15.11.2018 | Svátek má LeopoldDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


NĚMECKO: Schulz chce koalici s MerkelovouŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 38, poslední: 23.1.2018 16:56, přehled diskusí

Nova krev SPD:
Autor: J. Sinnreich Datum: 23.1.2018 16:56

Masa nevzdelanych muslimskych migrantu je posledni nadeji SPD po katastrofalnim volebnim propadu. Urtychlene poskytnuti asylu, prijem rodinnych prislusniku, a udelovani obcanstvi ve zkracene lhute. To jsou vsechno novi potencionalni volici, kdyz stara zakladna rodilych Nemcu rebeluje.

Schulz je samozřejmě stejný lhář jako každý levičák.:
Autor: A. Alda Datum: 23.1.2018 15:38

Ateista a knihkupec - jako K.H.Frank či jakási M.Němcová.

Re: Schulz je samozřejmě stejný lhář jako každý levičák.:
Autor: V. Kain Datum: 23.1.2018 15:49

A kdo je Merkelová? Prolhaná marxistka která se vetřela do Kohlovi přízně.A nakonec ho stejně podrazila.

Německý knihkupec-alkoholik :
Autor: P. Harabaska Datum: 23.1.2018 14:16

chce z Německa vytvořit skleník, v němž bude islamismus růst jako z vody.

ČSSD se ani tak:
Autor: J. Schwarz Datum: 23.1.2018 11:17

neobává ztráty voličské přízně v případě pobytu v opozici jako omezení zdrojů financování v důsledku ztrátvlivných pozic ve státních podnicích a důležitých úřadech...

Rozhodnutí nejít do velké koalice s CDU/CSU:
Autor: V. Novák Datum: 23.1.2018 11:12

jsem považoval za (první) Schultzův dobrý nápad. Merkel SPD a její orogram dokonale vyluxovala, svoji CDU zavedla do středu a SPD ztratila politickou niku. Propad ve volbách byl nutný - ti trochu vpravo mohou volit středovou Markelovou, ti vlevo nemají proč volit CDU 2 a jdou k Levým nebo Zeleným.

A národovci k AfD.

Zdá se, že Schultz se rozhodl vyměnit dlouhodbou perspektivu strany za korýtko. A vůbec se nedivím, že Jusos jsou z něj a ostatních socdem pupíků otrávení.

Sociálnědemokratické strany opustily :
Autor: P. Zinga Datum: 23.1.2018 10:51

svou původní klientelu ve prospěch "lidských práv" pofiderních menšin, zelené ideologie a multikulturního internacionalismu. Proč je např. v Německu volí ještě dnes dělníci, tak to opravdu nedovedu zdůvodnit. A oni pravděpodobně taky ne. Nostalgie?

Např. vedení SPD požaduje víc peněz pro pracující a důchodce zároveň s požadavkem importu neproduktivní masy , odkázané na sociální systém! Kdo to zaplatí? No kdo, pracující přece! A důchodci. Zaplatí snížením svého životního standardu.

Zajímalo by mne, kolik let má Merkelová a Schulz:
Autor: J. Chaloupka Datum: 23.1.2018 10:02

do důchodu. Možná by to leccos osvětlilo.

Re: Zajímalo by mne, kolik let má Merkelová a Schulz:
Autor: O. Zuckerová Datum: 23.1.2018 10:38

Který diktátor šel kdy do důchodu? (Diktátor v důchodu - moc hezký titul pro nějaké satirické divadélko na periferii!)

Re: Zajímalo by mne, kolik let má Merkelová a Schulz:
Autor: S. Netzer Datum: 23.1.2018 10:47

Merkel a Schulz jsou "diktátoři"?

Nepřeskočilo vám náhodou?

Re: Zajímalo by mne, kolik let má Merkelová a Schulz:
Autor: M. Prokop Datum: 23.1.2018 10:58

Pinochet, třeba.

Re: Zajímalo by mne, kolik let má Merkelová a Schulz:
Autor: S. Netzer Datum: 23.1.2018 10:47

To by neosvětlilo vůbec nic, jelikož pro politiky žádná důchodová hranice neexistuje.

