19.7.2018 | Svátek má ČeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ESEJ: Masaryk a naše dobaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 20, poslední: 26.9.2017 21:19, přehled diskusí

Díky, pane autore, za připomínku Masaryka..:
Autor: J. Kanioková Datum: 26.9.2017 21:19

Re: Jednu věc jste vystihl dobře.:
Autor: J. Brunner Datum: 26.9.2017 21:18

Máte v hlavě nejspíše míchaná vajíčka.

No.... Masaryka bych s Havlem nesrovnávala,:
Autor: J. Kanioková Datum: 26.9.2017 21:17

ani náhodou. Masaryk to, co říkal, i žil. Morálně, skromně..

Re: Vše, co je přes míru je zlé.:
Autor: B. Graf Datum: 26.9.2017 20:47

Opravdová svoboda, láska či lidskost žádné horní meze nepotřebují. Jejich karikatury ano - ale to je dáno tím, že tyto pojmy jsou používány nesprávně až lživě.

Zrovna dnes jsem musel jednomu hodnému pánovi vysvětlovat, že být autenticky proevropský znamená dělat vše, co je v lidských silách pro to, aby se eliminovala moc Brusele a všech ostatních eurosvazových institucí, jejichž úkolem je zničit všechno, co dělá naši krásnou, vyspělou, bezpečnou, pohodlnou, civilizovanou Evropu Evropou.

Re: Kecy.:
Autor: B. Graf Datum: 26.9.2017 20:41

To je samozřejmě nesmyslná nabídka, z ní si nevyberu.

Zkuste se naopak vy zamyslet nad tím, že podunajská monarchie dokázala po několik set let své národy proti těmto pro nás nepřijatelným říším poměrně úspěšně chránit. A i v případě, že se to někdy nedařilo moc dobře, tak to nikdy nedosáhlo katastrofických rozměrů jako pod Němci nebo Sověty.

Vše, co je přes míru je zlé.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 26.9.2017 19:19

A to i takové veličiny jako Svoboda, Láska a Humanita. Vše musí mít svou horní mez, aby se ze svobody nestala svévole, z lásky žárlivost či telecí rozmazlování a z humanity? Snad to bezbřehé vítačství a milosrdenství, rozplizlá tolerance naprosto ke všemu, co si kdo zamane. A to vše dohromady je nazýváno Světovostí, popřípadě Evropanstvím...

Re: Jednu věc jste vystihl dobře.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 26.9.2017 19:08

V čem vidíte náš úpadek? Já naopak očekávám růst, zejména, pokud budou z politiky odstraněni ti dlouhodobí vyžírkové seskupeni do politické Národní fronty...

Re: Kecy.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 26.9.2017 19:04

Asi vám imponují říše. Na západě Německo, na východě Rusko, tak si vyberte...

Re: Jednu věc jste vystihl dobře.:
Autor: M. Valenta Datum: 26.9.2017 13:15

Tady bych i souhlasil. Klaus chtěl opravdu vše rozdělit mezi své lidi, což se naštěstí podařilo jen částečně.

Re: Kecy.:
Autor: B. Graf Datum: 26.9.2017 13:08

Tento úžasný vůdce ovšem vytvořil jiný mnohonárodní stát - menší, slabší, bezbožnější.

Jestli chtěl Masaryk "klid na práci"...:
Autor: B. Graf Datum: 26.9.2017 13:06

...tak neměl likvidovat monarchii - zvlášť ne, když jí vládl Čechům nakloněný Karel I., který ji chtěl federalizovat (což bylo ještě lepší než předválečné reformní plány Františka Ferdinanda d'Este).

Kecy.:
Autor: A. Alda Datum: 26.9.2017 12:38

Co Masaryk napsal a tvrdil je bezvýznamné a nemá žádnou hodnotu. Jako vysokoškolský profesor žádný vědecký průlom nezpůsobil, ale doklepal to do pensijního věku, byť byl prorakouskými i pangermánskými kruhy velmi veřejně dehonestován za svou obhajobu židovského blbečka (blbeček v medicinském smyslu) a českými kruhy za svůj boj proti "rukopisnému podvodu".

Co je na něm pro mne úžasného? Proč před ním stále v myšlenkách smekám?

Jako starý muž ve věku, jehož se tehdy naprostá většina jeho spoluobčanů vůbec nedožila, vyrazil do boje proti zločinnému mnohonárodnímu státu. Dokázal soustředit kolem sebe schopné lidi a využít je pro svůj záměr, dokázal vydupat ze země armádu neexistujícího státu a poté ten stát i vytvořit.

