10.12.2018 | Svátek má JulieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ČLOVĚČINY: Jak jsme šli do fináleŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 85, poslední: 11.1.2018 23:32, přehled diskusí

já zas až večer :
Autor: M. Pajakerryková Datum: 11.1.2018 21:23

Zani, krásný článek - pobavila jsem si

já když se vrátím z nějaké akce, tak nahlásím matičce, že jsem v pořádku doma a pak se ozvu až se zas zabydlím doma.

Nastěnka - potfora (jako fakt je) je na prázdninách u našich a když jsem ji vyndala z auta tak začla vrtět ocáskem a myslím, že zrovna ted spokojeně chrupe v křesle.

A proč je na prázdninách? protože u nás je na prázdninách Arwen, 5měs fenka německého ovčáka. Panička jela lyžovat.

Ted tu konečně odpadli ale tak dvě hodiny tu bylo veselo.

Re: já zas až večer :
Autor: T. Zana Datum: 11.1.2018 22:29

To je fajn, že je Nastě líp a že má prázdniny :-)

Arwen, to se musí blbě hulákat, ne? Když jsi ta vychovatelka :-))

Téda Zano, ty se nezdáš..:
Autor: M. Crossette Datum: 11.1.2018 19:09

na tvoje bezva cestopisy už jsem zvyklá, ale teď jsi představila navíc svůj humoristický psací talent :) Jako ostatní, také jsem se skvěle bavila a živě si vše představovala. Prostě letos přání aby sis užila "klidných a pohodobých svátků" možná přímo na tebe neplatilo. Ale synek se vám v pořádku (ač zmožen) vrátil, maminka mu napekla, Franta si mohl kapat, měli jste moc hezky-minimalisticky nazdobený stromeček a rozkošný betlémeček a ty ses nakonec přeci jen dostala zpět do domu. Takže - konec dobrý, všechno dobrý ! A jsem ráda, že jsi se psaním zpětných událostí také bavila, protože já rozhodně.

Ty máš po mamince domeček na svíčku. Já jsem si kdysi dávno koupila v Praze také keramický "domeček". Do je to spíše jako hříbek, bílý spodek a hnědý "klouček", který ale má komínek. Myslela jsem, že když tam vložím svíčku, bude se z komínku kouřit a bude to hezké. Jenže až doma jsem zjistila, že spodek kloboučku nemá žádný otvor je tam "podlaha". Zklamaně jsem ho nějprve měla venku jen tak na koukání, pak jsem ho uložila. Po nějaké době jsem si všimla, že se v obchodě prodává "tekuté potpourri", různě navoněná tekutina, která se nad teplem svíčky odpařuje(jistě znáte). A došlo mi, že právě na to byl můj "hříbeček" vyroben (napsané to na něm nebylo). Tak jsem ho vytáhla, komínkem do kloboučku nalila tekutinu s vánoční vůní a zapálila svíčku. A ono to fungovalo, tekutinu jsem podel potřeby dolévala(měla jsem celou flašku). A voněla jsem si jím i letos! Jen pokud jde o svíčku na baterii. On je to takový chyták, na který jsem kdysi také naletěla. Svíčka sama o sobě nebyla drahá, jenže moc dlouho svítit nevydržela a vnitřní baterie (myslím, že ma byly 3 - takové ty placate knoflíky, čipy)stály mnohem víc, než zakoupit novou svíčku. Jak dlouho vám vydržela nasvítit domeček?

Re: Téda Zano, ty se nezdáš..:
Autor: M. Crossette Datum: 11.1.2018 19:15

Fotky máš zase typicky moc hezké a musím říci, že se mi líbí ta plošina na Staromáku. Kdybych byla turistka (ale i tak)a chtěla si zvěčnit celou atmosféru trochu vcelku (aniž bych musela kvůli pár fotkám platit a šplhat "na Orloj"), tak z té plošiny by se mi to asi podařilo lépe, než natahovat ruku do výšky, nebo prosit manžela(kdyby se mnou byl), aby mě vzal na ramena :)

Litinovou formu na bábovku mám stejnou jako ty jen v modrém. Je po mají přeslicový babičce a sotva ji zvednu prázdnou a říkám si, že mám vlastně doma vražedný nástroj, protože fou formou někoho bacit, tak už nevstane(nikdy!). Jen je moc velká, tak ji vlastně nepoužívám - tedy několikrát ano, ale to jsou spíše vyjímky. A jak děláš bábovku z brambor? Není to na vykynutí v tak velké formě moc těžké těsto? Nebo je to směs mouky a strouhaných brambor? Nechtěla bys poslat Mlsotník? Já vím, že se s bramborami peče, ale nikdy jsem to nedělala a nepamatuji se na to od maminky. Asi jako já na bábovky a buchty používale jedině mouku. Dokonce jsem četla, že se vařené brambory přidávaly do těsta na chleba.

