15.12.2018 | Svátek má Radana, RadanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ESEJ: O stavu západní společnosti (3)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 20, poslední: 10.3.2018 0:19, přehled diskusí

Už nejen BV, ale i z opačné strany..:
Autor: J. Kanioková Datum: 9.3.2018 20:00

Španělsko hlásí rekordní počet žádostí o azyl, nejvíce z Venezuely- https://zpravy.idnes.cz/spanelsko-zadatele-azyl-venezuela-syrie-rekord-f5y-/zahranicni.aspx?c=A180307_104134_zahranicni_ert

Kdopak:
Autor: J. Farda Datum: 9.3.2018 14:38

se dnes ještě pamatuje na konec devadesátých let a Matiční ulici v Krásném Březně? To bylo kraválu zastánců perzekvovaných a výstavbu zdi do hloubky niterného lidství uražených dobroserů a cikánoromů vyřvávajících o ghetizaci! A to se do Evropy ještě zdaleka nevalila kvanta připrchlíků, kvalifikovaná to záchrana evropského průmyslu! Kismat?! :-( . https://cs.wikipedia.org/wiki/Ze%C4%8F_v_Mati%C4%8Dn%C3%AD_ulici

Konce světa se neobávám.:
Autor: V. Student Datum: 9.3.2018 13:33

To, že nepřijde "konec" ještě neznamená, že se není čeho bát. Obávám se změn, které přinášejí zjevné kvalitativní změny k horšímu, sofistikovaně vydávané za pokrok.

Ano, degradující veřejné školství, to mi vadí hodně. Považuji školní výchovu a vzdělávání, kterým nemyslím jen absorbování odborných poznatků, ale i socializaci skrze vhodné procesy, za stěžejní.

Proto se nedivím těm, kteří své nadané děti silou mocí cpou do víceletých gymnázií, čím dřív tím líp, dneska už snad od šesté třídy tam možno utéci, kdo udělá přijímačky ovšem. Majetní zaplatí školné v soukromých školách. Jenže to jsou procenta. Zbytek ze státních škol utéci nemůže. Co potom? Bude pokračovat útěk chytřejších a bohatších od většiny, v podobě, naznačené již dnes bydlením ve vhodných lokalitách, na "dobrých adresách", docházením do práce v devět, zatímco dělníci v šest, jiným trávením volného času?

Intelektuální menšina stále hlasitěji ohrnuje nos nad nad "hloupou většinou" která volí, myslí, chová se jinak. Bude radikálnější ve svých snahách vyhnout se důsledkům realizace "většinových názorů"? Jak? Ještě větším prohloubením prostorové segregace, důslednějším elitářstvím a tedy nárůstem sobectví? Ještě masivnější manipulací veřejným míněním?

Uvidíme. Každopádně děkuji za nesmírně zajímavě napsaný článek, který nutí k opravdu hlubokému zamyšlení.

Oddechnul jsem si:
Autor: J. Pleva Datum: 9.3.2018 13:04

pane Frýborte, že jste se držel zpátky a nevytáhnul Švédsko jako příklad řešení společenských problémů a zářných zítřků ! To je přece stále ještě pro řadu lidí samozřejmé, že cesta do socialistického nebe je dlážděna dobrými úmysly....eeeehh, nebo to bylo peklo...?

Peníze a práce:
Autor: F. Navr8til Datum: 9.3.2018 12:57

Základním problémem je poskytování nepojistných sociálních dávek, které ve svém úhrnu překračují částky, které si nepřizpůsobivý může vydělat prací. Tím je vymazán vztah mezi penězi a prací. Tím je zajištěn vznik nezakotvené, nespokojené, agresívní a parazitické vrstvy, která ve stejném duchu vychovává další generace.

Jo,:
Autor: P. Lenc Datum: 9.3.2018 10:07

svého času nás k zářným zítřkům vedla ta jediná, "vědecky" vyzbrojená marxistická strana, dnes to jsou taktéž "vědecky" na sociálních fakultách "vzdělaní" neomarxisté.Také k "zářným zítřkům".Dějiny se údajně neopakují, ale lidé jsou stále stejní.Je zajímavé, jak je cesta do pekel vždy dlážděna "dobrým úmyslem".

Re: Jo,:
Autor: O. Zuckerová Datum: 9.3.2018 13:39

Když analyzujete "dobrý úmysl" tohoto typu, je to vždy 1.úmysl být sám sebou i druhými vnímán jako Mravní Velikán 2.z tohoto vnímání druhými vytřískat co nejvíc peněz (vesměs státních - viz tlačenice neúspěšných prezidentských kandidátů před Senátem, "politologů" před branami Čt čekajícími na dotazování po zkušenostech a názorech, kterých nabyli za úctyhodných 20-30 let života atd.).

Re: Jo,:
Autor: P. Lenc Datum: 9.3.2018 13:46

Ano.

Jsem rád, že autor konečně pochopil :
Autor: D. Polanský Datum: 9.3.2018 7:21

na co jsem zde již několikrát upozornil, že funguje starý dobrý Darwin. Třebaže i Darwinovy se do věcí kolem člověka moc nechtělo, dobře věděl, že i zde, či chceme, nebo nechceme je boj nejen o existenci ras, národů, etnik, ale i mezi těmi, co chtějí žít slušně a mezi těmi co chtějí parazitovat, poflakovat se, ničit. Ne pravda a láska zvítězí, zvítězí silnější, přesně tak je tomu v celé přírodě. V levé ruce u srdce Bible a v pravé meč. Jakékoliv jiné cesty jsou cesty do záhuby těch slušných a pracovitých.

