23.10.2018 | Svátek má Teodor, TheodorDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Unie a národyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 92, poslední: 8.1.2018 14:20, přehled diskusí

Re: Socialismus neruského typu:
Autor: P. Moravec 089 Datum: 8.1.2018 14:20

Velmi moudře, stručně a pravdivě napsáno. Naprostý souhlas pane Moravo.

Ne všichni měli přímo divisi,:
Autor: A. Alda Datum: 4.1.2018 15:19

ale Fraiwilige Waffen SS byly vytvořeny ze všech národů vyjma Čechů a Srbů. S těmi Srby máte pravdu, na ty jsem zapomněl /ovšem Srbové muslimského vyznání sloužili v rámci albánské divise 21. Waffen-Gebirgs-Division der SS Skanderbeg (albanische Nr.1)/.

I ti Poláci v nich sloužili (běloruská divise), i Dánové, Švédové, Litevci, Lotyši měli dokonce 2 divise.

Z Čechů sloužil u Waffen SS jeden jediný! (Nemůžeme ovšem počítat obyvatelstvo Hlučínska, z nichž mnozí ve Waffen SS sloužili, avšak nikdo z nich dobrovolně. A nebyli považováni za Čechy, ani za Sudeťáky /Volksdeutsche/ ale za Reichsdeutsche, tedy říšské Němce z Altes Reich.)

I Britové sloužili ve Waffen SS.:
Autor: A. Alda Datum: 4.1.2018 15:09

Pokud ze Švýcarska někdo odešel do Německa, byl nadále registrován jako Němec, nikoli jako Švýcar. Takže se nedá zjistit přesně, kolik původem švýcarských občanů sloužilo Hitlerovi.

A Židé nejsou evropský národ. Židé jsou Semité. Nepatří ani mezi Indoevropany, ani mezi Ugrofiny, ani k Baskům, ani k Malťanům, ani k Albáncům (čímž jsou evropské skupiny vyčerpány).

Poláci sloužili v :
Autor: A. Alda Datum: 4.1.2018 15:04

Waffen-Grenadier-Division der SS (weissruthenische Nr.1).

Re: Paní Mentzlová, víte vůbec,:
Autor: J. Jurax Datum: 3.1.2018 23:55

Ještě jsem opomněl Slováky ...

Re: Paní Mentzlová, víte vůbec,:
Autor: J. Jurax Datum: 3.1.2018 23:54

Ehm - namátkou neměli vlastní divizi Waffen SS již vzpomenutí Poláci, dál Srbové, Portugalci, Bulhaři, Řekové, nemýlím-li se i Rumuni, Dánové, Švédové, Litva - byť u mnohých zemí byly jednotlivci, někde i řádově stovky až tisíce mužů dobrovolně v SS sloužících, Finové (byl jenom finský prapor), Norové (byl jenom norský SS pluk), Španělsko (jen rota, Modrá divize nebyla SS) a tak dál ...

Re: velmi dobré:
Autor: J. Jurax Datum: 3.1.2018 23:32

Ehm - pomněte, že nacismus je nacionální SOCIALISMUS!

A to emocionální sjednocení - bylo-li - bylo spíš proti Němcům ...

Re: EU = RVHP II. a stejně blbě dopadne... ! :
Autor: J. Jurax Datum: 3.1.2018 23:27

EU není RVHP, EU má tendenci směřovat ke Svaze evropských socialistických republik a království (SESRAK) neboli ke 4tvrté říši.

Ehm:
Autor: J. Jurax Datum: 3.1.2018 23:20

Ceterum autem censeo, unionem europaeam esse delendam - přinejmenším v té formě, jaká je dnes "elitami" EU prosazována.

Re: Pane Drápale, příčina všeho jsou Peníze.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 3.1.2018 22:45

Pokud z ĆR odtéká na Západ ( nikoliv do Ruska, či do Číny ) 300 miliard ročně, znamená to, že jsme Kolonií Západních kapitalistů, kteří nás tím udržují v relativní chudobě. Vidíte v tom procesu někde socialismus, trumpeto?

