20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Stále stejná klimatická chybaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 138, poslední: 23.5. 2018 4:49, přehled diskusí

Re: :
Autor: L. Písařík Datum: 23.5.2018 4:49

Do Afriky motyky.

Re: stále stejná chyba popíračů:
Autor: J. Kouřil Datum: 16.4.2018 17:49

Problém je taky skutečnost, že většina dnešních vědců již nejsou vědci, ale absolventi vysokých škol, které daji diplom skoro každému. A protože na politická témata se dají získat stabilní granty, mohou takoví "vědci" dělat vědu desítky let. V diskuzích o oteplování chybí výchozí data. Kolik % CO2 vygeneruje člověk a kolik příroda, jaký vliv na počasí mají tepelné ostrovy vytvořené lidmi jako je například Evropa, jaký vliv mělo vykácení amazonských pralesů atd. Problém se zužuje na CO2, který ani není hlavním skleníkovým plynem. Dále počítačové modely mají tolik proměnných, které nejsou známé, že dovolují snadno vygenerovat potřebný dramatický výhled. A s ohledem na peníze, které už jistí lidé na oteplování vydělali, jde o lukrativní kšeft s přerozdělováním prostředků, který kvete a hned tak se nezastaví (viz řepka olejná). A protože lež byla již opakována více nž 100x, většina populace jí již dnes věří.

Klima se mění a bude měnit ale vymyšlené problémy jako vliv CO2 nám nepomohou řešit skutečné problémy a právě to se může lidstvu vymstít.

Re: pane Zingo:
Autor: V. Braun Datum: 13.4.2018 22:04

Tak o tom jsem si četl už dříve zde, a váš popis událostí to moc nepodporuje.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hockey_stick_controversy

Re: Pokud by zelení na to globální otepolování:
Autor: V. Braun Datum: 13.4.2018 22:01

A proč ne? Z technického hlediska nic proti atomu nemám. Jen jestli to vychází i ekonomicky.

Re: Paráda! Narazili na sebe Rada a Janyška!:
Autor: M. Prokop Datum: 13.4.2018 21:14

Ještě by si na to mohli vyhradit nějaký chlívek bokem.

"...že mu lze nabulíkovat cokoliv.":
Autor: M. Prokop Datum: 13.4.2018 21:13

O to se poctivě snažíte, ne však příliš úspěšně.

Naprostý souhlas:
Autor: J. Bartoň Datum: 13.4.2018 18:47

a k tomu "škodlivé" diesely a je vymalováno.

Ve VB o 20 000 mrtvých následkem zimy:
Autor: P. Zinga Datum: 13.4.2018 18:32

více, než "normál".

– Hayley Coyle, Daily Star, 7. April 2018

Re: pane Zingo:
Autor: P. Zinga Datum: 13.4.2018 18:18

Mann použil hodnoty a časové úseky,které se mu hodily. To dělají neustále a neustále "adjustují" tak, aby jim vyšly "správné" hodnoty. Kdo se zajímá, práceo těch podvodech najde. Možná i česky.

http://www.klimaskeptiker.info/index.php?seite=manipulation.php

Na konci odkazu je americký zdroj,pro angličtináře

Re: Migrační vlny jsou důsledkem naší zbabělosti?:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.4.2018 18:16

To, co píšete jsou nesmysly, kterými si chcete zdůvodnit svoje pseudonáboženské předsudky. Pokud by v zemích, odkud přicházejí migranti byla desetina dnešního stavu obyvatelstva, žádné sucho ani "klimatické vlivy" by je nevyhnaly, a už vůbec ne odněkud z Bangladéže, Eritreje nebo Afghanistanu rovnou až do Evropy...

Re: máte špatnou pamět, pane Aldo:
Autor: P. Zinga Datum: 13.4.2018 18:12

Pane Šejno,uveďte také spotřebu paliv na osobu v Praze-její vývoj za Vámi uidané období. A připočtěte k tomu statisíce výfuků aut.

Tomu se říká "tepelný osdtrov" a že jich jsou tisíce:jak určitě víte, svět se urbanizuje.

