19.5.2019 | Svátek má IvoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ANALÝZA: Islám z hlediska principů manipulaceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 37, poslední: 3.1. 2018 1:40, přehled diskusí

Díky za článek, pane autore:
Autor: A. Pakosta Datum: 2.1.2018 11:02

Rád bych jej viděl na titulní straně celostátních deníků....

Spolu s článkem paní Šichtařové "O myších a lidech" jste u mne na prvních místech dnešního NP

90% - to číslo platí i pro křesťany (viz více v textu):
Autor: M. Pivoda Datum: 2.1.2018 10:12

Naším skutečným problémem není islám, ale neschopnost evropských společností v dané situaci smysluplně reagovat. Pokud k analýze dané situace použijeme model srovnání s manipulativním chováním a přirozenou reakcí na něj, pak tato neschopnost není zase až tak překvapivá. Devadesát procent lidí není podle psychologů schopno v mezilidských vztazích čelit manipulaci. Mohou se tomu naučit pomocí tréninku, ale většina obětí manipulace není ani schopna rozpoznat, že je manipulována; nemá tak motivaci něco měnit.

Re: Souhlas s hodnocením islámu.:
Autor: J. Fridrich Datum: 2.1.2018 10:05

Připojuji se.. Nedávno jsem jedné dámě - neprozradím její jméno, ale třeba si ho domyslíte napsal - a myslím, že se to lehce hodí i sem :

" Milá dámo, prozradím vám velké tajemství - vychovávat se musí-nebo by se měli, nejen děti, ale i někteří dospělci a - světe div se i některé NÁRODY-STÁTY-ZEMĚ.. No a to právě někteří velcí STÁTNÍCI od Sumeru přes Egypt, Řím... až po naši dobu těch některých vyjímečných vůdců - např. F.D. Roosevelta, W. Curchilla, R.Reagana, M. Thatcher DĚLALI, tedy vychovávali a dávali svět do pořádku - a věřte, že to bylo třeba. No a nyní to dělá v Americe a na Světě Donald Trump, at' se vám to líbí, nebo nelíbí. Ono to totiž pomůže i naší Evropě a naší zemičce, ale nechci po vás, aby jste to pochopila, není to ani nutné.."

Absurdita naší doby nyní dosahuje nebetyčných výšin - již se těžce hledají příměry, které by nynější dění správně pojmenovaly.. Ono už to zmatení a zdeformování pojmů je zcela NEPOCHOPITELNÉ. Například hojně užívaný pojem " politická korektnost " - co je proboha na lžích a překrucování skutečnosti-reality at' již minulé, nebo současné KOREKTNÍHO ? Jak jsme donedávna používali - a pro jaké chování a děje výraz KOREKTNOST si ještě někteří pamatujeme..

Re: Souhlas s hodnocením islámu.:
Autor: P. Lenc Datum: 2.1.2018 9:30

Dík za článek a dík i vám pane Rychlý.

Souhlas s hodnocením islámu.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 2.1.2018 7:27

Vzniká však otázka, kde se bere ta míra podvolení se islámu?

Já říkám - proti zrelativizovanému, zdegenerovanému, mnohdy protichůdnými zákony propletenému, složitému, až chaotickému světu bez řádu - stojí pevný, jednoduchý řád islámu. Je silnější, má k agresi ideologický předpoklad v koránu, jako měli kdysi nacisté v Mein Kampfu.

Díky naší amygdale máme tři možnosti, útok, útěk, nebo strnutí. Na útok jsme se zbaběle zaštítili falešnou humanitou, utéci není kam, takže jsme strnuli jako myš hypnotizovaná kobrou, a nehýbeme se v naději, že si nás nepřítel přestane všímat. Lichý to předpoklad.

.:
Autor: M. Jandáková Datum: 2.1.2018 1:21

clanek: Tyto úkony a rituály jsou demonstrovány veřejně a neustále konfrontují nemuslimské okolí. To musí reagovat buď přizpůsobením se, nebo odmítnutím. V druhém případě je ale pasováno do role agresora a islám do role oběti:

Muslims pray in the streets of France

https://www.youtube.com/watch?v=j9vm4bv6zk4

Ano. Vymahani zakonu sekularni spolecnosti muze byt interpretovano jako utlak vericich. Primereny utlak. Prave existence primerenych omezeni jednotlivcu a skupin, v jejich skupinovych narocich, garantuje svobodu vsem. Co vidime na videu, je rezignace na vymahani zakona anebo nevule jej vymahat.

rozum:
Autor: M. Jandáková Datum: 2.1.2018 0:34

Co tedy říci člověku, který prohlašuje: Nemůžu vaše pravidla dodržovat, protože mi to nedovoluje má víra?

HUMANISTICKA verze:

Z respektovani pravidel nasi spolecnosti plynou prava, ktera tato spolecnost garantuje. Tvrdis-li, ze se citis byt spise kanibalem, nez humanistou, nestal jsi clenem humanisticke spolecnosti, protoze jsi k tomu nedal svuj souhlas. Odmitl jsi ji - a nase spolecnost to respektuje. Neceka Te za to smrt - jsme humaniste, pouze musis nasi spolecnost neprodlenne opustit.

PERVERZE:

Sice jsi odmitl byt clenem spolecnosti, v niz stoji lidsky zivot na prvnim miste, ale budeme delat, ze jsme to neslyseli, kanibale. V globalizovanem svete totiz nema zadna kultura vymezene vlastni teritorium, takze te nemame kam vyhostit. Nejak to zvladneme, kanibale. Jsme humaniste. Nabidni si.