Ne filosof, ale vůdce to byl. A to přímo úžasný vůdce. V lidské historii je jen velmi málo takových. Opravdu velmi, velmi málo.

Re: Jednu věc jste vystihl dobře.:
Autor: J. Schwarz Datum: 26.9.2017 12:18

A i kdyby - německé výplaty před dvaceti lety nebyly to co dnes. Německo mělo dokonce pověst "nemocného muže Evropy" a jeho deficit nesplňoval Maasrichtská kriteria. Za to, že pomocí "investičních pobídek" ČSSD přeměnila Česko v levnou montovnu a subdodavatele západních finalizátorů Klaus opravdu nemůže.

Naším problémem je především:
Autor: J. Schwarz Datum: 26.9.2017 12:09

převládnutí pseudomoralistního žvástu. "Zodpovědnost za celou Planetu" je především morální kýč., pervertované Kiplingovo "Břímě bílého muže". Planetu jak ji známe totiž nejvíc ohrožuje nekontrolovatelný růst populace, se kterým však nedokážeme nic dělat, eventuelně zakazujeme si s tím něco dělat. A idiotské teze o rovnosti všech lidí, nedozírné ceně každého lidského života a o lidských právech nám brání říct "dělejte si co chcete, ale u vás, nám vlezte na záda". "Vymírání Evropy" by nevadilo - nikdy dřív nebyla Evropa tak zalidněná a lidi si navzájem tolik nepřekáželi. Kvůli čemu se aso přijímají stále nové a nové zákony a regulace, než že pořád něco někomu vadí a čím je bohatší, tím je víc cimprlich. Pseudomorální ohledy nám brání Evropu uzavřít, když je všude "tolik chudáků", co se nemohou na svém území uživit a tady je "prázdno" a navíc vymíráme. Tohle nás nutí tlačit na vyšší populační přírůstky. Abychom mohli říct - pardón, ale se sem nevejdete, my tu už máme stejnou hustotu obyvatel jako v Bangladéži. Namísto abychom jasně řekli že takovou hustotu obyvatel jakou máme dnes / a klidně i menší / preferujeme, líp se tak žije a to, co mají v Bangladéži není náš problém. Tedy je, ale pouze pokud jde o výši nákladů na výzbroj, která imigranty spolehlivě udrží venku. Howgh.

Re: Jednu věc jste vystihl dobře.:
Autor: J. Fridrich Datum: 26.9.2017 12:03

Přesně jste to vystihl, pane Valento. I význam Masaryka i Havla. Bohužel do naší doby úpadku se oba se svými správnými ideály nehodí a to ke škodě naší podivné doby a společnosti..

Re: Jednu věc jste vystihl dobře.:
Autor: R. Langer Datum: 26.9.2017 11:36

No, myslím si, že zrovna tohle Klaus taky nesliboval. Ale dobře se pamatuju, že "Za Komárka, koruna jako marka.". A mám pocit, že zrovna Klaus na tohle říkal, že je to blbost.

Re: Jednu věc jste vystihl dobře.:
Autor: M. Valenta Datum: 26.9.2017 11:23

Nasliboval toho taky dost. Vzpomínáte na příslib "německých" výplat už ani nevím do kterého roku to mělo být a ta mobilizace proti komunistům. Zlatý voči.

Re: Jednu věc jste vystihl dobře.:
Autor: R. Langer Datum: 26.9.2017 11:16

Nemyslel jste spíš Klause? S tou prací, morálkou a neslibováním zářných zítřků na dluh?

Jednu věc jste vystihl dobře.:
Autor: M. Valenta Datum: 26.9.2017 9:05

Dnes není nikdo podobný, Masaryk by neměl koho reprezentovat, Masaryk by byl dnes ztracen na okraji společnosti, naprosto nepochopen a pokud by se angažoval, zbavili by se ho (nejspíše nějakou aférou, nějakou jeho slabostí) za jásotu davů především proto, že chtěl po lidech práci a morálku a nesliboval jim zářné zítřky na dluh.

A podobně je na tom dnes Havel, nenáviděn politickou "elitou" a částí lidu rovněž.

Dnes neexistují politici Masarykových kvalit:
Autor: M. Krátký Datum: 26.9.2017 8:39

ani v celé Evropě, natož u nás. Islám do Evropy nepatří a když Merkelbaba kecá, že patří do Německa, tak ať si ho tam nechá - krůta bezdětná. Hitler se s islámem kamarádil - takže u Němců nic nového !!! To už ale není nic pro kometnář o Masarykovi - hezký den