Re: A zase jen bláboly někoho,:
Autor: J. Vintr Datum: 3.1.2018 22:32

Řekl bych že to nejsou tak úplně stejní lidé jako my. I když taky nejsme andělé, tak takovou míru nevděčnosti byste u našinců (alespoň těch kteří se považují za slušné lidi) nejspíš nenašel. Plivnout na ruku, která vám chce pomoci a ještě pomlouvat, to už je dost mimo morální úroveň, obvyklou v těchto končinách.

V článku je několik málo nepřesností::
Autor: M. Mikulec Datum: 3.1.2018 22:30

- Lidé, jestli vůbec, tak přirovnávají EU k CCCP, nikoliv k Varšavské smlouvě nebo RVHP.

- Že mnoho lidí dokáže myslet jen "zuřivě"? Asi proto, že pouze a jenom na ně dopadne to placení účtů za hloupá a ještě blbější eurounijní rozhodnutí.

- Cestovat bez pasu je jistě fajn. Pak mi vysvětlete, proč v EU musí mít každý novorozenec svůj pas, pokud s dospělými cestuje, a stejn ě tk i domácí mazlíčci! Zatím ilegálové využívají schengenu, a dokonce bez dokladů, mnohem víc než domácí obyvatelstvo, protože to chodí do práce a nemůže si moc vyskakovat.

- Autor chce k tématu byrokracie říci, že je normální, že čím víc počítačů, tím víc papírů i úředníků? V USA, kde např. děláte testy na řidičák na PC, by se nad touto eurologikou nepřestali chechtat snad do prázdnin.

Socialismus neruského typu:
Autor: R. Morava Datum: 3.1.2018 21:12

Problémem EU přece jasně není spolupráce a postupné sdružování evropských národů. To je při podpoře demokratických principů a určité decentralizaci skvělá myšlenka, kterou má cenu realizovat.

Problém je, že EU a to především dnešní Západ je veden do zhoubného tzv. levicového či moderního liberalismu, což je pěkná dvojice slov, za kterými je demokratický deficit a hlavně vláda určitých elit. Je složité tyto elity definovat, někteří svým zhoubným ideologiím gendrismu, multi-kulturalismu... snad i věří, jiní dělají že věří aby získávali moc a peníze a další za ně schovávají svoje manipulace občany. Snad za vším částečně jsou i různí zednáři, petrodolary a další vykukové.

Ruský socialismus jasně definoval proti komu se bojuje a někteří lidé byli zavíráni a biti. Současný socialismmus je zákeřnější. Schovává se za lidská práva pro jakoukoliv minoritu, uchyla či podivína. Tyto práva musí být protlačena za cenu umlčování opozice, skandalizací a dnes i vyhazování z práce. Pan Drápal si asi ne zcela uvědomuje, že u nás je zatím svoboda je. Ve Švédsku, Německu i jinde je ale opozice potlačována jakkoliv zdaleka ne tak jak v 50tých letech. Už dnes jsou lidé v podmínce za to že se vyjádřili proti uprchlíkům, vyhazováni z universit za gendrové poznámky... a přituhuje.

Re: Pane Drápale, příčina všeho jsou Peníze.:
Autor: M. Prokop Datum: 3.1.2018 21:09

Ale jděte, brepto. Problémem zbohatnutí je socialismus. Dokud zde bude, nikdy nelze zbohatnout tak, jako země západní Evropy, které nejprve zbohatly a teprve potom si ho zavedly.

nevím, jestli:
Autor: D. Mentzlová Datum: 3.1.2018 21:04

se Vaší sugestivní otázce dá věřit. Britové jsou také evropský národ, Švýcaři také a Židé podle mne také...

Re: Problém je principielní:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 3.1.2018 19:00

Přesně jste to vystihl. Člověk ( ten menšinový vládnocí např skrze EU ) se nadřazuje Bohu, skrze dobře placené Experty a následně i dobře placené Soudce...

