18.1.2019 | Svátek má VladislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Sledujme Trumpův příklad!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 104, poslední: 7.12.2017 23:42, přehled diskusí

Největší peoblém je, co s těmi, kterým azyl NEDÁME:
Autor: P. Vaňura Datum: 7.12.2017 10:31

Nejjednoduší by bylo dát mu lhůtu do kdy má zemi opustit a pokud tu bude chycen po této době, internovat ho do té doby, dokud si sám nenajde zemi, která si ho převezme. Třeba 20 let!

V internaci by, samozřejmě, musel pracovat, aby dostal najíst!

Re: Autor návrh buď nečetl, nebo nepochopil, nebo:
Autor: B. Rameš Datum: 7.12.2017 10:30

Nu, jak jsem si to přečetl, je to v podstatě návod, jak sem přistěhovat každého, kdo si to přeje. O funkčnosti azylového systému si můžete udělat obrázek ze zemí, kde již roky nefunguje. Ale poplatek sedm mega za jednoho migranta, kterého odmítneme, to je fakt hustý, to by se to hrabalo, to jo.

Vážně jste pro to přistěhovat sem (a tím pro tentokrát myslím celou Evropu) půlku Afriky s nějakou tou stovkou milionu Asiatů k tomu?? Není lepší skočit s mostu rovnou?

40000 km, pokud to náhodou nevíte, je obvod celé:
Autor: P. Vaňura Datum: 7.12.2017 10:25

zeměkoule. A na americko-mexických hranicích se po ilegálních migrantech střílelo už před 60 lety.

Re: Proč "bohužel".:
Autor: S. Donát Datum: 7.12.2017 10:23

Vidíte, vůbec mi nedchází, že slovíčkem bohužel beru boží jméno... a ještě navíc nadarmo. Jsem ateista, takže to moc neřeším. Nicméně příště zkusím variantu "naneštěstí".

A k těm věžím - ano, vím, že tu byly téměř vždy a měly velmi důležitou funkci. Ale právě teď to tak trochu vypadalo, že bychom se bez nich mohli obejít. Bylo by to hezké, ale zřejmě nereálné.

Proč "bohužel".:
Autor: A. Alda Datum: 7.12.2017 10:10

Nejen, že berete jméno Boží nadarmo, ale navíc Vás nechápu. Po většinu naší historie stály na našich hranicích strážní věže, často i kamenné, a jednotky připravené k okamžité obraně státu, např. Chodové a Králováci a pod.

Ovšem na ovládnutí češtiny nutno trvat.:
Autor: A. Alda Datum: 7.12.2017 10:09

Netoužím po uprchlících před islámem v Západní Evropě, kteří se nestanou Čechy a budou chtít proměnit naši zemi k obrazu svých původních domovů, které si nechali zničit.

Re: Napadají mě ošklivé paralely:
Autor: P. Lenc Datum: 7.12.2017 10:09

Salámová metoda.Krájet na tenko, aby byl lépe stravitelný.

Doufejme, že to vydrží.:
Autor: A. Alda Datum: 7.12.2017 10:07

Uzdraví-li se Amerika, budeme mít šanci na uzdravení i my.

Re: Hranice je nutno zase oplotit,:
Autor: S. Donát Datum: 7.12.2017 10:06

Ano, je to zřejmě nevyhnutelné. Bohužel, nutno dodat :-(

Nekrmte trola.:
Autor: A. Alda Datum: 7.12.2017 10:05

Dřív vystupoval na blozích Lidovek pod jménem Čech. Byly to úplně stejné slátaniny. Blogy Lidovek však (i díky němu) zanikly a tak se přestěhoval sem. Nekrmte ho. Ignorujte. Úplně a důsledně.

Re: Pan Stejček ovšem zamlčel,:
Autor: I. Koreň Datum: 7.12.2017 10:05

Sám jste u jiného příspěvku sdílel odkaz na zdroj. Přerozdělovat se mají ŽÁDOSTI o azyl k vyřízení. O udělení nebo neudělení rozhodne vybraný stát sám.

Jinak to ani nejde, EU neni federace jako USA.

