17.12.2018 | Svátek má DanielDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


INTERNET: Rychle se šířící hoaxŘazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 65, poslední: 14.2.2018 19:38, přehled diskusí

O těch ženách:
Autor: O. Zuckerová Datum: 13.2.2018 1:01

jste to možná špatně přečetl, nebylo tam "klimakterických změn"?

Re: O těch ženách:
Autor: V. Kolacik Datum: 13.2.2018 7:03

Taky jsem měl pocit, že klimakterické změny jsou poněkud genderově nevyvážené. Že by pomohlo zavedení qót?

Re: O těch ženách:
Autor: I. Vermis Datum: 13.2.2018 14:17

Proč? Vždyť "I muži mají své dny"? Nebo snad proto, že to muže nikdy nepřejde ... to bude vono, u Fernetu se žádné klimakterium nedostaví - "přitiskneš svůj ret, a neodtrhneš více..."

Re: O těch ženách:
Autor: V. Student Datum: 13.2.2018 9:17

:-))

Díval jsem se na ten výplod chrých euromozků:
Autor: J. Vintr Datum: 13.2.2018 1:28

ale neměl jsem sílu to celé číst. S tím nejspíš autoři počítají a někde tam uprostřed textu je možná schováno pár slov nebo vět, z nichž právo na azyl pro "klimatické uprchlíky" třeba nepřímo vyplyne. Nebo si tímhle žvástem připravují půdu pro další direktivu, která už to obsahovat bude. To, že ti šmejdi tahají muslimské vetřelce do Evropy schválně jasně vyplývá z celého jejich dosavadního konání (nebo naopak nekonání).

Re: Díval jsem se na ten výplod chrých euromozků:
Autor: V. Červinka Datum: 13.2.2018 8:24

Máte pravdu, je tam napsáno:

čl. AC 21. vyzývá Komisi a členské státy, aby přispěly ke globálnímu paktu o bezpečné, řízené a legální migraci s cílem chránit klimatickou spravedlnost uznáním skutečnosti, že změna klimatu vede k migraci.

Klimatičtí uprchlíci:
Autor: Z. Vydra Datum: 13.2.2018 2:13

Vážený pane Zdechovský, je úplně jedno, jestli zpráva o přijímání klimatických uprchlíků je hoax či nikoliv. Není žádným tajemstvím, že drtivá většina imigrantů v EU zůstává, ať už přišla z jakýchkoliv důvodů, třeba i klimatických. Z jednoduchého důvodu. Nikdo neví, co s dělat s většinou těch, kterým nebyl přiznám azyl ani nějaká forma ochrany. Jakž takž se daří vracet větší podíl těch, kteří přišli třeba z Kosova nebo Albánie a pod., ale sotva 10% těch ostatních. Jednak proto, že se často neví ani jaké jsou národnosti, natož, aby ta která země , odkud údajně přišli, byla ochotna je přijmout zpět. O spoustě odmítnutých se vůbec neví, kde se zrovna v EU toulají. Jen Německo přiznává cca 300 tis. takových "uprchlíků", jejichž žádost byla odmítnuta, ale pořád někde v EU jsou. Mezi svými krajany a souvěrci v různých táborech, městských čtvrtích a no go zónách jsou zcela bezpečně "zašiti". Na to nepotřebují ani usnesení EP ani nějakou směrnici.

Tak trochu lež, pane Zdechovský:
Autor: V. Červinka Datum: 13.2.2018 6:27

Jen tak letmo jsem nahlédl do toho předlouhého dokumentu a třeba v odstavci:

21. vyzývá Komisi a členské státy, aby přispěly ke globálnímu paktu o bezpečné, řízené a

legální migraci s cílem chránit klimatickou spravedlnost uznáním skutečnosti, že změna

klimatu vede k migraci,

Re: Tak trochu lež, pane Zdechovský:
Autor: V. Červinka Datum: 13.2.2018 6:59

Omlouvám se, že se můj příspěvek trochu přeformátoval, ale je to zkopírováno přímo z dokumentu, uváděného p. Zdechovským. Takže je to text části odstavce AC 21.