Pane Drápale, příčina všeho jsou Peníze.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 3.1.2018 18:49

Ty jsou jak známo, až na 1. Místě. EU udělala velkou chybu, když státy jako ČR, Slovensko, Polsko, Maďarko a další, které přijala, Nenechala Zbohatnout, jako nechala Zbohatnout sama sebe. To jí, tedy EU, ti snažící se a pracující lidé těch obelhaných států nikdy nezapomenou, navíc si z nich udělala svoje Kolonie, takže to Nezbohatnutí je Potvrzené i do budoucnosti. EU je pro ty chudé lidi pracující za málo peněz ten největší Nepřítel, protože je toho Příčina. To je velice podobné stavu, kdy ČSSR bylo vykořisťováno Sovětkým svazem. To, že někdo nyní cestuje je dobré, lepší, ale není Podstatné. Dělat z většiny lidí Blbce se Neodpouští...

Naprostý souhlas:
Autor: J. Kanioková Datum: 3.1.2018 16:32

Přesně..:
Autor: J. Kanioková Datum: 3.1.2018 16:29

Re: :
Autor: J. Kanioková Datum: 3.1.2018 16:24

Sto let samostatnosti bylo neobyčejně rozporuplných. Prvních dvacet let to lidé prožívali s pocitem, že pokračuje předchozí velký nástup, náběh, který začal někdy v roce 1848, a že to tak půjde donekonečna, že národ a stát se budou upevňovat, a hlavně, že bude vznikat československý státní národ. V Mnichovu došlo k přeražení páteře, ze kterého jsme se nevzpamatovali tak úplně dodnes a ani to nejde. Pak jsme zažívali jakési osmičkové refrény Mnichova, to znamená rok 1948, 1968, kdy národ do porážek už vstupoval s očekáváním, že přijdou zase... Pavel Kosatík

Historik: Češi měli spoustu záporáků, kousek zla je ale v každém z nás - http://jdem.cz/dqxm76

Otázka -Začnu zřejmě nejtěžší otázkou. Letos uběhne 100 let od založení Československa, 80 let od podepsání Mnichovské dohody, 70 let od Vítězného února, 50 let od Pražského jara, následné invaze vojsk Sovětského svazu a dalších čtyř „spřátelených“ armád a konečně 25 let od vzniku samostatné České republiky. Která z těchto událostí podle vás nejvíce ovlivnila budoucnost českého národa?"

Určitě ta první, založení Československa. Kdyby Češi tehdy před sto lety nebyli našli sílu k rozbití Rakouska, velké štěstí by je v té říši asi nečekalo. Vídeň se dostávala do čím dál větší závislosti na Berlínu a jeho germanizační politice. Existoval program Mitteleuropy, tedy střední Evropy zcela podřízené německému jazyku a vlivu, který měl v obou takzvaných ústředních velmocech hodně vlivných podporovatelů. Byla velká chuť naložit s Čechy podobně, jako se to Maďarům léta dařilo u Slováků. Ti byli v roce 1918 jako národ skoro zlikvidovaní: neměli školy, kulturu, inteligenci, nic...

Re: Ale kdeže.:
Autor: D. Bystriansky Datum: 3.1.2018 16:16

Je dobře, že ty nesmysly uvádíte na pravou míru.

EU = RVHP II. a stejně blbě dopadne... ! :
Autor: J. Kanioková Datum: 3.1.2018 16:10

Čeští intelektuálové se s oblibou vyžívají v jakési formě „sebenenávistného“ výsměchu naší národní „čecháčkovské“ průměrnosti. Ve skutečnosti jde spíše o blahosklonný projev elitářské nadřazenosti, který sklízí své plody – naposledy během přímé volby prezidenta, kdy „kníže Karel“ cílil svou kampaní právě na tuto takzvaně „lepší“, sebevědomou a kosmopolitní část společnosti.

Pak, k postupnému ubývání naší suverenity přibyla migrační smršť. A tím k ještě horšímu existenčnímu ohrožení naší civilizace. Čehož se tyhle "intelektuální elity" rychle chopily, aby pohrdání svým národem dovedli do neskutečných výšin.

