21.7.2018 | Svátek má VítězslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Německo není safe spaceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 29, poslední: 1.10.2017 13:55, přehled diskusí

Excelentní článek!:
Autor: P. Klíma Datum: 1.10.2017 13:55

1*****:
Autor: J. Kanioková Datum: 29.9.2017 20:59

Přibližně 8,9 milionu cizinců žije podle statistik v Německu. Průzkum vychází z mikrocenzu, ročního, reprezentativního a náhodného vzorku domácností. Ústřední rejstřík cizinců naopak předpokládá, že více než deset milionů lidí žije ve Spolkové republice bez německého pasu .

https://www.handelsblatt.com/politik/deutschland/18-6-millionen-menschen-fast-jeder-fuenfte-in-deutschland-hat-migrationshintergrund/20131634.html

http://jdem.cz/dfwhj4

Moc by mě zajímalo, kolik je v Evropě muslimů celkem.. 40 mil.? 50?

Vyhozený novinář mluví o cenzuře a hlasování v Německu - Oliver Janich - https://www.youtube.com/watch?v=wXma54q2OzI

Elita se odhalila, jak to s demokracií myslí:
Autor: J. Ráž Datum: 29.9.2017 19:26

Jestli v demokratických volbách uspěje někdo, kdo je názorovým oponentem liberálních elit, označují to za útok na demokracii. Dovozuji z toho, že podle nich jsou svobodné volby, ve kterých může uspět každý názor, útokem na demokracii a proto je nutné účast v nich povolit jen stranám s programem shodným, či alespoň nekonkurenčním jejich názorům.

Řešením by mohlo být, aby pod vedením CDU/CSU vznikla obdoba naší Národní fronty v Německu. Samozřejmě podmínkou jejího vzniku by byla vedoucí úloha CDU/CSU zakotvená ve spolkové Ústavě. Jsem zvědav kdy to některý z německých elitních politologů navrhne, aby se relativní volební úspěch AfD nemohl nikdy opakovat.

Re: Elita se odhalila, jak to s demokracií myslí:
Autor: M. Mikulec Datum: 29.9.2017 21:26

:-)) Perfektní. Sice slýchám, že se historie opakuje, ale netušil jsem, že se takových totalitních praktik dožiji tak brzy po pádu železné opony. No nazdar. Havel by se ale tetelil štěstím.

:
Autor: K. Kořinek Datum: 29.9.2017 18:19

Velmi nebezpecne je to, ze Nemecko ruznymi cestami vnucuje svuj safe space svemu vychodnimu okoli. Zustava tak verne sve tisicilete historii nasili !

Progoogloval jsem Bernda Pachala:
Autor: L. Malvinsky Datum: 29.9.2017 16:16

toho co soudil, že Heydrich správně nastavil ty výhybky ... a dle jeho facebookových komentů se jeho názory zakládají na četbě knihy Liny Heydrichové "Můj život s Reinhardem". Očividně byl měl pokračovat ve studii s využitím i jiných pramenů. :-)

Heydrich je skutečným zakladatelem československé:
Autor: P. Vaňura Datum: 29.9.2017 19:28

verze komunismu! Zejména co do štvaní dělníků proti inteligenci!

Článek :
Autor: P. Lenc Datum: 29.9.2017 14:40

na úrovni.

Divím se zejména mladým Němkám:
Autor: J. Pražák Datum: 29.9.2017 11:01

a hlavně jejich rodičům, že nehlasovali pro AfD. Do Německa dorazil cca milion "mladíků". Kdyby každý měl najít Němku jako partnerku a kdyby každá čtvrtá Němka chtěla za partnera imigranta (muslima), tak by to byla čtvrtina z 10 populačních ročníků Němek, tedy čtvrtina těch, které zakládají rodinu, což je nemyslitelné. Tyto Němky by potom chyběly StaroNěmcům k založení rodin. A tolik Blbek, které by chtěly žít v muslimské rodině a mít hloupé děti (viz https://iq-research.info/en/page/average-iq-by-country) se tam jistě nenajde. Takže i znásilnění imigranty bude přibývat. (....Pokud je v Lipsku znásilněna žena při joggingu a tiskový mluvčí policie řekne, že lépe je běhat ve dvou, podle Döpfnera je to rezignace na právní stát....).

A pokud není pachatel následně oběšen na lucerně, :
Autor: P. Vaňura Datum: 29.9.2017 11:54

je to rezignace na fyzické přežití národa!

Pane Petráčku,:
Autor: M. Malovec Datum: 29.9.2017 10:50

jste jeden z novinářů Babišových novin ne LN, ale BN. Nechť Vám tento příspěvek zveřejní tam - v mainstreamovém médiu. Schválně, přečteme si to tam? A tak i Vy jste za zhovadilé informování ostatních zodpovědný.

No:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 29.9.2017 13:28

Pane Malovec , já zastánce Petráčka , si myslím že nikoho nikam neposíláme, a pište si co chcete a kde chcete ,V tom je rozdíl vás Levé gender scény, která si uzurpovala pravdivý pohled na lidské věci nejen v Německu ,AFP je jen přirozený opoziční vývoj...

Re: No:
Autor: M. Malovec Datum: 29.9.2017 15:35

Mám dojem, že jste mimo, ale to se stává i v lepších rodinách. Pakliže já jsem levá gender scéna, pak Vy jste hovado. Pakliže někdo kritizuje lživé informování mainstreamových médií a při tom je jejich redaktorem, pak je to pokrytectví.

Re: Pane Petráčku,:
Autor: M. Prokop Datum: 29.9.2017 13:34

Kdybyste uměl číst, mohl byste si na konci článku přečíst, že článek vyšel v LN 26.9. 2017.

Petráčka jsem ještě při fandění Burešovi nepřistihl. A článek je dobrý.

bojkotovaci dilema:
Autor: P. Rychetsky Datum: 29.9.2017 15:42

Ta odpornost babisismu je celkem zavazna zalezitost. Spravne by mel byt totalne bojkotovan. A s nim i Pes, jelikoz bezi na jeho serverech. Jenomze to bysme si museli Psa odeprit, jak vy, tak ja, ze ano, a nediskutovat tu, a necist to. A lidi prestat LN a MF Dnes kupovat. Drsne primocare se k tomu stavi muj narodni hrdina Bohumil Dolezal - ten Psa zbojkoval poctive, ciste za babisimus. Coz je ale take jakymsi dukazem, ze Pes do Babisovic rite neleze. Nevykop totiz nejdulezitejsiho antibabisovce on, ten se vykopl sam. Aston pise proti Babisovi o neco jalovejc nez by si toto putinovske nebezpeci zaslouzilo, ale je klidne mozne, ze to tak nevidi, spis nez ze by se samocenzuroval. Ci nedejboze, ze by cenzurovali jeho, coz si nemyslim, prave diky tomu Dolezalovi.

Takze ano, souhlasim, vse babisovske by se melo dusledne bojkotovat. Ja napriklad ale jsem liny si Psa odeprit.

Re: bojkotovaci dilema:
Autor: J. Ráž Datum: 29.9.2017 19:30

Názor hodný liberálního demokrata.

PS. Bojkot je málo! Lepší by bylo rovnou zakázat všechny media, která zveřejňují názory, které nejsou shodné s Vašimi.

Re: bojkotovaci dilema:
Autor: P. Rychetsky Datum: 29.9.2017 19:48

Tady jde o to, ze Babis cilevedome pracuje na omezeni liberalni demokracie. Vybuduje si misto toho babisovskou demokracii i s jeho novinami. Vse by tedy melo antibabis. Jinak skoncime v naredene verzi putinismu. Myslim, ze v cesku se hrozba babismu nebere az tak vazne, coz me desi. Stejne jako je mi zle z pritomnosti komousu v politicke scene. Komousstvi ale celkem vycpelo, zato ciperny a odhodlany babismus nastupuje. Myslim, ze velice brzo se zacnete ohanet liberalni demokracii doopravdy a bude se vam po ni uprimne styskat.

Muj komentar jste ale mozna uplne nepochpil. Ja mam Psa rad, a ctu ho porad, prestoze na muj vkus je to moc klausismu, robejskismu a jinych nazoru propagujici ruzne alternativy k establishmentu. Na tom celem je blbe to, ze v ceske verzi ty alternativy maji uchylny prorusky nadech. Jelikoz ale Pes publikuje casto zajimave nazory z celeho spektra, tak mi prijde velice uzitecnym.

Vite proc uz tu nepublikuje Bohumil Dolezal?

Na NP už Doležal nepublikuje, protože jsem prosil :
Autor: J. Chaloupka Datum: 29.9.2017 20:30

pana Neffa, aby toho senilního dědulu už nepublikoval. Proto.

" uchylny prorusky nadech." ???:
Autor: J. Kanioková Datum: 29.9.2017 21:05

Bolí paranoia ?

Re: " uchylny prorusky nadech." ???:
Autor: P. Rychetsky Datum: 29.9.2017 21:36

Boli. Hlavne proto, ze jsem byval jeho vasnivym obdivovatelem a volicem. Zhrzena laska boli nejvic.

Zkuste bolest pocitit se mnou. Google: Klaus a Rusko

https://www.google.com/search?q=klaus+rusko

Uvidite ty nadpisy clanku a rozhovoru. Rusko je jednicka. Go, Rusko, go.

Přesně jako:
Autor: J. Farda Datum: 29.9.2017 9:20

hřebík na hlavičku!

