21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Orbán a populistéŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 44, poslední: 14.4. 2018 10:32, přehled diskusí

Re: Orbán nechce imigranty proto,:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.4.2018 10:32

Tak dalece bych to neviděla, protože jejich největším přítelem je Polsko.

jako:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 13.4.2018 22:51

EU se porazí sama,i u nás, dvouletkové vlády vyrobily tolik byrokratických překážek ,že se zablokovala třeba výstavba silnic.

Moc dobrý článek:
Autor: M. Mikulec Datum: 13.4.2018 22:08

Protože ekonomice nerozumím, pan Kohout píše srozumitelně a jasně i pro mě- neználka. Vždycky u pana Kohouta v diskusích obdivuji jeho anglický klid a věcné argumenty. Nikdy druhému neskáče do řeči. Já bych na jeho místě neměla tak dobré nervy v argumentaci proti jasným nesmyslům druhého diskutéra.

https://www.youtube.com/watch?v=A68_DAgWVP4

Re: Daniel Lacalle je výborný:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.4.2018 18:52

Finanční expert odhaluje největší hrozbu pro EU, která by mohla přinést zhroucení projektu - https://www.express.co.uk/news/world/945291/European-Union-Spain-budget-deficit

:-)))))))))))))):
Autor: S. Netzer Datum: 13.4.2018 18:13

Re: 1***:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.4.2018 18:06

netzer, netzen ... už máte pokropeno?

Re: Poněkud tendenční:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.4.2018 18:04

Je výjimečné tím, že Orbán zastavil předchozí socanské rozhazování směrující Maďarsko přímou cestou do Řecka, a tím i do Bruselského područí. A, upřímně, jsem docela rád že když zavítám do Budapešti nespletu si ji s Nairobi...

Re: Onehdy jsme u nás měli na návštěvě a přednášce:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.4.2018 18:00

Číňanovi bych věřil. Nejen v USA, všude na "vyspělém západě" se to přehání s "předběžnou opatrností" a všelikými komplikovanými předpisy že ten, co chce dělat něco nového se přes administrativu vyvolanou "obavami občanské společnosti" vůbec neprokouše, neb by jí musel věnovat 90% své energie. Na skutečnou vědeckou práci by mu nezbyl čas, a kdyby snad ano rychle by se našel nějaký prudič co by to označil za "potenciální ohrožení". V Číně by naopak dostal zelenou, byli by rádi že jsou na špici.

Daniel Lacalle je výborný:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.4.2018 18:00

Daniel Lacalle - http://www.dlacalle.com/en/

https://www.facebook.com/dlacalle/...https://twitter.com/dlacalle_ia?lang=cs

Finanční expert odhaluje největší hrozbu pro EU, která by mohla přinést zhroucení projektu - https://www.express.co.uk/news/world/945291/European-Union-Spain-budget-deficit .... Zdá se, že předseda EU Jean-Claude Junker se zaměřil na posílení modelu eurozóny za každou cenu. Domnívám se, že tento přístup bude ve skutečnosti znamenat méně pro Evropu, ne víc.

Juncker požaduje více Evropy ... nebo více intervencionismu? - http://www.dlacalle.com/en/juncker-demands-more-europe-or-more-interventionism/

Nezapomeňte na Kubu - https://m.theepochtimes.com/do-not-forget-cuba_2404666.html

Štěkno:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.4.2018 17:56

Re: 1***:
Autor: S. Netzer Datum: 13.4.2018 17:45

Co Hans Werner? Má smysl?

1***:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.4.2018 15:39

Perfektní článek, :
Autor: J. Kanioková Datum: 13.4.2018 15:38

jako i původní autor. Daniel Lacalle - http://www.dlacalle.com/en/, https://www.facebook.com/dlacalle/

Nezapomeňte na Kubu - https://m.theepochtimes.com/do-not-forget-cuba_2404666.html

Přeplněný obchod. Je Evropa zpomalována? - http://www.dlacalle.com/en/the-crowded-trade-is-europe-slowing-down/

Re: USA, Čína a Německo se téměř určitě nerozpadnou, :
Autor: K. Janyška Datum: 13.4.2018 14:57

Komunito, vy jste komouš. Nebudou, budou jen životaschopné národní státy, žádné rudé komunity... Dzp.

Re: Orbán nechce imigranty proto,:
Autor: K. Janyška Datum: 13.4.2018 14:55

A úplně před tím jsme byli opíííce... Dzp.

