21.8.2018 | Svátek má JohanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Druhé kolo bude o slušnostiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 169, poslední: 22.1.2018 13:06, přehled diskusí

Pokud jde o eurohujerství, tak na tom zdaleka nejsou stejně:
Autor: M. Varadinková Datum: 21.1.2018 18:58

...Myslím si, že oba se mýlí, nicméně Zemanova zkušenost ho vede k tomu, že částečně couvá ze svých původních představ. Dokáže již lépe rozeznávat bruselské eurohujerské regulační nápady a dokáže se jim postavit. Bohužel pan prof. Drahoš podlehl mediokratickým, eurokratickým a euroromantickým blábolům probruselských elit o tom, že pouze nápady eurobyrokratů jsou ty správné pro všechny země Evropské unie a pro všechny občany EU. Mnohdy působí až naivně a naprosto neinformovaně. Dle mého názoru se v rozporu se zájmy občanů ČR zachoval i při podpisu výzvy „Vědci proti strachu a lhostejnosti“ ze dne 17. srpna 2015, kterou jako jeden z prvních podepsal. Stal se tak bohužel jedním z VÍTAČŮ. Pan prof. Drahoš se totálně mýlí, když deklaruje nutnost „být v tvrdém jádru EU, spolupracovat a nedělat potížisty“. Stal se tak jedním z KÝVAČŮ. Na názory představitelů z České republiky bohužel „tvrdé jádro“ nebere vůbec žádné ohledy. Ti „rozhodující“ potřebují pouze kývače a přisluhovače, kteří zmodifikují svoje názory na takové, které vyhovují právě tomu tzv. tvrdému jádru, které chce formou mocenského diktátu udělat z občanů suverénních států nesvéprávné jedince....

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Temna-vize-zeme-za-Drahose-prezidenta-podle-dekana-Sevcika-Znehodnocene-uspory-lidi-orientace-na-zapadni-preregulovane-trhy-mocensky-diktat-Bruselu-vitani-a-kyvani-520789

Re: Pokud jde o eurohujerství, tak na tom zdaleka nejsou stejně:
Autor: C. Horák Datum: 21.1.2018 19:56

Dovolil jsem si onu slavnou výzvu, resp. petici trochu zanalysovat zde:

https://uloz.to/!G4RxCTEfwKTe/je-drahos-vitac-nebo-ne-docx

Pokud byste snad měla zájem.

No jo:
Autor: J. Jurax Datum: 21.1.2018 18:36

u našich přímých prezidentských voleb se to stává v druhém kole tradicí - budeme volit menší zlo ... :-)

Které má kdo za menší je arciť každého věc ...

A co svoboda slova?:
Autor: M. Varadinková Datum: 21.1.2018 18:25

Drahošovo extempore se seznamem údajných konspiračních webů by mělo být dostatečným varováním všem členům i sympatizantům Svobodných před jeho volbou. Autor prokázal Svobodným medvědí službu. Je smutné, že jako člen Svobodných dává povrchní líbivosti přednost před svobodou.

Re: A co svoboda slova?:
Autor: L. Novák 475 Datum: 21.1.2018 23:40

Vychází kniha FAKE NEWS. Doporučuji k přečtení. ;-)

Re: A co svoboda slova?:
Autor: C. Horák Datum: 22.1.2018 0:22

Tak to čumím, tohle mi nějak uniklo. To je tedy vážně kretén. Myslím, že své příznivce ale representuje čím dál tím lépe. To je asi tak jediné, co se mu opravdu daří.

Udivuje mě, jak mnozí (možná většina) chápou pojem ....:
Autor: M. Bílý Datum: 21.1.2018 16:23

.... slušnosti omezeně. Slušnost je způsob chování a jednání uznávaný ve společnosti jako náležitý. Za mého mládí (a cítím to tak trochu dodnes) se pod slušnost zahrnovala i spravedlnost a Slovník spisovného jazyka českého ji uvádí stále jako pojem PONĚKUD zastaralý.

