13.11.2018 | Svátek má TiborDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Nezákonné odposlechy zase na scéněŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 36, poslední: 9.11.2017 19:53, přehled diskusí

Soudkyně Králová?:
Autor: R. Neveselý Datum: 9.11.2017 14:10

Soudkyně Králová by měla být okamžitě suspendována a odvezena do psychiatrického ústavu na pozorování.

Re: Soudkyně Králová?:
Autor: J. Kulheim Datum: 9.11.2017 19:53

Vy jste na tom jak, pane Neveselý? Mít názor není neléčí na psychiatrii. Tam by se měli léčit lidé, kteří jsou přesvědčeni o své neomylnosti.

Jak dlouho:
Autor: J. Kokaisl Datum: 9.11.2017 10:31

Jak dlouho, pane Bartoni, je, podle Vás, třeba čekat s obviněním z dotačního podvodu, který je tak zjevný každému, kdo se někdy alespoň chvíli pohyboval v oblasti dotací a daní? Babiše volili zejména ti, kteří nejsou schopni se orientovat v současné změti zákonů a navíc mají pocit, že každé obvinění je vykonstruované - viz postoj "národa" ke kauzám Kajínek, Rath a teď tedy Babiš. A že naše legislativa je v takovém bahně? Babiš kecal, když sliboval, že udělá pořádek. Co jeho Pelikán pro zlepšení udělal? A co on sám? Jen zavedli buzeraci, fízlování a kriminalizaci malých podnikatelů, kteří, pokud vůbec, mohou způsobit jen malou daňovou škodu. Ale přes křik, že "všeci kradnů" pak na toho největšího zloděje a podvodníka není vidět.

Re: Jak dlouho:
Autor: J. Kulheim Datum: 9.11.2017 12:27

Zdá se, že to jeho voličům nevadí. Dotace je legalizovaná zlodějina. Lidem asi nevadí ani solární elektrárny, které seberou lidem 40 miliard Kč ročně. Jim vadí, že by měli platit u lékaře 30 Kč. Dotace jsou legalizovaná zlodějina. Chce brát lidem, kteří jsou ochotni vzít odpovědnost za sebe a své rodiny do svých rukou.

Babiš lže kudy chodí. Pokud by chtěl skutečně zlešit státní finance nebude se hrabat v kapsách lidí, kzeří vytvářejí prodejné hodnoty, ale zruší dotace.

Re: Jak dlouho:
Autor: P. Götze Datum: 9.11.2017 15:09

pane kokaisl, mne to treba zjevne neni, uz vzhledem k tomu, ze v te dobe v zakone nic jako dotacni podvod nebylo. A pokud se v dotacich opravdu opohybujete , tak musite dobre vedet, ze naprosto vsichni se snazi vzdy napasovat na ty podminky, ktreje jsou vypsany u danych dotacnich programu. malokdy na ne pasujete uplne presne a upravuje se kde co, aby so do toho programu firma se svym projektem napasovala. Nejenze to neni nelegalni, ono je to naopak zcela bezna praxe. A i proto jsiu tam ridici organym, ktere to maji kontrolovat a pak schvalovatm, nebo odmitat.

Ištvánův zásah na úřadu vlády:
Autor: P. Selinger Datum: 9.11.2017 8:57

nebyl náhodný, byl řízen zatím neznámou silou a byl de fakto pučem. Obdobně byla neznámou osobou řízena a financována aféra Čunek a řada dalších afér. Je otázka, zda ono řízení je ze zahraničí, nebo je záležitostí vnitřní. A kdo ? Kdo z toho má prospěch ?

Re: Ištvánův zásah na úřadu vlády:
Autor: P. Lenc Datum: 9.11.2017 10:00

Pane Selingere, že svržení vlády Nečase byl perfektně připravený puč, tak o tom může pochybovat pouze naprostý naiva.A "neznámá síla"? Kdo nutně potřeboval politický rozvrat, kdo vyrostl na tomto rozvratu za pokřiku že všichni "kradnů" a měl plnou hubu "mafiánského kapitalismu" ODS? Čunek byl první pokus, v podstatě zkouška. Diagnozu si udělejte sám.