Re: Orbán nechce imigranty proto,:
Autor: M. Drašner Datum: 13.4.2018 14:45

no, ale předtím se Slovani ohněm (sekerami) a mečem prosekali přes Germány až do Hamburku, Germáni před nimi válcovali Galy, ti zas kulturu zvoncových pohárů... Tenhle argument bych nepoužíval.

Orbán nechce imigranty proto,:
Autor: A. Alda Datum: 13.4.2018 13:44

protože jeho národní paměť připomíná, jak Maďaři coby imigranti zlikvidovali Slovany a jejich Velkomoravskou říši. Ví prostě, jak to imigranti dělávají. Proto tam žádné nechce. A dobře dělá.

Re: USA, Čína a Německo se téměř určitě nerozpadnou, :
Autor: R. Brzák Datum: 13.4.2018 13:24

Tady se s Vámi celkem shodnu. Ovšem emancipace povede ke stále větší kantonizaci, až nakonec i státy budou nahrazeny malými (a účelově spolupracujícími) komunitami osobními vztahy provázaných jedinců, které nebudou primárně určeny geograficky...

Jestli si přečtete scifi "Sníh" od N.Stephensona, je tam lehce načrtnuta pravděpodobná budoucnost...

Re: To zase budou určité skupiny dštít síru na:
Autor: P. Lenc Datum: 13.4.2018 13:15

Ano, já napsal minulý týden že zakáží voliče.

Proč nechce Orbán imigranty?:
Autor: P. Zinga Datum: 13.4.2018 11:36

Proto:

https://www.welt.de/regionales/hamburg/article175390984/Tod-am-Jungfernstieg-Es-wird-20-Uhr-und-dann-geht-es-hier-los.html

"Asylant" z Nigérie zapíchl manželku i jednoroční dítě.Na nástupišti metra.

Normálka...

Re: No, ubodal, to se jenom tak píše, ve skutečnosti:
Autor: J. Urban 043 Datum: 13.4.2018 11:20

No a co s tím? Přece normální šaríja, kulturní odlišnost, co nás obohacuje... A přitom Němci toho tatíka zhaftli :-/

To zase budou určité skupiny dštít síru na:
Autor: J. Urban 043 Datum: 13.4.2018 11:18

autora článku i na Orbána samotného. Jenže co s tím, přes všechny prognózy (spíš zbožná přání) Orbán OPĚT drtivě vyhrál volby. Kdyby to takhle mělo jít dál, EU volby nejspíš zakáže :-/

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,:
Autor: K. Janyška Datum: 13.4.2018 11:07

Vráťme se teď k názvu eseje a zdůvodněme ho. Kdo má všech pět pohromadě, všechno našel unitř. Kdo ne tomu nemá žádný smysl cokoliv dalšího povídat.

Snad až na termín rudočerní. Od roku 1931 je církev svatá přesvědčena o správnosti socialismu, neboť přijala do své doktríny tzv. sociální spravedlnost, takto socialismu právě středobod. Od té doby se sice všemožné druhy socialistů perou navzájem, ale táhnou ve skutečnosti za jeden organizační provaz. Nutí je k tomu uznání řídící autority, coby podle nich jediné možné varianty uspořádání lidského světa a jedné možnosti, která lidstvo může přivést ke štěstí.

Hluboce, ale opravdu hluboce, se mýlí. V případě náboženských fanatiků je to dokonce pohrdání dílem božím. Kdyby to tak Bůh chtěl, udělal by to tak a možnost zorganizovat lidský svět by lidem poskytl. On to však neudělal... Dzp.

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,:
Autor: K. Janyška Datum: 13.4.2018 11:07

EU je tedy silou anticivilizační a může existovat jen na základě 3 předpokladů.

1.Všichni lidští obyvatelé a všechny národy Evropy se prohlásí dobrovolně, podtrhuji dobrovolně, za Němce a vznikne německý superstát, který budě řízen klasickými metodami. Bude mít i svoji velkou armádu a policii.

2.Momentální vývoj bude pokračovat navzdory názorům Evropanů na EU a bude postavena silná eunijní policie a armáda k potlačování odporu a nesouhlasu. Takový stav známe ze Sovětského svazu a každý ví, jak to s ním dopadlo.

3. Evropská unie bude stát na stejném principu, na kterém stojí spontánní řád lidského světa v Evropě, tedy na negativní multismlouvě mezi státy pro dosažení konsensu a garantování principu, já pán - ty pán.