Re: Téda Zano, ty se nezdáš..:
Autor: Z. Lika Datum: 11.1.2018 20:01

Já chleba s bramborami dělám!

A Maričko, moc hezké vzpomínky. Hříbek jsem kdysi měla taky, ale byla to plastová pokladnička, které se dala ukroutit hlavička :-)

Re: Téda Zano, ty se nezdáš..:
Autor: M. Crossette Datum: 11.1.2018 20:13

Liko, já mám keramického, s hnědou glazůrou ježka-pokladničku, asi 15cm vysokého (má v zádech průřez). Ale koupila jsem si ho kdysi jako evropskou vzpomínku do Ameriky (ježci tu nejsou). Jako pokladnička je nanic, protože dostat se k úsporám jde jedině "rozbitím prasátka", tedy ježury :) A to by mi bylo líto i kdybych se rozhodla ho jako pokladničku užívat. Přijde mi, že si umělec moc své věci nevážil, když věděl, že je jeho dílo pouze jednorázové, tedy "přežije" jen tak dlouho, dokud v ní bude místo na mince. V tvém připadě se dala hříbku ukroutit hlavička v mém jedině "zničit ježka".

Re: Téda Zano, ty se nezdáš..:
Autor: Z. Lika Datum: 11.1.2018 20:33

Mám dojem, že ty jednorázové pokladničky měly nabádat ke spořivosti, jako že člověk odkládal rozbití. Ale co jsem slyšela, spíš rozvíjely nápaditost, jak z ní mince vydolovat jinak :-)

Že u vás nejsou ježci, mě vůbec nenapadlo.

Re: Téda Zano, ty se nezdáš..:
Autor: T. Zana Datum: 11.1.2018 22:25

Bábovka je z brambor a mouky, kdysi ještě na starém Psu jsem ten recept dávala. Je to takové hutnější těsto, docela dlouho vydrží.

Ta forma je taky velká, mívám ji poloprazdnou, ale skvěle peče.

Re: Téda Zano, ty se nezdáš..:
Autor: T. Zana Datum: 11.1.2018 22:21

Maričko, nám baterka zatím vydržela, ale až to přijde, tak v první řadě budeme muset svíčku nějak vyndat. Ale to je ještě daleko (a tou dobou už bude baterka vybitá docela určitě. No nic, už je domeček ve skříni :-)

Není nad to,:
Autor: Z. Hanča Datum: 11.1.2018 19:03

mít všechno dokonale naplánované! :-)) Ovšem pak se stane, že nespolupracuje veřejná doprava a ještě něco dalšího se přinatrefí a z normálního dne je tzv. den blbec. Ale konec dobrý, všechno dobré! I když, musím se přiznat, že na závěr, když jsem četla, že jste si ty klíče nepředali a ty jsi naskakovala na poslední chvili do autobusu - tak promiň, ale to už jsem se smála nahlas!

Re: Není nad to,:
Autor: T. Zana Datum: 11.1.2018 22:17

No jo, on mi začal něco povídat a myšlenka na klíče se rozplynula.

Ale pro mne byl poslední zážitek, když jsem si uvědomila, že se nemám jak dostat domů.

Měla jsem kliku, šla sousedka :-)

Moc hezké:
Autor: Z. Maw Datum: 11.1.2018 16:37

čtení, jsem ráda, že všechno dobře dopadlo, bábovka a houstičky na svých místech, klíče taky, navíc krásné fotky - hlavně ten park a pak taky les u rozhledny, to je nádhera. A i krásný přírodní stromeček.

Jen přemýšlím, proč bábovka a housky museli být dodány bez tvojí přítomnosti? :D

Ráda čtu Tvoje povídání :)

Re: Moc hezké:
Autor: T. Zana Datum: 11.1.2018 16:53

Hele, o tom tady byla dlouhá diskuze - prostě znám ho. Po tý dlouhý cestě bych taky neměla náladu (a jsme v tomhle velmi stejní).

Však jsme se užili potom :-)

Trochu jsem googlila a už vím tu kytku!:
Autor: T. Zana Datum: 11.1.2018 15:39

Je to dracéna :-) Jsem zvědavá, jak mu bude prospívat.