No :
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 9.11.2017 11:58

Proboha p. Lenc, jak dlouho vydrží vláda , kterou úkoluje bývalá kantýnská, do které je zamilovaný premiér , a podle odposlechů ji poslouchá na slovo, jistě že to vyhovovalo panu Kalouskovi a jiným k teří z toho těžili, restituce atp.Řekl bych, že u soudu je Nečasovi dovoleno hrát tatku ,láskyplného ochránce , ale kterému není dáno pochopit !

Re: No :
Autor: J. Kulheim Datum: 9.11.2017 12:21

Kantýnská může úkolovat kohokoliv. Zrovna tak, jako já nebo vy.

Re: No :
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 9.11.2017 12:38

Může úkolovat to jo , ale jak ?Čím hrnec navře, tím taky páchne

Re: No :
Autor: J. Kulheim Datum: 9.11.2017 12:42

Zrovna tak můžete úkolovat, jak každý jiný. Můžete úkolovat třeba manželku? Můžete je jenom otákou jestli vás bude poslouchat.

Re: No :
Autor: P. Lenc Datum: 9.11.2017 13:35

Proboha pane Pavelko 263, nebudu opakovat to, co vám odpověděl pan Kulheim.Ona byla pouhou úřednicí, nic víc, nic míň.A pokud to nejste schopen pochopit, je to pouze váš problém.Jenom se vás zeptám, pamatujete památnou větu Ištvana-" k tomuto případu jsem musel jsem vytvořit zvláštní právní konstrukci"? To v podstatě vysvětluje vše.

Důkaz nikdy nesmí být získan nezákonně.:
Autor: A. Alda Datum: 9.11.2017 8:54

Nezákonně získaný důkaz je důkazem pouze toho, že byl získán nezákonně, že ten, kdo ho získal a použil, porušil zákon. Nic jiného takový nezákonně získaný důkaz nedokazuje.

Re: Důkaz nikdy nesmí být získan nezákonně.:
Autor: J. Kulheim Datum: 9.11.2017 12:51

Zákon si může ohnout každý jak uzná za vhodné. Zákon je minimum morálky. Co je zákonné může být nemorální.

pane Bartoni:
Autor: M. Šejna Datum: 9.11.2017 8:46

o tom, že policie zcela nechutně zasahuje do politiky, není potřeba pochybovat. Stejně tak jsem přesvědčen, že "trafiky" pro 3 poslance ODS byly po právní stránce zcela legální věcí.

Nesouhlasím s Vámi ale v tvrzení, že Nečasova vláda padla po zásahu policie. Policie byla jen spouštěčem následných brutálních strategických chyb ODS. Nečas nebyl policií nucen podat demisi. Do demise ho tlačilo grémium ODS, které přišlo s dementním nápadem, že to za Nečase vezme Němcová. To byla zásadní chyba a pomstychtivý Zeman na Hradě tuto taktickou chybu dokonale využil.

No:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 9.11.2017 12:33

Nečas, Němcová,Fiala, mít slabé šéfy ve vedení ODS je zájem , který je vlastní kšeftařů v ně i mimo ODS .

Re: No:
Autor: M. Těhanová Datum: 9.11.2017 12:49

Proč by měl být Fiala slabý? To je podle vás slabost, když se někdo vyjadřuje slušně. Slabost je, když někdo dělá ústupky a to on nedělá. Dejte mu už pokoj!

Lidi ani tak nezajímá,:
Autor: P. Zinga Datum: 9.11.2017 8:45

jsou-li odposlechy zákonné či ne, spíše to, jsou-li autentické.

Re: Lidi ani tak nezajímá,:
Autor: J. Kulheim Datum: 9.11.2017 12:47

V tom je tragedie. Nejhorší je, že nás může odposlouchávat každý hejhula. Řeknete, že byste svého vedoucío, nejraději zabil a mohou vás zatknout a odsoudit třeba na šibenici. Přece chtít někomu vzít život je zlý čin. Aby se to nestalo je dobré izolovat takového člověka.

Re: Lidi ani tak nezajímá,:
Autor: R. Langer Datum: 9.11.2017 14:12

Myslím, že tak jednoduché to přece jenom nebude...

