17.7.2018 | Svátek má MartinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Bábovka, Jelito a HouskaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 34, poslední: 11.9.2017 20:57, přehled diskusí

Krásně vybarvená smečka:
Autor: Z. Hanča Datum: 11.9.2017 20:57

a ten uhrančivý pohled Housky Ejmí! Nádherní psíci - jsem ráda, že nám byli představeni. Jsem zvědavá na jejich další příhody.

Dostala jsem se ke čtení až teď pozdě:
Autor: T. Zana Datum: 11.9.2017 20:31

Už nic objevného nevymyslím, ale početla jsem si krásně, díky a těším se na další vyprávění :-)

krásná psí mnohabarevná trojka:
Autor: M. Crossette Datum: 11.9.2017 15:28

a ta jejich jména mě povabila :) Ano, také si dobře pamatuji Ešusovo "těšení se na setkání s milovanou Fajkou":) Tak jí přeji další spokojená léta a těm dvěma akčním hodně aktivit a blbnutí.

U nás leje a fičí vítr, který docela slušeně cloumá všemi viditelnými větvemi. Takže internet si parkrát škytnul, ale zatím nevypadl a funguje i elektřina. Irma (už jen tropická bouře) se odklonila mírně na východ. Déšť i vítr mají během dne ještě nabrat na obrátkách (teď je 8.30) a vydržet to má až do pozdního večera. Vyhráno tedy nemáme, ale snad to bude lepší, než se očekávalo.

Re: krásná psí mnohabarevná trojka:
Autor: Z. Tečka Datum: 11.9.2017 15:55

Maričko, držím palce, ať už vás nic zlého nepotká, je fajn, že ses ozvala.

A všem tam u vás přeju, ať už to skončí. To je opravdu Apokalypsa.

Re: krásná psí mnohabarevná trojka:
Autor: A. Lex Datum: 11.9.2017 17:14

Maričko, sleduji mapu postupu bouře a stále držím palce! To co hurikány zničily, je otřesné.

Také jsem zapálila svíčku za všechny ty mrtvé z 11. září. Pro ně skončil život a pro nás svět, tak jak jsme ho znali.

Re: krásná psí mnohabarevná trojka:
Autor: D. Ruščáková Datum: 11.9.2017 18:56

Díky Alex, napsalas to přesně.

Maričko, moc na vás myslím - na tebe a tvoji rodinu, stejně jako na všechny postižené. Máte letos skutečně katastrofální rok... vždyť tam máte i požáry...

Re: krásná psí mnohabarevná trojka:
Autor: T. Zana Datum: 11.9.2017 20:21

Maričko, myslím na vás pořád! Vůbec si neumím představit, co to musí být za hrůzu v těch hodně postižených místech. Držím palce, ať to u vás zůstane jen tak, jak píšeš.

:
Autor: Z. Maya Datum: 11.9.2017 14:11

Moc hezkĂ© povĂ­dánĂ­, já mĂ­t takovouhle smeÄŤku tak mÄ› klepne pepka uĹľ drugĂ ̋ den. :D

:
Autor: Z. Maya Datum: 11.9.2017 14:11

Moc hezké povídání, já mít takovouhle smečku tak mě klepne pepka už drugý den. :D

fajka píše...:
Autor: Z. Xerxová Datum: 11.9.2017 13:58

cituji... Zdravím všechny, přeju hezký den a děkuju za komentáře,

já vím trvalo to dlouho, protože jsem byla pořád na vážkách zda se mám osmělit a nebo ne Ten konečný impulz přišel až teď s tou nejmladší holkou - Houskou.

Ano ano je to ta Fajuška, stále stejná akití dáma i ve svém věku. Zvládnout se to v těch třech zatím kupodivu dá, líp než jsem si myslela. Zatím nám to funguje tak že Fajuška vegetí doma a má tam svůj klid a pohodlí a jelito s houskou úřadují spolu na zahradě. Dá se říct že na tom je Fajuška momentálně lépe, protože už potřebuje svůj klídeček a prostor, na procházkách při venčení mě má pro sebe a udává svoje tempo a dva uragáni se vyřádí na zahradě spolu. Pořád jsem na vážkách jestli to má smysl je zkoušet dávat dohromady a nebo nechat Fajušku užívat si klidné stáří. Houska je opravdu energetická ženská, která Dokýška už zhubla o skoro 4 kila a vzhledem k tomu že Fajuška nemá ráda psí ženské ...

Pokračování se budu snažit napsat určitě, zážitků máme už teď moc a moc.

