19.1.2019 | Svátek má DoubravkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Právo na vlastní chutěŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 113, poslední: 16.4.2018 21:53, přehled diskusí

Re: Hmm:
Autor: J. Novotný Datum: 16.4.2018 17:03

Co byste také chtěl od poslance Europarlamentu, že?

Jako obvykle:
Autor: B. Rameš Datum: 16.4.2018 11:50

není nic jen černé ani bílé. Asi těžko bychom mohli omluvit, kdyby se prodávalo v Česku za stejnou cenu např. auto s dvěma airbagy, zatímco jinde se čtyřmi, nebo pračka co dělá jen 800 otáček namísto 1200. Na druhou stranu, zglajchšaltovat (hezké české slovo mi přišlo do klávesnice, dobrá tedy, znormalizovat) všechno do jedné podoby je na pytel. Člověk by měl mít možnost koupit si svojí oblíbenou klobásku nebo pomazánku a být dostatečně soudný, aby si vybral.

Re: Jako obvykle:
Autor: J. Nový Datum: 16.4.2018 11:57

Tak to se lišíme. Mě by vůbec nepřekvapilo, kdyby to samé auto, za tu samou cenu mělo různou výbavu v různých zemích EU. Dokonce jsem přesvědčen, že i tady se při stejné ceně můžete u toho samého auta dostat různou výbavu.

Re: Jako obvykle:
Autor: B. Hejda Datum: 16.4.2018 13:05

Ale o to právě jde. Jenomže, abych si mohl koupit svoji klobásku, musí být pravdivě označená. Pokud budou v Čechách prodávat Českou klobásu a v Německu Německou, klidně můžou. Ale pokud si třeba ve Francii koupím nějaký výrobek, jsem s ním spokojený, pak si tady koupím "stejný", ale méně kvalitní, je to problém.

Přehlídka svobodných klišé:
Autor: V. Lunák Datum: 16.4.2018 11:42

a bludů, jak ukazují již jiní diskutující níže. Jen bych ještě poukázal na blud posledního odstavce, který je tak typický pro ty nejvíce svobodné. Zatímco v řadě ohledů neuznávají nic jako společnost, ale pouze soubor individuí, pokud se to hodí, jsou náhle schopni mluvit ve smyslu: "... kteří se nedokázali postarat sami ...".

Nic takového ale reálně neexistuje. Jistě, v řadě situací lze identifikovat nějaký většinová názor či volbu, za tou však ve skutečnosti stojí celý vějíř mnohdy protichůdných motivací. Neexistuje nic takového, jako že si český spotřebitel přeje... a prakticky nelze očekávat, že by mohlo dojít k nějakému tažení českého nebo jiného spotřebitele za cokoliv.

Jednoduše se nestalo nic jiného, než že došlo k prosazení určitého rozhodnutí, kterému někomu prospěje a jinému nikoliv a mnohým bude zcela jedno. Vytvořená ideologická směska z článku však žádný "objektivní" argument proti nepředstavuje.

Tohle mísení striktního individualismu s kolektivismem je u silných libertariánů častým a mimořádně zábavným jevem.

Re: Přehlídka svobodných klišé:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 12:39

Tak hlavně jde o mocenské řešení něčeho, co trh řeší mnohem lépe.

V čemž mají Svobodní pravdu.

Re: Přehlídka svobodných klišé:
Autor: M. Valenta Datum: 16.4.2018 13:14

Řešení trhu, kdy na venek identický výrobek je někdy takový a jinde makový si strčte za klobouk.

Re: Přehlídka svobodných klišé:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 15:09

Je to na něm napsáno. Také povinně.

Ovšem, jste-li negramotný, asi potřebujete ještě obrázky.

Re: Přehlídka svobodných klišé:
Autor: V. Braun Datum: 16.4.2018 17:56

Je to na něm napsáno drobným písmem ve složení výrobku. A teď mi řekněte, že když si koupíte něco třeba v zahraničí tak si pečlivě přečtete a zapamatujete složení, abyste se pak mohl přesvědčit, zda v ČR je složení stejné. Děláte to tak, pane gramotný?

Re: Přehlídka svobodných klišé:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 21:53

Nesrovnávám, zda stejné nebo jiné. Zajímá mne to složení, pane negramotný.

tak to vysvetluje vse:
Autor: M. Pesat Datum: 16.4.2018 10:57

Autor je poslanec EP za Svobodné

tak to vysvetluje vse, partaj kde je vice predsedu/mistopredsedu/poslancu nez volicu :-).