Teploty na venkově takových změn nedoznaly.

Re: Klima se nemění.:
Autor: S. Lazárek Datum: 13.4.2018 17:58

Býti osobní, pistolníku a zdá se, že Vás to baví. Příště budu psát víc polopatě.

Re: Vesmír bych sem netahal?:
Autor: K. Janyška Datum: 13.4.2018 17:47

Kompozitivní teorie je tedy vždy nejvýše možným věděním lidstva, neboť je neustále vědou verifikována a aktualizována a je česky řečeno skladná a celostní, tedy zahrnující všechny vědecké poznatky z obou větví vědy a tvoří neustále vědou upřesňovaný koridor relevantních vědeckých informací o lidské situaci. Jsou to tedy jakési vědou určené stanovy lidského světa.

Měli bychom vždy, a za každých okolností, respektovat to, co tento nejvyšší intelektuální výkon lidstva, tedy vědy, přinesl.

Bez takového vzdělání, které odhaluje nastavení hranic, které nám spontánní síly neosobně stanovují a určují tedy i možnosti vývoje lidského světa, se neobejdeme. Už proto, že vývoj jde jinudy, než si lidé myslí a nerespektují ho. Proto ony války a proto onen zmar.

Začít se vzděláváním kompozitivní teorií je bezpodmínečně nutné. Vždyť každou aktivitu lidí je nutné tímto věděním poměřovat. Více lidstvo totiž neví a nikdy vědět nebude... Dzp

Re: Vesmír bych sem netahal?:
Autor: K. Janyška Datum: 13.4.2018 17:47

Čím se tedy zabývá konkrétně ? Vysvětlením motoru kulturního vývoje lidstva, tedy objevem obchodu, coby generátorem zisku a důsledky z něho. Tedy vysvětlením procesu civilizace, coby nástroje přeměny divocha, nejprve v samostatného, od kmene odděleného, jednotlivce a návazným procesem masívní emancipace lidí od kmenového způsobu života vůbec, v občana.

Studuje principy, které k takovému pohybu v čase a v prostoru vedly a vysvětluje je. Vysvětluje vznik civilizačních pravidel chování, lidské mysli, inteligence, lidského rozumu, abstrakce, soukromého práva a zejména vznik a vývoj neustále se souběžně od civilizovaných více k civilizovaným méně rozšiřujícího v čase a v prostoru generátoru všeho lidského, spontánního řádu lidské interakce a lidského světa.

Z toho jasně vyplývá, že člověk není vědomým konstruktérem vývoje lidstva, ale že to je jen jeho aktivita a jsou to spontánní síly, které ovládají vesmír a cokoliv na Zemi. Jejich neosobní souhra určuje svými regulačními, záchovnými a pořádacími vlastnostmi to, co bude a co ne. Nepředstavitelná složitost jejich interakce člověku stanoví meze toho, na co má vliv a co musí ponechat k "řešení" na nich.

.

Re: Vesmír bych sem netahal?:
Autor: K. Janyška Datum: 13.4.2018 17:46

Já jsem výhradně propagátorem vědy. Ale té špičkové - společenské, tedy kompozitivní teorie. Ta vysvětluje lidský svět a možnost lidí cokoliv studovat, tedy lidskou mysl, rozum, inteligenci, abstrakci, spontánní řád lidského světa, civilizaci lidí obchodem, jediné právo pravé, tedy právo soukromé, které lidi 24 hodin denně řídí atd. Více lidstvo neví... Dzp.

-------------------------------------------------------------------

CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ? JSOU TO "STANOVY" LIDSKÉHO SVĚTA, OBJEVENÉ VĚDOU.

Metoda relevantních společenských věd je výhradně kompozitivní, tedy skladná. Viz slavná Kontrarevoluce vědy od nositele Nobelovy ceny A.F. von Hayeka. Vědecké informace jí získané, navzájem provázané a neodporující si, tvoří kompozitivní teorii. Myslíme zásadně a vždy v teoriích, tedy jinak se takový obří soubor nebo dokonce koridor souvisejících vědeckých informací o lidském světě nazvat ani nedá.

