15.7.2018 | Svátek má JindřichDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Je zákaz urážky svobodou?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 34, poslední: 11.9.2017 22:18, přehled diskusí

Re: Voltaire :
Autor: J. Hruška Datum: 11.9.2017 22:18

Voltaire také vyslovil: "Kdyby Bůh nebyl, nemuseli bychom si ho vymyslet". ( myšlen je křesťanský Bůh, Ježíš Kristus )

Bůh tedy je a každý o něm přemýšlí a naopak. Je o mě přemýšleno, tedy jsem. Zdař Bůh, Josef.

.......:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.9.2017 22:16

Je zákaz urážky svobodou?..... NENÍ !

Lidl se NEchová racionálně:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.9.2017 22:14

U nás nepřipustí na fotce kříž ? U nás, kde je muslimů pár ?

Je to absolutní hnus ! A vůbec, Evropa JE křesťanská, byť sekularita postupuje. Je tu křesťanská historie, hodnoty, na nichž "vyrostla", z nichž mnohé působí dál..

Tak komu má kdo nadržovat, cizím ??? FUJ !

Přesně..:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.9.2017 22:09

Absolutně nesouhlasím..:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.9.2017 22:08

Re: Jakkoli se to může zdát hrozné,:
Autor: R. Brzák Datum: 11.9.2017 21:07

Přesně tak. Svoboda slova je základem svobody vůbec. Bez svobody a nutné související zodpovědnosti (například vymahatelné soudem za urážku) není možná cesta k lidskému štěstí.

Re: pan autor se mýlí - Lidl se chová zcela racionálně a :
Autor: R. Brzák Datum: 11.9.2017 21:00

Probíhá schůze schvalující obaly na speciální řeckou akci - "Mlaďoch přijde se skvělou fotkou, která ale má malinkatou vadu - jsou na ní kostely s křížem. Nic velkého - ale přeci jen, chceme v rámci rozšiřování cílové skupiny zacvílit více na vzrůstající populaci muslimů...tak co s tím? Umazat křížek ve fotošopu - muslimové budou v klidu. Že by se mohli bouřit křesťani? Prosím Vás, láska k bližnímu, tolerance až k hrobu, svoboda podnikání atpod..."

Re: pan autor se mýlí - Lidl se chová zcela racionálně a :
Autor: R. Brzák Datum: 11.9.2017 20:56

Není důležité, co si já mylsím - nýbrž co vykoumali borci z Lídlu. A ti zcela jednoznačně sází na to, že umazáním křížku, na který jsou muslimové alergičtí, neudělají velkou škodu v nákupních zvycích evropanů, kteří jsou tolerantní či na ochranu svých symbolů málo citliví...

Tady přece nejde jen o Lidl. :
Autor: V. Student Datum: 11.9.2017 19:55

Jde o umlčování lidí, kteří mají jiný názor. Že to dělá levice na západě, to bych pochopil, nemají zkušenost s tutláním, oblbováním a umlčováním oponentů jako my, kteří jsme komunismus zažili. Může jim to opravdu připadat jako výdobytek, pokrok.

Ale my bychom opravdu měli vědět, že to je hodně zcestný model! Jak to, že se neobolševikům (pracovní název pro "upravovatele pravdy" z mainstreamu a dalších vlivových okruhů) tohle daří u nás?! To je nám to fakt jedno?

Re: pan autor se mýlí - Lidl se chová zcela racionálně a :
Autor: J. Kombercová Datum: 11.9.2017 19:38

Tak mi, prosím, vysvětlete, proč dali na obaly Kostel svatého kříže, jemuž, ať už jsou důvody jakékoli, "museli" umazat kříže z kopulí... PROČ tam nedali nějakou jinou fotografii, neutrální, těch zajímavých míst v Řecku je přece přehršel.

Děkuji.

Re: pan autor se mýlí - Lidl se chová zcela racionálně a :
Autor: Ś. Svobodová Datum: 11.9.2017 19:27

Vidím to podobně - jako naprosto racionální krok řetězce. I když těch PROČ tam může být více, než jen touha rozšířit cílovou skupinu.

