17.7.2018 | Svátek má MartinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Vlajka místo reklamyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 19, poslední: 13.9.2017 21:32, přehled diskusí

TO CHCE TRPĚLIVOST!:
Autor: V. Kolman Datum: 13.9.2017 21:32

Bilboard s vlajkou nejspíš svému majiteli žádné peníze nevynáší. Podle mého selského rozumu by stačilo vyčkat, jak dlouho tam ty vlajky budou. Jistě ne dlouho. Bedlivě kontrolovat a v okamžiku, kdy by se opět na konstrukci objevila jakékoliv reklama (místo vlajky) - začít konat dle zákona.

Re: Já tomu říkám příběh o suplujícím učiteli.:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.9.2017 17:31

Stát nemá mozek, ten nenaštvete. Ten spíš funguje způsobem (opsáno): pán A usoudí, že pán B něco potřebuje a přikáže panu C, aby to zařídil za peníze pána D.

Mám za evidentní, že bilboardy vlastně nikomu nevadí, ale nejméně 246 poslanců a senátorů si myslí, že na tom získají body. Naopak mám dojem, že to, že se celé pozdvižení trefilo před volby, je náhoda. TAK inteligentní ten 281hlavý drak zvaný Parlament podle mě není.

Re: Včera jsem jel po D1.:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.9.2017 17:21

Já jsem většinou z těch, co hájí zákon prostě proto, že je to zákon, ale tenhle zákaz mi fakt přijde naprosto bezdůvodný.

1/ Když jedu "dostatečně rychle" a v "dostatečně" hustém provozu, sleduju kolem sebe cvrkot a mimo silnici nekoukám, kdyby tam striptýz provozovali. Protože nemám čas, ne proto, že by mě to nezajímalo. A když mám čas koukat, kde co lítá, tak mám čas koukat, kde co lítá. Dokonce jsem někdy v polovině 90. let na francouzských dálnicích viděl, že na zvlášť nudných úsecích stojí výzvy typu "zkontrolujte si teplotu vody", evidentně zamýšlené jako budíček. A cestou od českých hranic do Lince jsou po stranách billboardy vysloveně určené řidičům (návod, jak rychle je rozumné jet v závislosti na hustotě mlhy; žádná hesla, je u toho nutné použít mozek).

2/ Prozkoumanou mám jen D11, ale na té jsou billboardy z 90% (ne-li víc) za svodidly, takže je trefit dost dobře ani nejde, pokud se vám nepodaří auto dostat do kotrmelců. Takže je trochu otázka, co PŘESNĚ je ochranné pásmo.

Ještě mě napadá: kolik havárií bylo, aspoň podle tvrzení řidiče, způsobeno bilbordem? Z osobní zkušenosti mám pocit, že hezká slečna na chodníku je v tomto smyslu nebezpečnější.

Já tomu říkám příběh o suplujícím učiteli.:
Autor: D. Stirský Datum: 12.9.2017 14:42

Ten přišel, určil nějaká pravidla (vlastně nám dal svobodu s několika omezeními) a protože pár hlupců je porušilo, psali jsme písemku všichni. Stejné je to s bilbordy, s hypermarkety, s EET. Kdyby bilbordáři nasí.ali stát přiměřeně, s mírou, budou u dálnic nadále.

Re: Blbórdy s vlajkami ponechat!:
Autor: P. Harabaska Datum: 12.9.2017 12:47

Ty pokuty se měly už dávno udělovat a inkasovat. Díky českému chlívu v čemkoli se stát připravil o peníze, jež pak mohl použít k odstranění těch billboardů. Ovšem český stát pokutuje jen MČČ - malého českého člověka - na ty druhé nemá gebíry, nebo je na nich nějak vhodně zainteresován.

Re: Včera jsem jel po D1.:
Autor: R. Chodovsky Datum: 12.9.2017 12:15

Navrhuji vytvořit komisi pro stanovení rozumné výše. Pan Stirský by byl předseda, pan Povolný místopředseda a já tajemník.

Souhlas.:
Autor: A. Alda Datum: 12.9.2017 11:41

Je to v podstatě stejné, jako když muslimáci nutí ženy chodit zabalené v burkách, aby je svou krásou nesváděly k hříšným myšlenkám a činům.

Re: Včera jsem jel po D1.:
Autor: A. Nový 840 Datum: 12.9.2017 11:38

Nic neobešli, jen předvedli svou idiocii. :-)

Žádnou hrdost nepociťuji,:
Autor: P. Lenc Datum: 12.9.2017 11:04

spíš hanbu nad tím, jak si partička "podnikatelů" beztrestně vytírá českým právem pozadí.

Re: Tak, tak, velmi správně. :
Autor: R. Langer Datum: 12.9.2017 10:36

Myslíte že jinde je to nějak jinak? Tak to si nemyslete.