Takže dávat za příklad slušnosti na př. Nevilla Chamberlaina (viz pan Graf, včera ve 23:35) je omyl. Bohužel jeho postoj k Německu byl teprve později uznán (definitivně) jako nenáležítý, pro ČSR nespravedlivý a pro Velkou Británii tragický. Ale tak už to ve společnosti chodí. Je dobré snažit se vidět (a ne málo) i do budoucnosti.

Re: Udivuje mě, jak mnozí (možná většina) chápou pojem ....:
Autor: C. Horák Datum: 21.1.2018 16:56

Zkusím to jednodušeji: v užším smyslu používáme pojem "slušný" obvykle v intencích pojmů "způsobný" či "respektující zažité normy chování". V tomto případě jde zejména o formu a vnější dojem. V širším smyslu lze pojem "slušný" přeložit jako "mravný" a jde o hlubší charakteristiku vlastností dotyčného. Zajímají nás víc mravní zásady, jejich soulad s našimi a jejich pevnost, spíše než to, jak dotyčný vypadá nebo jak se stylisuje. Jde více o obsah, než o formu.

Mimochodem, naprostá většina lidských bestiií, zodpovědných za miliony zničených životů, byli vzdělaní lidé s noblesním vystupováním. Bezvadná forma, jen s obsahem to bylo trošku horší.

Re: Udivuje mě, jak mnozí (možná většina) chápou pojem ....:
Autor: P. Čech Datum: 21.1.2018 17:06

Ono asi jde i o něco zcela jiného. O schopnost nyzývat věci a dění jejich pravými jmény. Odvrhnutí politické korektnosti a jiných lživých výkladů skutečnosti. O schopnosti číst český text (zejména ústavy) a tím textem a jeho pravým, českým významem se řídit. Neuznávat jakékoliv politické výklady textu směřované k úplně jinému významu. Takovému, který vyhovuje politikům a novinářům. Výklad jednotlivých nejednoznačných článků ústavy dávat k vyjádření nikoliv právníkům, ale odborníkům na český jazyk. Ten člověk, který se řídí přísně textem je pro mne přijatelnější než takový, který text ohýbá k potřebě své. Jinak se obávám, že u našich politiků, novinářů a ovčanů jde především o formu, nikoliv o obsah.

Re: Udivuje mě, jak mnozí (možná většina) chápou pojem ....:
Autor: C. Horák Datum: 21.1.2018 17:44

Tady odborníci nepomůžou, protože i oni jsou jen lidmi a mají své zájmy a předpojatosti. To je už taková vlastnost lidštiny, že pojmy nejsou definovány a poskytují tak určitou interpretační volnost. Což je logické, protože vznikala spontánně a nemá vlastnosti formálního systému. Rovněž logickým důsledkem je pak i skutečnost, že o tzv. pravém významu slov rozhodují ti, již mají moc. Dechberoucí kreativitu vykladačů můžeme pozorovat nejen u politiků, ale třeba i u soudů, a koneckonců, všude kolem sebe, jen někde škodí víc než jinde.

Právě proto pořád říkám, jak důležitá jsou jednoduchá a všem srozumitelná pravidla, protože jen při splnění této podmínky je veřejnost schopna se ve stejný čas sjednotit k odporu v případě, že kreativita vykladačů překročí hranici mezi respektem k pravidlům a svévolí.

Re: Udivuje mě, jak mnozí (možná většina) chápou pojem ....:
Autor: P. Čech Datum: 21.1.2018 21:35

Máte pravdu, pouze bych si dovolil ji poněkud doplnit. Právě proto, že téměř všechny naše zákony jsou asi záměrně formulovány tak, aby bylo nutno je vykládat, bylo by záhodno v každém zákoně povinně uvádět část "názvosloví". Zde uvést jednotlivé konkrétní ppoužívané pojmy a definovat jejich význam. To odstraní zcela nutnost výkladů, které jsou vždy formulovány tak, aby vyhovovaly pouze někomu.