Já doháním páteční práci tak asi víc nestíhám, jak jsem po tom víkendovém treku zpomalená (P.S. od Xerxové - o víkendu šla Fajka nejprve 60 kiláčků jen s Jelitem a na posledních třicet jim páník dovezl na trasu i Ejmíííí. Takže Fajka (dvounohá) s Dokýšem 90 a Ejmíííí 30 kiláčků)

To je paráda!:
Autor: Z. Asteris Datum: 11.9.2017 12:54

Jsem moc ráda, že takové sympaťačky jako je Fajka a Mawenzi, které znám virtuálně ze Psa nebo z Petřiných vyprávění, píšou sem. A vůbec by bylo úžasné, kdybych se s nimi mohla seznámit i naživo třeba příští rok na setkání. Fajko moc obdivuju ten tvůj elán, závidím to chození, já už na tak dlouhé trasy nemám. Ale moc ráda si o tom čtu. A tvoje smečka je úžasná, těším se na další povídání o chlupatcích a o trecích. Taky by se mi líbilo mít alespoň dva psy, ale bohužel to úplně nejde. Alespoň občas si užívám vícehlavou psí společnost - jako uplynulý víkend, kdy jsme byly s Arinkou na strakatém setkání: v chatce s námi chvílemi "bydlelo" i 6 psů, tedy pes jen jeden, zbytek byly fenky. :) Bezva to bylo.

Má hezká, zdravá:
Autor: A. Lex Datum: 11.9.2017 12:46

smečka. Akční jste tedy všichni. Já už s akčností končím a mám starost o Ajvi, jak tu moji slimáčnost bude snášet. Už nemohu ani jezdit na kole.

Zajímalo by mne, jak se v takové smečce dvou fen a jednoho psa řeší ty týdny hárání psích dam.

Re: Má hezká, zdravá:
Autor: T. Zana Datum: 11.9.2017 20:25

Alex, držím palce, ať se tvoje trápení výřez co nejlíp!

Fajka se omlouvá...:
Autor: Z. Xerxová Datum: 11.9.2017 12:31

... ale nedorazil jí potvrzovací kód a nemůže do diskuze. Hodná Mawenzi jí už nabízí řešení... necháme se překvapit. V případě nouze budu fungovat jako spojka...

Re: Fajka se omlouvá...:
Autor: Z. Lika Datum: 11.9.2017 14:09

Jestli jim uvedla telefon, ať na to číslo pošle SMS "LIDOVKY REG" NA ČÍSLO 900 11 07. Pokud už její telefon mají v databázi, přijde jí nové heslo na mobil.

Re: Fajka se omlouvá...:
Autor: Z. Xerxová Datum: 11.9.2017 14:27

dík - přeposlala jsem info

Načekali jsme se na první vyprávění,:
Autor: Z. Vave Datum: 11.9.2017 12:31

ale stálo to za to, protože svébytná smečka byla představena parádně.

Fajka se mi vždycky líbila, i když jsme si říkala, že s ní asi bude dost těžké pořízení. Ale evidentně jsou na světě typy lidí (PetraK, autorka), které takovéto krásné psí výzvy potřebují k životu - a jak se zdá, čím víc, tím líp. :)

Gratuluju, všichni spékové jsou krásní. A přeju hodně úspěchů ve sžívání a pevně věřím, že reportáže budou! :)

:
Autor: Z. Maw Datum: 11.9.2017 12:12

krasnej uvod, paradni obedovy cteni :)

Ehm, tři psi:
Autor: Z. Matylda Datum: 11.9.2017 11:52

a navíc s takovými nároky, to je docela nářez. Já jsem měla tři psy jen chvilku, když Borůvka odcházela, Světluch chmuřila a pidištěně Karamelka zlobilo. Nakonec mám zase jen dva a asi je to pro mě ten správný počet kavalírů :)

Na dlouhé procházky chodím ráda, ale treky by pro mě nebyly (ve vedru ani pro mé psice ne, krátkej čumák je krátkej čumák). Je dobře, že jste si našli tu správnou aktivitu.

U nás vedeme dlouhé diskuze o druhé kočce. Podle mě by Oriášovi prospěla kámoška, Kuba se děsí, že se jeho milovaný kocour urazí. No, uvidíme...

Re: Ehm, tři psi:
Autor: Z. Lika Datum: 11.9.2017 12:07

Kocouři velmi dobře přijímají koťata, dělají jim strejdu-chůvu. Vlastní zkušenosti. Není to stoprocentní, ale velmi pravděpodobné.

