13.11.2018 | Svátek má TiborDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: ReferendumŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 29, poslední: 12.2.2018 23:54, přehled diskusí

Motto:
Autor: J. Jurax Datum: 12.2.2018 23:54

„Dejte svým voleným zástupcům najevo, co si myslíte - a co chcete, aby prosazovali.“

A když to budou dělat, klňte jim populistů, co dělají vše, aby získali přízeň voličů.

Ve skutečnosti je věc jednoduchá...:
Autor: B. Hamal Datum: 12.2.2018 21:10

Pokud já jako volený zástupce mohu očekávat, že referendum přinese výsledek, který je v souladu s mými zájmy, jsem všemi deseti pro referendum. Pokud by výsledek měl být opačný, není lid dostatečně zralý na to, aby byl k volební urně připuštěn.

Re: Ve skutečnosti je věc jednoduchá...:
Autor: Š. Hašek Datum: 12.2.2018 21:13

Přesné.

Bylo by dobré ale takovéto "demogratické" zástupce nevolit.

Potěšilo mě, že se tak o poslední volbě stalo.

Možná Martinu Weissovi:
Autor: J. Schwarz Datum: 12.2.2018 18:51

křivdíte. Možná se do těch 99% taky počítá. Zajímavé je ale spíš, kdo tu tolik horuje pro EU. Většinou jsou to lidi, co si dobře žijí, za peníze ze západu, a přitom se živí propagaqndou proti vlastní zemi. Můžou vykřikovat jak jsou "vzdělaní", kolika mluví jazyky a jak by se skvěle uživili kdekoli na světě. Ale skutečnost je taková, že se skvěle uživí pouze a jenom tady. Jinde by jejich služby nikdo nepotřeboval a tedy ani neplatil. Teď bude "západ" vymýšlet pomoc Africe aby migranti zůstali doma a vůbec těm "humánistům" nevadí, že třeba Bulhar si vydělá míň než pracující Senegalec. Taková hustota pokrytců jako je na "západě" by si zasluhovala zápis do Guinessovy knihy rekordů...

Hlasoval jsem proti vstupu a bude-li by mě to umožněno,:
Autor: A. Alda Datum: 12.2.2018 14:09

budu hlasovat pro vystoupení.

Náš národ zde existuje cca 1500 roků. Naše státnost je starobylejší než státnost většiny členských zemí EU (vlastně všech). My to bez EU přežijeme. My EU nepotřebujeme. K ničemu. Vůbec k ničemu.

Re: Hlasoval jsem proti vstupu a bude-li by mě to umožněno,:
Autor: E. Erat Datum: 12.2.2018 14:35

Ano, příběh naší rodiny je podobný. Referenda se bojí pouze eurohurvínci.

Re: Hlasoval jsem proti vstupu a bude-li by mě to umožněno,:
Autor: Š. Hašek Datum: 12.2.2018 21:11

Přesné, pane Aldo.

Jen vydržet ten křik "těch" klávesnicových, štrasbruselských. A jejich vyhrůžky "naprostou zkázou".

Slunci nevelí!

Re: Hlasoval jsem proti vstupu a bude-li by mě to umožněno,:
Autor: V. Braun Datum: 12.2.2018 22:22

Jistě se bez EU dá přežít, proč ne, otázkou je jak. Osobně pamatuji přežívání za komunistů a i když jsem jako většina občanů tehdy ČSSR přežil tak děkuji, ale podobné přežívání již nechci.

Referendum nezavrhuji, ale:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 12.2.2018 11:41

Rozhodnutí by muselo předcházet ekonomické zhodnocení (od renomovaných ekomomů z různých proudů ekomoniky) celého dosahu s jasným a stručným doporučením. Vláda by pak měla dát občanům navědomí pozitiva i negativa v případě setrvání v EU. Referendum by bylo platné při alespoň 70% účasti.