Re: Udivuje mě, jak mnozí (možná většina) chápou pojem ....:
Autor: C. Horák Datum: 21.1.2018 22:30

To určitě. Část "názvosloví" je v některých zákonech zpracována docela slušně, ale to zdaleka nestačí. Problémem je naprosto nepřehledná džungle právních předpisů (mnohdy vzájemně kontradiktorních, aby se dalo vybírat podle potřeby) a souvisejích judikátů, ve kterých se už nevyznají ani právníci. Kdyby totiž zákony byly srozumitelné a jednoduché, mohli by se jimi lidi řídit, získat pocit beztrestnosti a nakonec třeba ještě začít vystrkovat na vrchnost svou drzou bradu. A taky by se blbě posílali "naši, aby na ně klekli". Mnohem lépe se ovládá ustrašený jedinec, který si nikdy není jistý, zda něco neporušil, nebo zda neopomněl nějakou svoji zákonnou povinnost. Člověk, který si není jist tím, že na něho nemůžou nic najít, rozhodně nebude vyskakovat. Pro vrchnost je ideálním poddaným ustrašený mužik, v uctivém předklonu žmoulající čepici. Takový se ale v prostředí právní jistoty těžko shání. A to je to, oč tu běží.

Re: Udivuje mě, jak mnozí (možná většina) chápou pojem ....:
Autor: M. Bílý Datum: 21.1.2018 17:55

Děkuji Vám pánové (Horák, Čech) že jste se přidali! Vaše příspěvky maji dobrou a slušnou úroveň. Jen tak dál na Neviditelném psu! Osočování a nadávání mi vadí. Ať žije Slušnost!

Re: Udivuje mě, jak mnozí (možná většina) chápou pojem ....:
Autor: C. Horák Datum: 21.1.2018 19:21

Díky pane. Pochvaly tohoto typu ve mně budou možná vyvolávat určité zábrany, až dostanu chuť si trochu zanadávat a zaosočovat, ale myslím, že je překonám.

Re: Udivuje mě, jak mnozí (možná většina) chápou pojem ....:
Autor: B. Graf Datum: 21.1.2018 18:16

V kampani k těmto volbám ovšem o ono pokrytecké povrchní chápání slušnosti jde. To jsem se snažil naznačit svou připomínkou dvou britských "Ch".

A vymývání mozků pokračuje s neutuchající vervou...:
Autor: C. Horák Datum: 21.1.2018 16:09

"Z pohledu euroskeptika je to s oběma kandidáty „prašť jak uhoď“."

Drahošův postoj k migraci zde: https://echo24.cz/a/wNtc5/petice-vedci-proti-strachu-a-lhostejnosti Zemanův postoj k témuž zde: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-pronesl-burcujici-projev-v-OSN-Vytvorila-se-anticivilizace-Po-utocich-posilame-kondolence-vyjadrujeme-solidaritu-demonstrujeme-Jinak-vahame-A-ti-kteri-vitaji-masovou-migraci-504794https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-pronesl-burcujici-projev-v-OSN-Vytvorila-se-anticivilizace-Po-utocich-posilame-kondolence-vyjadrujeme-solidaritu-demonstrujeme-Jinak-vahame-A-ti-kteri-vitaji-masovou-migraci-504794https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-pronesl-burcujici-projev-v-OSN-Vytvorila-se-anticivilizace-Po-utocich-posilame-kondolence-vyjadrujeme-solidaritu-demonstrujeme-Jinak-vahame-A-ti-kteri-vitaji-masovou-migraci-504794 Asi je opravdu nutno se silně praštit nebo uhodit do hlavy, aby takové žvásty bylo lze brát vážně.

Re: A vymývání mozků pokračuje s neutuchající vervou...:
Autor: C. Horák Datum: 21.1.2018 16:12

No, tolikrát jsem tam ten druhý odkaz opravdu dát nechtěl, neb nejsem Goebbels ani pravdoláskovec, považující ostatní za tupé stádo, pročež se omlouvám.

Re: :
Autor: J. Kanioková Datum: 21.1.2018 18:11

Názor Jiřího Drahoše na přijímání uprchlíků v ČR - https://vimeo.com/251319473 ... Drahoš je vítač

Jiří Drahoš - dotaz z publika: referendum o EU - https://www.youtube.com/watch?v=_UM7ydiSWJ0

Volit Drahoše dle něj občané mohou, ale referendum o EU a NATO nemohou!