Takový Konrad Adenauer se stal kancléřem v 73 letech a Ludwig Erhard v 66.

Vlna odklonu :
Autor: S. Netzer Datum: 23.1.2018 9:56

voličů od tradiční sociálně demokratické politiky ve prospěch pravicově populistických stran (http://www.spiegel.de/politik/deutschland/spd-und-grosse-koalition-das-macht-die-afd-zur-volkspartei-kolumne-a-1189124.html).

Nenacházím rozdíly:
Autor: F. Navr8til Datum: 23.1.2018 9:33

Hitlerům nacionální socialismus považuji za stejné nebezpečí pro evropskou civizizaci jako Schulzův multinacionální socialismus.

Re: Nenacházím rozdíly:
Autor: P. Lenc Datum: 23.1.2018 9:55

O také náckem je, jenom si jinak říká.

Re: Nenacházím rozdíly:
Autor: S. Netzer Datum: 23.1.2018 9:57

:-))))

Schulz chce hlavně vydírat.:
Autor: M. Prokop Datum: 23.1.2018 9:09

Pokud mu Andělína ustoupí, další hlasy pro AfD.

Je to trochu jinak:
Autor: P. Rudolf Datum: 23.1.2018 8:27

Martin Schulz neotočil, i nadále je si moc dobře vědom, že SPD se potřebuje odtrhnou od koalice CDU/CSU a stát se její alternativou, okolnosti ho však přinutily k téměř sebevražednému kroku pro něj a jeho partaj. On ví, že pokud by byly předčasné volby, tak to voliči přičtou především na vrub SPD a ta by nejspíš dopadla ještě hůř, než loni na podzim. Sofiina volba, ovšem v příkrém rozporu s tím, co u nás (zatím) dělá onen Demokratický blok.

Jeho "kecy" na sjezdu SPD byly určeny výhradně straníkům, maximálně voličům této strany. Rakušané, Maďaři, Poláci či Češi udělají nejlíp, když je budou ignorovat. Což samozřejmě nemíním jako doporučení novinářům, ti ať píší, jen by měli být schopni věci zařadit do správného kontextu.

Když Hitler mluvil ke straníkům:
Autor: A. Alda Datum: 23.1.2018 15:39

a oznamoval likvidaci Židů i Československa, měli ho politici brát naopak velice vážně.

Relevance veřejných prohlášení:
Autor: I. Schlägel Datum: 23.1.2018 8:24

německého knihkupce se limitně blíží nule. Ale jako vůdce by určitě obstál. Diagnózu na to má.

Re: Relevance veřejných prohlášení:
Autor: P. Rudolf Datum: 23.1.2018 8:32

Nemám pana Schulze zrovna moc v lásce, není to můj typ politika, ale že bych se mu vysmíval za to, že měl tak pěké povolání, bych považoval docela za chucpe.

Re: Relevance veřejných prohlášení:
Autor: I. Schlägel Datum: 23.1.2018 9:00

Já se mu neposmívám za jeho původní povolání, ale za jeho kvalifikaci. Kterážto se ve spojení s jeho pozoruhodnou mentalitou projevuje stylem, který z něj dělá právě ten typ politika, kterého "nemáte zrovna v lásce". Nicméně se mohu mýlit a Schulz by zůstal "svůj", i kdyby měl tři vysoké školy.

Re: Relevance veřejných prohlášení:
Autor: P. Rudolf Datum: 23.1.2018 9:24

Když píšete "...prohlášení německého knihkupce..", tak to dost pejorativní je. Nemám důvod si myslet, že někdo je chytrý a schopný politik jenom proto, že má pět vysokých škol. Takový Fiala z ODS toho budiž příkladem.

Re: Relevance veřejných prohlášení:
Autor: I. Schlägel Datum: 23.1.2018 9:40

Ano, Schulz je v mých očích směšný a nedůstojný a dávám to sem tam najevo. Fiala má k němu ovšem dost daleko. A vzdělání hraje roli, ne, že ne, leda že by dotyčný disponoval nadprůměrným talentem. Schopnost oslovovat masy populistickými řečmi do toho nepočítám. To není talent ale diagnóza.

