17.10.2018 | Svátek má HedvikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Lesk a bída referendaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 69, poslední: 30.11.2017 20:12, přehled diskusí

Zajímavé je, že občan je hlupáček neschopný odpovědět na:
Autor: V. Novák Datum: 29.11.2017 9:19

jednu otázku v referendu, zatímco multikriteriální hodnocení mnoha stran zvládne s přehledem - u voleb je uvědomělým občanem, ne hlupáčkem.

Samozřejmě jen pokud odevzdá hlas Té Správné Straně - jinak podlehl vábení populismu...

Referendum:
Autor: Z. Vydra Datum: 29.11.2017 2:19

Píšete: "U zavedení eura místo koruny, u opuštění NATO či EU jde o krok, který v každém případě vyvolá další kaskádu jevů a událostí, které člověk neznalý prostě odhadnout nedokáže."

To by mě opravdu zajímalo, proč si myslíte, že z těch 200 lidí, původně stejných troubů jako my a zabývajících se léta všemi možnými jinými věcmi, se zvolením stanou lidmi znalými, schopnými odpovědně rozhodnout třeba o vstupu do eurozóny, když ani renomovaní ekonomové se nemohou dohodnout, zda je to pro nás výhodné, či nikoliv? Za této situace, kdy nikdo tady nedokáže odpovědně a fundovaně jasně říci, co nám vstup do eurozóny přinese pozitivního a co negativního, nemůže o této otázce odpovědně rozhodnout nikdo, ani osvícený Parlament ani referendum. Zatím jsme slyšeli jen obecné politické žvásty stejně jako v případě EU a NATO. Pokud jde o Brexit, tak tam žádný zmatek není jen se dohadují o prachy. Až se dohodnou, kolik Británie zaplatí výpalného, tak to půjde jak po másle. Naslibují si všechno možné, podepíši moře smluv, z čehož málo co dodrží a bude vymalováno. Dohodli se s Hitlerem, dohodli se se Stalinem, dohodnou se i s Junckerem. Dělat dohody a nedodržovat je, to je přece podstata politiky.

Re: Referendum:
Autor: S. Kalužík Datum: 29.11.2017 13:44

Jedním z nezanedbatelných důvodů je, že na rozdíl od vás byli zvoleni. Ale je zbytečné něco vysvětlovat "mudrcům" jako jste vy! Tož tak.

Re: Referendum:
Autor: V. Novák Datum: 29.11.2017 14:21

Zjevně jste nepochopil, "mudrci"...

Re: Referendum:
Autor: S. Kalužík Datum: 29.11.2017 14:26

I to je možná varianta :)

Obecní referendum :
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 29.11.2017 1:52

o tom, zda se má obec zadlužit, má smysl pouze tehdy, když se zavede infrastrukturní daň a občané obce budou současně hlasovat o tom, že tuto daň budou mít, na jak dlouho, než se zadlužení splatí.

Teprve tam začíná přímá demokracie, tam je hlasování spojeno s odpovědností.

Tam začíná uvědomění, že obec je také moje, v dobrém i zlém. Dokud se zadlužuje obec, a ta ať si to taky zaplatí, tak občana nic nevede k vědomí, že obec je také jeho.

Re: Obecní referendum :
Autor: Z. Lapil Datum: 29.11.2017 9:26

Přesně tak.

Milošovo referendum – nejrychlejší cesta ven z Evropy!:
Autor: L. Bystrý Datum: 29.11.2017 1:46

Občane Vodvářko, nám přece nejde o referendum na švýcarský způsob – vždyť my Češi jsme přece roduvěrní Západoasiati, ne nějací zaostalí Švýcaři!

Ano, nám jde o co nejrychlejší vysvobození naší vlasti z okupace silami EU a NATO! A na to je Milošovo (a Okamurovo) referendum jako dělané: Náš příslovečně moudrý lid svým jednohlasým „ANO“ (na otázku referenda „Chceme se zbavit evropského otroctví a zachránit tak naši vlast a národ před terorismem a účastí na agresivní válce proti Rusku?“) završí naše vítězství nad havlismem, kapitalismem a demokracií.

Ano, po vítězství našich národních Vůdců Babiše a Miloše v kapitalisticko-demokratických volbách bude referendum ZDRCUJÍCÍ potvrzení našeho směřování zpět na Východ. Až se zbavíme okovů EU a NATO, tak obnovení našeho tradičního pevného svazku s Velikým Ruskem bude jen otázkou času.

Kdo by to byl řekl, tehdy před 28 lety v průběhu brutální listopadové kontrarevoluce, že jednou Euroameriku opět porazíme její nejmocnější zbraní: volbami a referendy, že?

Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, pro štěstí našich dětí!

Re: Milošovo referendum – nejrychlejší cesta ven z Evropy!:
Autor: Z. Rychlý Datum: 29.11.2017 8:34

Všeliké švejkování toliko pro hovada dobré jest.