12.12.2018 | Svátek má SimonaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Kdo předčasné volby vyvolá, ten je prohrajeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 58, poslední: 16.11.2017 0:34, přehled diskusí

Z diskuze níže::
Autor: J. Václavíková Datum: 16.11.2017 0:34

,,Sef-Piratu-Bartos-tam-stoji-v-hodne-zvlastni-spolecnosti"

Tolik titulek odkazovaného pamfletu, který má znevěrohodnit politického soka. Zdá se ještě někomu neuvěřitelné, že dnes lze dehonestovat člověka tím, že nenásilně protestuje proti fašistům, přičemž naopak vůbec nevadí, že protistrana (která tuhle hnojometnou palbu iniciovala) se aktivně účastnila potlačování práv občanů prostřednictvím nechvalně známé STB?

Voliči ANO:
Autor: V. Kain Datum: 15.11.2017 17:43

V žádném případě nevolilo ANO 30% občanů.K volbám přišlo cca 60% voličů a z těch 60% volilo ANO 30%.

Re: Obnova proběhne jen pádem na držku.:
Autor: K. Pavlik Datum: 14.11.2017 23:55

Ja vim ze je to zcela nemozne vysvetlovat po tolika pruserech ale: No proste bude delat co si vetsina lidi mysli ze je pro ceskou republiku.

Re: Poněkud nemile nečekané od certifikovaného křesťana.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 14.11.2017 23:43

To, že některé strany o sobě tvrdí, že jsou demokratické a o jiných, že nejsou demokratické, to je sice hloupá, ale možmá předvolební kampaň. Zdá se dokonce, že tu hloupost voliči po právu potrestali. Nyní ale je už po řádných demokratických volbách a je potřeba se smířit s výsledkem. Kdo pořád omílá ty předvolební fráze, neuznává výsledky voleb a Není Demokrat.

Re: Poněkud nemile nečekané od certifikovaného křesťana.:
Autor: V. Lunák Datum: 14.11.2017 23:33

Vaše přesvědčení, že se v demokratických volbách automaticky volí demokratičtí kandidáti, je mylné, historicky mnohokrát vyvrácené. Nevím, jak počítáte vy, ale většina voličů (jistě ne lidí, jak píšete vy) volila strany, které před volbami jasně deklarovaly, že s Babišem (nikoliv nutně s ANO) do vlády nepůjdou.

Re: Poněkud nemile nečekané od certifikovaného křesťana.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 14.11.2017 23:00

Víte, co jsou to demokratické volby vy pochybný moralisto? Lidé-voliči si vyberou z nabídky demokratického kandidáta, hodí ho do urny a komise to sečte a sdělí nám výsledky. V tomto jednoduchém procesu slovíčka jako Čest, Slušné chování, Mravnost, Invalida a pod. nemají žádný prostor. Tato podivná a nadbytečná slovíčka používají pouze ti, co Nerespekutují výsledky řádných demokratických voleb. Vy pane pokrytecký moralisto vykazujete pořádný Demokratický deficit. Také mně připadá, jako byste se rád, či snad ze zoufalství, povyšoval nad jakési Babišovo voličstvo. Ale, Kdo se povyšuje, bude ponížen, že? A pokuste se konečně strávit prostý fakt, že lidé s velkou většinou zvolili právě Babiše, aby vedl vládu, takže mu přestaňte radit, co by měl a co né a radte raději tomu, koho jste voli Vy sám....

Re: Pro mne:
Autor: Z. Rychlý Datum: 14.11.2017 22:16

Proč jste do tlupy tzv. demokratických stran nezařadil tlupu ANO, SPD a komunisty? Jsou nedemokratičtí? Mě přijdou jedni za 18 a ti druzí za 20 bez 2. Jak to teda je? Nebo jste jenom rozčilený fanoušek vítězné strany bez koaličního potenciálu?

Re: Poněkud nemile nečekané od certifikovaného křesťana.:
Autor: K. Zelený Datum: 14.11.2017 21:53

Kdyby se jak říkáte vy “vzdali”, já říkám zachovali se čestně, získali by u mě malé bezvýznamné plus. Obávám se, že to však nehrozí, Babiš je evidentně reprezentantem svého voličstva, jehož vzorkem zde jste vy, člověk s právním vědomím Johanna Georga Grasela, kterému čest a slušné chování neříká nic, případně je považuje za přežitek. To, že jste si vy a lidé vašeho založení zvolili tohoto mravního invalidu nic nemění na tom, že podvod je podvod a ne žádná vychytralost. Ostatně vyčkejte času až někdo podobnou vychytralost uplatní na vás, jsem zvědav zda setrváte v mínění, že není trestná.

