27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Diskuse k článku

PRÁVO: Když zloděj křičí „Chyťte zloděje!“

Je to sotva týden, co mi jeden řemeslník, topenář, vyprávěl, jak byl kdysi hrdý na to, že se osamostatnil a stal se živnostníkem – a dnes na to raději ani moc neupozorňuje. No jistě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 16.4.2018 9:55

Re: opět bludy madam Šichtařové

No a vy možná někdy pochopíte (bez uklízeččiny nápovědy nebo i s ní), co paní Šichtařová píše. Dnes se vám to opět nezdařilo.

M. Prokop 16.4.2018 9:53

Re: Sektorové - Bankovní daně.

Socializaci ztrát ovšem nedělají banky, ale státní úředníci. Možná i někdy v dobrém úmyslu.

A sektorová daň pouze zvýší ceny pro zákazníky. Nic víc.

P. Kubáč 16.4.2018 9:49

Sektorové - Bankovní daně.

By rozhodně být měly, ne jako trest pro banky, ale jako signál, že toto odvětví je se svojí "socializací ztrát" kterou předvádějí při každé hospodářské krizi pro malý stát typu České republiky poněkud nebezpečné.

D. Polanský 16.4.2018 9:46

Re: opět bludy madam Šichtařové

To víte na fakta se reaguje blbě, volné žvanění to jde ke komu. Myslím, že mnozí ani nepochopili, co jste naznačil, ale budou se bušit do prsou. Díky za fakticitu.

Ovšem sektorová daň je nesmysl.

M. Pivoda 16.4.2018 9:44

Technologický pokrok nelze zastavit, lze ho pouze zbrzdit.

"Bitcoin opět poklesl!", často sdělují na veřejnosti zástupci bank. "Bitcoin opět stoupl." Tuto zprávu ale od nich neuslyšíte.

Je to jako na houpačce, ale nástupu kryptoměn nelze v dlouhodobém trendu zabránit.

Důvěra v kryptoměny se opírá o nedůvěru občanů v minulý (i současný) bankovní a finanční sektor. A toto je podstatný faktor pro naši budoucnost.

K. Janyška 16.4.2018 9:28

Re: opět bludy madam Šichtařové

Vy jste levičácký bludař !!! Dzp.

M. Šejna 16.4.2018 9:26

opět bludy madam Šichtařové

Narozdíl od této "ekonomky" já jsem živnostník a tedy na vlastní kůži pociťuji, jak je to s těmi daněmi a pojistným pro nás živnostníky.

Letos jsem měl příjem okolo 995 tisíc kč. Tedy v průměru asi 83 tisíc měsíčně. Tento můj přijem by měl odpovídat superhrubé mzdě 83 tisíc, pokud bych byl zaměstnanec (tedy hrubé mzdě asi 61.500,- Kč). Z uvedeného příjmu jsem musel zaplatit daň z příjmu okolo 31.500,- Kč ( tedy asi 2625,- Kč měsíčně) a na sociálku musím dát okolo 52.000,- Kč (4330,- měsíčně).

No a teď si zkuste zjistit, kolik musí zaplatit zaměstnanec z hrubé mzdy 61.500,- měsíčně (tj. 83 tisíc superhrubé mzdy). Až to"ekonomka" Šichtařová hodí do kalkulačky, pochopí, proč vzniká napětí mezi námi živnostníky a zaměstnanci pobírajícími mzdu.

J. Pražák 16.4.2018 9:26

Re: Ten nesmysl jsem ani celý nedočetl

Špatnou zdravotní péči, kterou nelze připlatit na vyšší standard, Jakž takž ochranu před násilím na ulicích - zatím, špatné důchody - lépe by se o sebe postaral každý sám bez státní kurately, špatnou vymahatelnost práva, skvělá koryta pro "politiky",......

K. Janyška 16.4.2018 9:14

Re: On je módě socialismus a neomarxismswu. Ze škol lezou celé

Z hlediska oborových znalostí a rozšiřovaných technických informací není problém tak velký. Všichni souhlasí s tím, že jedna a jedna jsou dvě a suma dalších takových a daleko složitějších vědomostí je přijímaná všemi jako samozřejmost a je to tak logické a v pořádku, pokud tedy nemluvíme o technice a strategii vyučování. Jsou to vědecky podložené a šířené poznatky a zkouší se z nich.