Kdo nesledoval jen veřejnoprávní média....:
Autor: P. Hlosta Datum: 29.9.2017 9:09

....tomu to, co píše pan Petráček, je jasné už i bez něj. Pan Petráček to vlastně píše pro vítače a euhujery. Abychom si rozuměli, já nic proti p. Petráčkovi nemám. ;-))

Na Lidovky velmi dobré.:
Autor: M. Prokop Datum: 29.9.2017 8:46

Sice to každý příčetný vidí, ale málokdo to dokáže napsat do mainstreamového tisku.

Sněhová koule AfD?:
Autor: F. Navr8til Datum: 29.9.2017 8:38

V Němcích se kumuluje respekt vůči autoritán a nechuť k všemu, co je nevyzkoušené a řádným zdeúředním postupem neschválené. Problém vidím v tom, že pokud se AfD usadí v politickém systému a přiznat se k její podpoře nebude považováno za něco sprostého a podlého, začne nabírat sílu a obsazovat politický prostor. Tento prostor se vytvořil tím, že CDU/CSU uděla úkrok doleva a uvolnila místo pro pravici, prosazováním petrifikované EU je místo pro populisty a dovozem islámských nelegálů místo pro nacionální socialismus.

Svet se toci doleva a hloupne:
Autor: M. Mikulec Datum: 29.9.2017 8:28

Dobre vystizeno. Hloupa politicka korektnost nutila lidi pokrytecky mlcet, aby nebyli kvuli jinemu nazoru hnusne onalepkovani, proto se vyjadrili ve volbach zcela jasne. Pomazane hlavy v politice si mysli, ze kdyz se o necem nemluvi, prestane to existovat. Jako kdyz decko zavre oci a strasidla z pohadky zmizi. Podstata politicke korektnosti je opravdu naivni.

Posahany americky levicacky fasismus:
Autor: P. Rychetsky Datum: 29.9.2017 1:56

Ano, problem je zde dobre popsan. A vskutku tvori zaklad Trumpova uspechu.

Jako vsechno nove i toto prislo z Ameriky. Kritizujes prichod jednoho milionu ilegalu (vetsinou Mexicanu) rocne? No nejde ti o fungujici stat, jses proste rasista. Mas vyhrady proti nekterym prilis socialistickym rozhodnutim Obamovy administrativy? Jses rasista. Z vlastni zkusenosti muzu dolozit, ze jen malo co jednoho otravi tolik jako toto tupe shozeni inteligence a moralni integrity lehce pravicackeho debatera. Proto pak takove gumy jako Trump vitezi, kdyz alternativou jsou potencialni ctyri roky takovychto sprostych urazek.

Ale tim to nekonci. Otravna, ale skousnutelna politicka koreknost uz se prerodila v solidni levicacky fasismus. Charles Murray, solidni sociolog, sel prednaset na univerzitu. Studentikum se to nelibilo, tak dali jeho kolegovi cestou z prednasky po hube. Najednou se stalo modnim robijet za nelevicacke nazory hubu, a jeste to prohlasit za vrchol pokroku.

AfD je pak prirozena odpoved. V Nemecku je to myslim jeste o neco nebezpecnejsi nez v USA, protoze v USA se casto dobra myslenka prosadi. V Nemecku, kde si diky minulym hrichum zakazali byt nekoser, se samocenzurne bude zvysovat tlak nepyskovani, az to praskne s mnohem vetsi ranou.

No:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 29.9.2017 14:06

Tramp je jen obchodník a vítěz voleb , Dnes a už vícekrát jsem slyšel profesora Lukeše, v Čt24 z USA komentuje posměšným despektem počínání Trampa , podobným spůsobem se za totáče vyjadřovali k oportunistům!!

Re: No:
Autor: P. Rychetsky Datum: 29.9.2017 15:34

Tento nezvykle dobre napsany clanek taky naznacuje, ze kdyby profesor Lukes poctive kritizoval ulety Obamovy vlady a jeho ultralevicovych podporovatelu (coz je nyni vetsina Demokraticke strany), tak se nemusel ted osivat nad tweetovanim provokatera, bavice a egomaniaka Trumpa. Jelikoz lide jako profesor Lukes se kamaradi jen s levicovymy kolegy (univerzity v USA jsou z 90% obsazeny Demokraty) a ctou levicovy tisk, davno netusi, ze ultralevicovost jeste neni normal.

Trump jako genialni politik populista tuto nasranost Ameriky postihl a uspesne podojil. Neni to zadny Reagan ale diky bohu za nelevicaka.

Re: No:
Autor: M. Mikulec Datum: 29.9.2017 16:34

Dobře řečeno, pane Rychetský. Stejně jsem dodnes nepobral, že byl Obama zvolen 2x. Do poslední minutky ve svém úřadě škodil.