Re: Relevance veřejných prohlášení:
Autor: P. Rudolf Datum: 23.1.2018 14:12

Nemám rád neseriózní hodnocení protivníků. Ale máte pravdu, školometský Fiala mu politicky nesahá ani po kotníky. Dobré vzdělání pochopitelně roli hraje, dovoluji si však silně zapochybovat, že to české předlistopadové humanitní vysokoškolské (FFMU) bylo vůbec na úrovni německého středoškolského. Navíc Schulz mluví plynně pěti světovými jazyky. Fiala má ale jistě zase jiné přednosti.

Re: Relevance veřejných prohlášení:
Autor: I. Schlägel Datum: 23.1.2018 14:49

Pro mne má pan Fiala zcela zásadní přednost. Není to radikální socialista alias Velký Kormidelník. Ovšem proč se nezmínit o dalších velikánech české politické scény. Rychlotituly z Plzně či z různých slovenských vesnických škol mají svůj půvab. Schulzovy negativní stránky minimalizují jeho přednosti, pokud je vůbec má. Znalost jazyků je jistě jeho plus. Že je používá převážně k šíření svébytné verze marxismu je zase jeho mínus. Tak že mu ta znalost cizích jazyků je celkem k ničemu, pokud ho hodnotím z hlediska pozitivního přínosu pro společnost. Chápu, že pod pojmem "pozitivní přínos pro společnost" si každý představuje něco jiného.

Re: Relevance veřejných prohlášení:
Autor: P. Rudolf Datum: 23.1.2018 15:36

Asi se trochu míjíme.

Já nehodnotím Schulzovo politické zaměření, jeho názory čí formu prezentace v politice, k čemuž mám dost zásadní výhrady, natož "pozitivní přínos pro společnost". To ať určí dějiny. Pouze odmítám vaši premisu, že Schulz je "pouhý knihovník" a tudíž nevzdělaný a tak nemůže být dobrým politikem. Třeba takový Okamura je mi dost odporný, moc škol nemá, avšak jeho politický talent bije do očí.

Re: Relevance veřejných prohlášení:
Autor: P. Harabaska Datum: 23.1.2018 14:26

Pokud jde o přitažlivost (nikoli obsah) svých politických myšlenek jsou si Schulz a Fiala dost podobní. Rozdíl mezi nimi spočívá především v tom, že Schulz utráci peníze u pultu s nadpisem Spirituosen, zatímco Fiala utrácí prachy v kosmetických salonech krásy. Někdy si ale myslím, že v něm beauticians mají placenou reklamu. To Drahoš, to je "jinej kanón". Dokonce se veřejně přiznal, že chodí i do hospody. Bez kravaty. Taky prý někdy házel lopatou. A tu píseň o synkovi, co se mu polámalo kolečko, zpíval opravdu dojemně. TGM se musel v těch Lánech v hrobu nadšením nadnášet. Jistě to Drahošovi u jeho příznivců vynese ještě pevnější sympatie. U těch ostatních o tom pochybuji.

Re: Relevance veřejných prohlášení:
Autor: I. Schlägel Datum: 23.1.2018 14:54

Pokud Fiala utrácí své vlastní peníze v salonech krásy, je to jeho problém. Pokud někdo jako Schulz utrácí mé a Vaše peníze formou revolučního budování sociálního státu blahobytu, je to můj problém. Také Váš, i když si to možná neuvědomujete. Proč jste do diskuze o Schulzovi a Fialovi zamotal Drahoše netuším. Možná proto, že straníte Zemanovi. Proč ne. Vaše volba.

Re: Relevance veřejných prohlášení:
Autor: P. Rudolf Datum: 23.1.2018 15:48

Schulz a Fiala si nejsou podobní vůbec v ničem.

První charismatický, byť na mne jeho politické názory a způsob jejich prezentace nepůsobí. Druhý uspávací panák, jehož názory (ty osobní, ne ODS) nejsem do dnes schopen dešifrovat.

Za co utrácí Fiala své love je mi u pr...., do to mi opravdu nic není, ale že je Schulz už dávno "suchý" (že o tom nevíte vás v této diskuzi dost diskvalifikuje), je sympatický fakt, který ukazuje, že je silná osobnost. A to se v politice cení. Často i u politických protivníků.