Avšak z hlediska předání informací vyššího řádu, tedy vědění o lidském světě a principech, na kterých vyrostl a stojí je situce tristní a právě obrácená, než by měla být.

Žákům, studentům a ostatním je vtloukáno do hlav, že lidský svět je organizací ovládanou lidmi a veškeré školní snažení je směrováno k tomu, aby do takového světa byli připraveni vstoupit a uměli se v něm pohybovat. Jenže takový svět neexistuje.

Věc se má úplně obráceně. Lidský svět je totiž spontánním řádem lidské interakce, tedy je řízený spontánními silami a to je jedinou možností přežití lidstva. A to je tak neuvěřitelné a složité, že to lidi nejsou schopni vůbec bez předpřípravy pochopit. A na školách neprobíhá ani ta. Nejsou učitelé a dokonce ani učitelé učitelů, tedy profesoři vysokých škol, kteří by takovému paradoxu rozuměli.

Celou velmi složitou problematiku však popisuje na vědecké, a jen na vědecké, bázi tzv. kompozitivní teorie, tedy suma informací, navzájem provázaných a neodporujících si, získaná vědeckou kompozitivní, tedy skladnou, metodou společenských věd. Viz slavná kniha Kontrarevoluce vědy myslitele myslitelů, nositele Nobelovy ceny. A.F Hayeka. Dzp.

K. Janyška 16.4.2018 9:14

On je módě socialismus a neomarxismswu. Ze škol lezou celé

generace takto vyškolených. O kompozitivní teorii, tedy vědeckém výkladu toho, jak funguje lidský svět opravdu, tedy právě obráceně, než je dětem a studentům ve školách prezentováno a z čeho jsou dokonce zkoušeni,nikdo nic neví... Dzp.

--------------------------------------------------------------------

CO JE TO VZDĚLÁNÍ ?

Vzděláním je to, co se dostane do hlav dětí, studentů a ostatních lidí, z platných informací o světě, přičemž je úplně jedno odkud. Není nic tragičtějšího, než tzv. vzdělání informacemi irelevantními.

J. Schwarz 16.4.2018 9:11

Re: Ten nesmysl jsem ani celý nedočetl

Na opravy cest by bohatě stačily daně z pohonných hmot a mýto... A co dalšího užitečného stát za odvedené daně nabízí?

I. Polák 16.4.2018 9:02

Já sice kdysi v bance pracovala ...

Já taky. (krátce) - jediné správné, užitečné a omluvitelné, použití banky: Brát od ní plat!

J. Pražák 16.4.2018 8:30

Ten nesmysl jsem ani celý nedočetl

Podívejte se, jak to zařídil Orbán v Maďarsku. Převzal zemi těsně před bankrotem, způsobeným zejména hloupostí lidí, kteří si vzali hypoteky v západních měnách. Sektorovou daň zavedl i přes hlasy pesimistů, kteří prorokovali, že zahraniční firmy odejdou. Neodešly. Ale současně se sektorovou daní snížil firemní daně na 9%, což j nejnižší sazba v EU. Proto také na něj štěká ta bruselská smečka, která by chtěla daně sjednotit, aby mohla financovat ty své asociální programy.

Snad i autorka bude souhlasit, že krást se nemá - ani na daních. Ať se laskavě podívá na web Ministerstva financí, kde najde kolik odvádějí dní a pojistného tzv. Osvč. Za to by je ani neošetřil lékař při chřipce. Kdyby se opravy a stavba silnic platily z daní, které by odpovídaly daním vybíraným od osvč, tak by se jezdilo po polních cestách. Takže i stížnosti na EET jsou vylhané.

Z. Rychlý 16.4.2018 8:23

Nedokázal jsem to přečíst do konce.

Jediné co mě zpočátku zaujalo byla maďarská sektorová daň. Jiný ekonom napsal, že to zavedli a žádný odliv investorů se nekonal. Asi platí, co ekonom, to jiný až protichůdný názor. Možná jsou ty tutově platné poučky jenom závěry starých vojevůdců z minulých bitev.