Co tedy obsahuje ? Úplně všechno, co věda ví o kulturní evoluci i jejich počátcích, tedy o oddělování našich lidských prapředků ze zvířecí říše a kulturním vývoji světa lidí, tedy světa týkajícího se jen lidského rodu, tedy světa lidského, a principů, na kterých vyrostl a stojí. A to jen a výhradně bez pověr a mýtů, tedy bez náboženských a okultních ohledů, tedy na vědecké bázi.

Re: Paráda! Narazili na sebe Rada a Janyška!:
Autor: K. Janyška Datum: 13.4.2018 17:40

Fakt jo ? Dzp.

Paráda! Narazili na sebe Rada a Janyška!:
Autor: V. Novák Datum: 13.4.2018 17:05

Prostě paráda...

Re: Dětinská hloupost autora?:
Autor: V. Novák Datum: 13.4.2018 17:04

Co si VY představujete pod pojmem "metastabilní"?

Co o něm vím já mi k podnebí nějak nesedí. Především to, že by podnebí mělo mít nějaké stabilní rovnovážné stavy... To, kocajdank, nemá.

Re: Vesmír bych sem netahal?:
Autor: P. Rada Datum: 13.4.2018 16:58

Fantazie lidská je opradu mocná čarodějka a Vy ji zřejmě navíc velice rád věříte jako v absolutno.

Já věřím předně tomu co je ověřitelné a až potom hypotézám atd.

Re: Migrační vlny jsou důsledkem naší zbabělosti?:
Autor: P. Rada Datum: 13.4.2018 16:53

Pane Vanuro zastavte především svou přebujelou osobní spotřebu - třeba i "střelbou".

Za zbabělé považuji totiž to, že jako průměrný evropan se zřejmě i Vy chováte jako energeticko-otrokářské monstrum se zhruba stovkou stejně silně dýmajících za zády. Nabádáte přitom atakovat ty pravidelně řádově slabší na hranicích které mnohde vyhnalo sucho způsobené ale právě i Vaší nadspotřebou. Nebo je nalákala přebujelá reklame o beztarostném žití ve vaší domovině?

Jen na základě soběstačnosti v daném území lze totiž vytyčit prakticky nepřekročitelné hranice. Uvnitř těch svých už jsme ale ledacos vydrancovali a tak jaksi nezbývá než spoléhat na obchod až globalizaci ke kterým ale pohyb lidí patří a čím více obchodu tím více lidí k tomu.... Ti nejbohatší a nejbezohlednější "otrokáři" ale přitom přilétají pravidelně letadly a tak mají velmi spolehlivé až anesestřelitelné převaděče placené i s Vašich daní.

Jeli obecný pohyb druhů v přírodě neobvykle velký, bývá to známkou závažných změn - třeba v úrodnosti nebo válek... - a toho se stabilita klimatu právě týká. To podstatné (osobní spotřeba) se vám ale asi ovlivnovat nechce podobně jak autorovi dnešního klima-úvodníku - že?

Re: Zatím se nijak neprojevily!:
Autor: K. Janyška Datum: 13.4.2018 16:39

Lidí necivilizovaných, tedy ano, primitivů. A může za to uvalená pomoc civlizovaných, která je úplně odnaučila pracovat a být čím dále, tím zodpovědnější... Dzp.

Re: Vesmír bych sem netahal?:
Autor: K. Janyška Datum: 13.4.2018 16:37

Nemáte pravdu. Spontánní řád má povahu abstraktní, ne fyzikální. Hrají v něm roli i jiné faktory, než meřitelné a vážitelné. Jejich interakce je výsledkem jeho konečného, i když proměnitelného, tvaru a vlastnosti jakéhokoliv spontánního řádu, tedy seberegulace, sebepořadatelnost a sebezáchovnost z něho dělají hlavní fenomén úplně všeho v jsoucnu. Na lidech vůbec nezáleží. Oni jsou prvkem spontánního řádu lidského světa a jsou jím řízeni. Nemají žádnou šanci řídit jeho. Jeho evolučně vyvínutá pravidla nekoordinovanou lidskou aktivitou totiž tvoří jejich mysl a ta se může změnit jen na základě změny spontánního řádu... Dzp.

