšího a navíc super, hyper-marketové řetězce pěkně vydírají dodavatele, včetně těch největších pivovarů. Venkoncem zkuste si sám udělat degustační zkoušku libovolného moku od čepu s lahvovou zrůdností za 6,50.

Re: účelovka:
Autor: V. Hošek Datum: 16.4.2018 13:12

Tak jednoduché to není jak nám sdělujete.

Sociální inženýrství tady začaly pivovary (důvod mi není známý snad daně, sponzoring, ochrana trhu???), jak mi bylo sděleno tak ty slunečníky, ubrusy, nádobí čištění trubek poskytují grátis hospodám, ale tyto náklady si přičtou paušálně k točenému pivu.

Divým se, že se přiznáte, že nejste pivař, ale kvalitu piva jste ochoten posoudit a to ještě takovým způsobem jak jste předvedl.

PS. článek je o tom jak myč trubek o práci přišel.

Re: účelovka:
Autor: J. Lepka Datum: 16.4.2018 20:11

To já se divím, že si to po sobě aspoň nepřečtete.

Re: účelovka:
Autor: J. Lepka Datum: 16.4.2018 20:23

Jo a je to ještě jednodušší. Několik let nazpátek jsem se setkal s velmi podobným fenoménem a sice u brokových nábojů firmy S+B, které v jejich podnikové prodejně byly pro obchodníky, tedy velkoobchodně, dražší, než je prodávali jejich dealeři na střelnicích koncovým zákazníkům. Bylo to kvůli špatnému firemnímu nastavení množstevních slev právě dealerům, kterým se vyplatilo někdy patrony prodávat i s nulovou marží, jen aby dosáhli na větší obrat a tedy nižší nákup. Jak prosté, milý Watsone.

Re: účelovka:
Autor: S. Landa Datum: 16.4.2018 15:10

Nebylo točené pivo výrazně dražší než třeba lahvové i dávno před nesmysly typu EET a zákazem kouření?

Pane Jirso,:
Autor: Š. Hašek Datum: 16.4.2018 8:17

nechápu proč používáte název "nelegální nálevna". Na to by si ani Jourovka s Teličkou (zatím) netroufli.

Spolek sousedů, kde se povídá, popíjí, diskutuje, čučí na televizi, promítají fotky z cest, ...... není žádná nelegální nálevna! Doufejme, že pařáty brusele a dobroserů všady nedosáhnou!

Re: Pane Jirso,:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 9:40

V podstatě to nelegální nálevna je.

A je rozdíl, k jakému účelu je termín použit. Pan Jirsa nepůsobí dojmem, že proto, aby to dobroserové zakázali.

Re: Pane Jirso,:
Autor: Š. Hašek Datum: 16.4.2018 16:48

Aha,

cimra, kamna, úklid a příprava rozdělena mezi sousedy, .............., pivo, tlačenka z domova, ........ . Bez dotací a šmejdů typu Telička.

A rádoby konzervativní pravičák Jirsa to nazývá nelegální nálevnou!!!!!!!!!!! Už i nějaká ODS mi zdaní a zkontroluje setkání se sousedy. Je mi líto, pane Prokope.

Re: Pane Jirso,:
Autor: P. Pavlíček Datum: 16.4.2018 12:42

Svatá pravda.

A Jirsa asi neví nic (nebo to nezminuje) o klubech, kam mohou jenom členové (nebo zájemci o členství) a kde platí pravidla klubu. Někde je i vstup jenom na čipové karty.

Svobodu si aspoň částečně ubráníme, než si vymyslí další represe. pp

Proboha, Jirsa, vy antropomorfisto, co to melete ? :
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 9:20

Vždyť stát žádnou mysl nemá, aby si mohl něco uvědomovat !!! A rozdíl mezi vládou a státem je tak obří, jako věvění vás, miliard, o kompozitivní teorii a mým věděním o ní... Dzp.