Jakkoli se to může zdát hrozné,:
Autor: M. Koutný Datum: 11.9.2017 19:12

skutečná svoboda slova opravdu obsahuje i svobodu urážet, pomlouvat, lhát. Pokud verbální útok na Vaši osobu překročí hranici, kterou jste schopen přejít, nebo Vám způsobí měřitelnou (a třeba i neměřitelnou) újmu, jsou tu (mají tu být) nezávislé soudy, které vše posoudí a vyměří náhradu škody, pokutu, třeba i trest vězení.

Nelze však PŘEDEM zakázat vyslovit jakýkoli názor s výjimkou naprosto extrémních případů, jako je šíření poplašné zprávy, vyzrazení státního tajemství nebo návod ke zločinu. A naopak žádný vyslovený názor nelze ochraňovat před zpochybněním, kritikou, zesměšněním, což se týká i náboženských, politických či vědeckých dogmat.

Re: pan autor se mýlí - Lidl se chová zcela racionálně a :
Autor: F. Pavlis Datum: 11.9.2017 18:54

Vy si opravdu myslíte, že když se u křesťanského kostela umaže křížek, že ho islamisté budou považovat za mešitu ?

pan autor se mýlí - Lidl se chová zcela racionálně a :
Autor: R. Brzák Datum: 11.9.2017 18:02

jako obchodník. Prostě si jeho pracovníci provedli průzkumy, rozhlédli se v zemi, ve které žijí a na základě toho vyhodnotili, že je levnější smazat kříž, než jej v islamizující se společnosti mít na obalech výrobků... Proč to tak je? Protože my, Evropané, jsme tolerantní a muslimové s narůstajícím počtem stále více netolerantní. Lídl to vidí a podle toho se zařídí, aby se vyhnul poklesu prodeje (ve vzrůstající populaci muslimů) a případným žalobám pro poškození na citlivosti muslima zraněného symbolem historických křivd na jeho Alláhovi...

Voltaire :
Autor: I. Schlägel Datum: 11.9.2017 16:41

se pravděpodobně v hrobě obrací.

Velmi dobře napsáno:
Autor: P. Vaňura Datum: 11.9.2017 15:56

Re: pan Petráček to trochu popletl:
Autor: H. Lukešová Datum: 11.9.2017 15:54

No jo, my víme, kdo je tahle světoznalá, "dáma", která všude byla avšechno zná. Ten slovník tomu také odpovídá. S. Netzer Datum: 2.8.2017 21:06 To snad není možný! Vy nevíte, kdo byl Rudolf Höß?! Jestli je někdo odporný, tak je to "potkaní verbež" Lukešová. Vy jste jenom blbá....Autor: S. Netzer Datum: 2.8.2017 21:26 Pro vaši informaci, vy hloupá huso, Rudolf Höß byl velitelem osvětimského koncentračního tábora.

Neomarxisté láskou a tolerancí přímo čpí.

Re: pan Petráček to trochu popletl:
Autor: I. Břízová Datum: 11.9.2017 15:44

Taky jsem se zarazila, kdo nám to sem píše o těch debilech, co nesouhlasí.

Re: pan Petráček to trochu popletl:
Autor: H. Lukešová Datum: 11.9.2017 15:39

No nevím, zato slova jisté "dámy" jsou plné porozumění a tolerance. :-( S. Netzer Datum: 6.10.2015 15:18 Hnus je ve vašem případě eufemismus, dědku smradlavá. ...S. Netzer Datum: 31.1.2016 16:48 Jste stejný lidský odpad.

Re: Promuslimské vedení školy:
Autor: R. Langer Datum: 11.9.2017 14:05

Přesně!

Re: Nakonec musíme být ještě rádi,:
Autor: R. Langer Datum: 11.9.2017 14:03

To bude až další verze. ;-)

Re: pan Petráček to trochu popletl:
Autor: R. Langer Datum: 11.9.2017 14:02

U Lidlu neurazil názor, ale činy. Tím dal evropanům poměrně jasně najevo, kdo je podle něj debil.

Vůči cizímu názoru lze mít respekt jen do té doby,:
Autor: A. Alda Datum: 11.9.2017 13:48

než jeho nositelé začnou svět měnit nikoli přesvědčováním, ale konáním. Například vymazáváním částí fotografii, jako to dělávali komunisti a nyní to dělá Lidl.