3a. Žádná Evropská unie prostě nebude.

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,:
Autor: K. Janyška Datum: 13.4.2018 11:07

Jednoduše proto, že to není mírovými cestami možné. Historickými vazbami a vzájemnou všemožnou sounáležitostí osazené skupiny lidí, kteří si říkají národ, dokonce až paradoxně na tom trvají i v USA, kde je national skoro všechno, totiž se této vlastnosti ani vzdát nemohu. Je vrostena v jejich historii a v jejich myslích, tedy v systému tzv. pravidel jejich správného chování. Proto není znám případ, kdy by se někdo dobrovolně vzdal své národní identity.

Národy a jejich národní státy, není zatím dáno, že co národní stát to jeden národ, se staly jedinými možnými správci zemského povrchu, a každý vidí, že skoro o každý metr svého území jsou ochotny bojovat. Ale co je nejpodstatnější pro existenci lidského světa, že se staly největšími prvky jeho spontánního řádu, který je samotnou podstatou jakékoliv možnosti, aby lidský svět vůbec existoval. Přičemž vzájemné vazby prvků spontánního řádu jsou výsostně omezující, tedy negativní, tedy zákazové. On jediný umožňuje lidem a jejich organizacím, včetně národních států, sledovat nekonečné množství účelů a cílů svých jednání tak, aby při tom nenarážely do ostatních, tedy, aby lidí se stejným neosobním sebezáchovným úkolem vůbec přežití.

Tato neobkročitelná podstata musí každého, kdo se o zorganizování lidského světa snaží příkazy, varovat. Nejde to, není to možné, musel by nejprve umět zrušit vesmír a naučit se ho sestavovat, tedy nekonečně složité řády, příkazem (tedy lidským rozumem, který je ovšem produktem vývoje, takže to není možné už z tohoto důvodu), ne omezeními. To je každému, aspoň trochu málo zorientovanému člověku jasné.

PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,:
Autor: K. Janyška Datum: 13.4.2018 11:06

ZEJMÉNA RUDOČERNÝCH SOCIALISTŮ.

Jak známo, vývoj lidského světa je tažen civilizací jednotlivců obchodem, tedy jejich vyšším a vyšším osamostatňováním. Takoví lidé jsou pak už dlouhá tisíciletí tahouny dalšího jeho vybavování technickými prostředky, neboť svojí nekoordinovanou aktivitou vygenerovali neosobně a nezáměrně spontánní řád lidské interakce a lidského světa, který je svými evolučně vyvinutými pravidly řídí a nutí k efektivním a produktivním druhům jednání.

A přinutil je založit evoluční cestou bez původního záměru vlastní správní jednotky, národní státy.

Pomiňme tu eskapádu historických událostí, které vedly k dnešku a podívejme se na to, co je. Co vniklo a co dál vzniká. Jen za poslední 3 dekády vznikly desítky nových národních států a nikdo se jich, tedy každý toho svého, nechce vzdát. Jak to ? Vždyť EU je přece prý jakousi novou lepší formu lidského světa. Tak proč ne ?

Re: Stabilizovat stát umí kde kdo. Podle Zemana i komunistický :
Autor: K. Janyška Datum: 13.4.2018 10:47

Nic, zavřou hubu. Vývoj lidského světa a jeho spontánní řád se lidí na nic neptá. Jen sebereguluje, sebepořádá a sebezáchovává... Dzp.

No, ubodal, to se jenom tak píše, ve skutečnosti:
Autor: F. Houžňák Datum: 13.4.2018 10:43

oběma podříznul krk, jak to je u muslimů zvykem.

Onehdy jsme u nás měli na návštěvě a přednášce:
Autor: F. Houžňák Datum: 13.4.2018 10:41

jednoho bývalého doktoranda, Číňana, který už dlouhá léta působí v USA jako vedoucí výroby ve velké farmaceutické firmě. Říkal, že se asi odstěhuje do Číny, protože v Americe je to jenom rutina, zatímco v Číně jdou věci dopředu a vynalézá se. Jestli to tak skutečně je, nedovedu posoudit, ale tak se vyjadřoval. "Ve kšeftě" je dotyčný už 25 let.

Re: Poněkud tendenční:
Autor: V. Braun Datum: 13.4.2018 10:41

Souhlasím s vámi, tedy až na tu poslední větu, protože Kohout speciálně Německo, tedy Angelu Merkel abych byl přesný, zmiňuje v protikladu k Orbánovi.