23.10.2018 | Svátek má Teodor, TheodorDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Neotvírejte diskuze. Zavírejte jeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 20, poslední: 3.12.2017 11:52, přehled diskusí

...eslipabudecosklízet?:
Autor: M. Pechr Datum: 3.12.2017 11:52

...diskuze je dobrá tam, kde je pole neorané, nehnojené, kde je zoráno...pohnojeno...je třeba sít...zalévat... ...odplevelit... a sklízet...

Re: Souhlas, jenže společnost to tak chce. Bohužel.:
Autor: M. Pechr Datum: 3.12.2017 11:45

...v takové diskusi by se ukázal Topol jako zdatnější a zkušenější... ...o tom nepochybuji...

...být vzdělaný a inteligentní pro politiku nestačí...

To je hezký článek:
Autor: J. Anděl Datum: 3.12.2017 9:17

Díky. Specificky mě zaujala čísla z Googlu. Jak se k nim dostat? Jak spočítám počet diskuzí v Čechách?

Re: Velká pšouknutí:
Autor: D. Polanský Datum: 3.12.2017 8:51

Takových mistrů světa jsou další tisíce! Vámi uvedení jsou jenom mediálně vidět.

Je to také otázka taktiky:
Autor: D. Polanský Datum: 3.12.2017 8:47

když vím, že diskuze by více prospěla protivníkovi, není důvod abych diskutoval. Tuhle taktiku zvolil např. Zeman.

Diskutovat je hezké, ale většina diskuzí:
Autor: D. Polanský Datum: 3.12.2017 8:46

vede k tomu, že se diskutující proti sobě rozeštvou. Zachraňuje to těch málo, pramálo diskuzí, z nichž něco je. Hlavní problém je, že se diskutuje bez znalosti věci. A co je horší, často i mnohé texty jsou napsané bez této znalosti, spíš jsou to ideologické výlevy a nekritické bušení se do prsou.

Re: Souhlas, jenže společnost to tak chce. Bohužel.:
Autor: P. Dvořák Datum: 3.12.2017 6:13

Tak kandidáti si budou chodit v rámci námi placené kampaně povídat do hospody a my budeme číst o jejich kocovinách? Zbabělec tedy podle vás je ten, kdo vyzývá k dialogu (chcete-li, tedy k souboji) a hrdina je ten, kdo uteče?

Aha. Teď tomu rozumím. Díky bruselským hrdinům v politice bude Evropa zaplněná zbabělými muslimy.

Re: Je to tak!:
Autor: J. Brunner Datum: 3.12.2017 0:56

To je, ale je dobré si to uvědomit.

Re: Souhlas, jenže společnost to tak chce. Bohužel.:
Autor: M. Prokop Datum: 2.12.2017 17:28

Souboj nevyvolává Topolánek, přímá presidentská volba prostě je souboj.

Souhlas, jenže společnost to tak chce. Bohužel.:
Autor: Z. Velínský Datum: 2.12.2017 14:27

Jiný stejný případ. Mirek Topolánek vyzval Jiřího Drahoše k otevřenému dialogu před veřejností. Kde si mohou otevřeně popovídat o čemkoliv.

Inteligentní společnost by měla vidět, že je to jen touha Topolánka vyvolat souboj. V rozumné společnosti by mělo být dostatečné, kdyby Drahoš odpověděl, že otevřeně popovídat si mohou v restauraci večer sami, a diváky si k tomu zvát nemusí. V rozumné společnosti by Topolánek takovou výzvou ztratil všechnu podporu - poněvadž je to ve skutečnosti pouhá zbytečná provokace.

Ale, bohužel, na takovou zcela normální, nekonfliktní reakci by valná většina společnosti nahlížela jako na zbabělost. Máme tedy, co chceme.

Velká pšouknutí:
Autor: F. Navr8til Datum: 2.12.2017 12:06

Diskuze se většinou otevírají, ale neuzavírají se s definitivní platností. Planou a hasnou podle zájmu o problém. Podle tohoto vzorce otevírají předem mrtvé diskuze profesionální "petenti" jako Gabal, Štětina, Šiklová, Pithart, Putna, Bursík, Kocáb, Svěráci, Herman, atd., kteří se domnívají, že náměty světového formátu se rodí výhradně v jejich hlavách.