Re: Náš Doník SKVĚLE ničí USA a NATO!:
Autor: S. Donát Datum: 7.12.2017 10:05

Nekrmte trola :)

Hranice je nutno zase oplotit,:
Autor: A. Alda Datum: 7.12.2017 10:04

vystavět strážné věže a obnovit Pohraniční stráž.

Re: Pan Stejček ovšem zamlčel,:
Autor: M. Valenta Datum: 7.12.2017 10:00

bod 4

Re: Autor návrh buď nečetl, nebo nepochopil, nebo:
Autor: I. Koreň Datum: 7.12.2017 9:50

Díky!

Re: Náš Doník SKVĚLE ničí USA a NATO!:
Autor: J. Pražák Datum: 7.12.2017 9:41

Nechcete se nechat přejmenovat?

Re: Autor návrh buď nečetl, nebo nepochopil, nebo:
Autor: P. Han Datum: 7.12.2017 9:41

http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-1620_cs.htm

http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-16-1621_en.htm

Re: :
Autor: J. Lambert Datum: 7.12.2017 9:39

To prvni kvalifikacni adjektivum netreba komentovat, druhe bych idnterpretoval jako komplex superiority, za kterym se vetsinou skryva to, cemu se lidove rika tezkej mindrak.

Napadají mě ošklivé paralely:
Autor: J. Pražák Datum: 7.12.2017 9:38

Hitler se v r. 1933 dostal k moci vítězstvím ve volbách. Potom zavedl diktaturu, lidé už nerozhodovali o ničem, vše řídila parta z Hitlerova okolí.

ČR do EU vstoupila také na základě rozhodnutí lidu - referendem.

Po přijetí Lisabonské smlouvy - již bez referenda, protože stejný dokument s názvem Ústava EU odmítli v Holandsku a Francii v referendu, a proto ho přejmenovali na Lisabonskou smlouvu.

O referendu o vystoupení z EU už i většina našich politiků neuvažuje.

O všem dnes rozhoduje parta kolem Evropské komise. Europarlament ponechali jako divadélko pro plebs - parlament, který nemá zákonodárnou iniciativu, ale jen odmávne návrhy zákonů, které připraví ta věrchuška v Evropské komisi, není ve skutečnosti parlamentem, ale jeho karikaturou. Ale vypadá to lépe, než když Hitler zrušil parlament jako zbytečnou žvanírnu.

Re: Náš Doník SKVĚLE ničí USA a NATO!:
Autor: V. Kain Datum: 7.12.2017 9:37

Bystrý,měl byste okamžitě navštívit psychiatrickou ambulanci.Mohlo by se stát,že váš duševní stav by mohl přejít do patologického.

Re: Předvolební sliby se mají plnit a president Trump:
Autor: T. Hraj Datum: 7.12.2017 9:30

Přesné.

Je potěšující, že všichni ti do jednoho šiku semknutí t zprvu hrozilo.

USA vs. EU:
Autor: J. Hanzal Datum: 7.12.2017 9:30

Zatímco nástupem D.Trumpa do presidentského úřadu USA se tyto pomaličku zase dostávají zpět do svých kolejí, nástupem sluníčkových eurodobroserů do funkcí Evropa jede stále více mimo ně. Zde už je jen pár zemí, které si drží jakous takous suverenitu, např. Polsko, Maďarsko a ještě malinko i ČR.

Re: Pan Stejček ovšem zamlčel,:
Autor: P. Han Datum: 7.12.2017 9:29

Vstupní země rozhodne o udělení azylu a podle mechanismů Dublin IV relokuje své azylanty do jiné země, která už do toho nemá co kecat. Čemu na tom nerozumíte?

Pan Stejček ovšem zamlčel,:
Autor: M. Valenta Datum: 7.12.2017 9:24

zřejmě v zájmu "objektivity", takový "malý" detail a tím je, jako tomu bylo doposud, právo každé země rozhodnout o udělení azylu a já zase v rámci objektivity musím konstatovat, že to co vzniklo v Dublinu ohledně migrace není opět nic moc.

