18.7.2018 | Svátek má DrahomíraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: Proč nelze muslimy integrovatŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 97, poslední: 29.9.2017 23:23, přehled diskusí

Re: Tan příměr s Čechem v Německu:
Autor: J. Jurax Datum: 29.9.2017 23:23

Je. A velká.

Re: Opravdu se nemohou integrovat?:
Autor: I. Hil Datum: 29.9.2017 21:24

Před Hitlerem taky jednotlivci, kteří se nechtěli podílet..., utíkali. A jak to celkově dopadlo....?!

Tan příměr s Čechem v Německu:
Autor: I. Hil Datum: 29.9.2017 21:19

je pitomost

Re: Hm.:
Autor: J. Vintr Datum: 29.9.2017 20:36

Jadernou zbraň není potřeba vyvijet. Její princip už přes půl století zná i kdejaký školák. Problém je pouze ve výrobě štěpného materiálu. I tady se používají dávno objevené fyzikální principy a dávno vynalezené technologie, takže jen stačí sestavit patřičné zařízení. I při tom se ale neobejdou bez komponentů, vyrobených na západě.

Re: Opravdu se nemohou integrovat?:
Autor: J. Vintr Datum: 29.9.2017 20:28

Neposuzujte Islám podle pár inteligentních jednotlivců. Skutečný Islám jsou ty řvoucí davy, které třeba v Londýně vyhrožovaly Evropě skutečným holocaustem kvůli nějakým karikaturách Mohameda.

Re: Opravdu se nemohou integrovat?e:
Autor: J. Vintr Datum: 29.9.2017 20:18

Jenže ono to funguje tak, že právě ti fundamentalisté určují, jak bude vypadat muslimská společnost. Jak zeslábl vliv západu, tak začal fundamentální Islám zvedat hlavu. Jsme toho svědky na celém světě. Kdyby třeba v tom Egyptě zůstal u moci Mursí a muslimské bratrstvo, tak to co říkáte o Egyptě už nebude platit. Skutečný Islám je to, co předvedli v takzvaném Islámském státě. Tam si to vyzkoušeli a teď s tím přijdou do Evropy.

Re: K panu Vinterovi::
Autor: J. Vintr Datum: 29.9.2017 20:09

Tak si přečte Korán. Tam to máte na mnoha místech černé na bílém. A muslim, který se neřídí Koránem přestává být muslimem a jeho bývalí souvěrci mu to spočítají (také podle Koránu). To jste nikdy neslyšel o takzvaných vraždách ze cti, kdy muslimští rodiče neváhají zavraždit vlastní dceru právě proto, že se pokusila přiblížit západnímu způsobu života?

Re: Opravdu se nemohou integrovat?e:
Autor: J. Orel, Mgr Datum: 29.9.2017 20:08

To je těžké, když Vaše znalosti islámu vycházejí z určitého jednostranně orientovaného zdroje. Problém je v tom, že to, co tvrdíte, se týká jen určitého fundamentalistického postoje a zcela ignoruje rozsáhlé možnosti, které poskytují ortodoxní právní školy, nehledě na to, že ignorujete rozdíl sunnitského a šíitského pojetí islámu.Takže tvrzení, že existuje nějaký "opravdový" islám je krajně pochybné.

Re: Opravdu se nemohou integrovat?:
Autor: S. Netzer Datum: 29.9.2017 20:08

Zaha Hadid byla géniální. Škoda jí.

Re: Hm.:
Autor: S. Netzer Datum: 29.9.2017 20:06

Jistě že to je darebák, ale otázka pana Hrbka zněla "Můžete mi vysvětlit jak mohl Pakistán vyvinout jaderné zbraně".

A on je skutečně "otcem islámské bomby", protože konstrukce atomových bomb se na evropských univerzitách kde studoval, nevyučuje.

Re: OMG, kolik těch muslimů autor zná,:
Autor: J. Vintr Datum: 29.9.2017 20:04

Sám jste vyjmenoval řadu důvodů, proč se muslim nikdy nemůže integrovat do západní společnosti. To by totiž už nesměl být muslimem - a to mu Islám zakazuje (pod trestem smrti).

K panu Vinterovi::
Autor: J. Orel, Mgr Datum: 29.9.2017 20:01

Myslet si to můžete, ale uveďte mi ověřitelné údaje, které Vaše tvrzení dokazují. Obávám se, že je těžko najdete.