S vystoupením z NATO rozhodně nesouhlasím, ale z EU, to bych si dost moc přála.

Re: :
Autor: J. Jurax Datum: 21.1.2018 18:41

To víte, lidu nelze dát do roky mocnou zbraň referenda - co kdyby si myslel něco jiného než JÁ a rozhodl tudíž blbě?

BBC:
Autor: J. Kanioková Datum: 21.1.2018 12:19

České volby: Zeman čelí prezidentskému souboji proti Drahošovi - http://www.bbc.com/news/world-europe-42674309

Re: :
Autor: J. Kanioková Datum: 21.1.2018 15:06

Jsem muslim a v těchto časech bych volil Zemana -https://berrezouga.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=644824

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 21.1.2018 16:05

Z toho je vidět, že i relativně rozumný muslim občas blbne.

"Druhé kolo bude o slušnosti" - to přece ale:
Autor: J. Fridrich Datum: 21.1.2018 7:16

"Druhé kolo bude o slušnosti" - to přece ale se zemanem-Zemanem není možné...

Re: "Druhé kolo bude o slušnosti" - to přece ale:
Autor: J. Vlček Datum: 21.1.2018 9:50

Pane Fridrichu, máte pravdu, když už vás má někdo odvést do pekla, tak ať je to aspoň slušný člověk.

P.S. V politice je slušnost kladná a žádoucí vlastnost, nikoli však dostačující a jediná.

Re: "Druhé kolo bude o slušnosti" - :
Autor: J. Kanioková Datum: 21.1.2018 11:00

já myslím, že spíš o schopnosti domýšlení důsledků..

4.4.2017 Navrhuji, aby se Středoevropská univerzita přestěhovala do Prahy. Našla by zde důstojné podmínky, včetně zájmu Akademie věd o spolupráci. - https://twitter.com/jiridrahos1/status/849283612243636224

zakuklené nadnárodní Sorošovo..

Největší falešná zpráva o J. Drahošovi - https://renda.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=644793

Prezident a Chvála bláznivosti - https://libusepalkova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=644512

Re: "Druhé kolo bude o slušnosti" - :
Autor: J. Vlček Datum: 21.1.2018 11:10

Myslíte to naprosto správně, paní Kanioková. Jsem stejného názoru.

Re: "Druhé kolo bude o slušnosti" - to přece ale:
Autor: Jiří_K Datum: 21.1.2018 9:56

To určitě ne, neboť Zeman v mentálně slabších jedincích evokuje značnou agresi, tak jak jsme tomu byli svědky v prvním kole!

Chamberlain byl slušný a distinguovaný gentleman...:
Autor: B. Graf Datum: 20.1.2018 23:35

...Churchill se vyznačoval obhroublým humorem, nasával whisky a kouřil jako fabrika. V klidných dobách si volič může dopřát volbu povrchní, v dobách nebezpečných je moudřejší volba racionální.

Mně se ten podivnými osobami obklopený hulvátský levičák nelíbí, ale ten druhý, na povrchu slušnější, je nesrovnatelně nebezpečnější pro mou rodinu i vlast.

Re: Chamberlain byl slušný a distinguovaný gentleman...:
Autor: M. Prokop Datum: 21.1.2018 0:16

Asi máme různé rodiny a vlasti. Pro tu mou, Českou republiku, je Zeman podstatně nebezpečnější. Lézt do prdele Rusku, Číně i EU, to je opravdu neobvyklá kombinace.

Re: Chamberlain byl slušný a distinguovaný gentleman...:
Autor: J. Vlček Datum: 21.1.2018 10:14

Pane Prokope, vaše bezmezná zášť vůči prezidentu vám zabraňuje vnímat tu okolnost, že naše vzdání se obchodů se zeměmi jako je Rusko a Čína znamená, že se jich s radostí a bez skrupulí ujmou jiní.