16.12.2018 | Svátek má AlbínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Konec klasické rodiny?Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 13.2.2018 21:33, přehled diskusí

Ticho po pěšině.:
Autor: V. Němec Datum: 13.2.2018 6:02

Vykládej to buzerantům, lesbám a z manipulovaným lidem!

Re: Ticho po pěšině.:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.2.2018 9:10

Buzeranti a lesby naopak touží po tradiční rodině až tak, že si přejí, aby za tradiční rodinu byly prohlášeny i jejich "svazky" včetně atributů jako svatby a rodičovství, i kdyby si děti měli koupit u "náhradních matek" či ve spermobance...

Re: Ticho po pěšině.:
Autor: I. Vermis Datum: 13.2.2018 9:37

Obávám se, že je v tom něco jiného, než touha po tradiční rodině ... lidově se tomu říká "mindrák".

Stát podporuje dnes kde co, jen klasickou rodinu,:
Autor: V. Kotas Datum: 13.2.2018 6:32

jak ji známe z dob našich maminek, babiček, ne. Navíc, média dávají za vzor ty, pro které je klasická rodina překážkou. A školy v tomto nezůstávají pozadu. Smutné, že.

Re: Stát podporuje dnes kde co, jen klasickou rodinu,:
Autor: J. Sova Datum: 13.2.2018 10:20

To už se psalo v roce 1925:

"(Stát) se musí postarat o to, aby plodnost zdravé ženy nebyla nijak omezována špatným finančním hospodařením státních úřadů, aby se pro rodiče, pro které jsou děti požehnáním, rodičovství nestávalo prokletím. Stát musí skoncovat s prohnilou, ba zločineckou lhostejností, s níž dnes pojednává sociální předpoklady rodin s více dětmi a namísto toho se musí stát nejvyšší záštitou tohoto nejdrahocennějšího požehnání národa."

Re: Stát podporuje dnes kde co, jen klasickou rodinu,:
Autor: I. Patta 677 Datum: 13.2.2018 15:56

Hezky jste to napsal. Stát, tj. vyspělý sociální stát převzatý vládou V. Klause do našeho daňového a sociálního zákonodárství dělá pravý opak. Od 1. ledna 1993 zde vyhrávají bezdětní: 1. Mají pro vlastní potřebu daleko více peněz než pracující rodiče vychovávající děti, mohou si tak daleko více užívat života.

2.Ušetřili si doma druhou směnu spojenou s prací a starostí o děti.

3.Nechají se vydržovat v důchodu dětmi těch druhých.

4.Mohou si dovolit, na rozdíl od rodičů dětí, vylepšit své stáří odkládáním peněz.

5.Bezdětné ženy, kariéristky, mají daleko vyšší penze než matky dětí.

Žádný konec není, jelikoý když nemáte:
Autor: D. Polanský Datum: 13.2.2018 6:57

rodinu, ani vás nebaví např. ani krást a hrabat majetek. Pro koho? Jenom pro sebe? To vás přestane časem bavit.

Bohatý člověk nemá dvě auta,ale tři děti.:
Autor: A. Bocek Datum: 13.2.2018 7:04

Na sklonku života pak neřeší, které sociální zařízení se o něj postará, ale se kterými vnoučaty bude trávit následující víkend. Při krachu důchodového systému,který nas brzo čeká,přežijí jen velké, dobře vychované, soudržné rodiny.

Re: Bohatý člověk nemá dvě auta,ale tři děti.:
Autor: J. Fridrich Datum: 13.2.2018 7:17

Souhlas, rozumný postoj.. Lidé žijící " singl ", nebo v nestálých x-rodinách jsou citově velmi ochuzení..

Ano:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.2.2018 18:11

Ne nemusí:
Autor: D. Lobpreis Datum: 13.2.2018 8:02

To že existují nějaké zidealizované představy o tom, jak se má chovat (neexistující) ideální "genderový muž" a ideální "genderová žena" neznamená, že ve skutečnosti se na těchto rolích mohou podílet oba rodiče různým způsobem a vzájemně se doplňovat.

Vždycky to tak bylo.

Skvělý postřeh,:
Autor: J. Tomáš Datum: 13.2.2018 8:19

to by se mělo tesat.

