22.7.2018 | Svátek má MagdalénaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Páka Západu na ČínuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 13.9.2017 20:58, přehled diskusí

Vyjednávat nelze.:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 13.9.2017 20:30

Severokorejský vůdce je Bůh, skutečný a živý. Sám tomu věří, stejně jako faraoni dávných dob. Oni budou chcípat hladem, ale pro svého Boha to udělají. Vidím jen dvě možnosti - buď se mu Západ naoko vzdá, přestane Koreu hecovat a dráždit a pak Bůh možná svou bombu nepoužije, a nebo musí přijít naprosto přesný, nečekaný a dokonalý preventivní útok ze strany Západu - ale po tom, co předvádějí ti stratégové ve válkách to bude dost průser.

Re: Vyjednávat nelze.:
Autor: M. Prokop Datum: 13.9.2017 20:55

Pokud by se Západ vzdal, tenhle nebo další Kim zaútočí na jih.

Německo jako satelit:
Autor: B. Hamal Datum: 13.9.2017 17:24

americké oligarchie chce jednat se Severní Koreou, aby se vzdala jaderných zbraní, které ji mají ochránit od stejného osudu, který potkal Irák a Lybii a jejich zabité vůdce Husseina a Kaddáfiho, protože takové zbraně neměli.

Re: Německo jako satelit:
Autor: M. Prokop Datum: 13.9.2017 18:12

Nejste opožděn o nějakých 30 let? Tehdy takové 3,14čoviny frčely.

Re: Německo jako satelit:
Autor: P. Švejnoch Datum: 13.9.2017 19:36

Obávám se, že není.

Re: Německo jako satelit:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 13.9.2017 20:44

Proč myslíte, že je to nesmysl? Myslíte, že pokud by Sadám a spol. vlastnili jaderné střely, státy by na ně zaútočily s takovou lehkomyslností jakou předvedly?

O dění v Korei nevím víc, než co se objeví v našich sdělovacích prostředcích. Tyto informace beru s velkou rezervou a nemohu si z nich udělat relevantní obrázek o tamním stavu.

Re: Německo jako satelit:
Autor: M. Prokop Datum: 13.9.2017 20:58

Proč? Protože před těmi 30ti lety jsem podobné kecy slýchal takřka denně.

Sadám útočil na okolí, takže bylo nutné ho nějak pořešit (a vzdát se nechtěl), na Kaddáfího zaútočili sami Libyjci.

Zrovna tak,:
Autor: K. Novák 396 Datum: 13.9.2017 12:58

jako konflikt v Sýrii je v rukách Ruska a USA, tak problém "Severní Korea" je v rukách Číny a Ruska. USA jen hartusí. Merkelová je naivní a nic by nevyřešila. Rusko i Čína se budou chovat zdvořile, ale problém se bude řešit asi tak jako se s Ruskem řeší problém Ukrajiny a Krymu. A znovu podotýkám, že nevěřím (mohu se samozřejmě mýlit), že Severní Korea má atomovou nebo dokonce vodíkovou bombu a že je schopná vyrobit mezikontinentální raketu. Myslím, že hartusení USA je směřováno spíš na Čínu než na Severní Koreu. Otázka jenom je, co si myslí jestřábi v USA. Jestli si řeknou, že když mohou válčit s Ruskem v Sýrii, mohou s ním válčit i v Severní Koreji. Tam by to bylo horší, protože by válčili i s Čínou, což už by bylo hodně velké sousto. Problém to ale je, protože pravděpodobně někdo koná pokusy s jadernými zbraněmi, ačkoli oficiálně dodržuje jejich zákaz, USA, které pokusy neprovádějí, mohou technologicky zaostávat a budou s tím chtít něco udělat. To je možná ten největší problém a největší riziko pro ostatní svět. Pokud se týká Merkelové, ta má plnou pusu solidarity a společného postoje EU a Juncker a ostatní šašci s ní halasně souhlasí, najednou ale EU na nic nepotřebuje a Juncker a ostatní šašci s tím zřejmě nemají problém.

Páky na Čínu?:
Autor: M. Hoblík Datum: 13.9.2017 9:19

Čínské páky na Západ, tak zní problém. Čína není banánová republika, čína je velmoc, možná už nejvelmocnější vůbec.

Re: Páky na Čínu?:
Autor: Z. Vydra Datum: 13.9.2017 12:51

Argumentace zbrojním embargem EU je směšná. Toto embargo má možná význam symbolický, ale praktický dopad je zanedbatelný.

To jsem se zase po ránu zasmál...:
Autor: P. Švejnoch Datum: 13.9.2017 9:14

cituji: "... na Čínu má zase páky EU. Je to zbrojní embargo vyhlášené po krveprolití na náměstí Tchien-an-men (1989) a odmítání uznat Čínu za tržní ekonomiku.".

Ano, to jsou mocné páky... Čínská armáda se vlivem "zbrojního embarga EU" očividně hroutí, vlastně už je úplně v troskách.

A páka "EU odmítá uznat Čínu jako tržní ekonomiku", ta už má brizanci a explozivní potenciál, že dopad na čínskou ekonomiku je zcela zničující...

No to bych se svalil... :-D

KLDR jadernou bombu má, takže se jí těžko vzdá.:
Autor: V. Novák Datum: 13.9.2017 9:04

I když lze vést spor o to, zda tu bombu už dokázala miniaturizovat a nacpat do hlavice rakety, nebo by je použila jako jaderné miny proti útočícímu nepříteli nebo jako prostředek jak mu znepříjemnit vítězství velkým "prásknutím dveřmi".

Írán se vzdal jen toho, o co neusiloval a jeho "ústupky" jsou čistě formální. Vzdal se obohacování na stupeň "střední" nebo "silné", což stejně nikdy neprovozoval a přeměnil svůj slabě obohacený HF6 do kovové formy, což stejně potřeboval udělat, když ho chtěl použít jako palivo pro svůj pokusný a medicínský reaktor v Teheránu.

Tedy Írán a KLDR jsou v naprosto odlišných situacích.