23.7.2019 | Svátek má LiborDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLEMIKA: Nejsme myši v kleci, ale lidé na ZemiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 21, poslední: 8.1. 2018 20:50, přehled diskusí

Re: Ten Calhounův výzkum:
Autor: P. Rudolf Datum: 8.1.2018 20:50

Tak ještě jednou, pokus měl pro odborníky z oboru jistě nějaký význam. Šichtařová však żádným odborníkem evidentně není a tak její vývody byly pochopitelně naprosto stupidní.

Re: To je zase věc.:
Autor: V. Lunák Datum: 8.1.2018 20:21

Ano.

:
Autor: K. Pavlik Datum: 8.1.2018 19:31

Autora mam rad. Dnes si vybral trosku nevhodne tema. Problem je hodne slozity a potrebuje asi mnohem vic zamysleni nez autor tomu venoval.

Re: Ten Calhounův výzkum:
Autor: M. Prokop Datum: 8.1.2018 17:45

Přiznat paní Šichtařové dobré přirovnání je nad síly agenta Rudolfa.

Re: To je zase věc.:
Autor: M. Prokop Datum: 8.1.2018 17:44

A vy jste pochopil všechny čtyři .... :-P

Re: Myslím, že tuto akademickou diskuzi, rozpoutanou:
Autor: V. Lunák Datum: 8.1.2018 17:02

Ano, myslím, že po několika dnech zase uzrál čas na to, abyste to tu vytapetoval nějakým odstavcem o politické korektnosti.

Naši civilizaci přírody zlikviduje - vymkla se jejím zákonům:
Autor: P. Maleček Datum: 8.1.2018 16:47

Z mnoha textů doslova bučí přesvědčení, že my "západní demokratičtí lidé" jsme nad přírodou zvítězili. Pravda je však opakem, jsme její naprosto stejnou součástí jako ty myši.

A tak i na naši společnost platí přírodní zákony a matka příroda ty, co její zákony porušují nekompromisně trestá. A tak potrestá i naši společnost za to, že rozbíjí své základní existenciální jednotky jako heterosexuální rodina, upřednostňuje geneticky nekvalitní jedince, odmítá se rozmnožovat, bránit své území a nejen že přihlíží expanzi civilizace jiné, ale dokonce si její exponenty naváží.

Takovou civilizaci, ať je technicky sebevyspělejší, matka příroda nekompromisně zlikviduje. Jedinou otázkou je kdy. Ale už dnes je jasné, že to dlouho trvat nebude.

Re: Ten Calhounův výzkum:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 8.1.2018 16:34

Podstatou pokusu bylo dát sociální skupině myší vše co uspokojí její nároky. V tomto případě si troufám tvrdit, že se tento výzkum dá aplikovat i na sociální skupinu lidí, kteří mohou bez obav uspokojovat své nároky. Vývody některých že klec= planeta, myši v pokusu = všichni lidé na planetě je chybný. Ohedně bezpečnosti: nikdy není stoprocentní, i v myší skupině dochází k různým útokům. Přesto se bez přirozeného predátora cítí bezpečněji, stejně jako vy se asi po ulici nepohybujete ve střehu a stresu z možného útoku.

Polemiku autora:
Autor: I. Novák 763 Datum: 8.1.2018 15:41

s s článkem paní Šichtářové shledávám jako výbornou demonstraci rozdílu duševní vybavenosti obou autorů. Následnou "diskuzi" raději nebudu komentovat.

Re: Mě zase velmi:
Autor: M. Moravcová Datum: 8.1.2018 14:41

omlouvám se za ty hrubky, příště se polepším.

Mě zase velmi:
Autor: M. Moravcová Datum: 8.1.2018 14:40

překvapuje velmi vstřícný vztah rozežraných evropských papalášů k vykrádání mozků a pracovitých rukou z chudších zemí. Kdo ty země opraví, bude budovat, kdo ochrání zbylé obyvatelstvo, kdo je bude léčit? To he těm evropských a světovým "dobroserům ve vlastní prospěch" srdečně jedno.

To je zase věc.:
Autor: V. Lunák Datum: 8.1.2018 14:22

Šichtářová nepochopila Calhouna, Mařák Šichtářovou a Bartoň, s nezanedbatelnou pravděpodobností, ani jednoho z těch tří.

Je ale už vyloženě k popukání, že někdo takový svou úroveň kognitivních funkcí zřejmě považuje za jakýsi benchmark "zdravého rozumu", viz "masové střelby do lidí včetně politicky motivovaného terorismu, ochranu

„práv menšin“ do té míry, že se příčí zdravému rozumu, apod."

