16.12.2018 | Svátek má AlbínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: O netoleranci nechutnostíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 57, poslední: 12.2.2018 23:55, přehled diskusí

Vážená paní Šichtářová,:
Autor: J. Jaroš Datum: 12.2.2018 23:55

prosím nevěřte všem, co se za historiky vydávají.Tábor v Letech byl založen v roce 1940 přesně, 8 srpna. Nemohl tedy být odporný už před válkou. Před válkou bylo pouze vydáno vládní nařízení č. 72/1939 myslím že někdy 9. března ale nejsem si jist. Prosím seznamte se sním zejména s § a,§5, tím si ujasníte kdo byli tzv. chovanci kárného pracovního tábora, internetu je k dohledání pod uvedeným.

Jinak s vámi souhlasím že to co se dělo později bylo odporné.

Svoboda projevu:
Autor: J. Jurax Datum: 12.2.2018 23:32

Ano, je to přímo svatá věc, ovšem i v těch nejdemokratičtějších státech je ona svoboda jenom potud, pokud ty projevy nevadí mocným - je jedno jestli politikům, politickým stranám, novinářům, všelikým hysterickým hnutím nebo jen velmi bohatým a tudíž mocným, o tajných službách a mafii nemluvě.

Vždy se najdou prostředky - dehonestace, profesní likvidace, soudy až po hrubý nátlak a náhlé zmizení či sebevraždu zalitím se do betonováho bloku ...

Re: Když musíš, tak musíš.:
Autor: M. Prokop Datum: 12.2.2018 21:16

Já bych viděl spíš závadu na přijímači.

Re: Mate pravdu, :
Autor: P. Sulc Datum: 12.2.2018 20:27

Aha, takze narod se sklada z nemych a hluchych? Dobra, jeho skoda. Laxni, apaticky narod vetsinou spatne dopadne, a to vlastni vinou, nemyslite? Tak ci onak, pred Klusovym podepsanim se mu na diskusich nadavalo, i dosti sproste. Npamatuji zadne prispevky, ktere by Klause podporovaly a ocenili jeho snahu nepodepsat, ani zadnou kritiku parlamentu, ktery ty LS odkyval. Takze, mila damo, narod si na to ''zadelal'', ne par rvounu. Ale jako vzdy: za cokoliv spatneho Cesi nemohou, vzdy to udela nekdo jiny, ze?

Re: To je všechno hezké co píšete paní Šichtařová,:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 12.2.2018 18:42

Nevím, jestli má Zeman s Okamurou nějaké nadstandartní vztahy. Myslím, že s ním jedná stejně jako s předsedy ostatních parlamentních stran. Ani si o Okamurovi nemyslím, že by byl nějaká zrůda. Je jaký je. Navíc má zápal a nadšení pro své vize, kterými dokáže upoutat jednodušší voliče. Být takhle nadšený a zapálený Fiala, měla by ODS možná více voličů než ANO. Kdo je nebezpečnější? Bezskrupulózní Babiš se svým střetem zájmů, nebo plácající Okamura?

Inteligenci paní Šichtařové vy nedohlédnete, eurofašisto!!:
Autor: P. Klíma Datum: 12.2.2018 18:11

Děkuji za hlas rozumu. Panu Studentovi i Vám.:
Autor: P. Klíma Datum: 12.2.2018 18:10

Rozlišujte prosím mezi:
Autor: O. Dvořák Datum: 12.2.2018 16:12

"válkou" a "německou okupací".

Re: Nevím, co mají všici s Orwelem.:
Autor: J. Holíček Datum: 12.2.2018 15:33

Obávám se, že pan Stirský od něj nečetl ani řádku! A o něm jen od takových....

Re: No,:
Autor: J. Holíček Datum: 12.2.2018 15:29

Jo!

Re: Právní důsledky výroků :
Autor: J. Holíček Datum: 12.2.2018 15:26

Student má pravdu, náčelníku!

Když musíš, tak musíš.:
Autor: J. Holíček Datum: 12.2.2018 15:23

Paní Šichtařová se v něčem hodně podobá panu Okamurovi. Také se ráda předvádí,má názor na všechno, ráda se o něj podělí a s logikou si také velké starosti nedělá. Tím nechci popírat, že její znalosti jsou o level výše než Tomiovy. V principu tovšak vyjde na stejno. Toplevel to není.

Re: No,:
Autor: V. Student Datum: 12.2.2018 15:23

Také mám pocit, že to programově schytávají politici, kteří se nebojí říkat své názory.

