19.12.2018 | Svátek má EsterDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Bude unijní náhrada NATO?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 24, poslední: 15.4.2018 21:06, přehled diskusí

PESCO = z EU pryč:
Autor: P. Kubáč Datum: 15.4.2018 21:06

Myslím, že bychom se měli NATO držet jako klíště, i když jeho osud s islamistickým Tureckem uvnitř bude asi spletitý. A potom budování Euro-armády pod německým velením "salámovou technikou" - neodvratně vzbuzuje historické reminiscence na to, kdo finacoval pobyt německých vojsk v protektorátu Bohmen und Mahren.

Před referendem ke vstupu do EU:
Autor: A. Sedláčková Datum: 14.4.2018 19:54

jsem své NE vysvětlovala obavami z rozpínavosti Německa - dvakrát se jim nepodařilo ovládnout Evropu vojensky, teď se jim daří totéž mírovou cestou. Je to běh na dlouhou trať, ale, jak vidíme, úspěšný. Ještě jednou obavou jsem trpěla: až bude vhodná doba, vznikne německá - pardon evropská - armáda, jejíž hlavní funkcí bude držet podřízené státy v poslušnosti. A vida, milí eurofilové, ani spojenectví s NATO nebude v budoucnu jisté.

Re: Před referendem ke vstupu do EU:
Autor: M. Prokop Datum: 14.4.2018 21:04

Možná časem jo, ale zatím skopčáci nebojují ani tam, kde by měli.

Re: Před referendem ke vstupu do EU:
Autor: K. Janyška Datum: 15.4.2018 8:58

INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ, PROSTŘEDNICTVÍM EU ?

Název, jak z hororu, co ? A přesto popisující realitu. Co se tedy děje ?

Lidský svět, coby celek, se snaží zorganizovat (já vím, že marně, ono to nejde ze známých důvodů, je navždy lidmi nezorganizovatelným spontánním řádem, který řídí je, ne oni jeho) skupina nejbohatších lidí světa, tedy špičkových socialistů. Ano, bohatí mentálně propadnou dojmu, že když umějí zorganizovat tak obří a výnosné firmy a majetky, že by to mohlo jít i z celým lidským světem. A tak pilně zasedají v různých světových podivných institucích a radí se, jak to udělat.

Špičkou a centrem takového celosvětového radění, tedy socialistického řádění, je Bilderberg. Na něm se tajně, naposledy na konci minulého roku na 3 denním jednání, domlouvají. Kdo to nechce vidět - nevidí, stačí však vyhledat všechno na netu a jen ignorant si myslí, že na tajném jednání si porovnávají, kdo má dražší slipy nebo hodinky. Dohodnou se a konají. A samozřejmě, že v první řadě ovlivňují politické dění všude ve světě tak, aby to jejich záměrům vyhovovalo. A jedním z jejich hlavních zájmů je samozřejmě Evropa.

Re: Před referendem ke vstupu do EU:
Autor: K. Janyška Datum: 15.4.2018 8:59

Mimochodem, Macron pracoval přímo v administrativě Bilderbergu a tak není divu, že náhle z ničeho nic získal takovou podporu Francouzů prakticky neznámý člověk, když mu Bilderberg patřičně pomohl. Totéž platí o předsedovi francouzské vlády, který byl účastníkem Bilderbergu také. Také, o podle všeho vydírané, Merkelové. Každý si pamatuje, když vypukla aféra s tím, že ji sledovala roky tajně polostátní americká agentura, jak rychle změnila názor na jí před tím tolik kritizovaný mulitikulturalismus.

Německo a Francie se dohodly pod tlakem svých mocenských choutek, tažených inspirací socialismem, který má ve Francii své "vědecké" rodné hnízdo a kterým se Němci velmi rychle nakazili už dávno. Dokonce přes linie první světové války se hádaly, řečeno s mistrem Hayekem z jeho slavné Kontrarevoluce vědy, kdo z nich lépe ovládá umění socialismu, tedy kdo umí lépe zorganizovat lidský svět. No a taková ideologická nálož v obou národech se Bilderbergu velmi hodila a hodí. Tlačí je už roky k založení jednoho evropského velkostátu, který by mohli mocní lépe svými penězi ovládat. EU ničím jiným, než takovým zárodkem, neustále se vyvíjejícím v tomto směru, není.

