8.5.2024 | Den vítězství


Diskuse k článku

EVROPA: Kvóty jako test

Kdo si říkal, že na summitu EU bude téma migrace, azylu a stálých distribučních kvót prioritou jen pro „východniary“, mýlil se. I západní média přiznávají, že to téma agendě dominovalo. Že brexit prošel do dalšího kola, je důležitá zpráva, jenže nekontroverzní. Ale že západ a východ EU se rozcházejí ve věci kvót, bude mít silné důsledky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vaňura 19.12.2017 22:34

A EU demokracii nemáme a EU pošleme do WC stejně,

jako Třetí říši! Ostatně, ten kvazistát nemá tak jako tak právo na existenci!

J. Kanioková 19.12.2017 18:40

Budeme-li s kvótami přehlasováni,

je třeba "bojovat" o referendum s vystoupením z EU

R. Langer 19.12.2017 18:30

Re: Vítač nemá šanci

Tak určitě! :-D

Ś. Svobodová 19.12.2017 17:06

Re: Samozřejmě že bude.

Těmito slovy reagoval Chamberlein v den podpisu Mnichovské dohody a odůvodnil tak svůj podpis. Tak že nikoliv blábol bez obsahu, ale faktická záruka Hitlerovi s dalekosáhlými následky.

P. Rudolf 19.12.2017 17:04

Re: V EU samozřejmě demokracii máme

Tomu já rozumím a nikomu v tom nebráním. Proto taky ti, co si informace umějí vyhledat, řídí svět a Mikulcové jsou na pracáku a otevírají televizi NOVA.

Ś. Svobodová 19.12.2017 17:03

Re: Samozřejmě že bude.

Takto odpověděl N.Ch. Hitlerovi v den podpisu Mnichovské dohody. A vyřešil tak společně s ducem problém za útisku německé menšiny v Československu. Alespoň o tom byl přesvědčen.

M. Prokop 19.12.2017 16:29

Re: kvóty

Teď se bude pilovat Dublinská smlouva, aby fungovala jako kvoty.

M. Mikulec 19.12.2017 15:32

Re: V EU samozřejmě demokracii máme

Rudolfe, nebuď neurvalej. Každý nevysedává stále u internetu. Když si otevře televizi, kterou si platí, měl by být informován, a ne vychováván a nabádán k tomu, co si má nebo nemá myslet! V tomhle informování by měl být internet jen jako doplněk- a ne hlavní zdroj zpráv!!

M. Mikulec 19.12.2017 15:28

kvóty

jsou už snad smeteny se stolu. Teď se bude pilovat Dublinská smlouva k obrazu a spokojenosti soudruhů v Bruseli. Protože neodpovídá-li praxe teorii, jsou tu ohebné paragrafy.

Z. Koutecký 19.12.2017 14:07

Re: Samozřejmě že bude.

Nikoliv, paní Zuckerová, tenkrát i dnes ty výroky měly a mají velice konkrétní obsah. Tehdy to byl souhlas s Hitlerovým požadavkem na větší Lebensraum pro Němce, dnes požadavek na větší životní prostor pro imigranty hlavně z Afriky a Blízkého východu.Mimochodem začíná se hovořit o katastrofální humanitární situaci v "osvobozovaném" Jemenu. Dopravit sem uprchlíky odtamtud bude ovšem poněkud složitější než ze Západní Afriky. Souhlasím však s Vámi, že tenkrát Chamberlain a spol. věděli kulové, jak to dopadne, stejně jako dnes ví kulové Junker a spol. Jak to nakonec dopadlo tehdy,přes všechnu tehdejší vysokou úroveň demokracie v GB, Francii i jinde, včetně nás,víme. Jak to dopadne nyní ve stylu solidární demokracie, se dozvíme možná ještě my nebo určitě naše děti či vnuci. Doufejme, že to dopadne lépe než tehdy.

M. Prokop 19.12.2017 13:03

Re: Vítač nemá šanci

Nejsou jen dotace. Kde by Agrofert byl, kdyby pohonné hmoty nebyly povinně praseny lihem a MEŘO. A není jen to.

http://neovlivni.cz/nova-linka-na-babisuv-toastovy-chleb-sto-milionu-z-dotaci/

M. Prokop 19.12.2017 13:00

Re: Máme v EU demokracii, nebo ne?!