Re: Putinovým mužikům z IVK:
Autor: T. Hraj Datum: 7.12.2017 9:17

Hlavní teze článku je, že si má ČR zachovat imigrační politiku ve svých rukou (coby stěžejní součást své suverenity). Pan Rudolf všechny ty, kdo s článkem (touto tezí) souhlasí nazývá Putinovými mužiky. Těžko to číst jinak a to odhlížím od jeho dlouhodobě zde vyjadřovanýc postojů, které jsou s tímto příspěvkem konzistentní.

Re: Náš Doník SKVĚLE ničí USA a NATO!:
Autor: S. Netzer Datum: 7.12.2017 9:17

V jednom se mýlíte. Mouřenín Klaus žádným komisařem nebude.

Ale jinak máte ve všem pravdu.

Re: Putinovým mužikům z IVK:
Autor: L. Bystrý Datum: 7.12.2017 9:14

Ale tvrdí, tvrdí, implicitně!

Ano, zrádce (velezrádce?) Rudolf tvrdí, že bychom si měli na území naší západoasijské vlasti vpustit běžence i Euroameričany, a naopak nepustit příslušníky nepřemožitelné Armády Ruské federace.

Toto tvrzení (nebo „pouze“ přesvědčení) samozřejmě naplňuje skutkovou postatu trestného činu podvracení a rozvracení naší (obnovované) slovanské socialistické republiky.

Snad se nám Rudolfa podaří polapit ještě u nás, aby nám nemohl – po své zrádné emigraci do Evropy - škodit zpoza naší současné hranice, třeba prostřednictvím štvavých vysílaček.

Na shledanou v lepších časech, po osvobození Evropy nepřemožitelnou Slovanskou osvoboditelskou armádou!

Re: Putinovým mužikům z IVK:
Autor: S. Netzer Datum: 7.12.2017 9:06

To je vaše lživá interpretace slov pana R.

Ve svém příspěvku nic tak primitivního netvrdí.

Re: Podle mě by stačilo jasně říci,:
Autor: T. Hraj Datum: 7.12.2017 9:05

Zdánlivě dobrý nápad. Jenomže ti "obyvatelé členských zemí", kterým by ČR mohla "zajisti bezpečné prostředí k životu" mohou mít sice německou nebo francouzskou občanku, ale jejich kořeny, kultura a loajalita (ba i řeč) mohou mít epicentrum na úplně jiném kontinentu.

Náš Doník SKVĚLE ničí USA a NATO!:
Autor: L. Bystrý Datum: 7.12.2017 9:03

Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, je s výsledky své práce spokojen, ZCELA OPRÁVNĚNĚ: Všechny prostředky, vložené do vítězství našeho Doníka nad Clintonovou, tou pravicovou loutkou Pentagonu a vůbec CELÉHO vojensko-průmyslového komplexu USA, se nám Slovanům vracejí více než 100%.

Ano, náš Doník NÁDHERNĚ rozvrací USA, díky: 1) svému plánu na oplocení hranic (stavba + ochrana více než 40 000 km dlouhého plotu vyčerpá státní rozpočet); 2) přesunutí daňové zátěže na prosté občany USA (zato Doníkovy firmy budou bohatší); 3) rozvrácení zdravotní péče pro dolních 50 000 000 občanů USA (sociální nepokoje budou ÚŽASNÉ).

Nyní náš Doník úspěšně zahajuje novou válku na Středním a Blízkém Východě, svým „uznáním“ izraelské okupace Jeruzaléma. Státy NATO Doníka kritizují => Doník má PÁDNÝ důvod k odchodu USA z NATO.

NATO bez USA nemá význam, EU se bez ochrany NATO brzy rozsype. Ano, díky Doníkovi, díky promyšlené a cílevědomé práci Velikého Putina, BJJP, bude Česko opět svobodné a pevně spojené s Velikým Ruskem, na věčné časy a nikdy jinak.

A samozřejmě: Díky osvobození Evropy od evropských hodnot náš Václav Klaus dostane – byť s obrovským zpožděním – tu funkci, kterou měl dostat už v polovině 90. let: Náš Vůdce Klaus bude Nejvyšším lidovým komisařem Svazu nezávislých evropských státečků. Mupy mup!