Re: Skvělý postřeh,:
Autor: B. Lukáš Datum: 13.2.2018 8:26

Plný souhlas a dík autorovi,

Re: ha ha:
Autor: R. Szewczyk Datum: 13.2.2018 8:37

já navrhuji ze všeho dětského, např sunaru, navýšit DPH na 350%, to bude mít velmi pozitivní dopad na natalitu, neboť otcům nezbyde na chlast sport rybaření auto, a tím pádem budou sedět doma spíše ležet doma s manželkama,

Pojem:
Autor: P. Rudolf Datum: 13.2.2018 8:38

"klasická" či ještě lépe (komičtěji) "tradiční" rodina, jako nějaký vrchol rodinného života a uspořádání, něco, k čemu bychom se dnes snad měli vracet, mi evokuje pojmy, jako "kůň - klasický dopravní prostředek", nebo "Slapy - tradiční dovolená". Obojí je hezké, ale už dávno jezdíme jinak a jinam. A těžko někdo touží po tom, aby se to vrátilo.

Ale možná za sto, dvěstě let už za nás budou všechno dělat počítače a tak budou naši potomci sedět doma, nudit se a dělat hromady dětí. To nám snad technika neveme. I když, kdo ví?!

Re: Pojem:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.2.2018 9:07

A co takhle vůl - jde o tradiční , netradiční nebo dokonce progresivní formu existence Rudolfů všech ras, barev a genderů?

:)))))))))))) :
Autor: J. Kanioková Datum: 13.2.2018 18:09

Re: Pojem:
Autor: I. Vermis Datum: 13.2.2018 9:35

Máte recht. Dalším krokem bude převýchova zvířat. Není správné, aby se o koťata starala kočka, nebo o štěňata fena - odebrat hned po narození ... ech, čo to hovorím, po vrhu ... a začít se správnou výchovou!

U telat se to již praktikuje, co vím. :
Autor: J. Chaloupka Datum: 13.2.2018 13:04

.

Re: U telat se to již praktikuje, co vím. :
Autor: V. Novák Datum: 13.2.2018 15:43

U stejku je výchova zbytečná...

Re: Pojem:
Autor: V. Lunák Datum: 13.2.2018 10:42

Konečně mi někdo začal přibližovat ty magické tradiční hodnoty.

Re: Pojem:
Autor: P. Han Datum: 13.2.2018 16:56

Že vy nezavadíte o partnerku do tradiční nebo libovolně netradiční rodiny neznamená, že byste to musel předpokládat i u ostatních. To nevypovídá nic o hodnotě tradic, ale pouze o vás.

Rodina je nebezpečná!:
Autor: V. Student Datum: 13.2.2018 8:44

To je sice hezké, že pevné rodiny generují méně narkomanů i zločinců, na druhou stranu v nich probíhá autonomní výchova, takže produkují více sebevědomé a autentické jedince než je zdrávo! V rodinách je autoritou a vzorem rodič, nikoli společnost. V rodinách se děti učí hodnotám, které se z nich potom musí dostávat složitými a finančně i časově náročnými převýchovnými postupy. Tyto hodnoty, to je celá pestrá škála návyků a postojů, které brání tomu, abychom byli jednoho názoru a postupovali vpřed jako celek. Média i odborníci na lidskou psychiku dělají co mohou, a stejně se ještě dnes objevují lidé s alternativními názory na migraci nebo volbu prezidenta. A co nejhoršího, neustále melou cosi o sebeurčení, vlastní cestě tohoto národa, hrdosti a podobných nesmyslech, ačkoli jde o názory dávno překonané.

Nebyli by tedy lepší ti narkomani nebo trestanci? Než to zamítnete, přemýšlejte: Zaprvé - společnost bude mít společného nepřítele a hromosvod na své frustrace, což je důležité z hlediska jejího psychického zdraví. Zadruhé - čím více lidí se "škraloupem", tím více lidí ovlivnitelných, resp. nedůležitých. No po pravdě - takové ty špinavé výrobní procesy za pár babek, víte co myslím, víte snad o někom příhodnějším, kdo by je měl dělat? A společnosti nebezpeční nejsou, nebo všimli jste si snad někdy, že by protestovali, demonstrovali, stínové vlády vytvářeli, proti migraci hlas pozvedali?