Cest :-)

Jen by bylo sprvedlivé říci::
Autor: D. Stirský Datum: 16.4.2018 10:52

EU nám pomazánkové máslo nezakázala, ani tuzemský rum. Jen se jí nelíbily názvy.

Re: Jen by bylo sprvedlivé říci::
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 11:04

V případě rumu bych souhlasil s tím, že rum z třtiny to fakt není. Ovšem, řešit to zákazem, to je takové ... EUnijní, tedy nesmysl.

Jo a nejnovější vývoj ve věci tuzemského rumu je, že hlavní složku chuti nám EU zakazuje.

Re: Jen by bylo sprvedlivé říci::
Autor: B. Hejda Datum: 16.4.2018 13:57

Pokud se o té látce ukáže, že je opravdu karcinogenní, tak si nepomůžete. Kybychom nebyli v EU, měla by povinnost ji zakázat naše vláda.

Re: Jen by bylo sprvedlivé říci::
Autor: R. Langer Datum: 16.4.2018 15:01

Jo, i kdyby jeden život to zachránit mělo, co? :-P

Re: Jen by bylo sprvedlivé říci::
Autor: P. Han Datum: 16.4.2018 16:12

Rakouská vláda ovšem tu povinnost nemá, ani EU jim to nezakazuje, vyjednali si totiž výjimku. Buď tedy EU uznává, že jsou Rakušáci daleko odolnější proti rakovině, než zbytek světa, nebo je s tím zákazem něco špatně. Vlastně - vždyť oni ten svůj rum mohou exportovat do celé EU, jak je to tedy s tou karcinogenitou? Na tohle by byla potřeba hlava paní Václavíkové, ta by to vysvětlila dialekticky, můj selský rozum nad tím zůstává stát.

NÁRODNÍ STÁTY. :
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 10:49

Vývoj lidského světa je tažen objevem obchodu a neosobní civilizací, tedy zejména vyšší a vyšší individualizací a subjektivizací jednotlivců právě z účinků z obchodu a interakcí bezpočtu jiných spontánních sil, zejména pak neustále se rozšiřujícího od civilizovaných více k civilizovaným méně spontánního řádu lidské interakce a lidského světa. A ne lidským rozumem. Ten je vývoje produktem, ne autorem. Naopak je plně omezen právě onou interakcí a jejími vývojovými následky.

Co vyplývá z této danosti ? Právě to, že civilizovaní lidé svojí samostatnou činností a různými neřízenými a evolučními aktivitami vyprodukovali národy a jejich národní státy. Samozřejmě, že se jim v jisté době zdálo, že spojením těchto entit a různých jiných skupin nabydou jejich státy na síle a také nabyly. A protože si to mysleli i jiní, a byla to pravda vznikly samovolně obří říše a slepence, které vládly dávnému lidskému světu.

Civilizace je však nezastavitelná a skupiny uvnitř těchto velkostátů se začaly emancipovat z různých důvodů, převládaly však ekonomické a "soudrženecké". To spolu s nájezdy necivilizovaných skupin, všemožnými dějinnými podmínkami a mocenskými vazbami a zvraty a zájmy vládců vedlo ke světu, jaký známe posledních nemnoho století.

Re: NÁRODNÍ STÁTY. :
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 10:50

Jenže do toho přišla socialistická revoluce a přesvědčení o tom, že lidský svět lze zorganizovat. A nastala další etapa blbnutí lidstva. SSSR, Hitlerovo Německo, Jugoslávie, Čína, Indie,ČSSR a další a další státy a velkostáty prostě zhltly malé národy a jejich státy v domění, že je to navždy.

Avšak civilizaci obchodem nelze zastavit. No a tak ona trhá a dělí dál. Dělí, dělí a bude dělit tak dlouho, až se spontánní síly, které jsou v této věci přítomny, vyváží. Další a další desítky a stovky národních států na světě čeká vznik. A mezi nimi bude platit celosvětová negativní, tedy zákazová, smlouva domluveného nepovoleného jednání a tak bude lidský svět v budoucnu vypadat.

Bude stát na stejném principu, jako jednotlivci. Ty řídí jediné právo pravé, zákazové právo soukromé. A nic jiného. Tak to nesobní vývoj nezměnitelně zařídil, neboť i v lidském světě platí tytéž principy, které platí v celém vesmíru. A ty jsou nezměnitelné.