Ten Calhounův výzkum:
Autor: P. Rudolf Datum: 8.1.2018 12:01

může jistě přinést nějaké poznatky, při otrockém přenesení jeho "výsledků" na společnost lidí je však bezcenný. Na zemi totiž nikdy nemůže, dlouhohobě, nastat situace, kdy člověk bude své potřeby považovat za plně uspokojené, natož se cítit absolutně bezpečně. Takovou dnes není ani Evropa, natož Severní Amerika.

Šichtařové přirovnání byly laicky směšné, Mařákovy odkazy na Misese či Hayeka nedůvěryhodné, neb nic z toho, co oni predikovali, nikdy nenastalo, lidé se prostě chovali jinak.

Re: Lidé nejsou jako myši:
Autor: P. Lenc Datum: 8.1.2018 10:29

Jo Petře, je to kvapík.

Re: Myslím, že tuto akademickou diskuzi, rozpoutanou:
Autor: P. Lenc Datum: 8.1.2018 10:28

O tom co čtete a čím "myslíte" stačí pouze vaše vyjádření "soudružka Šichtařová".A ano, čest práci, soudruhu.

Re: Myslím, že tuto akademickou diskuzi, rozpoutanou:
Autor: M. Pesat Datum: 8.1.2018 10:22

" a kde použil pro zesílení svých názorů citace " těžkých kalibrů " Misese, Hayeka, Klause "

-----------------------------

Mozna problem bude uplne stejny jako s tou politickou korektnosti, pro me vyse zminena jmena nejsou zadnym tezkym kalibrem. V momentu kdy si jedinec/mnozina lidi podsprajcuji sve videni sveta/ideologii/viru nejakymi "tezkymi kalibry"/ikonami/"svatymi" tak obvykle ziskavaji ploche/cerno-bile videni sveta. Clanky soudruzky Sichtarove ani soudruha Maraka jsem necetl ani cist nebudu, protoze by to byl prosustrovany cas. Cest :-)

Re: Myslím, že tuto akademickou diskuzi, rozpoutanou:
Autor: M. Drašner Datum: 8.1.2018 8:38

nad článkem polovzdělance (není p. Mařák novinář?), který si ani neudělal pořádnou přípravu pro svůj cint, se netřeba rozčilovat. Tomu, kdo se o podobnost lidí a zvířat zajímá více, doporučuji sice prastarou (a tudíž ještě politicky nekorektní) knihu Desmonda Morrise "Nahá opice". Další aspekty řeší i leckterá etologická díla, i když jejich kvalita kopíruje v nepřímé úměře nástup PK na univerzitách.

Myslím, že tuto akademickou diskuzi, rozpoutanou:
Autor: J. Fridrich Datum: 8.1.2018 7:13

Myslím, že tuto akademickou diskuzi, rozpoutanou panem Mařákem k vyvrácení některých neblahých projevů nynější Západní civilizace na které poukázala paní Šichtařová ve svém článku a kde použil pro zesílení svých názorů citace " těžkých kalibrů " Misese, Hayeka, Klause lze zjednodušit do meritorní otázky : " Proč v posledních desetiletích naše Západní civilizace rezignuje na svou vedoucí roli v rozvoji lidské civilizace na naší planetě - a jak tomu lze zabránit ?" Technicky i společensky jsme na špici vývoje lidstva, ale odešlo naše sebevědomí a pud sebezáchovy.. Ono už to zmatení a zdeformování pojmů je zcela NEPOCHOPITELNÉ. Například hojně užívaný pojem " politická korektnost " - co je proboha na lžích, překrucování a neinformování o skutečnosti-realitě at' již minulé, nebo současné KOREKTNÍHO ?

Chtít chovat lišku v kurníku se slepicemi prostě nelze..

Re: Lidé nejsou jako myši:
Autor: P. Dvořák Datum: 8.1.2018 5:16

... proč až dvě nebo dokonce tři? Podívejte, kam jsme v této oblasti a následném způsobu degenerace došli za pětadvacet let!

Hned zde je patrný posun, protože dřív byla "generace" něco mezi 20 až 25 lety. Dnes to již není prakticky pod třicet.

Jak jsem již jednou napsal, články Jana Bartoně:
Autor: P. Dvořák Datum: 8.1.2018 5:12

jsou čím dál tím víc čtivější.

Lidé nejsou jako myši:
Autor: J. Vintr Datum: 8.1.2018 1:03

U myší ta degenerace, vyvolána "blahobytem" nastala až po mnoha generacích. U lidí to jde mnohem rychleji. Stačí dvě, tři generace ...