Re: Lidl Nevymazal kříže:
Autor: R. Morava Datum: 11.9.2017 13:00

Pokud smazali kříže kvůli primitivním Muslimům a že jich tam teď pár milonů přibylo! (ti inteligentnější stejně ví, že Řecko je Křesťanské a buď si jogurt nekoupí že je řecký, nebo koupí protože to tolerují), dá se to pochopit, protože jde o kšeft a Pravda většina Muslimů asi Lídl navštěvuje.

Nejhorší je, že oni ty kříže mažou možná kvůli socialistům, viz nedávný článek pana Kechlibara o křížích v Berlíně. V každém případě pokud nechtěli kříž, měli použít jiný námět než kostel. A i prodejce v Evropě by přežil kdyby chystal reklamu podle většinového obavatelstva a nepodbízel se podivné menšině.

Re: Lidl Nevymazal kříže:
Autor: A. Starý Datum: 11.9.2017 11:57

Já tedy zde s panem Zingou souhlasím na 100%, ten v článku zmiňovaný motiv podle Orwella na to sedne jak p.del na hrnec, a ne že ne, jak tvrdí autor. Zapomínáte, že ten motiv (s kostely na Santorini) je součástí oné Lidlovské privátní značky (tuším Eridanous nebo tak nějak) již hodně dlouho a toho se tedy zbavovat nechtěli, protože lidi to už mají s onou značkou zafixovaný. Tak to akorát trochu nenápadně zprznili, našinec si toho nevšimne a ti, kvůli kterým bylo zprzněno, to zřejmě ocení.

pan Petráček to trochu popletl:
Autor: M. Šejna Datum: 11.9.2017 10:26

je rozdíl mít jiný názor a urážet druhé za jiný názor. K demokracii patří tolerance k jiným názorům, ale rozhodně není demokratické urážet jiné za to, že mají jiný názor. Tento rozdíl mnozí nejsou schopni pochopit.

Takže například na Psích diskuzích by se dal Voltaire změnit na tuto větu: "nesouhlasím s Vám, takže jste debil."

Re: Promuslimské vedení školy:
Autor: V. Student Datum: 11.9.2017 9:25

"Vyjít vstříc požadavkům muslimské menšiny" v tomto případě znamená nabízet TAKÉ jídlo i z jejich kulturního okruhu, aby měli možnost volby.

Zrušení vepřového znamená vyjít vstříc jejich netolerantnosti, snaze měnit náš svět k obrazu jejich, a to je safra rozdíl!

To je ten průšvih, že čím dál víc lidí není schopno si tenhle rozdíl uvědomit!

Re: Lidl Nevymazal kříže:
Autor: A. Sedláčková Datum: 11.9.2017 9:13

Pane Zingo, úplně nesouhlasím. Stačilo přece, aby ti pitomci zvolili jakýkoliv obrázek bez náboženských symbolů a měli by to vychytaný jak pro muslimáky, tak i pro ty blbečky z východu, tedy nás. Takže podle mne je v tom i sprostý byznys i multikulti, protože jinak uvažovat už nedovedou.

Já sám nejsem pro kříže,:
Autor: M. Hoblík Datum: 11.9.2017 8:44

dávám přednost kalichu. Ale občas by se nějaký ten kříž měl postavit...!

Lidl Nevymazal kříže:
Autor: P. Zinga Datum: 11.9.2017 7:59

s ideologických důvodů, i když to tak presentoval. Je to pro něj méně nebezpečné, než přiznat, že muslimové jsou takoví idioti, kteří jogurt s křížem nekoupí, kdežto zákazníky z jiných náboženství by nějaký minaret na obalu od koupi neodradil.

U nás sice (zatím) ne, ale na západ od nás tvoří muslimové podstatnou část zákazníků diskontů, kdežto např. v potravinářském oddělení Karstadtu na ně skoro nenarazíš.

Takže žádná levicová multikulti ideologie, nýbrž pouhý "sprostý" byznys. Což je ovšem taky ideologie a náboženství (kult).