23.10.2018 | Svátek má Teodor, TheodorDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Volba pro SofiiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 5, poslední: 30.11.2017 12:27, přehled diskusí

Člověka lze jen obdivovat....:
Autor: J. Mrázek Datum: 30.11.2017 12:27

...tolik techniky vynalezl a přesto přežil .... aneb jak ten programátor pro všechny roboty na světě udělal této selance konec otráveným povzdechem, braným jako povel - VLEZTE NÁM VŠICHNI NA ZÁDA !

No jo,:
Autor: J. Jurax Datum: 30.11.2017 12:11

humanoidních robotů jsou scifi plné.

Ono snad by humanoidní roboti hodně podobní člověku by uplatnění měli; napadá mne v nemocnicích, domovech pro seniory etc. - je lepší, když o jednoho pečuje pohledná robotka či roboťák než nejspíš výhodnější krabovitá technicistní příšerka.

A že se kolem toho bude všelijak politicky i aktivisticky blbnout je nasnadě, neboť na rozdíl od lidského poznání je lidská blbost nekonečná.

Založíte neziskovku na obranu robotích práv, vycucáte na tento bohulibý účel nějaké prachy od státu a od EU a máte nadlouho vystaráno téměř bezpracně, akorát budete muset hodně blbě žvanit do médií (blbějc než vám podobní, aby si vás všimli) a semtam sehnat nějaké pošuky na demonstraci (ale pošuků je vždycky dost) - až do té doby, než stále inteligentnější roboti sami uznají, že o lidská práva nestojí, a jako zbytečného a neproduktivního, parazitického jedince vás vytřídí k ekologické likvidaci. Ale dnešní mladá generace by ještě mohla mít s těmi robotími právy do důchodu vystaráno, ono to s tou komplexní umělou inteligencí zas tak fofrem nepůjde.

Velká pračková tragedie.:
Autor: J. Lepka Datum: 30.11.2017 10:37

No jo, už Stanislaw Lem.

To Karel Čapek:
Autor: K. Bečka Datum: 30.11.2017 8:57

To Karel Čapek vymyslel a pojmenoval se svým bratrem Josefem roboty jako umělé lidi, pokud mě paměť neklame. I když k většině prací je to spíš na překážku. Proč by si u okénka měla od vás brát lejstra umělá ruka, když to zvládne mnohem jednodušší kovové rameno ? S tím občanstvím je to roztomilé zvláště s ohledem na tamní režim, ale což u nás nezvítězil v soutěži o největšího Čecha dokonale nehmotný Jára Cimrman ? Jakých paradoxů se ještě můžeme dočkat, to ví jen Bůh a svatý Václav, jak říkával kapitán Exner

Jo, je to úžasné! ;-)):
Autor: P. Hlosta Datum: 30.11.2017 8:15

S tímto se dá jen souhlasit! Navíc si myslím, že vlády určitě ocení, když budou mít za občany roboty a ne skutečné lidi, To se pak naprogramuje robotí souhlas a je odhlasováno přímo demokraticky. Nevím nač by měla elita potřebovat lidi? Jen na potíže s nimi, protože to jsou jen obyčejní a ne elita. Například umělec - ten ocení i malbu od gorily, či slona, jako umělecké dílo a elita mu to bere i zaplatí. Naposled byl stvořen obraz počítačem a je také elitou považován za umělecké dílo. Tedy roboti mohou nahradit i umělce časem a zbývá čistá elita. Není to úžasné?! ;-))