Re: Lidi ani tak nezajímá,:
Autor: J. Kulheim Datum: 9.11.2017 15:05

Možná ne možná ano. Už je možné kriminalizovat i pohled na nějakou ženu. Kdo by to před několika lety řekl.

Kdepak:
Autor: P. Rudolf Datum: 9.11.2017 7:29

Spíš jde o to, že se justice pořád ještě nestačila očistit od jedinců, kteří tam nepatří.

Re: Kdepak:
Autor: J. Kulheim Datum: 9.11.2017 12:49

Málokdy s vámi souhlasím. Išvan, Šlachta a jim podobní, měli být dávno v kriminále.

Neobolševiček Rudáček/Hofman si myslí opak toho co vy.:
Autor: A. Nový 840 Datum: 9.11.2017 13:22

Rudáček/Hofman by ty dva nejraději viděl jak vládnou na vnitru s Babišem v zádech. Takže ten souhlas s Rudáčkem/Hofmanem je přinejmenším poněkud podivný.

Re: Neobolševiček Rudáček/Hofman si myslí opak toho co vy.:
Autor: J. Kulheim Datum: 9.11.2017 13:55

Já myslím, že pan Rudolf je nejspravedlivější ze všech spravedlivých. Všechno ví jak je to správné a všude byl několikrát.

Nemáte pravdu, Bartoni - to se podařilo:
Autor: L. Písařík Datum: 9.11.2017 2:16

díky tomu, že měl nedostatek krve PRO OBĚ DŮLEŽITÁ MÍSTA NA TĚLE a tak mozek nemohl VŮBEC fungovat. Již NEblahé paměti, Chrudoš a Šťávohlav pravili: BĚDA MUŽŮM, KTERÝM ŽENA VLÁDNE. A hyn se ukázalo.

Re: Nemáte pravdu, Bartoni - to se podařilo:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 9.11.2017 11:03

Má pravdu ten chlapec".

Mozna...:
Autor: J. Chodur Datum: 9.11.2017 1:52

Pan Cunek je podle meho, malo informovaneho nazoru co se strany lidove tyce, nejlepsi politik, jakeho strana lidova ma. A nejenom tam, vseobecne. Jeho obvineni z korupce neberu vazne, spise vidim jeho obcasne neuspesne obvineni jako dukaz, ze je postrachem pro prumerne politiky kteri nemaji schopnost mu celit v otevrene debate. Jediny zpusob jak jeho karieru zastavit nebo zpomalit je spinavou politikou a osvedcenym obvinenim z korupce. Za tim ucelem trenuji volice (vsichni kradnu), aby to bylo snadnejsi krive obvinit sve politicke oponenty z takovych "hruznych precinu". Opravdu nemusim korupci, ale vidim jak jsou volici takto manipulovani. Je to podobne jako obvineni z rasismu, xenofobie a rady podobnych hruznych precinu, je to pouze na volicich, jak dlouho bude tento podvodny trik fungovat. Pokud bude nekdo kandidata ve volbach obvinovat z rasismu, beru to jako plus pro obvineneho. Ne ze bych byl rasista ale protoze me to v dnesni dobe (jak se ten termin pouziva) podstatne zpruhledni situaci.

No :
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 9.11.2017 11:34

Tedy všichni jsou rasisté , nebo kradou , to je konstatování , ne obvinění , všichni jsou spravedliví a čestní , kdo se k čemu přihlásí, nebo to nechá bez povšimnutí ?!Bránit neznámé voliče , na základě toho že takoví nejsou nebo jsou, je jen volební trik .

"Nezákonností" odposlechů se nám také dává na vědomí, :
Autor: P. Dvořák Datum: 9.11.2017 1:06

že pokud stát není schopen předem odhadnout, že se může dít něco protizákonného a předem rychle obstarat příslušné podpisy předem přesně stanovených osob, potom pokud skutečně dojde k něčemu, co lze pomocí odposlechů dokázat, skutek ač se stal, se vlastně nestal.

Co takhle použít extenzivní (rozšiřující) výklad tohoto pravidla a aplikovat ho např. i u dopravních přestupků?! Tedy pokud policie nebude mít předem přesně stanovenými osobami povolení sledovat na přesně stanoveném místě přesně stanoveného potenciálního přestupce, potom pokud tento přestupek spáchá, jako by ho nespáchal.