Re: Tak trochu lež, pane Zdechovský:
Autor: V. Student Datum: 13.2.2018 9:13

Tohle tam fakt je, jo?!

Re: Tak trochu lež, pane Zdechovský:
Autor: V. Červinka Datum: 13.2.2018 9:18

Klikněte na odkaz v článku a jděte do odstavce AC a pododstavce 21. Jen jsem to zkopíroval. A to jsem ten nesmyslně dlouhý dokument přejel jen očima. Číst je to nad moje síly.

Re: Tak trochu lež, pane Zdechovský:
Autor: J. Kohout 259 Datum: 13.2.2018 9:19

Takže pan Zdechovský obviňuje ze lži a sám lže?

Asi by se měl vyjádřit, jestli je, nebo není, křivopřísežník.

Jinak budu automaticky považovat jeho články za lži automaticky.

Re: Tak trochu lež, pane Zdechovský:
Autor: J. Vintr Datum: 13.2.2018 11:13

Pan Zdechovský je jedním z europoslanců, kteří hlasováním potvrzují, že se takové šíleností stávají závaznými příkazy pro všechny státy EU. Většina poslanců zná obsah toho, pro co zvedají ruku, asi stejně dobře jako pan Zdechovský ...

Re: Tak trochu lež, pane Zdechovský:
Autor: Z. Lapil Datum: 13.2.2018 13:52

Von nelže, vono to jenom tak vypadá. V textu AC 21 ani nikde jinde v dokumentu se slovo azyl opravdu nevyskytuje. Takže lež to není, ale arogantní přístup typu "nekecej a radši se koukni, jak tomu nerozumíš" to rozhodně je. Já se dokument pokusil přečíst taky, a AC 21 jsem naprosto přehlídl.

Vlastně je to krásná ukázka důvodu, proč být opatrný k referendu: kdo z nás je schopen tohle přečíst a následně odpovědět souhlasím/nesouhlasím?!? A to tu určitě z veliké části jsme lidé naučení a zvyklí komunikovat prostřednictvím psaného textu.

Začne to tím, že v článku se píše o "Usnesení EP", ale podle dokumentu se jedná o "Dokument ze zasedání" nadepsaný "Zpráva o ženách..." a obsahující Návrh usnesení (tak je to návrh nebo usnesení?) a dvě "Stanoviska výboru" - ta jsou nebo nejsou součástí návrhu usnesení?

A teď mi to někdo začněte vysvětlovat (prosím NE, to byla ironie!) a téma "Klimatičtí uprchlíci do EU ano či ne" je definitivně opuštěno.

Re: Tak trochu lež, pane Zdechovský:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.2.2018 18:53

To nemá s referendem nic co dělat. Konečně, před referendem by mohlo proběhnout třeba půl roku diskusí, ve kterých by se to celé probíralo zprava zleva. Problém je jinde a je naprosto fuk, bude -li o něčem takovém hlasovat sněmovna nebo "Lid" v referendu. Pes je zakopán v interpretaci, v "právním názoru". Sám text rezoluce neříká prakticky nic, takže podle jednoho názoru může být, že nás nezavazuje vůbec k ničemu, podle druhého že musíme přijmout všechny, kterým se u nich doma přestalo líbit. Která interpretace platí si vyberou ti u moci... Obranou proti takovéhle manipulaci by bylo jen neschválit už vůbec nic. A to by zase bylo možné jen kdyby byly Europarlament i "Komise" bez náhrady rozpuštěny. Howgh.

Ze světa odchází ZDRAVÝ LIDSKÝ ROZUM, smysl :
Autor: J. Fridrich Datum: 13.2.2018 7:12

Ze světa odchází ZDRAVÝ LIDSKÝ ROZUM, smysl pro vnímání REALITY, znalost a poučení z Historie - a přichází IRACIONALITA. Velký podíl na tom má nadprodukce levicových " intelektuálů " z universit a vysokých škol Západních zemí..