Určitě to tak zákonodárci,:
Autor: M. Malovec Datum: 16.4.2018 9:42

vlastně zákononutiči nechtěli, ale ve své nevzdělanosti a amatérizmu nedokázali dohlédnout důsledků svých rozhodnutí.

soudruh modrobolsevik Jirsa samozrejmne lze:
Autor: M. Pesat Datum: 16.4.2018 10:31

soudruh modrobolsevik Jirsa samozrejmne lze, coz je pro modrobolsany soucast geneticke vybavy. Cetl jsem vcera clanek o parteigenosse Gobelsovi, soudruh modrobolsevik Jirsa jede podle gobelsovskeho hesla:100 x opakovana lez se stava pravdou. Cest :-)

Joseph Goebbels: Alter ego Judasza

http://www.rp.pl/Historia/304129894-Joseph-Goebbels-Alter-ego-Judasza.html

soudruh modrobolsevik Jirsa samozrejmne prehani:
Autor: A. Alda Datum: 16.4.2018 10:39

ale rozhodně nelže.

To Vy z austrálie či z kterého zapadákova to jste, nemůžete vědět.

Pan Jirsa má v zásadě pravdu, i když trochu přehání.

Já tady na rozdíl od Vás žiji a prožívám to.

Re: soudruh modrobolsevik Jirsa samozrejmne prehani:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 11:17

Pešat se Goebbelse drží co lejno košile.

Re: soudruh modrobolsevik Jirsa samozrejmne prehani:
Autor: M. Pesat Datum: 16.4.2018 11:32

"Já tady na rozdíl od Vás žiji a prožívám to."

tak nam napiste konkretni priklady, soudruhu Aldo, konkretni hospody,konkretni vesnice,kolik se zavrelo hospod kvuli EET ci zakazu koureni.A ne vylhane modrobolsanske zvasty . Nevim kde zijete a co prozivate ale definitivne lzete. Cest :-)

Re: soudruh modrobolsevik Jirsa samozrejmne prehani:
Autor: J. Lepka Datum: 16.4.2018 12:04

Žádný problém, vy vykastrovaný samče tura domácího, stačí jen číst něco jiného než schválený stranický tisk:

https://echo24.cz/a/SRnS2/z-venkova-zmizelo-pres-tisic-prodejen

Re: soudruh modrobolsevik Jirsa samozrejmne prehani:
Autor: P. Pavlíček Datum: 16.4.2018 12:16

člověče nešťastná...

Pešat a nešťastný člověk? :
Autor: A. Nový 840 Datum: 16.4.2018 15:36

Pešat má bolševika v genech. Doma se oslovovali soudruhu, místo mami, tati, synu. :-))

Re: soudruh modrobolsevik Jirsa samozrejmne lze:
Autor: B. Rameš Datum: 16.4.2018 12:11

A nechtěl byste s těmi modrobolševiky, soudruhy a dr. Goebbelsem (což si asi máme představit pod vaším Gobelsem), z něhož znáte jednu notorietu, jít do řiti?

Byl jsem v jedné hospodě::
Autor: D. Stirský Datum: 16.4.2018 11:19

Slyšel jsem u výčepního pultu toto: "Ale ne, nám to vůbec nevadí. Vlastně nám to i trochu pomohlo v evidenci tržeb. Náklady byly minimální." A proč by mělo znovuotevření hospod trvat desítky let? To by tady od listopadu nemohl vzniknout snad jediná soukromá hospoda, mělo-li by to trvat desítky let.

Re: Byl jsem v jedné hospodě::
Autor: J. Lepka Datum: 16.4.2018 11:39

Já byl také v jedné hospodě na vsi a byl svědkem tohoto příběhu:

Host po obědě vyžadoval účtenku, aby si mohl vsadit a obsluhující mu sdělil, že leda prd a vořech, protože ve vsi nejde internet a majitel vozí papíry každý večer do města a posílá to EET z domova. Nato si dědek začal stěžovat na poměry, že ve vsi už zavřela druhá hospoda, kam to měl blíž a i krám, kam si chodil pro rohlíky a že musí jednou tejdně, v sobotu, do města a musí autem, protože stát už ani nedotuje autobusy a tak jezdí jen od pondělí do pátku. Když jsem se ho zeptal koho volil a kdo za to může, stejně nepochopil.

Re: Byl jsem v jedné hospodě::
Autor: I. Novák 763 Datum: 16.4.2018 12:50

Volba nepomůže. Pokud se jedná o buzeraci prostého lidu, strany se vždy až dojemně shodnou.