Re: Imagine:
Autor: J. Vintr Datum: 29.9.2017 20:00

Lenon byl podle dnešních měřítek naivní sluníčkář. Za ty prachy co měl, si mohl hrát na co chtěl.

Re: OMG, kolik těch muslimů autor zná,:
Autor: J. Vintr Datum: 29.9.2017 19:58

To chcete říct, že jsme až do začátku dvacátého století žili v nevědomosti a pak jsme najednou oprášili nějakou starověkou antiku a římské právo a hned z nás byla vyspělá civilizace, která předběhla okolní svět o tisic roků? Nesmíte tak moc věřit protináboženské a hlavně protikatolické propagandě, kterou je náš národ krmen už od dob takzvaného národního obrození.

Re: Opravdu se nemohou integrovat?:
Autor: J. Orel, Mgr Datum: 29.9.2017 19:57

Paní Kombercová, obávám se, že Vám nerozumím. Uvedu příklad: můj přítel, egyptský plukovník Sidki, jakmile dosáhl v 45 letech hodnosti brigadýra a byl podle tamních předpisů penzionován, sbalil rodinu -- manželku, původem Češku a děti -- pochopitelně muslimy -- a vystěhoval se do Kanady. Tam jeho potomci vystudovali a nic bližšího o něm ani o nich již nevím. Ale rozhodně tam nepropagovali islám. V době, kdy jsem pracoval v Egyptě, bylo všeobecně známo, že skutečně nadaní intelektuálové -- studenti vyšších ročníků vysokých škol -- měli předem zajištěná místa buď na Západě, nebo v arabských emirátech. Neutíkali ani tak před islámem, jako před nedostatkem profesionálních perspektiv. A na Západě rozhodně islám nepropagovali. A pokud jde o ten myšlenkový přínos -- nic Vám neříká například jméno slavné architektky Zahy Hadidové (původem z Iráku); nebo pokud jde o integraci například Omar Šaríf, nebo etnický původ a postavení muže, spolu s nímž zemřela princezna Diana?

Re: Opravdu se nemohou integrovat?e:
Autor: J. Vintr Datum: 29.9.2017 19:48

Ano, muslimové se mohou integrovat, ale jedině tak, že přestanou být muslimy. Pokud nemají v okolí své souvěrce, pak si můžou nadále hrát formálně na to, že jsou muslimové. Pokud je v jejich okolí víc muslimů, už si nemohou vybírat. Buď budou muslimy se vším všudy, to znamená, že se nesmí přizpůsobovat našim zvyklostem, nebo musí Islám opustit a přestat se stýkat s muslimy (s tím rizikem, že je nějaký horlivý muslim zabije).

Re: Opravdu se nemohou integrovat?:
Autor: J. Kombercová Datum: 29.9.2017 19:30

Před čím utíkáte? - Před islámem.

Co přinášíte? - Islám.

Re: Hm.:
Autor: J. Dlouhy Datum: 29.9.2017 19:26

To ma byt argument? Abdul vystudoval hlavne v Berline a Delftu, pomohl Pakistanu vyrobit atomovou bombu (zadny novy vynalez) a zaslouzil se o rozsireni nuklearni technologie do Lybie a Iranu. Typicky muslimsky darebak, nic vic.

https://en.wikipedia.org/wiki/Abdul_Qadeer_Khan

Opravdu se nemohou integrovat?:
Autor: J. Orel, Mgr Datum: 29.9.2017 19:18

Nejsem si tak jistý, že by se muslimové -- pokud nejde o beznadějně zaostalé a nevzdělané jedince -- nemohli za určitých podmínek integrovat do moderní západní společnosti. Rozhodně by to chtělo poněkud více exaktních statistických údajů např. ze Spojených států. Také tvrzení o tom, že muslimové vlastně nic světu nového nepřinesli, jsou často jen důsledkem jednostranných pohledů, ignorujících určitá historická fakta a určitá historická údobí. Jde o rozsáhlou problematiku, kterou nelze patrně seriozně pojednat v takovéto, emocionálně podbarvené, diskusi. Integrace cizinců v novém prostředí je pochopitelně oboustranná záležitost, pokud na jedné straně bude chybět snaha porozumět straně druhé, nikam se nedojde.

Z vlastní zkušenosti vím, že vzdělaní a kultivovaní muslimové už před půlstoletím usilovali o to, aby se dostali z ubíjejícího domácího prostředí na Západ.

Re: Hm.:
Autor: S. Netzer Datum: 29.9.2017 18:04

Předpokládáte špatně.