Re: Ehm, tři psi:
Autor: M. Beda Datum: 11.9.2017 12:54

ne všichni, ale bývá to... obecně prý kočky snáze přijmou malé kotě - to bývá ve smečce "hájené"

Re: Ehm, tři psi:
Autor: Z. Yga Datum: 11.9.2017 13:17

A Matyldo, ty máš dojem, že Oriášek trpí tím, že je sám? Jestli ne, tak já bych do další kočky nešla ... teda pokud ti ji nepřihraje osud.

Re: Ehm, tři psi:
Autor: Z. Matylda Datum: 11.9.2017 13:36

Přijde ti normální kocour, kterej si čtvrt hodiny honí vlastní ocas a předvádí u toho akrobacie na židli? Že provokuje psy, to jsem si docela zvykla a ti psi taky. Ale přijde mi, jako že mu chybí parťák... nebo nevím.

Re: Ehm, tři psi:
Autor: Z. Tečka Datum: 11.9.2017 16:01

Matyldo, skoro bych řekla, že jo. A kotěte bych se nebála, vlastní dvojí zkušenost. Trvá to tak dva dny, pak převládne zvědavost a je to paráda pro oba.

Já teď řeším, jestli by se tříletá kočička, která ale přišla z mnohokočičího domku, smalým kotětem snesla. Velkého kocoura si na chvilku k tělu pustí, s kotětem by to asi bylo jiné.

JENŽE MĚ TO CHYBÍ!!!

Píšu to podruhé, poprvně to někam zmizlo.

Re: Ehm, tři psi:
Autor: Z. Tečka Datum: 11.9.2017 16:02

Myslím tím kotě ke kocourovi.

jéééééééé, Fajfku jsem milovala:
Autor: M. Beda Datum: 11.9.2017 11:50

už když o ní psával Ešus, protože je prostě nádherně stříbrně pruchatá a já stejně jako autorka "mám slabost pro různé pruhatce a flekáče" - a tak mám z článku velkou radost a doufám že se budeme setkávat častěji :-))))

no a Dokýšek je "tříbarevné májové kotě... eeeee, teda štěně", takže tam je to úplně jasný - už naši dosavadní Najtynku od Křečkové jsem měla a mám ve veliké oblibě (srdíčko)

no a Houska má opravdu nádherné oči, takže ty barvičky hezky doplňuje, díky za hezký článek, fotek mohlo být i víc :-DDDDD

Milá Fajko,:
Autor: D. Ruščáková Datum: 11.9.2017 11:31

to se moc hezky četlo! A klobouk dolů před tebou - tři psiska, každé se svými nemalými nároky a ty mezi tím šťastně vzkvétáš - stejně jako ti psi:))

Nejenže neujdu desítky kilometrů na jeden zátah, ale navíc už mám chuť někdy tlouct hlavou do zdi, když i po celodenní psí akci se na mě obě vlčky podívají se stálou dychtivostí: A co budeme paničko dělat TEĎ??? Tak jim občas vyhrožuju, že si pořídím psa, který bude považovat za prima akci, když se přetočí z jednoho boku na druhý:)))

Máš hezké fotky a pěkně píšeš - doufám, že to není na Zvířetníku poslední článek:))

Milá Fajko:
Autor: Z. Yga Datum: 11.9.2017 10:07

Téda - jsem utahaná, jen jsem to přečetla (:o)). Máš krásné psy - Fajku teda znám už z vyprávění Ešusové Petry, ovšem ti zbývající si s Fajuškou nezadají. Smekám klobouk a hluboko se klaním, že tuhle smečku ušéfuješ (;o). Těším se, jako ostatní, na další povídání.

Poznámka - jak dobře znám ty obavy, jak si pejsci navzájem sednou. I když Brooke není akita, její povaha je i tak dost složitá ... a dodnes nevycházím z radostného úžasu, jak si ti dva naši mamlasi nakonec kápli do noty. Spíš začínám mít obavu, jak to bude, až Brůča za dva týdny odjede zpátky za svou vlastní paničkou (i když na čtyři dny tam pojede Erník s ní, ať si i dorostenci užijí jejich večerních hrátek).

Re: Milá Fajko:
Autor: Z. Matylda Datum: 11.9.2017 11:48

No tak Ernestovi pořídíš jeho vlastní Brooke, no :)

Re: Milá Fajko:
Autor: Z. Yga Datum: 11.9.2017 12:22

No to asi ne - já jsem v podstatě jednopsí člověk (:o)) - i když je Brůčka v poslední době docela zlatíčko, tak se těším, až zase budeme chvilku sami dva (teda tři i s Jeníkem).