25.9.2018 | Svátek má ZlataDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Ošemetnost prezidentských průzkumůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 16, poslední: 29.9.2017 23:27, přehled diskusí

Re: Ač jsem Zemana nevolil,:
Autor: M. Mikulec Datum: 29.9.2017 23:27

Mně u Horáčka nevadí, jak přišel k penězům, a je mi to jedno, ale vadí mi jeho názory. Jako když slyším toho nafoukaného rádobyintelektuála Havla. Doufám, že Horáček a jeho melodygirl Vášáryová nechtějí řídit stát jako firmu: sázkovou kancelář. :-))

náš polarizovaný český plácek:
Autor: M. Mikulec Datum: 29.9.2017 23:00

Jsem zvědav, jak se popasujeme s přímou volbou prezidenta. Miloš Zemqan je trnem v oku tolika lidem. Přitom vyjadřuje nahlas to, co si žádní politici ani nedovolí pomyslet, jak jsou politicky korektně ušlápnutí. Jak zpívá Daniel Landa- "Ze lva se stal pejsek na řetězu, slintá, čeká na odměnu od vítězů." Vidím v tom nově i B.Sobotku, co se dá koupit za mrzké ojro. Náš polarizovaný český plácek, rozdělený na euroskeptické vlastence a vítače- eurohujery, zažije pěknou bitvu. K velké radosti medií.

Já bych to hodil Zemanovi.:
Autor: I. Schlägel Datum: 27.9.2017 7:42

Je to schopný člověk. Prokázal to už při státnickém vyjednávání v Bamberku. Nevyšlo to jenom o fous.

Re: Ač jsem Zemana nevolil,:
Autor: Z. Lapil Datum: 27.9.2017 0:12

Určitě i StB? Nestačil podnikový/fakultní nebo takový nějaký výbor KSČ? A taky člověk musel odevzdat vojenskou knížku a po návratu učinit zápis, že se z něj nikdo nepokusil udělat špióna.

Upřímně mi stejně málo (nikoliv vůbec) vadí Horáčkova "hráčská" minulost, jako Drahošova minulost studijní. Rozhodně měl-li bych takovou možnost, určitě bych na studijní pobyt jel taky, tak nemám co vyčítat. Nakonec - v polovině 80. let už fungovala glasnosť a perestrojka, takže souhlasy byly do jisté míry formální - stačilo vyvěšovat vlajky a chodit do průvodů, zhruba řečeno.

Neboli vytýkat Drahošovi něco, co bych sám udělal, opravdu nehodlám. A když o tom tak přemýšlím, tak jsem coby středoškolák prodával losy na Krajské mírové slavnosti, takže vlastně nic nemám ani na toho Horáčka.

Re: Ač jsem Zemana nevolil,:
Autor: J. Lepka Datum: 26.9.2017 21:19

Zvláštní je, jak některým puritánům vadí u M.Horáčka hráčská minulost, ale již nějak zapomínají akceptovat, že hazard se lidskou historií prolíná takřka jistě déle než existují peníze a je hybnou pákou rozhodně věší částí světa.

Jak uvádí wiki o J.Drhošovi : "Působil také na zahraničních pobytech ve Spolkové republice Německo (1985–1986)" Pokud mne paměť nešálí, tak v té době, bylo vycestování na jakýkoliv studijní pobyt vázáno na souhlas STB...

Re: Zbytečný povyk,:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 26.9.2017 18:31

Jste asi jedjný, kdo si pod pojmem prezidentské volby předsavuje strčení lísku do urny...

Re: Souhlas.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 26.9.2017 18:28

Ostatní kandidáty celkem správně neřešíte, neboť jste přece satelit Zemanův.

Re: Zbytečný povyk,:
Autor: Z. Lapil Datum: 26.9.2017 16:25

Obě události jsou zcela nesouměřitelné. Utkání Sparta - Slavia přinese několika stovkám tisíc lidí dobře dvě hodiny zábavy. Prezidentská volba trvá tak dvě minuty celkem a že bych během nich zapomněl na problémy se šéfem, to fakt nelze očekávat.

Re: Ač jsem Zemana nevolil,:
Autor: Z. Lapil Datum: 26.9.2017 16:19

Upozornění: psáno pro potěchu duše, nikoliv jako politický názor.

Trochu se ujistěte, jak přesně to je. Textař přišel k penězům coby organizátor hazardních her, zatímco Jiří Drahoš má ve svém CV nejméně jedno kolektivní autorství didaktické textové pomůcky. Když ve sboru, jehož je dodnes členem, paní konzultantka přes hlasovou výchovu (neboť i sborista musí umět zpívat) hledala nějaké hlasové cvičení obsahující opakovaně hlásku "o", vznikla legendární říkanka: "Lo-mo-no-so-vo ho-vno". Slova dělím, jak zpíváno, nikoliv podle typografických nebo jakých pravidel.

Re: Zbytečný povyk,:
Autor: I. Novák 763 Datum: 26.9.2017 14:21

Vzhledem k funkci prezidenta v našem systému, opravdu zbytečný. Jen jakási celonárodní kratochvíle typu a významu utkání Sparty se Slávií.

Re: Souhlas.:
Autor: M. Valenta Datum: 26.9.2017 13:05

Jelikož budou v druhém kole pouze dva, tak toho zbývá celkem dost, nemyslíte?

Ač jsem Zemana nevolil,:
Autor: A. Alda Datum: 26.9.2017 12:54

tentokrát ho volit budu.

Ale kdyby se do druhého kola dostali textař a akademik, budu volit textaře.

Re: Souhlas.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 26.9.2017 12:11

Jen pro zajímavost. Jaká maxima přisuzujete ostatním kandidátům, průzkumníku?

Re: Zbytečný povyk,:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 26.9.2017 12:07

Vy se asi hlásíte mezi ty svobodné inteligenty. Ale podle kvality příspěvku to vypadá, že i základní škola vás omezovala příliš....

Zbytečný povyk,:
Autor: L. Šarina Datum: 26.9.2017 9:19

pro nic,Zeman využíva vše a z titulu své funkce při spanilých předvolební jízdách po krajích používa erární peníze a státní televizi kam se hne!! Ostatní musi čekat na drobky které spadnou se stolu, k voličům Zeman rozdělil voliče na " pražskou kavárnu a ostatní" ostatní " Důchodci,dělníci,bezzemci,nezaměstnaní,čekatelé různých dávek,prostě proletáři a ty obrátit proti střední třídě,nebo co s ním zbylo a inteligenci a chyrtým lidem,círvi a všem kteří nejsou závislí na státě a tím pádem svobodní,proto všude,kde nastoupí diktatůra nejruzněšihi druhu jsou první na ráně.Zeman ke sverázný levicový člověk!!

Souhlas.:
Autor: M. Valenta Datum: 26.9.2017 8:53

Zemanovo maximum pro druhé kolo leží někde kolem 35%, takže uvidíme.