Přibývá lidí kteří věří zcela přihlouplým konspirativním teoriím, čtenářů Blesku, sledovačů primitivních seriálů a stupidních reklam v televizi, odmítačů očkování svých dětí a naopak příznivců rodit děti v obýváku a pod..

Hodně lidí věří všemu co " objeví " na NETU např. že Američané nebyli v r. 1969 na Měsíci ( ten radarový odražeč a vozítko Lunar Rover tam asi poslali Američané poštou a více než jeden milion lidí přímo sledujících start Apolla 11 na Mys Canaveral tam přičaroval David Copperfield..), WTC-dvojčata si odpálili atomovou pumou sami - jak napsal jeden ruský akademik a mnoha dalším hloupostem..

Re: Ze světa odchází ZDRAVÝ LIDSKÝ ROZUM, smysl :
Autor: J. Vintr Datum: 13.2.2018 8:07

To s tou atomovou bombou není o nic větší pitomost než to o těch dvou letadlech, řízených nějakými muslimskými pošuky, která zbourala tři mrakodrapy ...

Re: Ze světa odchází ZDRAVÝ LIDSKÝ ROZUM, smysl :
Autor: J. Schwarz Datum: 13.2.2018 9:49

Tak pravil J.Vintr z Winterfellu a zase zmizel v seriálu Hra o trůny...

Re: Ze světa odchází ZDRAVÝ LIDSKÝ ROZUM, smysl :
Autor: O. Zuckerová Datum: 13.2.2018 10:25

Pane Fridrichu, (7.12.) - copak ze západních, ale těch politologů a politoložek, co jich v ČT vidíme, to je všechno z NAŠICH univerzit, pražských, krajských, z ciziny zřejmě porůznu podpíraných... Jen UK jich údajně na ty "nepoužitelné obory" ročně přijímá 400! Invaze politologických sarančat. Trochu připomínají svazáky 50. let, jen jsou upravenější od stylistů, ale mají tytéž spravedlivě pohoršené a žalobnické dětské obličejíčky! A padají z nich stejná moudra, jedno jako druhé... Já bych jim na vyplácení peněz za ty kecy zavedla EET - když ji má mít elektrikář, truhlář nebo instalatér, kteří jsou užiteční, proč ne oni? A přesně popsat, za co se účtuje!

...a nenechte se strašit!":
Autor: T. Hraj Datum: 13.2.2018 8:15

Kdyby ten článek měl formu ne textovou, ale videa, pan Zdechovský by nakonci vrtěl oběma rukami ve vzduchu a pronášel "...a nenechte se strašit".

Za mne už samotné výrazy typu "klimatická spravedlnost", "rovnost žen a mužů" přebitá ještě jednou samotnými "ženami" a to vše dokonce neuvéřitelně smícháno v jednom názvu jakési rezoluce EP je dokladem rutinní samozřejmosti s jakou tato instituce produkuje sociálně inženýrské šílenosti.

To, že se v rezoluci o nutnosti poskytovat "klimatický azyl" nic výslovně nepraví, mne neuklidňuje o nic víc, než mne uklidnila blahé paměti paní Roithová se svým dnes již legendárním skečem.

Ale na severu je zima,:
Autor: P. Selinger Datum: 13.2.2018 8:58

přesuneme asi eskymáky do Afriky ?

Hoax o klimatických uprchlících:
Autor: S. Netzer Datum: 13.2.2018 9:05

šíří na Neviditelném Psu Benjamin Kuras.

Jeho perfidnost šla až tak daleko, že je nazval uprchlíky "před špatným počasím".

Re: Hoax o klimatických uprchlících:
Autor: Š. Minařík Datum: 13.2.2018 9:28

Je úplně jedno, před čím ty hordy "prchají", resp. proč přichází. Počasí, žrádlo, zahálčivý život, zkrátka normálně fungující společnost by je přinejmenším nepustila dovnitř.

