15.11.2018 | Svátek má LeopoldDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 450Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 25, poslední: 24.1.2018 15:06, přehled diskusí

Ale pánové, nač se pohoršujete ???:
Autor: M. Krátký Datum: 23.1.2018 15:47

samozřejmě, že ve filmu nelze naprostro stopro předvádět všechny taje různých řemesel. K tomu jsou určeny výchovné a vzdělávací programy a pod. Od června 1960 do současnosti se pohybuji v oboru výroby a užití obráběcích strojů a stejně ty poslední inovace už ztěžka stíhám. Přesto vám všem přeji hezký den a panu Čechovi zvlášť - nedejte se zviklat hnidopichy a pište dál - vaše "úlety" mimo letedla chápu a rád si je přečtu - a děkuji

No, k té volbě...:
Autor: J. Berger Datum: 23.1.2018 13:36

oba prezidentští kandidáti mají své + a -, jde o to, co kdo považuje za převažující. Je to podobné jako při minulé volbě. Kdyby to bylo na parlamentu, člověk aspoň mohl nadávat na poslance. Žádný z kandidátů není ideální (ani z těch poražených). Můžeme si tak akorát vybírat (podle svého názoru) toho lelšího ze dvou nepříliš dobrých. Většina lidí si to myslí (možná se mýlím). Ostatně, prezident nemá takové extra pravomoci něco udělat nebo neudělat, to spíš vláda (a i ty se vlivem EU poněkud zmenšují).

Re: No, k té volbě...:
Autor: J. Berger Datum: 23.1.2018 13:37

...lepšího...

Opět mi vytanuly na mysli dva úžasné postřehy.:
Autor: J. Lepka Datum: 23.1.2018 13:29

Jeden je Jana Wericha:" Autor byl vykastrovaný samec tura domácího ale režisér není, ne" (samozřejmě, že JW nemusel oblbovat robotického hlídače slušných slov a mohl použít svůj oblíbený expresivní výraz) a druhý je ze zdi divadelního klubu v Karlových Varech :" Někteří režiséři jsou všichni ko.oti".

Pokud:
Autor: A. Bytová Datum: 23.1.2018 12:07

si pustíte dokumentární záběry, nikoliv film, o střelbě v Dallasu, manželka J. Kennedyho tam v pudu sebezáchovy a v hrůze leze po čtyřech přes kapotu od presidenta pokud možno co nejdál.

Re: Pokud:
Autor: J. Uzel Datum: 23.1.2018 12:36

Přesně to byl i můj dojem, ale nebyl jsem u toho.

Ehm:
Autor: J. Jurax Datum: 23.1.2018 11:20

Proč nám proboha televize servíruje takové pitomosti?

Inu, protože divákové to chtějí a stoupá sledovanost, což je jediné, o co jde, protože ta přináší prachy.

A divákové - kromě znalých - to nepoznají; kdežto scénáristi tomu naprosto nerozumějí a/nebo na to séřou.

Ostatně tohle není doména jen seriálů - ono takové thrillery z leteckého prostředí zpravidla US provenience jsou taky výživné; příklady uvádět nebudu, nevlezlo by se to do 2000 znaků. Taková vnadná letuška přistávající nejlíp za špatného počasí s poškozeným jumbem, co má rozbité sklo v kokpitu, přičemž její účes i mejkap je stále perfektní ...

Re: Ehm:
Autor: I. Novák 763 Datum: 23.1.2018 14:32

Že takové a podobné krkolomné konstrukce příběhu používají jejich tvůrci, může iritovat jen znalé z oboru. Bohužel se zhusta podle nich potom řídí i orgány činné ba i soudci, pokud nějaký případ z takového oboru vyšetřují či soudí.

Re: Ehm:
Autor: J. Jurax Datum: 23.1.2018 17:46

No jo, znalé z oboru ... třeba ve filmu Vyšší princip, jenž se odehrává za heydrichiády, mají němečtí vojáci StG 44, kterážto zbraň vznikla až za dva roky potom.

Ve Vávrově filmu Dny zrady místo LT-35, případně tančíků vz. 33 užitých při povstání sudetských Němců čsl. armádou jsou použity kolopásové OT-810 neboli hakly, což jsou pováleřní u nás vyrábění potomci německého SdKfz 251 (který v oné době mimochodem ještě neexistoval), přičemž tyto charakteristicky tvarované transportéry jsou neodlučitelně spjaty s Hitlerovými panzergrenadieren, což je obzvláště pikantní ... přece jenom to mohli tehdy řešit jinak, maketami nebo tak ...

Ve filmu Bránili svoji zem (podle Šolochova natočil Bondarčuk) jsou v roli německých bombardérů použity naše aerotaxíky L-200 Morava, jejichž charakteristický vzhled s vřetenovitými nádržemi na koncích křídel je nezaměnitelný.

Ve filmu Normandie-Němen (sovětsko-francouzská koprodukce o známe francouzské letecké jednotce na východní frontě) létající na sovětských Jacích různých verzí suplují ty jaky cvičné Jaky 11 s hvězdicovým motorem (všechny válečné jaky měly řadové motory) a německé Messerschmitty Bf-109 hrají naše cvičné Trenéry Z-226.