Re: Trochu jsem googlila a už vím tu kytku!:
Autor: Z. Lika Datum: 11.1.2018 20:02

Tak to si nesmí domů vodit kočky :-) Kočky dracénu sežerou.

Ty mě,:
Autor: A. Bytová Datum: 11.1.2018 14:27

Zano, překvapuješ! Jsem tě vždy viděla coby člověka rozvážného, plánovacího a nevykolejitelného. Ale co je moc je moc - Vánoce, kapičky, bábovka, rýmička, vyčerpaný turista, hlídat sýkorky ... :)

Utěší-li tě to, včera jsem v hlubokém zamyšlení nesla dvě tašky, jednu s odpadkama, druhou s nákupem, a do popelice jsem rozvážně odložila co?, tu s nákupem.

Re: Ty mě,:
Autor: E. Šusová Datum: 11.1.2018 14:53

abych ji pak následně lovila přehozená přes hranu kontejnéra a vypadala coby bezdomovec, co si loví večeři :-D :-D , prooo miň nedalo se nepokračovat... :-D (páč tu situaci jsem si už taky zažila)

Re: Ty mě,:
Autor: A. Bytová Datum: 11.1.2018 17:04

Jednou mi při zvídavém nahlížení do kontejneru spadly brejle. Bez nich nevidím nic natož tyto mezi sajrajtem. Áno, visela jsem přehozená do půl těla přes rantl a zoufale šmátrala. A snažila se zoufale neslyšet skupinové fůůůůj kolemjdoucích. Pak mi je vylovil jakýsí smilovný pán, ke kterému jsem spínala umatlané ruce. :D

Re: Ty mě,:
Autor: Z. Olčava Datum: 11.1.2018 19:24

Abyt děkuju, jen tak tady nahlížím, abych přišla trochu na jiné myšlenky a vskutku jsi mě vytrhla. Se omlouvám, že se směju cizímu neštěstí, ale to jinak nešlo, dostala jsem přímo záchvat smíchu...

Re: Ty mě,:
Autor: A. Bytová Datum: 11.1.2018 19:35

To je dobře Olčavičko, že ses zasmála, že tě to chvilku rozptýlilo.

Srdíčkový smajlík ti aspoň posílám.

Re: Ty mě,:
Autor: T. Zana Datum: 11.1.2018 23:30

To je fakt příhoda na recept proti splínu!

Re: Ty mě,:
Autor: T. Zana Datum: 11.1.2018 15:00

Abyt, vždycky, když jdu ke kontejneru a nesu něco dalšího, přeříkávám si téměř nahlas, která ruka má sáhnout dovnitř do kontejneru a která má zůstat pěkně za zády :-)))

Re: Ty mě,:
Autor: E. Šusová Datum: 11.1.2018 15:14

STOPRO TA S TĚMA KLÍČEMA OD BYTŮŮŮŮŮŮ!

Re: Ty mě,:
Autor: T. Zana Datum: 11.1.2018 15:29

:DDDD

Re: Ty mě,:
Autor: E. Šusová Datum: 11.1.2018 15:42

a že jsem to trefila, co? :-D

Re: Ty mě,:
Autor: Z. Yga Datum: 11.1.2018 18:26

Jo - já tam jednou tak mrskla klíčky od auta. Klika byla, že byla zrovna vysypaná (nemusela jsem šmátrat mezi sajrajtem). Blbé bylo, že byla zrovna vysypaná (nemohla jsem dosáhnout na dno)! Zkrátka asi nejsem ženská - neumím dělat dvě věci najednou (:o))).

Re: Ty mě,:
Autor: T. Zana Datum: 11.1.2018 23:32

Nemáš kontejnerovou míru :D

Zanóoo,:
Autor: Z. Jenny Datum: 11.1.2018 13:00

promiň, chechtám se. Nic tak jednoho nepotěší jako tyto horké chvíle u druhých, zvláště, když s nimi má sám mnohé velké zkušenosti.

Matičko svatá, obětavá, takže KMB 2018( klíče,mobil, brýle) a hodně hezkých chvilek se synem, co je taky jako vítr. :-)

Re: Zanóoo,:
Autor: T. Zana Datum: 11.1.2018 15:04

Jenny, tentokrát se ty události docela sešly :-))

KMB2018 - to je dobrej pozdrav - jen bych pro svoji potřebu "B" vyměnila za "P", protože brýle nesundávám, ale peníze obvykle venku potřebuju (a navíc v peněžence nosím občanku, tramvajenku atd.)

Re: Zanóoo,:
Autor: Z. Yga Datum: 11.1.2018 20:47

Můžeš tam mít B - jako bankocetle (:o)))