Re: Referendum nezavrhuji, ale:
Autor: M. Pesat Datum: 12.2.2018 12:00

"Rozhodnutí by muselo předcházet ekonomické zhodnocení (od renomovaných ekomomů z různých proudů ekomoniky) celého dosahu s jasným a stručným doporučením"

Tak presne tak to udelali soudruzi v UK a ted se Brexiters hadaji se zastanci Stay/zustan a jedna parta obvinuje druhou, ze ty analyzy ekonomu byly/jsou cinknute. Mezi nami, nikdo vam nemuze zarucit co bude za par let. Ekonomie je paveda, klidne se podivejte kolik svetovych hospodarskych krizi kdy tzv. ekonomove predpovedeli, ani jednu. Vzdy prijdou s "rozumy" az ex post.

To pripadne referendum je pro EU strasak, zeby se soudruhum v Bruselu mohl rozpadnout ten dlouho budovany neokolonialni project, kdy si bohate zapadni zeme udelaly z post socialistickych zemi montovnu a odbytiste pro sve vyrobky. Faktem je, ze bez strasaka referendem se soudruzi v Bruselu k zadnym /skutecnym/ reformam nedaji dotlacit. Proto take dnes uplne kazdeho, kdo zmini referednum, hned oznaci za extremistu/komunistu.

Cest :-)

Re: Referendum nezavrhuji, ale:
Autor: M. Prokop Datum: 12.2.2018 12:50

Problém je, že tohle konkrétní referendum není jen ekonomická záležitost, ale i politická a bezpečnostní.

Co se týče dání na vědomí negativ i pozitiv, pamatuji na kampaň před referendem o vstupu a ani teď by to nevypadalo jinak.

Potřebná 70% účast je maření referenda oklikou.

Moje svědomí je čisté, já i celá moje rodina, jsme hlasovali:
Autor: J. Chaloupka Datum: 12.2.2018 11:03

proti vstupu. Mysleli jsme si naivně, že s námi budou jednat jako s chudými příbuznými. Je to ještě horší: nejednají s námi vůbec. Jak to vyjádřil francouzský president: prošvihli jsme příležitost mlčet. Takže naše hlasy byly potřeba při vstupu, ale nejsou při výstupu. Na to jsme moc hloupí a chudí. Ale naše trhy, které byly v 90. letech v podstatě prázdné, ty potřebují. Ostatně v r. 2008, kdy se ty trhy prostě jen naplnily a kdy všichni mluvili o krizi, tak my jsme žili cca 40 let v tak těžké krizi, ale nevěděli jsme o tom, mysleli jsme si, že je to normální.

Ostatně byli jsme před EU, budeme i po ní.

Re: Moje svědomí je čisté, já i celá moje rodina, jsme hlasovali:
Autor: I. Mertl Datum: 12.2.2018 11:15

Jistě, akorát chudší a obnaženější před jakýmkoli nebezpečím.

Re: Moje svědomí je čisté, já i celá moje rodina, jsme hlasovali:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 12.2.2018 11:28

Můžete specifikovat, jak nás doposud Evropa chrání před jakýmkoliv nebezpečím? Předpokládám, že to dělá, když bez ní bychom byli "obnaženější".

Chudší to bychom bezpochyby byli. I když i to je otázka především pro ekonomy. Jak by se zachovali zahraniční vlastníci českého průmyslu a obchodu? Kolik by nás to stálo? A nebude nás v budoucnosti stát více členství v EU s jejím čím dál více socialistickým řízením?

Re: Moje svědomí je čisté, já i celá moje rodina, jsme hlasovali:
Autor: P. Lenc Datum: 12.2.2018 13:19

Ano paní Svobodová.Vaše otázky mají hlavu a patu.