Re: Nevolila jsem Babiše:
Autor: Zastupitel Mč Datum: 14.11.2017 19:44

Také jsem ANO nevolil, ale krkem mi lezou argumenty, jak nelze s Babišem spolupracovat. Pláčeme jak nelze dojít k předčasným volbám - a co to s Babišem zkusit a nepůjde-li to, - třeba proto, že nás - "nenechá nás krást jako dosud!"- až poté spolupráci zrušit, vzdát se mandátů a vyvolat nové volby? Logicky v zájmu občanů mandantů - jednat tak, že dodržíte sliby a nejde-li to - střídáme, - ať to zkusí jiní!!!

Re: Naše děti budou žít v Evropském islámském Kalifátu:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 14.11.2017 19:04

Ale ono se to samo nespraví. Napřed se to posrat asi musí.

Re: Pane Drápal s těmi Piráty to nemyslíte vážně že ne?:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 14.11.2017 19:01

Pana Drápala neberte vážně. On je dost tápající a rozkolísaný křesťan. Do prostého křesťanství se mu vloudilo Sluníčkářství a taky Rusofóbie, Havloismus a zejméno snaha vyjadřovat se ke všemu možnému od ekonomie až po politiku...

Re: Poněkud nemile nečekané od certifikovaného křesťana.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 14.11.2017 18:55

A to by se vám líbilo, kdyby se vzdali, že? Aby se očišťovali a vyklidili pole, které drtivě ovládli v řádných demokratických volbách. Oni se očišťavat ale nemusí, neboť žádný zákon neporušili a ČR je právní stát, jak to chtěl sám Havel. Obešli vychytrale zákon, tak to možná ano. Ale Vychytralost trestná není, to by asi nikdo z lidí nezbyl na svobodě a první by šel bručet ten vychytralý policista, loutka, která zneužila svých pravomocí. A vy pane radílku nemějte obavy. Vláda vznikne coby dup i bez jejich odchodu a ti pánové, co vám tak vadí budou nakonec stejně očištěni, ale mezitím splní to, co slíbili a proč je lidé drtivě demokraticky zvolili. A vám nezbude nic jiného než si zpívat....

Poněkud nemile nečekané od certifikovaného křesťana.:
Autor: K. Zelený Datum: 14.11.2017 17:04

Vřele souhlasím s posledním odstavcem a právě proto se nemůžu smířit s tím předchozím sáhodlouhým okecáváním proč je třeba přitakat ďáblovi.

Autorův bratr ve víře zpívá opak: https://www.youtube.com/watch?v=xiQ8oBD660g. Jsem si jistý, že jeho by takové obezličky v životě nenapadly, cenil by si držení slova a měl by jednoduchou radu pro odvalení onoho kamene úrazu: Nechť se pánové Babiš a Faltýnek vzdají svých vládních ambicí a plně se věnují očištění ze svých obvinění (Babiš navíc svému boji za popření svého STB agentství). Domnívám se, že vláda bez nich vznikne coby dup a ANO jako nejsilnější strana bude moci usilovně pracovat na zlepšení soudnictví aby byli tito pánové očištěni co nejdříve, když už to za minulé čtyři roky nestihli ANO ministři spravedlnosti ani ANO jako druhá nejsilnější strana v parlamentu.

Hlavně prosím nepřevracet skutečnost naruby, nevinné označovat za viníky a žáby na prameni za oběti - to už tady bylo a autor by si to mohl pamatovat.

Re: Naše děti budou žít v Evropském islámském Kalifátu:
Autor: M. Prokop Datum: 14.11.2017 15:49

Nemůže. Ten to může jen ještě víc possrat.

Pane Drápal s těmi Piráty to nemyslíte vážně že ne?:
Autor: R. Morava Datum: 14.11.2017 14:05

Je - li koalice Ano s Piráty pro Vás lepší než s Okamurou. Pak popíráte to co jste psal dřív o víře a problémech současné doby. Já říkám že socialismus, AntiFa a současní ultralevičáci byli a jsou pohromou pro Křesťanství minimálně od francouzské revoluce.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-ktere-muze-zasadne-ovlivnit-kampan-Sef-Piratu-Bartos-tam-stoji-v-hodne-zvlastni-spolecnosti-508511

https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/stanovisko-k-uprchlikum.html

Vždyť to není pravda!:
Autor: P. Vaňura Datum: 14.11.2017 13:31

Byla to především ČSSD, kdo začal s útoky proti svému koaličnímu partnerovi.

Každá rozumná vláda musí být především PROTIMIGRANTSKÁ!!!:
Autor: P. Vaňura Datum: 14.11.2017 13:29

Jestli nude pravicová či levicová je podružné!!!!

