18.1.2019 | Svátek má VladislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Manželství je výhra v loteriiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 33, poslední: 14.2.2018 23:50, přehled diskusí

Moudrá slova:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2018 22:49

a moudré nabádání.

Jenže kdo dnes poslouchá moudrá slova ... heslem je nevaž se odvaž se ... :-(

Manželství je především o zachování lidského rodu !:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.2.2018 20:27

Nejen o soužití, ale hlavně o výchově dalších generací. Jak vidím komentáře, téměř ani slovo o dětech. Jako by šlo JEN o ty dva dospělé.

Obrovský souhlas s p. autorkou,:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.2.2018 20:15

důvody tohoto trendu jsou docela jasné - feminismus a pohodlnost, snadnější životní podmínky.

Díky tomu se dnes holky nebojí rozvodu/rozchodu, protože - stát to svou sociální politikou jistí. Další důsledek - samoživitelky vychovávají z kluků mamánky. Kluci tak nevidí vzor rozdělení pozic v rodičovském vztahu, rodičovské povinnosti. Vzor rodinného soužití.

Čeští chlapečkové aneb Generace mamánků nastupuje - https://lucietykalova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=642485

Idealistka:
Autor: K. Pavlik Datum: 14.2.2018 16:57

Autorka pozaduje aby slusni lide delali co je vyhodne pro vsechny, aby pak zbylo dost penez pro, cemu ja rikam, podrazaky.

Měl jsem trochu výhodu. Byl jsem mírně submisivní ....:
Autor: M. Bílý Datum: 14.2.2018 14:45

.... (a navíc má žena byla velmi chytrá) takže mé manželství bylo 65 let šťastné. O rozvodu u nás nikdy nepadlo ani slovo. Bezvadně vařila, v zaměstnání zastávalo odpovědné, dobře placené místo a bylo velmi šikovná. Když nám na příklad po čase odešly potahy na nábytku v obýváku, koupila látku a suvereně provedla za sobotu a neděli čalounické práce (za mojí pomoci). Dodnes se tím návštěvám chlubím. Když jsem dělal (dávno tomu) v bytě etážové vytápění, zjistila proč mi to vázne, vzala si normu, nastudovala ji a vypočetla (byla ekonom ne technik) v celém bytě tepelné ztráty.

Moc na ni vzpomínám.

Re: Měl jsem trochu výhodu. Byl jsem mírně submisivní ....:
Autor: J. Fridrich Datum: 14.2.2018 15:29

Moc hezké a moudré vyznání...

Re 15:29 Díky za pochvalu, pane Fridrichu!:
Autor: M. Bílý Datum: 14.2.2018 19:36

Konkubinát, nikoli kohabitace.:
Autor: A. Alda Datum: 14.2.2018 11:41

Právnice se má vyjadřovat přesně a správně.

Vedle té terminologické výtky bych měl ještě připomínku k té zjištěné mužské nechuti vstupovat do manželství: po dlouhých letech státní a právní diskriminace si i mládenci testosteronem ještě zaslepení všimli, že polovina manželství se rozvede a v takovém případě jsou na tom právě muži mnohem hůře než ženy. O děti přijdou po rozvodu matrimonia stejně jako po rozpadu konkubinátu a alimenty musí platit v obou případech. Ale po rozpadu konkubinátu alespoň nepřicházejí o byt (byl-li jejich) ani o majetek a také nejsou na rozdíl od rozvedených mužů úředně a soudně pošpiněni v písemné podobě.

Stát manželství nepřeje a muže za ně trestá - a tak se muži čím dál tím víc uzavření manželství vyhýbají.

Re: Konkubinát, nikoli kohabitace.:
Autor: A. Pakosta Datum: 14.2.2018 11:51

K té terminologii, pane Aldo:

Kohabitace je obecnější pojem, znamená prostě soužití.

Konkubinát naproti tomu je soužití sexuálních partnerů.

Termín paní Kolářové vystihuje tedy i ty páry, které z jakýchkoliv důvodů společný sex nemají, čerpajíce jiné výhody společného života.