Re: Moje svědomí je čisté, já i celá moje rodina, jsme hlasovali:
Autor: Z. Vydra Datum: 12.2.2018 21:08

Pane Mertle,jak jistě víte z opakovaných sdělení všemožných oficiálních představitelů, tak největší nebezpečí nám hrozí od Ruska. Proti napadení nás má chránit NATO. Současně se tvrdí, že bez účasti USA by NATO agresorovi neodolalo. A to jsou v NATO i státy, které nejsou členy EU. Takže samo EU nás moc nechrání. Evropské členské státy z velké části nevydávají na zbrojení ani přislíbená 2% HDP, včetně nás. Prý na to nemají. Jako nápravu slibuje EU, vedle účasti v NATO, postavit vlastní Evropskou armádu.Kde na to hodlá vzít další stovky miliard dolarů ročně, když je mnohé státy nemají na zbrojení už teď a kde vezmou vojáky, které léta marně shání třeba naše armáda, i když už bere i poloviční kriply? Tak jaké to bezpečí nám ta EU zaručuje? A k tomu ještě s miliony islamistů přímo za zadkem?

Komu dal bůh úřad, tomu dal i rozum, a bez referenda:
Autor: F. Navr8til Datum: 12.2.2018 9:56

Pročpak je najednou tolik řevu proti referendu? Protože EU a koneckonců ani naši zemi vlastně neřídí volení politici, ale nevolení byrokrati. Zatímci politici si musí alespoň naoko hlídat přízeň občanů, byrokraté takový bič nad sebou nemají. Nikdo je nevolí, nikdo nezkloumá jejich kompetence a v případě, že se dopustí chyb s miliardovými škodami, nenesou žádné následky. U politiků můžeme předpokládat nějaké kompetence, ale byrokratovi stačí předpis a razítko. Chápete, jaký děs popadá byrokraty, když slyší úvahy o referendu. Politiky můžete utahat, urazítkovat, zkorumpovat. Ale miliony účastníků referenda?

Re: Komu dal bůh úřad, tomu dal i rozum, a bez referenda:
Autor: V. Braun Datum: 12.2.2018 22:19

Zkuste se někdy přihlásit do výběrového řízení na úřednické místo, myslím, že rychle zjistíte, že i úředník musí být kompetentní.

Referendum?:
Autor: V. Braun Datum: 12.2.2018 2:10

Referendum? Proč ne, když zajistíte, aby se voliči rozhodovali odpovědně a poučeně, nebo aby byla alespoň vyžadována u ústavních a mezinárodních věcí, když už by se o nich mělo hlasovat, alespoň ústavní a nikoli prostá většina. Jak zajistit to odpovědné a poučené rozhodování je ovšem otázka. Každý kdo má zkušenost třeba jen se společenstvím vlastníků ví, že někdy bývá problém poučeně a odpovědně hlasovat třeba jen o opravě fasády paneláku, a to je těch hlasujících je třeba jen padesát a neprobíhá za tím masivní masáž na Facebooku a Parlamentních listech. Jak prohlašovala řada diskutujících v době prezidentských voleb - stejně rozhodnou emoce. A to je to čeho se u referenda o ústavních otázkách obávám, emocionálního rozhodnutí. Emocím nevěřím, nikoli moudrosti voličů. Moudrosti mají lidé všech vrstev a ražení dost, ovšem aby se moudrost projevila je třeba myslet s chladnou hlavou, což jde stranou když vámi emoce cloumají. Litovat, čeho že jsem se to ve vzteku, strachu atd. dopustil pak bývá pozdě.

Re: Referendum?:
Autor: Jiří_K Datum: 12.2.2018 9:20

O emocích neomarxistů a sluníčkářů by se daly napsat romány! Jenže to jsou přesně ti, kteří nejčastěji žijí za cizí a ví nejlépe, jak naložit s cizími penězi! Proto se drží EUSSR jak h**no košile, protože právě socialistická politika je pro jejich dočasné přežití nezbytně nutná, proto ten odpor k referendu a nebo alespoň k jeho provedení odpovídající ústavnímu hlasování, i když k vstupu nic takového nebylo potřeba!