Tak vidíte! Autore, autore, vy zpátečníku jeden! Tak kolem dějin točit zpět byste chtěl? Vy budete asi křesťan nebo něco takového, že? Tůůůdle!

Re: Rodina je nebezpečná!:
Autor: V. Student Datum: 13.2.2018 9:00

Škoda, že jsem si předtím nepřečetl příspěvek p. Rudolfa níže, nemusel jsem nic psát. On to celkem vystihl, a stručněji. Jo, profík, to se holt pozná...!

Cenzura na NP:
Autor: J. Kubik Datum: 13.2.2018 9:44

Cenzura na NP:

Autor: J. Kubik Datum: 13.2.2018 9:38

Moje jméno bylo vymazáno ze seznamu autorů a tím i všechny moje články jen proto,že jsem nazval Klause prokremelským staříkem.

Jiří Kubík

Re: Cenzura na NP:
Autor: V. Novák Datum: 13.2.2018 10:02

To těžko.

To tady píše kdejaký hovězí kleštěnec a banován nebývá...

Jaké ideologické tlaky vedly ke zvýšení rozvodovosti?:
Autor: V. Novák Datum: 13.2.2018 9:59

Neznám ideologii, která by upřednostňovala rozvody. nejblíže byla snad Markuseho Nová Levice, která ale zavrhovala už manželství(takže nemohla propagovat rozvody) a s výjimkou několika pohrobků, kteří se dobře živí v EP (D. Kohn-Bendit třeba, jiné neznám) zmizela.

K vyšší rozvodovosti nejvíce přispělo zvýšení doby dožití. V dobách, kdy bylo automaticky platné, že manželství bude trvat "dokud vás smrt nerozdělí", s tím smrt otálela v průměru něco přes 8 let, jak zjistili historičtí demografové. Lidé se prostě nedožili takové doby soužití, kdy by se antipatie vyhrotily.

Příkladem může být skutečná "Maryša" - vdala se nuceně, poplakala si, Vávra jí rychle udělal několi dětí a včas zemřel, takže z ní byla blahobytná matka rodiny a majitelka mlýna. A Mrštíkům nemohla přijít na jméno...

Re: Jaké ideologické tlaky vedly ke zvýšení rozvodovosti?:
Autor: J. Jurax Datum: 13.2.2018 21:33

No, ideologii - rozvod dnes znamená, že pokud bývalá nevytluče z bývalého majetek, ale dostane děti, je samoživitelka a stát se o ni stará. To dřív - myslím před válkou - nějak nebývalo.

No a taky byl rozvod dřív přece jen ostuda, to už dnes není ...

K vyšší rozvodovosti:
Autor: B. Hudzieczek Datum: 13.2.2018 21:33

přispěla především relativizace společenských vztahů a zlehčování významu vzájemného soužití. Věk dožití s tím nemá nic společného, protože v minulosti se i lidé, kteří se dožili nadprůměrně vysokého věku, nerozváděli. A pokud ovdověli, nebylo zvykem navazovat nové vztahy. Jedna moje prababička se dožila 93 let, pradědeček zemřel, když jí bylo 65 let. Druhá prababička zemřela v 97 letech a přežila pradědečka asi o 30 let. Ze svého okolí znám člověka, který svou ženu přežil asi o dvacet let, dožil se jako vdovec 91 let.

No jo,:
Autor: O. Zeman Datum: 13.2.2018 10:36

Ale jak chcete po absolventce tramvajových studií, všelijakých těch genderů a humanistických sluníčkových věd, aby během mateřské udržovala krok se svým oborem? Jeho náplní je cestování, pomáhání nepotřebným, sbírání kreditů, různé semenáře o... však víte, co najdete v plíně..., týmbildyngy a brejnstormingy, pak taky rozumování a interakce s astrálnímí sférami a sobě rovnými "uály" bez intelektu (děkuji panu Vlkovi za termín).

To se pak těžko vrací do "oboru", když jiné bezpohlavní kolegyně feminacistky zasedly místčko v "teploučké" neziskovce. A zženštilí kologáčkové s Marxem nad postelí jen nevěřícně kroutí nagelovanými hlavami, jak se mohla jen odrodit!

V duchu Vašeho článku... zajímala by mne statistika, kolik z těchto lidí pochází z úplné a funkční rodiny. Jen tak pro srandu.