Jméno Abdul Qadeer Khan jste zřejmě ještě nikdy neslyšela.

Ale hlavně že máte "názor". :-(((

Re: Hm.:
Autor: J. Kombercová Datum: 29.9.2017 17:48

K prvnímu odstavci, předpokládám, že nevynalezli, jen zřejmě získali know-how.

Re: Hm.:
Autor: A. Hrbek Datum: 29.9.2017 17:33

Můžete mi vysvětlit jak mohl Pakistán vyvinout jaderné zbraně a Irán k nim má, navzdory blokace USA velmi blízko i k jejich nosičům? O Severní Koreji se tak dlouho vykládalo jak je technicky zaostalá, až se teď najednou každý probudil.

Žijeme ve falešném světě, když se domníváme, že naše technika, naše kultura jsou těmi nejlepšími na světě a všichni ostatní jsou technickými, civilizačními i ekonomickými zaostalci.

A mimo jiné - odkud pocházejí zbraně, kterými bojuje IS a které používají islámští teroristé? Inu kšeft je nad všemi ideologiemi.

A kdo se odváží trestat Saudskou Arábii kolébku radikálního islámu a podporovatelku islámského terorismu?

Re: I ty slovanské číslice převzali muslimové od nás!:
Autor: V. Čistý Datum: 29.9.2017 16:44

No proč; jakýsi „P. Marcín“ začal do diskuze o muslimských vědcích plést Antona Pavloviče, potažmo Cimrmana.

Jistě, je to moje chyba; měl jsem toho „P. Marcína“ rovnou poslat do Brusele, a ne se s ním normálně bavit, písemně.

Re: I ty slovanské číslice převzali muslimové od nás!:
Autor: P. Marcín Datum: 29.9.2017 16:15

Proč do toho pletete Slovany? Řeč je o muslimských vědcích a jejich vynálezech:-)))

Re: I ty slovanské číslice převzali muslimové od nás!:
Autor: V. Čistý Datum: 29.9.2017 15:48

Samozřejmě je, zvlášť ve srovnání se světovým přínosem nás Slovanů.

POZOR! Existuje jistá r..., no, napišme raději „jistá skupina“, která nás Slovany chce připravit o světové prvenství ve vědě, technice a umění.

Proto je nutno ZCELA ODMÍTNOUT provokační tvrzení této jisté skupiny, že MRAKY ruských vědců, techniků a umělců jsou ve skutečnosti příslušníky této jisté skupiny.

Hezké páteční odpoledne přeji, pane Marcíne.

Re: I ty slovanské číslice převzali muslimové od nás!:
Autor: P. Marcín Datum: 29.9.2017 15:40

A není to trochu málo...Antone Pavloviči?:-)

Re: I ty slovanské číslice převzali muslimové od nás!:
Autor: V. Čistý Datum: 29.9.2017 15:28

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Muslim_scientists

Re: OMG, kolik těch muslimů autor zná,:
Autor: I. Koreň Datum: 29.9.2017 15:28

Kdyby se z nich stali Němci, byli by asimilovaní, ale to jak známo nefunguje. Zeptejte se Slováků, jak se Maďaři snažili, a co to bylo platné.

Stejně tak nefunguje ani nerušené soužití vedle sebe každý podle svého, odtud to slavné "multikulturalismus selhal" kancléřky Merkelové.

Integrace je něco jiného, je to soužití na základě stejných základních hodnot a stejného principiálního stylu života. To znamená posílat děti do školy, pracovat a platit daně, dodržovat noční klid, nebít ženu atd. Němci tomu říkají Leitkultur. Takže žádné multi-kulti, ale integrační kursy a výuka němčiny pro přistěhovalce. Ale pozor, neznamená to mluvit doma německy, chodit do kostela místo do mešity nebo povinně chlastat na Oktoberfestu, to si každý dělá, jak se mu to líbí. Zatím se mi zdá, že tenhle druh integrace funguje v průměru dobře, ale není to zadarmo, žádná neviditelná ruka trhu tohle nezvládne.

Re: Hm.:
Autor: A. Nový 840 Datum: 29.9.2017 15:22

Sokolniství provozovli na dálném východě dávno před tím, než se svět dozvěděl, že nějací arabové existují. Odsolování vody na pošti. :-))

???:
Autor: A. Nový 840 Datum: 29.9.2017 15:17

Kolikátý alias tady už máte, vašnosto?