Nediskutovat, neblábolit, MAKAT!:
Autor: L. Bystrý Datum: 2.12.2017 11:57

Proč se občan Kašpárek pokouší otevírat další zbytečnou diskuzi? Vždyť diskuze je ŽVANĚNÍ! A doba žvanění skončila, současně s koncem starých pořádků!! Ano, dnes je naše republika ÚPLNĚ JINÁ, než byla ještě před třemi, čtyřmi roky! Můžeme směle hovořit o druhé České republice!!!

Ano, havlismus je mrtvější než Havel, a s ním všechen ostatní polistopadový hnus: Dnes směřujeme zpět na Východ, kam BYTOSTNĚ patříme – jako národ, jako stát. Zvolili jsme si cestu ke spravedlivému společenskému zřízení, cestu ven z Evropy, z EU a NATO. A žádné žvanění nás z té cesty nesvede, NIKDY!!

Ano, náš národní Vůdce Babiš neblábolí, nediskutuje, ale MAKÁ. A náš další národní Vůdce Miloš ví, prostě VÍ, že Peroutka ten článek o Hitlerovi napsal. Takže: KONEC ŽVANĚNÍ, A DO PRÁCE!! A zazpívejme si, ať nám to jde pěkně od ruky:

„Teď když máme, co jsme chtěli, do rachoty zvesela! Ať těm, kteří za nás mřeli, žádný hanbu nedělá. Vyhrňme si rukávy, když se kola zastaví, hej rup! Hola hej! Hej rup! Hola hej! Do práce se dej! Hubu utře, kdo se válí, republika práce je; tomu čest, kdo nezahálí, ten je její naděje. Makat není otročina, která spadla na tebe. Dneska, chlapci, to je jiná – dnes děláme pro sebe!“

Čest a Nazdar!

Re: Je to tak!:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 2.12.2017 10:55

Boha jeho ?! to je přece život ..

Nejhorší jsou tzv.:
Autor: D. Stirský Datum: 2.12.2017 10:38

otevřené dopisy.

No:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 2.12.2017 10:02

Ve Formanově filmu "Lary Flint ", říká u soudu hlavní postava , Názor máme všichni..stejně jako díru do zadku"! kapisko !?

Re: Zajímavý názor -:
Autor: P. Lenc Datum: 2.12.2017 9:33

Nojo, takový popelář přece nemá to"správné" vzdělání.Ten je tu od toho, aby vydělával peníze na daně, ze kterých jsou placeni ti, co sice často žádné peníze pro společnost nevydělávají, zato mají to "správné" vzdělání.Nakonec, chtít po nějakém absolventu "sociálních studií" nebo umělci práci v okamžiku, kdy pro ně není z pochopitelných důvodů místo v "jejich oboru" je přece něco nemyslitelného.Pracovat rukama? Od toho máme ty popeláře, někdo nás přece živit musí, my jsme ti "študovaní".

Zajímavý názor -:
Autor: J. Schwarz Datum: 2.12.2017 9:03

proč "umělci" a ne třeba popeláři nebo policajti? Ti by byli na "uzavírání diskusí" nejspíš nejkvalifikovanější. A "publicisté"? To jsou dnes propagandisté jednoho názoru, protože prošly levičáckou nalejvárnou na VŠ a kdo nebyl ze stejného těsta jako jejich "profesoři" tak sítem neprošel.

Tuším,:
Autor: J. Karlík 653 Datum: 2.12.2017 8:50

že pořad p. Jilkové, "máte slovo", nese podtitul " diskuzní pořad". Někdy si to dopřejte. Diskuze se otvírá každý týden a nemá chybu. Prostě, kdo umí, umí. Kdo neumí, diskutuje.

Tentokrát se autore pletete:
Autor: P. Rudolf Datum: 2.12.2017 8:49

A to naprosto zásadně. Myslím, že každý z nás zažil situaci, kdy se kolem problému chodilo jako okolo horké kaše, až se našel někdo, kdo ho zvednul (otevřel o něm diskuzi) a najednou se problém vyřešil. A lidé chodili dál s nezájmem v tváři kolem problému jiného, dokud diskuzi o něm zase někdo odvážný neotevřel. A tak dokola, co svět světem stojí.

To, že někdo plácne hovadinu a pak se toho lekne a mlží, je úplně jiný problém.

Je to tak!:
Autor: M. Těhanová Datum: 2.12.2017 7:41

Všichni tihle lidé "otevírají diskuze" jenom za tím účelem, aby prosadili svůj názor.

Pokud s ním někdo nesouhlasí, dostane dehonestující nálepku, a oni si dál melou svoje. Názor druhých je nezajímá.

A pořád dokola!