Ale vraťme se k tzv. integraci Evropy, tedy neustále omílanému termínu, jakoby vůbec nešlo o pohlcení malých velkými a likvidaci národních států a dokonce národů na evropském kontinentu. Ano, tzv. integrace Evropy nic jiného neznamená. Kdo si pod takovým termínem představuje něco jiného, měl by to vyložit. Já, coby znalec kompozitivní teorie, to nedokáži. Kdo potom jiný, mi není jasné.

Re: Před referendem ke vstupu do EU:
Autor: K. Janyška Datum: 15.4.2018 8:59

Momentální model EU podle LS, jak jinak, byla přijata za předsednictví Německa, je skvělým nástrojem pro tak zločinný úkol. Vždyť z ní vycházející euorgány neslouží ničemu jinému, než podřízení všeho v EU Německu, coby nejsilnějšímu jeho členovi. Každý vidí, že za EU v případě skutečně velkých věcí jedná Merkelová, ne ty loutky, které Německu v čele EU slouží. Mimochodem, Německo už těží z EU a eura teď. Má největší přebytek státních financí na světě, přestože růst HDP jen průměrný.

A intergrace, tedy podřízení národních států a národů Evropské unii prostřednictvím tzv. implementace tzv. evropského práva, čti evropského, tedy vlastně novoněmeckého, příkaznického práva, postupuje. Někdy tempem až závratným. Najednou se mluví o Evropanech, o Evropě jako státu, o evropanství a populismu těch, kteří se odmítají takovému vývoji podřídit. A Macron do toho přijde na poradě se svojí rupočernou německou soudružkou s návrhem na urychlení integrace a zapojení do této nelidskosti dalších a dalších oblastí tak, aby evropský stát skutečně vznikl, a to co možná nejrychleji.

Neznikne však. Vznikne jen strašné napětí, které může skončit obřím krveprolitím při zpětném osvobozování národů a národních států z područí tohoto zločinného molochu. Návrhy na evropskou armádu a společnou policii a zdanění nejsou ničím jiným, než dalšími střípky do mozaiky euvýstavby, tedy v budoucnu podřízení Evropy tomu nejsilnějšímu, tedy v posledku právě Německu. To, že si to Francouzi a další neuvědomují, není vůbec důležité. Prostě jim chybí vzdělání stran spontánního řádu lidského světa.

Re: Před referendem ke vstupu do EU:
Autor: K. Janyška Datum: 15.4.2018 8:59

Nemá cenu nikoho o takovém vývoji přesvědčovat. Pro sečtělého je však až neuvěřitelně a nápadně shodný s vývojem a koncem SSSR a pěstováním tzv. sovětského člověka, mimochodem, u nás Čechoslováka a v EU teď tzv. Evropana, které tak krutě a přirozeně selhalo. Stalo se to proto, že se to stát muselo. Spontánní řád lidského světa nic jiného nedovolí a už vůbec ne lidskou hloupost a nadutost ve věcech, které náleží jen a jen jemu, coby nezničitelné neosobní spontánní řídící struktuře všeho ve vesmíru, tedy i lidského světa. Je jedinou možností existence lidstva... Dzp.

USA:
Autor: J. Cervenka Datum: 14.4.2018 15:40

hlavni cil je jasny: isolovat se od USA a hodnot ktere Amerika predstavuje. Muslim se raduje.

Re: USA:
Autor: J. Václavíková Datum: 14.4.2018 15:51

Leda tak kulový! A mimochodem, radoval by se leda tak Kreml. Má smůlu. Vytvoření spojených evropských sil si může vysvětlovat jako protiváhu NATO leda alternativní inteligent.

