26.9.2018 | Svátek má AndreaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Černá hodinkaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 3.10.2017 15:47, přehled diskusí

Re: Contradictio in adjecto:
Autor: L. Němec Datum: 3.10.2017 15:47

Ona to Petruška myslí dobře, ale pokrok se nezastaví před ničim, ani před dobrym oumyslem.

Dneska jsou pro děti to jednorázový kaťátka na vyhození, ale před 60-70 lety maminky včetně autorky halt ty plíny vyvařovaly a sušily, a při tom se vykecaly do alelujá, třeba do zdi.

Petruška by měla na Vinohradech zřídit prádelnu, vzít si tam nějakou pomocnici ( třeba Muriel Blaive ) a ostatní ženský v domácnosti by tam nosily hadry na vyprání a tak si s ostatníma báječně pokecaly, vyprávěly si, zavzpomínaly, povyprávěly o tom, co je napadá nebo co se jim zdálo. A mohly by si tam i třeba na hodinku zhasnout. Nebo zdřímnout.

A pak by to některá mohla hodit na papír, poslat článek do novin a těšit se z honoráře.

Re: Contradictio in adjecto:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 2.10.2017 20:08

On někdo šetří čas praním plinek v pračce, jakkoli automatické?

Vyvařování a praní plinek si pamatuji, ale ty děti, co jsme to na ně ty plinky prali a vyvařovali, nic takového neznají. Oni ty celulozově gelové kalhotky tříděněopadově vyhazují. Nevím, co by se stalo s tím gelem po vyvaření. Ale to vyhození moc času nezabere.

A autorka nečetla sci-fi. A ještě jí jednu věc poradím. Když rozdrtí stroužek naplocho nožem a párkrát přesekne, ušetří spoustu času stráveným hledáním lisu na česnek, který v tom šuplíku na kuchyňské vynálezy zapadl někam, kde prostě nejde najít. A ani čistit ho pak nemusí.

Contradictio in adjecto:
Autor: L. Němec Datum: 2.10.2017 18:23

aneb mnou zbožňovaná Petruška zase trojčí. Na jednu stranu vyznává jako největší objev automatickou pračku ( spolu s lisem na česnek a jakousi Haničkou ), dále však touží po tom, aby se lidé více sdružovali, scházeli a diskutovali. Petruška by měla všem navrhnout, ať hoděj automatickou pračku do šmelcu a chodili prát s valchou a neckama k potůčku nebo říčce nebo rybníku, tam by měli dost času na tlachání a dokonce by to ani nemuseli dělat v noci, aby to byla ta "černá hodinka".

Zavést černou hodinku do nastupujícího černého věku?:
Autor: M. Pivoda Datum: 2.10.2017 12:43

Šustrová: "... Co z nás za dvě tři generace bude, když ze života vyřadíme lidskou družnost – nebo když ji omezíme na počítač a mobil? ..." --- Co bude za tři generace se už dnes předpovědět nedá. To je už příliš daleko v prostředí exponenciálně se rozvíjejících technologií.

Všimnout si ale lze dnes už markantně toho, jak se zvětšuje předěl mezi těmi, kteří ví, že přichází tzv. umělá inteligence, a mezi těmi, kteří ani netuší že dnes něco takového již existuje.

Tzv. český odborník na ekonomiku a informatiku Tříska (https://www.youtube.com/watch?v=LSc4XUTuo5s), se omezuje ve výhledu jen na svůj končící život, a proto něco takového (jako je umělá inteligence) pro něj vůbec neexistuje. Jsou to prý jen jakési krabičky. Ha. Ha. Ha. Konstatuji, že ty doby, kdy s přibývajícím věkem rostla normálně i lidská moudrost, ty doby už definitivně pryč. Zajímalo by mne ale, jak Třísku na Vysoké škole ekonomické v Praze vnímají jeho studenti. Že by se na té škole skutečně koncentrovalo tolik blbů? Nebo že by ti studenti Třísku jen velkoryse tolerovali, podobně jako jsme my kdysi jen tolerovali vyřvávající marxisty v naší povinné výuce ML?

Toto je určitě důležitější téma, než zavedení černého hodinky.