Naše děti budou žít v Evropském islámském Kalifátu:
Autor: P. Vaňura Datum: 14.11.2017 13:28

A zachránit nás může právě Okamura!

Re: Nevolila jsem Babiše:
Autor: M. Těhanová Datum: 14.11.2017 12:26

To neznamená, že někdo chce Babiše znemožnit, ale jde o to, že s ním se spolupracovat nedá, on každého chce jen podrobit a uřvat. Kooperovat se s ním nedá.

Re: Obava z Babiše !:
Autor: K. Vyšata Datum: 14.11.2017 12:12

Velmi přesně jste popsal proč dojela spousta jiných. Na Babiše si musíme ještě pár let počkat.

Naše děti,:
Autor: Z. Vydra Datum: 14.11.2017 12:02

či spíše naši vnuci, se budou mít pravděpodobně jinak, i když bych se neodvažoval tvrdit, že lépe. Sám velký Juncker sdělil veřejnosti své obavy, že příští generace se bude mít hůře než generace jejich otců. Každopádně naši vnuci pravděpodobně budou již žít v "integrované EU", kdy se naši politici již nebudou muset zabývat takovými záležitostmi jako je zahraniční politika, finance, obchod, právo, justice, migrace a pod., protože o všech takových záležitostech budou jednat a rozhodovat centrální orgány integrované EU, kde budeme mít tak 2% hlasů, takže bude v podstatě jedno, koho tam občané zvolí (viz scénář č. 5 Bílé knihy EK z března t.r.). Naši politici budou rozhodovat jen o místních prkotinách, což snad nebude vzbuzovat tak rozporné vášně mezi občany. Zájem o volby totiž zřejmě poklesne, soudě podle účasti na krajských volbách kolem 35% a 18% účasti ve volbách do EP.

Obava z Babiše !:
Autor: A. Bocek Datum: 14.11.2017 12:01

Bohatství chřtán nenasytnosti nezavírá, ale naopak otevírá. Těm co dříve stačil hlt,dnes nestačí řeka. A na to Babiš dojede.

A po tisící a prvé:
Autor: B. Rameš Datum: 14.11.2017 11:57

ono "někdo to přece dělat musí". Nemusí. Tak ať ANO vládne s podporou KSČ(m) a SPD. Nutně nadělají dosti prasáren, bude to stát dosti peněz (ale popravdě, nemyslím, že by kradli o mnoho více, než předchozí vlády, ono už to ani nejde, lze rozkrást jen to, co v korytu je), ale snad alespoň části jejich elektorátu dojde, co jsou zač a bude se moci ustavit nějaká rozumná, doufám že pravicová, alternativa.

Re: Myslím, že by bylo dobré vyzkoušet,:
Autor: V. Novák Datum: 14.11.2017 11:19

Vládu máme a bude fungovat dokud Zeman nejmenuje novou. Dokonce není ani v demisi.

Re: Předčasné volby jsou projevem:
Autor: V. Novák Datum: 14.11.2017 11:16

Takže volili Antibabiše?

Žádný volební program, jenom Antibabiš?

Trošku málo... pevně doufám, že jejich voliče podceňujete.

Re: Předčasné volby jsou projevem:
Autor: V. Novák Datum: 14.11.2017 11:14

Bude vládnout s podporou, nejen tolerancí Sněmovny.

Což je dost rozdíl. Zvláště v legislativním procesu.

Nevolila jsem Babiše:
Autor: J. Čapková Datum: 14.11.2017 11:12

ale vůbec by mně nevadilo, kdyby v jeho vládě byl schopný mi nistr zdraqvotnictví, na příklad Hegger, ministrem školství mladý Klaus a p. Rozuměla bych tomu tak, že všichni politici mají zájem na prospěchu svých voličů. Nevím co je charakterního na tom co předvádějí strany na znemožnění Babiše. Jděte se bodnout.

Re: Zloděj křičí:
Autor: R. Langer Datum: 14.11.2017 10:47

Tak tak!

Myslím, že by bylo dobré vyzkoušet,:
Autor: R. Langer Datum: 14.11.2017 10:44

kdyby nebyla vláda vůbec žádná. Tak třeba rok, dva. Schválně, co by se asi stalo? :-D

Pojem a dojem:
Autor: F. Navr8til Datum: 14.11.2017 10:34

Podle takových článků by se zdálo, že zde panuje chaos, lidé jsou stříleni za bílého dne a většina obyvatelstva se živí okusováním stromové kůry. Není tomu tak. Fakticky nemáme funkční vládu a ještě dlouho mít nebudeme. Přitom prognóza růstu ekonomiky dosahuje pěti procent a nezaměstnanost je nejnižší v EU.