Problém je v tom, že aby politika fungovala, mělo by v Parlamentu být jasno, co je vládní většina, za ní stojící a zodpovídající strany a co je opozice a její strany, usilující se stát vládní většinou. V kočovném Parlamentu nic takového není a nejsou ani ty strany, které by byly zodpovědné za výkon vlády či nabízely alternativní možnost.

Podle toho taky vypadá zodpovědnost za výsledky vládnutí. IMHO je to tak nastaveno úmyslně, aby volič pokud možno nevěděl, kdo co napáchal a koho má volit.

M. Prokop 19.12.2017 12:56

Re: Samozřejmě že bude.

Máte-li na mysli pana Neville Chamberleina, tak ten se proslavil spíš neřešením, než řešením.

F. Navrátil 19.12.2017 12:22

Re: Vítač nemá šanci

Dotace tvoří 1,4 % tržeb Agrofertu. To je jako plivnutí.

O. Zuckerová 19.12.2017 11:57

Re: Samozřejmě že bude.

...no, "česká otázka"... to mi připomíná formulaci "židovská otázka"... Ty "otázky" se obvykle týkají těch, co "dělají potíže" a musí být (samozřejmě mocensky) "řešeni". A Chamberlain nebyl žádný státník, o "řešení" nějakých "otázek" dosahu celoevropského věděl kulové, jak historie ukázala. Jeho výrok je čistý blábol, tehdy jako dnes bez obsahu.

Z. Lapil 19.12.2017 11:43

Re: co furt

Designovaný = jmenovaný do úřadu. Viz slovník cizích slov.

Taky bych ale dal přednost slovu jmenovaný (nově jmenovaný?), protože je to člověk, který dosud nesplnil nějaké zákonné povinnosti (důvěra parlamentu, možná přísaha...). Slovo úřadující je možná přesnější, ale znamená i (například) premiéra v demisi. Kromě toho je na můj vkus zprofanované všelijakými "úřadujícími mistry světa" a podobným verbálním ksindlem (pro jistotu: ksindl jsou takto použitá slova, nikoliv ti mistři).

Ś. Svobodová 19.12.2017 11:28

Samozřejmě že bude.

Co se stane, jestli česká vláda nepřijme návrh velmocí? Česká otázka je evropská otázka a její vyřešení je pro velmoci nejen právem, ale i povinností...

Chamberlein

Ś. Svobodová 19.12.2017 10:57

Re: Každý hájí vlastní zájmy

Jaký může být zájem jiných zemí nám vnutit nějaké promile utečenců, které naprosto nemůže mít vliv na jejich ekonomiku? Myslím, že jediným smyslem násilného vnucení kvót je, abychom se probudili ze sna o samostatnosti a pochopili, že už fakticky jsme ve schultzově ESSR.

R. Brzák 19.12.2017 10:54

Re: Každý hájí vlastní zájmy

Výborně - po dlouhé době mou souhlasit.

Co z toho ovšem vyplývá - po Lisabonu již nemá malá země šanci svůj vlastní zájem (který vyjadřují postoje jejích občanů, nikoliv elit) prosadit. A protože obecně platí - koho chleba jíš, toho píseň zpívej - tak ani naši euparlamentníci nás nespasí...

P. Vaňura 19.12.2017 10:32

Nikoliv, nebyla k tomu POLITICKÁ VŮLE!

Nicméně Kapek, Šalgovič a Pich Tůma spáchali sebevraždu a Hofmana na krátkou dobu zavřeli!

P. Vaňura 19.12.2017 10:29

Především je třeba vědět, že poslanci TOP09 a STAN

nejenže hlasují pro povinné kvóty, ale

Polčák a Niedermayer dokonce hlasovali pro sankce proti ČR!

P. Hlosta 19.12.2017 10:10

Re: V EU samozřejmě demokracii máme

Jistěže, kdo HLEDÁ, ten informace najde. Musí ale hledat a prověřovat co na to opozice, a zda vůbec je. Máte snad pocit, že k změně hlasování v EU parlamentu je potřeba, aby běžní občané vyšli demonstrovat do ulic?! Aby přinutili své zástupce v EU parlamentu k změně při jednotlivých hlasovacích procesech? Zatím to funguje tak, že EU parlament si funguje podle potřeb mocnosti a občané v Česku na to nemají naprosto vliv. Mají pravda vliv na to, že bude zvolen někdo do EU parlamentu a pak jen čumí, co že se to v EU děje. Je to samozřejmě naše vnitřní chyba, že nemáme naprosto žádný vliv a že nám byrokracie EU velí, jak za císaře pána!

