21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


DOPRAVA: Autonomní auta a bezpečnost - tři nenápadné háčkyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 7, poslední: 15.4. 2018 14:14, přehled diskusí

Ta představa mne zaujala::
Autor: J. Dostál Datum: 15.4.2018 14:14

Když při několikahodinové opakované návštěvě na úřadu v Praze nechám samořiditelné auto kroužit kolem, tak budu mít problém s parkováním v Praze vyřešený. Jen aby to nenapadlo další tisíce spolutrpitelů ...

A jinak díky za skvělý článek :)

není problém vyrobit:
Autor: D. Šimáček Datum: 14.4.2018 19:47

opravdu samořiditelné auto, problém je v právních stránkách a v nastavení míry rizika vůči rychlosti dopravy. Takže vůz může jezdit bezpečně, ale opravdu ale opravdu pomalu, nebo s určitou mírou rizika, ale potom tu není právně odpovědná osoba.

Re: Hezky jste to napsal.....:
Autor: P. Zinga Datum: 13.4.2018 20:21

Pane Rehulko, je prokázáno, že auto řízené člověkem by tu ženu nezabilo. Video,na základě kterého bylo auto "omluveno", bylo manipulované- záměrně byl snížený kontrast, aby to vypadalo, že byla tma. Nabyla,ulice byla normálně osvětlená. Ale protože se jednalo o bezdomovkyni a UBER je mocný,i místní policie to zahrála do autu.

Skutečně je potřeba znát fakta, když chce člověk vyslovit názor či dokonce odsudek.

Již Stanislaw Lem ve "Velké pračkové tragédii",:
Autor: J. Lepka Datum: 13.4.2018 11:41

naznačoval problémy s umělou inteligencí, tak i já si dovolím zahrát na ďáblova advokáta: Nedlouho tomu, co jsem se setkal sice s mimořádně nepravděpodobnou, leč reálnou situací. Na železnici se pohyboval montážní vlak a na příslušné koleji byla vypnuta bezpečnostní signalizace, vlak jel krokem a dodržoval všechna předepsaná opatření, ale blokoval výhled na další kolej po které si to hnal rychlík a přestože jsem již byl na přejezdu a začala svítit červená, měl jsem zlomek sekundy na rozhodnutí, přidat plyn a riskovat, že se trefím zrovna pod lokomotivu rychlíku nebo tam vrazit zpátečku a přestože dopravní vyhláška couvání na železničním přejezdu zakazuje, rychle z přejezdu zmizet. Jak by asi toto dilema řešila UI? Nedošlo by třeba k zablokování logického postupu, restartu systému a k fatálnímu setrvání na přejezdu?

Autonomní auta jsou nástroje degenerace lidstva.:
Autor: K. Janyška Datum: 13.4.2018 9:23

Za chvíli traktory vystřídají doma i chlapy v postelích... Dzp.

Hezky jste to napsal.....:
Autor: S. Rehulka Datum: 13.4.2018 7:34

....pane Kašpárku ! Autonomní auto zabilo ženu PŘEBÍHAJÍCÍ SILNICI ! Ano je to smutné, ale to jsou začátky vývoje, ještě s nedokonalými sensory, ale to bude ! Nechte to na Američany, Japonce a možná i na Čínany, oni ten problem časem vychytají ! V České republice budte bdělí před NEAUTONOMNÍMI automobily, ve kterých jsou opilci, junkies a arogantní řidiči !

Nevím jak u Vás, ale u nás jsou problemem a hazardem právě tito idioti, nikoliv "autonomní vozidla" ! Žiji už skoro půl století v Austrálii , kde přechod pro chodce (zebra) je skoro "svatý" ! Když jsem byl prvně ve "staré zemi", párkrát mě syn strhl zpět - právě na té zebře, že to tam neplatí, jako u nás. Když jsem si v hospodě stěžoval starým kamarádům z mládí, slyšel jsem : Nojo, Vý zasraní emigranti jste holt chytří.....!

Blizzard, písečná bouře apod.:
Autor: J. Novak Datum: 13.4.2018 6:49

Už vidím, jak si ta autonomně řízená auta poradí se sněhovou vánicí a náledím, písečnou bouří v Arizoně, jak projedou po tzv. Highway Thru Hell... HW 63...