A ty, kteří již tady jsou, by vypráskala i s jejich pátou kolonou. Jakýmkoliv způsobem!

Re: Hoax o klimatických uprchlících:
Autor: S. Netzer Datum: 13.2.2018 9:36

Já bych zase vypráskala vás bolševiky. Jakýmkoliv způsobem! Dzp.

Re: Hoax o klimatických uprchlících:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.2.2018 9:40

Je jich v Německu hodně, těch bolševiků? Pak budete mít hodně práce, ale držím vám palce. Sám bolševiky nemám rád, zvlášť když jsou černí a k tomu mohamedáni.

Re: Hoax o klimatických uprchlících:
Autor: R. Langer Datum: 13.2.2018 15:40

Tak se hlavně práskni sama, euroboševická Pátá kolono!

Re: Hoax o klimatických uprchlících:
Autor: M. Drašner Datum: 13.2.2018 18:32

existovala kdysi sekta flagelantů. S vašimi touhami byste se k nim měla neprodleně přidat (pokud ještě existují) nebo to hnutí opět obnovit. Protože za ty vaše příspěvky byste měla práci od ráno do večera!

Re: Hoax o klimatických uprchlících:
Autor: J. Jurax Datum: 13.2.2018 22:23

Ano.

Kdo s Vámi nesouhlasí, prostě MUSÍ být bolševik, přes to nejede vlak.

Nicméně s nickem Š.Minařík nelze nesouhlasit.

Re: Hoax o klimatických uprchlících:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.2.2018 9:38

A to se ještě mírnil, protože se vůbec nejedná o uprchlíky, ale o cestovatele - cestovatele za lepším bydlem. Přitom když v takovém Kamerunu Baťa postavil fabriku, první, kdo se z Evropy zjevil byli "odboráři a levicoví aktivisté" aby tamní naučili stávkovat a "bojovat za svoje práva". Protože v Africe je blbá pracovní morálka i bez odborářů, Baťa to zabalil. Jakpak budou "evropští humánisté" pomáhat teď? V posledním Respektu jsem četl článek o imigraci do Evropy ze Senegalu. Tam není válka, že ne. Populační růst je prý způsoben tím, že je možné mnohoženství. Chlap má dvě ženské a s nima sedm děcek... jenže pak z logiky věci plyne, že jsou tam chlapi bez ženskejch a bez děcek. Leda tak že si chlap vydělávající načerno v Evropě může ty dvě ženské dovolit, protože ženské letí hlavně na prachy - což je důkaz pitomosti všech genderových teorií. Kolik je asi chlapů, co letí na prachaté báby? A když už se tací vyskytnou, jaký je jejich společenský respekt?

Re: Hoax o klimatických uprchlících:
Autor: Z. Lapil Datum: 13.2.2018 14:15

Proč cestovatelé? Obyčejní kočovníci. Rozhodně mají ke kočovnictví blíž než my - Evropané, kteří už dávno nevyrazili ani za tu velkou louži. A když jich je tam (u nich doma, je-li pro kočovníka vůbec nějaké doma; vím, že TAK jednoduché to není) dneska několikrát víc, než jich bylo, když dnešní dědové byli děti, tak není divu, že se dali do pohybu.

A my tady jsme z toho vedle jak ta jedle, protože je tu racionálně i iracionálně nechceme, ale zároveň je součástí naší podstaty "cokoliv mým bližním(?) jste učinili, MNĚ jste učinili". Někdo tomu říká svědomí, někdo obava z Posledního soudu a někdo syndrom Mirka Dušína (ten jsem si právě vymyslel), ale máme to v sobě: nestřílej jako první. Proto si na Divokém západě najímali pistolníky, protože ani toho nejhoršího zloděje dobytka není správné zastřelit zezadu. Jak psává pan Hašek: zjednodušeno.

Moc se mi líbí: udělat špatnou věc z dobrých důvodů je první krok k tomu, abys ji udělal ze špatných důvodů.