Re: Právní důsledky výroků :
Autor: V. Student Datum: 12.2.2018 15:20

Prostě bych se nad některé události zkusil postavit podobně, jako máme nadhled nad popravami po Velké francouzské revoluci nebo třicetiletou válkou. Ten letopočet by k tomu už opravňoval. Zrovna nedávno jsem narazil na článek, kolik nevinných mrtvých měli ke konci války na svědomí jugoslávští partyzáni, když popravovali ve velkém. Budeme rušit ulici Jugoslávských partyzánů? Poučit se ano, jít "do boje" už fakt ne.

Re: Právní důsledky výroků :
Autor: M. Valenta Datum: 12.2.2018 14:17

protože to co jste napsal před a pak jde proti sobě.

Re: Když dnes u nás žena zahne svému manželovi:
Autor: M. Valenta Datum: 12.2.2018 14:14

Generále, už Vám hrabe.

Když dnes u nás žena zahne svému manželovi:
Autor: A. Alda Datum: 12.2.2018 14:00

a pak se kvůli tomu s ním rozvede, přijde ten manžel o děti, většinu majetku a velkou část budoucího výdělku. A je duševně zničen. Možná by řada z nich uvítala, kdyby místo toho mohli jít se svou rodinou do pracovního koncentráku.

Odkaz nebo citace?:
Autor: M. Košařová Datum: 12.2.2018 13:57

Paní Šichtařová, mohla byste prosím citovat Okamurův výrok, kvůli kterému se cítíte takto pohoršena?

Re: Právní důsledky výroků :
Autor: V. Student Datum: 12.2.2018 13:36

Proč je to blbost? Já měl v koncentráku příbuzného. Přežil, což ovšem nijak nezlehčuje vinu těch, kteří ho tam zavřeli. Je mi ho líto, se dodnes v rodině traduje, že když se o váze 57 kilo vrátil, tak do něj babička nalila silný hovězí vývar... přivolaný lékař ho zachránil, ovšem babičce vyčinil, že ho málem zabila. A dodnes máme schovaný doklad o válečných repatriacích, kdy mu republika za vyražené zuby a prokazatelné držení v chladu během výslechů v Petschkově paláci s trvalými zdr. následky přiznala náhradu ve výši 500,- Kč.

Přesto dokážu rozlišovat, když se ze mě někdo snaží mačkat slzy za účelem vyrábění problémů tam, kde nejsou. A uvědomit si, že dnešní Němci mají k nacismu a Hitlerjugend stejně "blízko" jako my ke komunismu a Pionýru.

Re: paní Šichtařová, odporujete si:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 12.2.2018 13:16

Miloš Forman natočil film o Svobodě projevu v Americe .

No:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 12.2.2018 13:10

Zdůraznit že Okamůra se omluvil za" Lety" je hlavní důkaz, že se potřeboval zviditelnit před případnými volbami , KDU ,se podobně snaží zviditelit ,jeho odvoláváním , Proti Okamurově darebáctví a hlouposti jeho voličů jsme bezmocní . Svobodu užíváme všichni...

paní Šichtařová, odporujete si:
Autor: O. Roldán Datum: 12.2.2018 12:48

"Trestně stíhat za blbost sice je... celkem blbost, řekla bych, ale na druhou stranu držet ústa a nechat každého žvanit cokoliv, co mu slina na jazyk přinese, je hloupost zrovna tak velká."

Pokud je obojí stejně velká hloupost, tak jsme tam, kde jsme byli na začátku, že? Otázka zní jinak - jaké jsou důsledky stíhání vs. nestíhání hloupostí a nechutností?

Nestíhání znamená, že občas narazíme na blbost / nechutnost a vyřadíme původce z kruhu svých oblíbených autorů. Stíhání znamená vytvoření cenzury a myšlenkové policie ... což je cesta do PEKEL. Stačí se podívat na německou facebookovou (apod.) hysterii. Byl potrestán i kdosi, kdo publikoval fotku jeruzalémského muftího s Hitlerem z druhé světové. To fakt chcete?

Jakmile totiž jednou nastoupíte na cestu trestání za "špatné" = mě nevyhovující názory, nedá se to už zastavit. Cenzura se bude jen rozpínat a není úniku. Salámovou metodou se bude ukrajovat na svobodě projevu, dokud nebude původní svoboda projevu ta tam.

A svoboda projevu je základem všech ostatních svobod.

Re: Bohužel....:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.2.2018 12:42

Nicméně stále platí, že nedodržováním zákonů vzniká zmatek. Je pravda, že je celkem snadné dostat ty zákony do stavu, kdy jejich dodržováním pořádek rozhodně nevznikne.