Mimochodem, jen za posledních zhruba 30 let vznikly nových národních států desítky, včetně České republiky a Slovenska. Z důvodů. které jsem popsal... Dzp.

ale my už přece jsme :
Autor: Panbuch Datum: 16.4.2018 10:34

Evropany II kategorie, a to od chvíle, kdy jsme za hubičku rozprodali národní majteke v privatizaci, kdy jsme vstoupili do EU, kdy jsme podepsali Lisabnonskou smlouvu (a "Dublin") - tak k čemu ten údiv a rohořčení. Že se u nás prodávají potraviny mající jinou kvalitu než ty na západ od nás, to se přece ví od cvle, kdy se otevřeli hranice a lidé mohli začít porovnávat. Tedy nejakých 28 let zpět - k podivení je, že se to jaksi řeší až nyní v roce 2018 - asi jako nějaké gesto sounáležitosti...tedy pokud i my máme být sounáležití v naprosto nesrovnatelné akceptaci migračních kvót...asi. Bohužel, venku stále myslí v takových těch kategoriích kdo je elita a kdo slezl ze stromu. Po tom co jsem viděl a slyšel ve Británii - kdyby tam nebyl Litevci, Poláci, Slováci a Češi, kteří dělají na sebe a na britské bílé límečky, tak to tam mohou rovnou zabalit, protože lidé knihy "korán" jim s tím moc nepomůžou a bílé límečky se naučily jen naparovat a "řídit".... A že to tak je? Bodejť by nebylo, když jim naše politická reprezentace lezla od začátku do zadnic - na to se rychle přivykne jak u těch lezoucích, tak u těch s těmi zadnicemi a po pár letech je to status quo, normálka....teď jsem zvědav jaký chytrák my zase sdělí, že jsem proruský, protizápadní... Za mně je to tak - buď jsem pro rozum - nebo pro hovadiny. Nicméně - jak to bude v Evropě dál, jak to s námi bude v Evropě dál je jen věcí naší volby těch, kteří nás v EU mají zastupovat, hájit, prosazovat a navrhovat věci, které EU (Západu) pomohou a ne ji (ho) potopí.

Český europoslanec šíří eurohoaxy,:
Autor: I. Koreň Datum: 16.4.2018 10:27

je to paradox nebo špecifikum?

Re: Český europoslanec šíří eurohoaxy,:
Autor: J. Václavíková Datum: 16.4.2018 10:29

:-)

Už se mi hodně dlouho nestalo,:
Autor: A. Alda Datum: 16.4.2018 10:07

abych souhlasi s názory pana Payneho.

Tentokrát však ano.

EU je zakazovací systém s glajchšaltisační politikou a právě prot jsem hlasoval proti vstupu do EU. A bylo mi to ho... platné.

Tento článek:
Autor: J. Skála Datum: 16.4.2018 10:04

je typická ukázka vítězství ideologie nad zdravým rozumem. Základní teze, že příliš mnoho regulací je špatně, byla nahrazena heslem, že VŠECHNY regulace jsou špatně. To je jen malý příklad ideového přístupu Svobodných ke světu. A to je důvod, proč už u nich nejsem.

Re: Tento článek:
Autor: J. Václavíková Datum: 16.4.2018 10:29

Taky mě napadlo, že pokud to s výhradami vůči EU mají vyfutrované takovými kravinami a nic lepšího nenajdou, není na tom EU vůbec špatně.

Re: Tento článek:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 11:07

To je dobře, že nejste. Evidentně jste k nim nepatřil. Bude vám dobře v ANO nebo u socdemáků. Regulace EU jsou špatně prakticky všechny.

Ano:
Autor: J. Kanioková Datum: 16.4.2018 14:31

Re: Tento článek:
Autor: R. Chodovsky Datum: 16.4.2018 11:27

Regulace je ohýbání přirozeného děje. Každá regulace je hloupost. Všechny regulace jsou špatně. Můžete se rozčilovat a nevěřit tomu, ale to je asi všechno, co můžete dělat.

Re: Tento článek:
Autor: J. Skála Datum: 16.4.2018 11:38

Četl jste někdy něco o zpětnovazebním řízení, stabilitě systémů, PID regulátorech? Ne? Ehm ...

Re: Tento článek:
Autor: R. Chodovsky Datum: 16.4.2018 13:02

Ano.

Máte něco dál? Nebo jen žvásty?

Re: Tento článek:
Autor: J. Skála Datum: 16.4.2018 14:26

Výborně! Tak které z těchto regulací jsou špatně?