K čemu ta EU armáda bude?:
Autor: A. Nový 840 Datum: 14.4.2018 19:51

A kdo ji bude platit, když většina členů EU má dnes problémy při plnění platby na NATO?

Re: K čemu ta EU armáda bude?:
Autor: M. Prokop Datum: 14.4.2018 21:06

To bych opravil: Nejde o platby na NATO, ale o investice do VLASTNÍCH armád, kompatibilních s NATO.

Re: K čemu ta EU armáda bude?:
Autor: K. Janyška Datum: 15.4.2018 18:58

Ano... Dzp.

Re: USA:
Autor: M. Prokop Datum: 14.4.2018 21:05

A to až do doby, kdy k tomu dojde.

Re: USA:
Autor: J. Jurax Datum: 14.4.2018 21:33

Jistě.

Ovšem samotné vytvoření spojených evropských sil může prosazovat leda alternativní inteligent. Když už máme NATO, které je mimochodem bojeschopné v podstatě jen díky USA.

A dát těm pitrysům z brusele do rukou flintičky by byl počin mimořádně pošetilý, neřkuli blbý.

Hergot, senátore, jděte s tím do háje. :
Autor: K. Janyška Datum: 14.4.2018 9:18

EU je zločinem už teď, kdyby měla svoje vosjsko je se spořádanou civilizovanou Evropu konec... Dzp.

Ano:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.4.2018 16:48

Re: Hergot, senátore, jděte s tím do háje. :
Autor: P. Grigar Datum: 14.4.2018 21:32

..šmankote, to je průšvih, ale není jiné volby.. já souhlasím s Janyškou!!!

Jdu do špajzu zkontrolovat zásoby slivovice.

Re: Hergot, senátore, jděte s tím do háje. :
Autor: K. Janyška Datum: 15.4.2018 8:57

Souhlaste pokaždé, nemůžete udělat chybu. To totiž nesouhlasíte se mnou, ale s názory nejotevřenějších mozků světa, nositelů Nobelových cen. Jen jsem jejich závěry nastudoval...Dzp.

Dostat armády členských zemí:
Autor: J. Vintr Datum: 14.4.2018 2:39

pod společné velení z Bruselu má jediný cíl. Znemožnit nebo ztížit jednotlivým zemím případnou obranu před muslimskými vetřelci.

Re: Dostat armády členských zemí:
Autor: V. Lacina Datum: 14.4.2018 12:10

Při své zaslepenosti nevidíte, že je to ještě horší. Každý represivní nástroj, který kdy Brusel dostal do rukou byl vždy primárně namířen vůči vnitřním "neposluchům". Dát jim do ruky armádu, tak jsou schopni poskytovat bratrskou pomoc v sovětském stylu...

Paní Zuckerová,:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 14.4.2018 0:42

ale vždyť říkáte totéž co autor.

Bundeswehr:
Autor: J. Sinnreich Datum: 14.4.2018 0:37

Bundeswehr jde prikladem bojove pripravy v cele. Do bojove vystroje zavadi maskace pro tehotne zeny. Pred takovou armadou prcha nepritel v desu.

Re: Bundeswehr:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 14.4.2018 0:46

Ano, tím staví obranu na hlavu. Neměly by nás chránit těhotné ženy. My bychom měli chránit těhotné ženy.

To je všechno pravda,:
Autor: O. Zuckerová Datum: 14.4.2018 0:29

ale v jednom nesouhlasím - EU nemohla využít obav obyvatelstva z první migrační vlny, protože - jak se správně dál tvrdí - by obrana proti migrantům "neodpovídala evropským hodnotám". Toto ovšem obyvatelstvo vědělo od počátku, vždyť v masakrovaném Švédsku se nesmí nosit ani pepřový sprej a ženy mají tudíž nařízeno nechat se znásilňovat a běda, když se o tom promluví. Takže o "evropské armádě" je od počátku i laikovi jasno. Má za úkol pacifikovat domácí obyvatele. A chránit je před Putinem!! (NATO na to chudinka nestačí!)