Nikoli.:
Autor: A. Alda Datum: 14.2.2018 12:45

Kohabitace je pojem politologický a označuje soužití mocenských institucí, nikoli vztah muže a ženy. O konkubinátu se paní autorka učila v rámci předmětu Římské právo a musela to znát ke zkoušce. O kohabitaci se možná učila v rámci předmětu Ústavní právo nesocialistických zemí (nevím, zda se to v Brně jmenovalo stejně jako v Praze) a ke zkoušce to znát nemusela.

pro pana I.Poláka:
Autor: Z. Jemelík Datum: 14.2.2018 10:39

Nikoho nenutím,aby mé články četl.Žádnou ženu bych nenutil žít se mnou, proto žiji sám už mnoho let:-)

Re 10:39 Já jsem, pane Jemelíku, na rozdíl od Vás ....:
Autor: M. Bílý Datum: 14.2.2018 14:14

.... musel ženám vysvětlovat, že se mnou žít nemohou protože jsem ženatý a mám dvě děti. Časem jsem jim i prozradil, že mám ženu chytřejší než jsem já ,a že ji měnit nehodlám, ani ji minimálně zanedbávat ale ....... však to znáte, zejména v projekci je příhodné ovzduší. Ženy / muži přibližně půl na půl, časté služební cesty atd. Navíc jsem byl chlapec vysoký (190 cm) šťíhlý, černovlasý, v obleku s dvouřadovým sakem od pana Bárty na Národní třídě, usměvavý (i ing arch Vojtěch Vojtěch, známý z televize, mě na karikatuře vlevo nahoře tak zachytil), vždy v bílé košili s kravatou atd atd. No, a protože ten její ji "nenutil", tak se halt zařídila po svém. To bejvávalo, teď se překuluji přes dvaadevadesátku (a mám pět pravnoučat). Hezký den!!!

Re: Re 10:39 Já jsem, pane Jemelíku, na rozdíl od Vás ....:
Autor: Z. Jemelík Datum: 14.2.2018 14:46

Dobrý den, můj exteriér nebyl nikdy atraktivní. Nicméně kulím se teprve k 83 a mám pouze jednu pravnučku. Budu muset říci vnoučatům, že mají pohnout kostrou, abych Vás dohonil.

Hezký den

Dobrý článek,:
Autor: P. Lenc Datum: 14.2.2018 10:31

jako vždy rozumný.

Tak si to shrňme::
Autor: J. Lepka Datum: 14.2.2018 10:22

Manželství - stereotypní přizpůsobení nárokům a představám ženy o životě, protože kdo se s ní má furt o něčem, co považuje za elementární, dohadovat, dovolený sex (???) - nemá náladu, je unavená, bolí ji hlava, teď se to nehodí atp. atp.

A proti tomu : automatická pračka, myčka nádobí, mikrovlnná trouba, čím dál pestřejší nabídka v rozličných restauračních zařízeních, virtuální sex s počítačem který má vždy náladu, případně placený sex, v důsledcích vždy LEVNĚJŠÍ ( a to je robotický sex na obzoru - těžká konkurence!).

Nevím, nějak v tom postrádám pohled muže, zvláště toho oškubaného po rozvodu, s životem plným schválností od zhrzené bývalky.

Re: Tak si to shrňme::
Autor: R. Dubravský Datum: 14.2.2018 10:33

Dobře vám rozumím. Však paní autorka píše o manželství trvalém a spokojeném a oprávněně jej přirovnává (co do četnosti) k výhře v loterii.

malá poznámka::
Autor: J. Kolbábek Datum: 14.2.2018 10:15

argumenty pro manželství zná každý, strategii řídí ministerstva, na základě odborných podkladů. Nedávno jsem slyšel příspěvek genderové paní z ministerstva o úpravách učebnic - argumenty jak z blázince. Proč? Platí to norské fondy nebo co? Problém je, že nám to nevadí a mlčíme, za tuhle blbost zaplatíme všichni, hlavně chlapi. Díky za článek.

Pohled z vesmíru a z podvědomí.:
Autor: M. Valenta Datum: 14.2.2018 9:08

Sucho manželství nesvědčí a přelidněná planeta s 8 mld. lidí (ca 6 x tolik než před sto lety) už vůbec ne.

Autorce to přeju,:
Autor: V. Vérosta Datum: 14.2.2018 7:29

ale výhrou v loterii jistě není manželství s nesnesitelným partnerem, partnerkou... :-(( Ponechávat výběr partnera na loterii má riziko nízké úspěšnosti vztahu. Nejlepší je, když manžela vybírají rodiče nebo dobří kamarádi. Mně se tohle vyplatilo! :-)

Bílé dítě se stalo ohroženým druhem....:
Autor: M. Šurgot Datum: 14.2.2018 7:26

Je mi 62 let a pamatuji z mého dětství. mládí a z doby, kdy jsem vychovával s manželkou své dvě děti, československá sídliště plná štěbetajících dětí. Dnes potkávám mladé maminky velmi sporadicky se svými ratolestmi, spíše mladé ženy venčí své psy různých ras. Stejně tak byli senioři v minulosti účastni na výchově svých vnuků a bylo je vidět s dětmi za ruku, zatímco dnes jsou vidět taky většinou se psy. Senioři už "to" mají většinou za sebou, ale uvažuje vůbec mladá generace nad tím, kdo jim bude platit důchod, až sami zestárnou? Psi to určitě nebudou. Z vysportovaných těl a vymalovaných tváří zůstanou po letech i přes obrovské finanční náklady a mnoho fyzického úsilí jen vrásčité tváře a omezená fyzická výkonnost. A co potom?!