No a Pattony M-47 v roli německých tygrů v Bitvě v Ardenách už ani nezmiňuju ...

Re: Ehm:
Autor: S. Rehulka Datum: 24.1.2018 15:06

Pane Juraxi, zdravím ! Máte naprostou pravdu, ale mírumilovným ovčanům to ani moc nepřijde divné. Mně už od mládí vadily opakované serie výstřelů ze šestiranných Coltů bez přeládování, snad jedině Duke Wayne na to dbal !

To je problém:
Autor: J. Jelínek Datum: 23.1.2018 9:39

všech, kteří něco ví a umějí, když "musí" sledovat veledíla filmařů, která se dotýkají jejich oboru. A já si vždycky představím ty vzteky ryčící policajty, doktory a proč ne i mechaniky, sledující různé ty "kriminálky" a "ordinace".

Napsal jste pěknou blbost.:
Autor: F. Havala Datum: 23.1.2018 9:31

"Ta žena se ho nedotkla, stála metr od něj a on se zhroutil." Prosím pište raději o letadlech a dění kolem nich.

Re: Napsal jste pěknou blbost.:
Autor: J. Lepka Datum: 23.1.2018 13:20

Nevím, co jste sledoval v tv vy, ale já měl z reportáže o té divožence z Femen nemlich stejný dojem, co pan Čech. Navíc se na ni vrhl jediný bodyguard, ten, co to měl nejdál a ještě mu Zeman evidentně překážel, další měl co dělat udržet toho "juru" na nohách, protože to tam s ním málem šváclo na fleku, holt už zapomněl, co to pro muže znamená, pravidelný pohled na ženská prsa.

Rád:
Autor: J. Karlík 653 Datum: 23.1.2018 7:58

čtu Vaše články o letadlech, Vaší rodině a přátelích. Budu je číst i dále, přesto, že občas slapnete do politiky a většinou pěkně vedle. Video s pomatenou aktivistkou ukazuje, že president se nezhroutil, ani ne.... Jeho ochránce do něj zezadu prudce vrazil a vzápětí jej chytil. Při takovém útoku zezadu by zavravoral i mladík. Přehrajte si ten záznam.

Re: Rád:
Autor: K. Filek Datum: 23.1.2018 9:26

Asi jste neviděl výraz našeho hrdinného připo...prezidenta.Vzpamatoval se až když mu vyměnili pamperky.

Re: Rád:
Autor: T. Kočí Datum: 23.1.2018 11:28

přesná diagnoza

Re: Rád:
Autor: P. Khail Datum: 23.1.2018 9:53

O tom přehrání záznamu to platí pro vás, pan Čech naprosto přesně popisuje skutečnost, jen se podívejte.

Re: Rád:
Autor: J. Karlík 653 Datum: 23.1.2018 13:33

Pánové, je mi líto, ale děláte p. Čechovi užitečné idioty. Záznam je jasný, sundejte si brýle mámení.

Honzo, to už tu bylo dávno, takové filmy!:
Autor: A. Pakosta Datum: 23.1.2018 7:48

...nebo Vy si to nepamatujete?

Vím o dvou filmech z dávné doby mého mládí. Film "Aféra Concorde" nám prezentoval příběh, v němž nadzvukový dopravní letoun typu Concorde nouzově přistál na moři a potopil se. Podmořské záběry pak ukazovaly zcela nedotčený letoun, jak leží na dně, a za okénky v kabině se prohání žralok.

U druhého filmu si už název nepamatuju, ale ta idea scénáristy byla ještě "lepší"! Také letadlo v moři po nouzovém přistání, také leží na dně nedotčené, ale tentokrát nebyli v kabině žraloci - kabina byla normálně suchá a obsazená cestujícími - děj filmu se zabýval tím, jak ty lidi z potopeného letadla zachránit, než jim dojde kyslík - jako kdyby šlo o nějakou ponorku.

Musíte uznat, že proti tomu je nějaká mrtvolka v podvozkové šachtě čajíčkem....

Tak už i Češi:
Autor: A. Richter Datum: 23.1.2018 7:17

jedou v antiZeman kampani. No odkopal jste se, "Čechu", jen co je pravda.

*8-D

Re: Tak už i Češi:
Autor: T. Kohout Datum: 23.1.2018 7:51

Co se toho Zemana týče, popisuje zřetelná fakta. Kde je v tom kampaň?

Re: Tak už i Češi:
Autor: J. Uzel Datum: 23.1.2018 12:40

Takovej Drahoš by tu nánu zkopal do kuličky :-)

Re: Tak už i Češi:
Autor: J. Lepka Datum: 23.1.2018 13:24

Kdyby každej mužskej měl zkopat do kuličky každou "nánu" ukázavší mu prsa, lidstvo by vyhynulo už v prvopočátcích existence.

Re: Tak už i Češi:
Autor: T. Kohout Datum: 24.1.2018 8:32

Nevím co Drahoš, vidím co Zeman.

Re: Tak už i Češi:
Autor: J. Jelínek Datum: 23.1.2018 9:30

No vidíte, a já jsem zase rád, že pan Čech vysílá dobré signály i za nás, normální dědky. Na rozdíl od toho Muže z vysokého zámku.