P. Rudolf 19.12.2017 10:01

V EU samozřejmě demokracii máme

Když je ale někdo blbej, línej, či obojí, tak si ani neotevře oficiální stránky EU na netu, kde je vše, dokonce i v češtině.

P. Hlosta 19.12.2017 9:47

Máme v EU demokracii, nebo ne?!

Kde máme z EU ozvěnu hlasů EU parlamentu? Vypadá to tak, že EU parlement je samostatná část Únie a že hlavní slovo v EU má byrokratická struktura a rozhodování je jen na ní. Nějaký Juncker, kterého u nás znají jen ti, co se o politiku důvěrně zajímají, si dovoluje diktovat státům EU a jejich občané to mají strávit jako nutné zlo. KDE JE ta slibovaná demokratická EU?!

Očekávalo se všeobecně při vstupu do EU, že bude parlament středobodem všeho rozhodování, že v něm si budou všichni rovni, tedy i všechny státy. Dnes máme situaci, že maximálně zprostředkovaně se cosi málo dovíme o dění v EU parlamentu, o nějakém on line přenosu nemůže být ani řeč, že jsme krmeni propagandou a nevíme, která frakce EU parlamentu za tím stojí a zda vůbec jde o parlament.

Občany zdaleka ani nezajímá, jestli Merkel má nějaké vlastní představy, ale zajímá veřejnost demokratické dění vycházející z parlamentní demokracie EU. V těchto informacích u nás je naprostá tma, že není ani povědomí o jednotlivých uskupeních v tom parlamentu EU a zda vůbec a jak fungují, co kdy a kdo prohlasoval, co se musí zákonitě v EU uskutečnit, jakou to má podporu v parlamentu, co na to opozice a kdo jí je. Nač nám je potom EU, když nemáme šanci demokraticky prakticky nic?! Musíme jen poslechnout co nám nadiktují?! Tak to totiž pro občany ČR vypadá, že máme novou totalitu a to EUtotalitu!

V. Kain 19.12.2017 9:47

Re: Vítač nemá šanci

A to si jako myslíte,že se vzdá milionových dotací z EU kvůli migrantům?Uvidíte jak nás očůrá.(teda ty co si ho zvolili)

F. Navrátil 19.12.2017 9:20

Vítač nemá šanci

Možná by Babiš rád ustoupil a našel nějakou dohodu s EU v otázce přijímání islámských nelegálů. Ale dobře ví, že si to nemůže dovolit. Lidé mu odpustí Čapí hnízdo, dálnice, důchodovou reformu nebo dotace, ale nikdy by mu neodpustili přijetí kvót. To by byl jeho politický konec!

R. Gramblička 19.12.2017 9:18

Re: poznámka

Nuž, co na to říci, Fico už se necítí tak silný a neohrožený, začíná spekulovat a ten styl chytré horákyně, nepokazit si to u Slováků ani v Bruselu. To se mu ale může vymstít

R. Gramblička 19.12.2017 9:16

Re: Každý hájí vlastní zájmy

A má smysl setrvávat ve společenství, kde se zájmy jeho členů v zásadních otázkách diametrálně liší? Co dobrého může vzejít ze setrvání v takovém společenství ?

R. Gramblička 19.12.2017 9:13

co furt

co furt mají všichni s tím designovaným premiérem? Jaký designovaný, co je to za volovinu?

P. Rudolf 19.12.2017 8:22

Každý hájí vlastní zájmy

a i do EU jsme nevstoupili proto, že to bylo v zájmu jiných, ale v tom našem. Což udělali v minulosti i všichni ostatní. A tady leží ta kruciální otázka: Co bude v případu kvót tím vlastním zájmem jednotlivých členů EU? Bude to ta naše pozice? Bude to zájem, přes nesouhlas s naším postojem, nedělit EU a vyjít nám proto vstříc? Nebo si většina řekne "ber nebo nech ležet"?

Oni mají totiž taky své zájmy a své rozhodovací možnosti. A v demokracii vždy rozhoduje většina. Kterápak to bude tentokrát?