Re: Jsem rád, že autor konečně pochopil :
Autor: J. Berger Datum: 9.3.2018 11:24

Myslim, ze prave tento autor uz to pochopil velmi dobre davno.

Oddělit.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 9.3.2018 6:56

Pan Frýbort mi tím připomněl jednu oddělovací stavbu v Matiční ulici. To bylo řevu od Uhla a jeho Šabatyše, od Kocába, přiživoval se na tom kdekdo z lidskoprávníků. Toto řešení, ač se zdá býti účinným, nelze realizovat kvůli páté koloně pomatenců.

Stejně by se muselo dojít ke kontrole v místech styku s ostatním světem a máme na světle definici koncentráku.

Z carských dob známe pojem vyhnanství, pořád jsou na světě místa, která potřebují zvelebit. Tajga volá! Hola, hola!

Byl to problém dočasný:
Autor: D. Polanský Datum: 9.3.2018 7:24

Romové dům tak zdevastovali, že už v něm nedokázali bydlet ani oni. Tak táhli ničit státní majetek někam jinam. A ničí.

Re: Byl to problém dočasný:
Autor: Z. Rychlý Datum: 9.3.2018 7:50

Toho domu asi škoda nebyla. Ale dokázali obrátit osudy několika starousedlíků naruby, dokázali s lidskoprávníky vybudovat pověst republiky jako xenofobní rasistické společnosti, což vůbec není pravda.

Majetek není to nejdůležitější, co Cikáni ničí. Rozvracejí náš řád a to je nebezpečnější. Dělají bordel a veřejná správa to musí snášet. Staví nás do role rasistů, do role viníků za jejich situaci a tím to ještě zhoršují, protože dobrotrusové pod tímto rasistickým tlakem začnou konat. Tím tu lež legitimizují a cikáni (všech ras) tím pádem získávají odpustky za své chování. Je to takové celostátní citové vydírání. My Cikáni-Romové za nic nemůžeme, to vy bílí rasisté jste to způsobili. Sebrali jste nám maringotky a žebrání, teď musíme místo toho chodit do práce a bydlet v nenáviděných přidělených státních bytech, a žebrat můžeme jen na sociálce.

Jistě to neplatí paušálně, ale většinově rozhodně. Než bychom pár cikánů nespravedlivě hodili do jednoho pytle, raději neděláme nic. K vítězství zla pak stačí, když dobro sedí na p*deli, a nedělá nic.

Re: Byl to problém dočasný:
Autor: J. Fridrich Datum: 9.3.2018 11:07

https://www.youtube.com/watch?v=5ZudaBg1F68

Překvápko je chování Německé justice a akceptování jeho způsobu života - tak se zatím naši milí Romové nemají a jsme za to kritizováni.. Tak on má nyní dům 5+1 a jistě si ho nekoupil - byl mu dán-přidělen. V domě má nyní 2 manželky a 7 dětí. To ale není stav k jeho úplné spokojenosti, tedy mu přijedou další 2 manželky-asi tak 13-14leté a to se jejich prorokovi i tomuto muslimovi bude zajisté líbit. Tak požádá mamá Merkel o větší dům s alespoň 2ma garážemi, aby jak nám sdělil mohl pokračovat v přivádění na svět-Německo další muslimátka, neví sice ještě jejich konečný počet, ale zmiňoval cca 20 dětiček - pokud Alláh dá..

Německy se učit nehodlá, číst a psát také ne a pracovat nebude - on jezdí pro dceru vyzvednout ji ze školky. Kolik mu mamá Merkel posílá každý měsíc na účet neví a vědět nepotřebuje, prostě když EURa dochází, tak si je vybere z banky.. Tak toto zní jako vtip, ale není to vtip. Tipněme si, jak dlouho to může v Německu takto vydržet než to " bouchne ?" Aby byl zážitek dokonalý pane Rychlý, přikládám link s tímto " výtečníkem " - obohacovačem Německa a Evropy

Tak vzhůru do této nové Evropy...

Re: Byl to problém dočasný:
Autor: J. Pleva Datum: 9.3.2018 12:58

Tak vy nechcete šířit dobro? dejte si pozor, abyste neskončil před soudem za nenávistné šíření pravdy!....

Nejdřív jsem myslel, že píšete o Švédsku, ale vidím, že v Německu je to stejné.

Re: Oddělit.:
Autor: F. Svoboda Datum: 9.3.2018 9:08

Poslední věta je skvělým nápadem. Snažme se v budoucnu zvolit takovou representaci, která bude mít chuť a odvahu takový nápad uskutečnit !!!

Re: Oddělit.:
Autor: J. Jurax Datum: 10.3.2018 0:18

Ano.

Jenže taková reprezentace ku volené v nabídce není.

Re: Oddělit.:
Autor: J. Jurax Datum: 10.3.2018 0:19

Oprava - ku volení

Nabírá to na tempu.:
Autor: O. Zuckerová Datum: 9.3.2018 1:02

Viz též: http://www.protiproud.cz/politika/3666-francie-ve-valce-imigrantsky-teror-zavratne-stoupa-obeti-odlistenych-panelaku-utoci-na-hasice-tisic-horicich-aut-lze-jeste-povazovat-za-klid-policiste-pachaji-sebevrazdy-armada-nestaci-bude-jiz-jen-hur.htm

Na člověka:
Autor: J. Brunner Datum: 9.3.2018 0:50

z toho jde hrůza, když "sluníčka" klidně hlaholí a humanistické řešení nikdy žádné nenajdou. Také pozoruji rozklad a půjde- li to takhle dál, zvláště v Německu, zvolí si nějakou silnou ruku, bez skrupulí.