:))))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 12.2.2018 20:04

Re: Referendum?:
Autor: M. Prokop Datum: 12.2.2018 10:25

To bych celkem souhlasil.

Co z toho bylo k mání při referendu o vstupu do EU? Co si tak pamatuji, oblbovací kampaň pro vstup běžela, za peníze všech, na plné obrátky a odpůrci vstupu měli tak akorát ty řetězové dopisy.

Pokud by politici plnili co slíbili, nebylo by referendum potřebné. jenže, to si zase vzpomínám na sliby ODS o vztazích s EU a co z nich potom za Topolánka bylo. Dodnes to ODS u mne má "jak v trezoru".

Referendum je pohrůžka politikům, aby nelumpačili přespříliš.

No:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 12.2.2018 11:16

Z referendem si nezahrávejte! Nikdo tam nevyhrává ,žádné větší spravedlnosti se nedočkáte , v konečném důsledku vyklidíte pozice pro darebáky které nevydejcháte...

Re: No:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 12.2.2018 11:28

Referendum je vždy z bláta do louže. Ruští trolové se svým státním bordelem nastupují,do uvolněného prostoru.

Re: No:
Autor: J. Schwarz Datum: 12.2.2018 18:56

Zato Bruselské trolly máme v mainstreamových médiích, zvláště pak v těch "veřejnoprávních".

Re: Referendum?:
Autor: J. Hejna Datum: 12.2.2018 11:21

"je třeba myslet s chladnou hlavou"

Tak si na ni, pane Braune, dejte mokrý hadr; to chladí.

Re: Referendum?:
Autor: Z. Vydra Datum: 12.2.2018 21:48

Pane Braune,nechte filozofování a přečtěte si něco třeba o systému irských referend, která jsou právě v ústavních záležitostech moratorní. I sama irská ústava v roce 1927 byla schvalována v referendu. Celý systém je v podstatě jednoduchý. Pokud se návrh dotýká ústavy a je schválen oběma komorami Parlamentu, musí být toto stanovisko potvrzeno v referendu. Jeho výsledek je závazný. Komise pro referendum dbá, aby veřejnost byla rovnovážně informována o pozitivních i negativních dopadech spojených s přijetím daného návrhu. Pro referendum není stanovena žádná minimální hranice účasti voličů, platí výsledek, který získá nadpoloviční počet hlasů. Referenda se pořádají stále častěji, protože tlak na přenos pravomocí v souvislosti integraci EU roste a tím i potřeba rozhodovat o věcech dotýkajících se irské suverenity a bezpečnosti. Funguje to a je to pro Irsko prospěšné, jak se už několikrát v souvislosti s nápady EU v minulosti ukázalo. Irové totiž, na rozdíl od nás, nepokládají své spoluobčany za převážně hysterické,či senilní bytosti které se řídí zcestnými emocemi a neumí se rozhodovat uvážlivě, předloží-li se jim objektivní informace. Alespoň nikoliv rozhodující většina. V každém případě v Irsku pane přesvědčení, že o tak závažných záležitostech, jaké upravuje Ústava a dotýkají se základních práv a povinností občanů, mají také občané právo korigovat konečné rozhodnutí. Řídí se selským rozumem a ne nějakými psychoanalytickými studiemi.

Mate pravdu, :
Autor: P. Sulc Datum: 12.2.2018 0:44

nenechte si svobodu vzit, jakmile se to stane, salamovou technikou, jak jinak, jen tezko ji dostanete zpet. Problem je ze na tu obranu svobody zchazi Cechum kuraz. Je tezke se nekde plahocit, demonstrovat, strkat se s policajty ci dostar od nich po hube,kdyz muzu pohodlne po veceri sedet u TV a chlemtat pivo, popripade si zanadavat v hospode, nahlas, at kazdy vidi tu odvahu. To spise Madari ci Polaci, ti maji s rebelovanim davne tradice, nejsou to ohnute hrbety.

jo :
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 12.2.2018 11:32

Putin slíbil Rusům referendum .