Re: Jezdím celý život od roku 1961:
Autor: R. Langer Datum: 12.9.2017 10:35

Máte naprostou pravdu. Kdo tady blábolí o tom, že ho nějaké bilboardy rozptylují při řízení, tak by měl dobrovolně odvzdat řidičský průkaz a už jenom kvůli vlastní bezpečnosti nadosmrti neřídit. A že se tady takových jedinců vyskytuje... :-(

Re: Blbórdy s vlajkami ponechat!:
Autor: Z. Velínský Datum: 12.9.2017 9:42

Dobrý nápad, tak by se to mělo udělat. Ale také, zároveň, vymáhat každý měsíc pokutu od provozovatele billboardu za nesplnění zákonné povinnosti.

Kdyby to byl výraz státnosti!:
Autor: Z. Velínský Datum: 12.9.2017 9:38

Záležitost s billboardy už mnoho let silně zavání nějakou levárnou. Osobně proti billboardům vedle silnice nic nemám. Moji řidičskou pozornost nijak významně neodvádějí, a barevnost mám raději, než šeď.

Moje firma také používala reklamu na billboardech, stejně jako ostatní. Ale když byl v roce 2012 schválen zákon, že billboardy mají zmizet, už nám ani většině ostatních nebyla reklamní plocha pronajata. Protože povolené bylo pouze nechat doběhnout už uzavřené smlouvy. Žádné nové smlouvy už se uzavírat nesměly. A v tom je ta levárna! Uběhlo 5 let, a každý, kdo jede po silnici, se může přesvědčit, že pro některé takové nařízení neplatí. Nevím, jaké zdroje a jaké páky má třeba firma Nejlevnější PNEU - to je jedna z těch, pro které zákony asi neplatí.

A co dodat k těm dnešním českým vlajkám? Kdyby to byl záchvat lásky k české státnosti! Ale, bohužel, je to jenom typicky český vyčuraný trik, jak nedodržet zákon. Ve snaze, aby si vynutili toleranci státních úřadů pro neplnění zákonné povinnosti to emotivně navlékli na hraný výraz národní hrdosti. Podobně, jako Babiš používá své děti a svou rodinu jako štít na ochranu svých podvodů.

Re: Včera jsem jel po D1.:
Autor: V. Povolný Datum: 12.9.2017 9:20

Připojuji se. Není proč být hrdý na zneužití státního symbolu pro obcházení zákona. A souhlasím i s druhou věcí - kdyby to reklamní agentury nepřepískly a držely to v rozumných mezích, tak by nikdo nic nenamítal. Nažrali se a mlaskali a teď si stěžují. A doplatí na to i ti, kteří se chovali rozumně. Teď všechno zaplatí daňový poplatník a pak s s nimi bude stát následujících 10 let soudit. K čertu s takovými vychcánky.

Blbórdy s vlajkami ponechat!:
Autor: V. Novák Datum: 12.9.2017 9:20

Odstranit teprve až přestane majitele bavit nemít příjem a vylepí reklamu. Nebo až vlajky tak zchátrají, že jejich další vystavování bude urážkou státního symbolu - a pak je odstranit.

Na náklady provozovatele...

Re: Jezdím celý život od roku 1961:
Autor: P. Kmoníček Datum: 12.9.2017 8:21

Pane Krátký, absolutní souhlas s Vaším názorem!

Včera jsem jel po D1.:
Autor: D. Stirský Datum: 12.9.2017 7:01

Že bych cítil nějakou hrdost? Spíš opak, k tomu vztek a smutek. Zneužití státního symbolu k vychc...ému obejití zákona. Ti, co to vymysleli, si ovšem neuvědomili jedno: Dokud byly panely polepeny běžnou reklamou, člověk si pořádně nevšiml, kolik jich je. Nyní jsem si připomněl to, co platí i v desítkách jiných kauz: Za zákaz si mohou majitelé panelů sami. Pokud by drželi počet panelů v rozumné výši a nezasvinili jimi dálnici každého půl metru, nikdo by žádný zákaz nepožadoval.

Jezdím celý život od roku 1961:
Autor: M. Krátký Datum: 12.9.2017 6:59

ve Svazarmu jsem získal za 300,-kč ŘP III. a odešel na vojnu - TATRA 111, PV3S v různých variantách včetně hovnocucu a nejvíce ŠKODA 1201 celá prosklená + ŘP II. potom následovaly chudší roky řidičské až zase od roku 1980 služební Žiguli 1300 a ŠKODA 120 = dalších statisíce km s přestupem na Š 120LS, Š Forman a 2x (dosud ) Š Octavia = celkem cca 450.000 km bez havárie z mé viny a sám jsem výrazně přispěl ke zmírnění až vyhnutí se nezaviněným mini kolizím. K jízdě po D1 a pod radovánky - nikdy mi žádné reklamy nevadily ani nepřekážely, když sedím za volantem tak se starám o bezpečnost mé jízdy a snažím se předvídat i magořiny ostatních účastníků provozu. Likvidace reklam je důsledek nedůslednosti státní správy o správu věcí veřejných. Že reklamy způsobují havárie si vymysleli blbci z nefunkční státní správy - hezký den

Tak, tak, velmi správně. :
Autor: P. Dvořák Datum: 12.9.2017 2:41

Toto je naše země, v níž žijeme, na kterou jsme hrdí.

Pimprlové divadlo.