Pracoval jsem v pozdním věku dva roky v Anglii. Bydlel jsem nedaleko mešity a ulic, obývaných muslimy. Situace s dětmi se u bílých děvčat opakovala, více psů než dětí. U muslímských mladých žen žádný pes a houf dětí.

A tak se ptám : ví vůbec různí aktivisté, že pohřbívají bílou evropskou populaci, když aktivně pracují na dovozu muslimských věřících? Ví vůbec celebrity, hrdě ukazující vysportovaná a vyoperovaná umělá těla, že ovlivňují mladou generaci k zániku? Dalším členem společnosti, vraždící bílou populaci, je politik. V poslední době bohužel už bezdětný. Ale statečně bránící možnost muslimských imigrantů imigrovat do EVropy.

Proč si ani ti politici neuvědomí, že miliardy Eur je nutné investovat do evropské rodiy, do evropských mladých s dětmi?

Nechápu. A to jsem pouze vyučený člověk, bez akademických titulů, jako mají mnozí aktivisté a politici.

Re: Bílé dítě se stalo ohroženým druhem....:
Autor: I. Polák Datum: 14.2.2018 9:16

Pochvala, pane Šurgot. Napsal jste to skoro jetě lépe, než paní Kovářová, ale oběma děkuji.

Re: Bílé dítě se stalo ohroženým druhem....:
Autor: J. Fridrich Datum: 14.2.2018 15:38

Skvěle pane Šurgot, velmi moudrý příspěvek k našim dnešním problémům v naší dnešní " bohaté " Evropě vedené k sebevraždě naší Západní civilizace nynějšími šílenými multi-kulti experimentátory s naší budoucností a budoucností našich dětí a vnuků..

Výborně,:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.2.2018 20:23

jen nevím, jestli je to až tak o financích. Já to vidím spíš v morálce. Děti nejsou vychovávány tak, aby jednou byli zodpovědnými rodiči. Kdekdo se ohání jakýmisi "právy", ale o povinnostech "ani slechu ani dechu".

Re: Bílé dítě se stalo ohroženým druhem....:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2018 22:57

Dobře a moudře napsáno.

Jenže moudrá slova bývají oslyšena ... a těmi, kdož nám námi zvoleni vládnou prakticky vždy.

Jak píše pan Dvořák,:
Autor: D. Polanský Datum: 14.2.2018 7:22

dnes lidé umí především počítat. Dobře ví, kdy se manželství vyplatí, a kdy ne. Asi před týdnem se o tom bavil s jednou svobodnou maminkou s dvěma dětmi, která pochopitelně nespává v posteli sama. Počty jsou počty.

Re: Jak píše pan Dvořák,:
Autor: R. Dubravský Datum: 14.2.2018 10:34

Však finanční gramotnost je dovedností žádanou, ba i ve školách vyučovanou.

Důrazně bych si dovolil oponovat::
Autor: P. Dvořák Datum: 14.2.2018 3:17

"A kdo na dnešním stavu bez prstýnku nejvíc prodělá? Nevzdělané holky sociálně slabších vrstev, z nichž se časem stanou matky samoživitelky, živořící na okraji společnosti."

Naše specifické etnikum, ač není nijak významně vzdělané, má všechno dobře spočítané. Důsledkem je extrémní množství svobodných matek, které tedy rozhodně "neživoří na okraji společnosti."

Soudruzi asi někde udělali chybu.

Druhá mezera v obsahu:
Autor: Z. Jemelík Datum: 14.2.2018 1:56

Autorka přehlíží, že dobrodiní manželství může spočívat i v tom, že jednou přijde čas, kdy "na volném trhu" nelze sehnat doprovod do kina a k jiným hrátkám a je klika, že je někdo, kdo před našimi požadavky nemůže utéct :-) Takže na ně lze pohlížet i jako na východisko z nouze:-)

Re: Druhá mezera v obsahu:
Autor: I. Polák Datum: 14.2.2018 9:06

Pane Jemelík, pokud jste kdo si myslím, pozdravujte manželku a vyřiďte, že ji lituji, že musí číst vaše články!

Re: Druhá mezera v obsahu:
Autor: Z. Jemelík Datum: 14.2.2018 10:44

Pro pana I.Poláka: nikdy bych ženu nenutil, aby se mnou žila a navíc četla mé články. Žiji mnoho let sám.POkud se týká mých článků, v zájmu Vašeho zdraví doručuji NEČÍST. :-)