Problém je podle mě v tom, že někdy od dob Marxe nebo možná francouzských osvícenců existuje (co existuje, realizuje se!) představa, že historicky vzniklou slušnost/morálku lze vynutit nebo dokonce nahradit zákonem. Jinak zformulováno - zakážeme-li všechno zlo, nastane všude dobro.

Ohromně se mi líbí smírčí kříže. Stavěny byly - některé z nich - na památku zločinů, na které byla světská spravedlnost krátká. Úžasný příklad, snad až z 19. století. Oficír chodil za dvěma děvčaty. Měl smůlu - holky si to řekly. Dostal podmínku: když dvě, tak dvě - na střídačku a kdo vydrží dýl, jinak že ho zapíchnou. Dobrovolně přijal, nevydržel, nepřežil. Jo - byla to vražda, ale taková jaksi ne tak úplně vraždovitá. Zdroj: https://www.databazeknih.cz/knihy/smirci-kameny-109502

Chci tím říct: zákon je zákon, ale zákon není všechno. Moudrého nebo aspoň slušného člověka z nikoho neudělá. Kolem a kolem vzato - i blbci a hulváti vznikají nezávisle na zákonech.

Re: Právní důsledky výroků :
Autor: M. Prokop Datum: 12.2.2018 12:38

Ne zas tak úplně. Zlobí se organizovaní cikáni, tedy Romové. Neorganizovaným je to dost jedno.

Re: Právní důsledky výroků :
Autor: M. Krátký Datum: 12.2.2018 12:32

Naprostý souhlas pane Studente, šílenství, které se rozpoutalo kolem pracovního tábora v Letech má za úkol zamlčet daleko křiklavější prúšvihy, kterých se dopouští soudruzi z ÚV EU včetně Merkelbaby, úchyla Macrona a dalších idiotů, kteří vedou Evropu do záhuby a přitom si neuvědomují, že Hitler do skutečného koncentráku neposílal muslimy na rozdíl od ostatních etnik a celých národů - jak nám to vysvětlí sluníčkáři, multikulti blbečkové a ostatní idioti ze ziskových neziskovek ???

Re: Bohužel....:
Autor: L. Novák 475 Datum: 12.2.2018 12:14

Potíž je, že parlament je producentem blbostí jak na běžícím pásu. Dodržovat všechny zákony a podzákonné předpisy v Česku snad ani nejde. Jednak si často protiřečí, a navíc jich je tolik, že nikdo je nedokáže přečíst a osvojit si je. To je taky stav blížící se anarchii, protože když se někdo rozhodne nějaký nesmysl v zákoně striktně prosazovat a jeho porušení trestat, způsobí tím leda chaos a nenávist k demokratické tvorbě práva. Třeba vysoké pokuty za neodevzdání neplatného pasu úřadu nebo opožděnou výměnu řidičáku, když stejně autem v daném období nejezdíte. A pak dodržujte zákony, když je navrhovali idioti a na úřadech je taky jejich vysoký výskyt...

Re: Právní důsledky výroků :
Autor: L. Novák 475 Datum: 12.2.2018 12:06

Viz vynikající film "Popírání holocaustu / Denial (2016)"

https://www.csfd.cz/film/418433-popirani-holocaustu/

Re: Právní důsledky výroků :
Autor: M. Valenta Datum: 12.2.2018 12:03

....zlehčování k. táborů V Osvětimi, Dachau ...nemůže skoro v nikom vyvolat palčivý pocit křivdy a následné zloby, protože od války uplynulo pomalu 80 let. Skoro nikdo z těch, kteří v nich byli, už nežijí. Zlobí se mladíci z neziskovek, protože cítí případ, toť pěkná blbost pane Studente.

Re: Mate pravdu, :
Autor: V. Student Datum: 12.2.2018 11:47

Jen jestli se v tom nebi spíš nedrží za hlavu... :-((

Právní důsledky výroků :
Autor: V. Student Datum: 12.2.2018 11:37

by měly odpovídat škodám, které mohou způsobit. Zlehčování tábora v Letech nemůže v nikom vyvolat palčivý pocit křivdy a následné zloby, protože od války uplynulo pomalu 80 let. Nikdo z těch,kteří v něm byli, už nežije. Zlobí se mladíci z neziskovek romských i neromských, protože cítí případ, toť vše.

Jaké důsledky by za své zlehčující výroky měli nést ti, kteří popírají trestné činy migrantů, přicházejících do EU? Kteří relativizují jejich vinu nevhodným oblečením znásilněných a zabitých žen? Plaňky v oplocení tábora v Letech počítat budeme? Dobře, tím spíše však počítejme i nespravedlnosti, kterých se v Evropě dopouštějí muslimové!