Doporučuji Vlastimil Vondruška, Život ve staletích:
Autor: P. Vaňura Datum: 13.4.2018 16:25

On je to historik středověku, zavedl do toho matematiku. Říká, že tak dobře, jako ve 13 století u nás několik dalších století nebylo, protože NASTALA ZIMA!

Re: Vesmír bych sem netahal?:
Autor: P. Rada Datum: 13.4.2018 16:24

Pane Janyško nechme E. stranou. Spíše Vy se totiž mýlíte opakovaným připomínáním fantazijně-vágního vesmírného řádu.

Základ vesmíru sice spočívá v platnosti fyzikálních zákonů kam až dohlédneme a to ve formě jakéhosi jednotícího atraktoru - ale jinak je vše pod silným vlivem nahodilostních procesů - tedy chaosu ze kterého se naopak život vymanuje lokálním poklesem entropie.

Dnešní člověk žel dělá zatím naopak vše spíše pro růst entropie a tím se řadí stále více mimo linii života. Nyní to vypadá, že se takto už zanedlouho naplní vysvětlení Fermiho paradoxu.

Dámy a pánové, přírodní vědci. jste jen oboroví specialisté.:
Autor: K. Janyška Datum: 13.4.2018 16:18

To nastačí !!! Každý váš závěr jen jen změřeným a zváženým faktem v oboru. Ale on je v interakci s úplně vším, kde se se vyskytne a je nutno najít princip, jak strom vědění a také dění, to je jedno a totéž, vzniká a vznikl. Musíte, a to všichni bez rozdílu, ovládat teorii spontánního řádu. Jinak se k celostnímu náhledu, který je tak podstatný, nedostanete. I Einsteina to svedlo z cesty... Dzp.

Migrační vlny jsou důsledkem naší zbabělosti a z ní:
Autor: P. Vaňura Datum: 13.4.2018 16:18

vyplývající neschopnosti střílet nežádoucí vetřelce na hranicích! A samozřejmě přemnožení primitivů v Třetím světě!

Jak se naplnily předpovědi Římského klubu z roku 1970?:
Autor: P. Vaňura Datum: 13.4.2018 16:15

Zatím se nijak neprojevily!:
Autor: P. Vaňura Datum: 13.4.2018 16:14

A katastrofické předpovědi pro současnost se NENAPLNILY, kromě jedné a ta je tabu. Totiž katastrofální přemnožení primitivů v zaostalých zemích!

Pokud by zelení na to globální otepolování:
Autor: P. Vaňura Datum: 13.4.2018 16:11

SAMI VĚŘILI, museli by podpořit jadernou eńergetiku. Pokud ovšem Merkelová nahrazuje jádro uhlím, nemůže chtít, abychom její řeči o zlém CO2 brali vážně...

Mimochodem, Vy si ideologicky přepojatě myslíte, že "musíme žít skromněji" a pro tento ideologický podstulát hladáte zdůvodnění. Co namísto toho přejít masově na atom?

Re: pane Prokope:
Autor: P. Rada Datum: 13.4.2018 16:10

Ohledně té "zlodějiny" Vám dávám zapravdu. Dnes totiž právě nejbohatší lidstvo žije dominantně na fosilní dluh a dopady nechce respektovat jak zloděj co si "seriozně" nakradl .... a po nás potopa.

Tu "serioznost kradení" totiž umožnuje jeho společenská legislativa. Počínaje dotací fosilních paliv:

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/fosilni-paliva-dostavaji-pres-pul-bilionu-dolaru-na-dotacich-1136671

a konče neexistence fosilního zákona resp neexistence adekvátních daní za znečištění a dlouhodobou devastaci životního prostředí přes vypouštění CO2, Metanu, NOx....