Poté, co „potomci nevolníků“ nepochopili velkou dějinnou "pravdu" a hodili elitě do její cool a free kampaně vidle, stala se fobie velké části českých elit explicitně tím, čím byla dosud implicitně: fobie z (většiny) lidu se stala fobií z demokracie a mnohdy také z češství. Otče můj, proč jsi se počeštil, nelamentuje už jen extrémní komunistický básník, ale kdekterý příslušník české inteligence, v jejíž velké části patří k dobrému tónu spílat Masarykovi za rozbití Rakouska-Uherska (a zapomínat, že šlo o útvar, kde mohl senilní mocnář s hrstkou důvěrníků nahnat miliony lidí do světové války).

Kritika a sebekritika jsou důležité. Kultura postavená na tom, že postaví jednu kastu do role institucionalizovaných kritiků společnosti bez dostatečné vlastní sebereflexe, však přehlíží přinejmenším emoční náklady, které tím způsobuje. Rozeštvání společnosti..

Osmičkový rok - co bude znamenat pro Českou republiku?- http://jdem.cz/dqxmz5

Re: Autor:
Autor: D. Bystriansky Datum: 3.1.2018 16:06

Pane Rudolfe, přečtěte si zakládající dokument EU / Manifest z Ventonete / ať něco relevantního o tom EUkolchoze víte.

Re: Zapomínáte na Poláky:
Autor: D. Bystriansky Datum: 3.1.2018 15:59

Nedivte se, v západní Evropě nejeden usíná se strachem s polských

koncentračních a vyhlazovacích táborů za WW2 a polských fašistů a nacistů pochodujících v Den nezávislosti v ulicích Varšavy!

Masmééédia se činí tak, že nejeden mladý Němec se děsí návratu polského nacismu.

Re: A zase jen bláboly někoho,:
Autor: D. Drápal Datum: 3.1.2018 15:48

Vážený pane Bergře, psal jsem o rodinách, které tu zůstaly.

Jinak to vidíte jako snad většina Čechů: Když jim šlo o život, ať se tu spokojí s kravínem. Svým způsobem tomu rozumím. Jenže lidé mají děti, děti musí chodit někam do školy, přemýšlet o své budoucnosti. Když je blíže poznáte, tak zjistíte, že jsou jako my. Občas manželské problémy, s výchovou dětí apod. Ti lidé, kteří vědí, jak by se Iráčané měli chovat, nikdy v podobné situaci nebyli. Já to Vám a ostatním nevyčítám. Považuji ale za trochu krátkozraké nerozlišování mezi muslimy a křesťany. Ti lidé, kteří sem přišli, jsou mnohem protimuslimštější než militantní Češi - divím se, že v nich tito lidé nevidí přirozené - a navíc kvalifikované - spojence.

Re: Do centra i od centra:
Autor: M. Prokop Datum: 3.1.2018 15:31

On to zase až tak velký problém není. Česko není zase až tak malé, střední velikost a na některé věci může najít dost spojenců. Jak říkal Ivan Hlinka, hlavně se nepossrat.

Do centra i od centra:
Autor: F. Žůrek Datum: 3.1.2018 15:25

Nebylo dobře pod Vídní, stejně nebylo dobře později pod Moskvou. Nyní jsme pod Bruselem. Anebo ne? Chceme být samostatní - svobodní. Ale je to dobře možné? Zcela samostatné Česko, které je již bez Slovenska.

Domnívám se, že společenství států je potřebné. Ovšem problém je, že Česko je malé a Německo či Francie jsou větší. A potom mně to připadá, jako když se ratlík přátelí s bernardýnem. Není to nějak moc šikovné.

Re: Nesouhlasím.:
Autor: J. Sova Datum: 3.1.2018 15:10

Tranzistory SFT...

Zapomínáte na Poláky:
Autor: P. Vaňura Datum: 3.1.2018 14:38

Re: Nesouhlasím.:
Autor: M. Prokop Datum: 3.1.2018 14:33

Tak to tu RVHP špatně pamatujete. Jak určovala, co má ten který stát vyrábět a hlavně, co ne. Tak vznikla třeba bulharská elektronika.