25.6.2018 | Svátek má IvanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ESEJ: Festival Prague Pride...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 49, poslední: 14.8.2017 14:08, přehled diskusí

Dosti dlouhé,:
Autor: B. Rameš Datum: 14.8.2017 14:08

ale vidím to velmi podobně až stejně.

Jsem hrdý, bílý, pracující heterosexuál !:
Autor: P. Klíma Datum: 14.8.2017 11:10

Není někde k sehnání odznáček s tímto nápisem? Hrdě bych ho nosil.

Homosexuálové mi nevadili. Až do doby, než začali svoje buzerantství považovat za přednost, namísto za postižení, a začali se vytahovat na lidi, kteří mohou mít přirozenou cestou děti.

A postižením homosexualita je - kdyby to byla nemoc, dalo by se léčit, ne?

A tenhle znáte?:
Autor: P. Janos Datum: 13.8.2017 22:13

Leží hóša na pláži a na jené půlce zadnice ma napsáno vánoce a na druhé velikonoce. Jde kolem druhej hóša a ptá se: "Heléé hóšane, máš mezi svátkama volno?

A jeden na závěr::
Autor: P. Zinga Datum: 13.8.2017 10:49

Milují se dva hoši, když najednou ten horní vyskočí a křičí:"Božínku, cos to udělal, podívej se , jak vypadám" a ukazuje na pokálený podbřišek. "Promiň, Kájo, ale já nemohu za to, že jsem dřív hotov."

Pěkný zbytek víkendu!

Už v pojmu "tolerance":
Autor: P. Zinga Datum: 13.8.2017 10:45

je vyjádřen nesouhlas: nepotřebuje mou toleranci něco, s čím se ztotožňuji.

Homosexuálové ......:
Autor: S. Rehulka Datum: 13.8.2017 10:40

....tady vždycky byli, jsou a budou. Jestli jsou nepovedeným modelem od Pána Boha, nebo Přírody, je nad moje chápání.

Ve 21. století je asi třeba tolerovat a akceptovat různost lidí, pokud se chovají civilizovaně a decentně. Ovšem, když se tak nechovají a přitom drze a nechutně vyžadují respekt, ptám se za co ?

Znám několik lidí, kteří mají jinou sexuální orientaci než mám já, ale není to na nich poznat a považuji je i za přátele. Ovšem tu svoloč, která se sjíždí každoročně do mé Sydney na Mardi Gras, by měli trestat za veřejné pohoršení a hnát hasičskými stříkačkami !

Snad za tím hrdým pochodem rychle pojede:
Autor: L. David Datum: 12.8.2017 23:41

dostatek úklidových vozů.

Aby rychle odklidily všechen ten prasečí hnůj.

Re: Snad za tím hrdým pochodem rychle pojede:
Autor: P. Khail Datum: 13.8.2017 10:22

Podobné vulgarity (jako je tato vaše) v diskuzích jsou dobrou záminkou pro pořádání těchto a podobných akcí.

Re: Snad za tím hrdým pochodem rychle pojede:
Autor: L. David Datum: 13.8.2017 13:19

Velevážený pane Khaile,

vulgární jsou polonahá prasata hrdě pochodující ulicemi Prahy, nikoliv ten, kdo nazývá věci pravými jmény.

:
Autor: M. Jandáková Datum: 12.8.2017 22:48

Homosexuály mám osobně ráda, protože jsou to lidé bez předsudků. Nestavím se proti registrovanému partnerství.

.

Klasická rodina, muž - žena (příp. ženy), ZAJIŠŤUJÍCÍ POKRAČOVÁNÍ RODU a z toho důvodu požívající společ. ochrany, pro mě však zůstává ZÁKLADEM lidské společnosti, posvátným - napříč lidskými kulturami.

:
Autor: M. Jandáková Datum: 12.8.2017 22:57

Mám dojem, že dochází k relativizaci (ponižování) heterosexuálního páru, zajišťujícího reprodukci. Že není respektována jeho zásadní funkce: "zachování rodu". Kam to vede...(?)

Re: :
Autor: P. Khail Datum: 13.8.2017 10:03

Můžete uvést příklad pro své tvrzení? Jak není respektována funkce "zachování rodu"?

Re: :
Autor: J. Kombercová Datum: 13.8.2017 11:17

Jj. I proto se duhového průvodu zúčastnilo cca 20 tisíc lidí, průvodu hetero rodin s dětmi prý celých 200 kousků.

Nedávno jsem četl::
Autor: P. Dvořák Datum: 12.8.2017 19:39

Anglie. Sir se ptá sluhy "Co je to venku za hluk?" "To jsou gayové, sire."

"A proč tak křičí?" "Chtějí volnou lásku, sire."

"A oni jí nemají?" "Mají, sire."

"Tak proč tak křičí?" "Proto že jsou to buzeranti, sire."

Pochod tlouštíků.:
Autor: B. Lukáš Datum: 12.8.2017 18:43

Obyvatel v ČR s nadváhou je víc než zastánců a příslušníků kultury LBGT. Jsou diskriminovaní, neboť je jim odmítána účast ve vrcholových soutěžích např. krasobruslení, tenisu, gymnastiky, lehké atletiky, dále je jim odmítáno povolání jako jsou modeling, balet a pod. Proč by nemohli zorganizovat pochod Prahou? Dá ji magistrát svolení ? Budou Pražáci protestovat, nebo akci podpoří? Co na to politici, budou v parlamentu prosazovat pro jejich společenské uznání, respekt a podporu jejich klubové činnosti zákony ?

Re: Pochod tlouštíků není ten správný příměr.:
Autor: P. Dvořák Datum: 12.8.2017 19:25

Nejsou diskriminovaní, neboť jim není odmítána účast ve vrcholových soutěžích např. krasobruslení, tenisu, gymnastiky, lehké atletiky, ale nejsou schopni těchto aktivit, protože by působili víc než směšně s výsledky stejně tak směšnými. Ani jim není odmítáno povolání jako jsou modeling, balet a pod., ale opět těchto povolání nejsou schopni nebo je tam nikdo nechce.

Ovšem nevylučuji, že bude přijat antidiskriminační zákon, který stanoví, že jedno místo mezi šesti nejlepšími sprintery musí obsadit člověk s BMI minimálně 30, což je obezita prvního stupně. Pro představu u člověka 170 cm vysokého tak 20 a více kg nadváhy.

Re: Pochod tlouštíků.:
Autor: P. Khail Datum: 13.8.2017 10:01

K pochodu jim magistrát určitě (při splnění požadovaných podmínek) svolení dá. Můžete si to vyzkoušet.

Dobrý rozbor!:
Autor: V. Student Datum: 12.8.2017 17:20

Ale odkazy na Saúdskou Arábii, tolik odvahy po LGBT komunitě bych ani nežádal. Když tam budou prosazovat tohle, dopadnou stejně, jako kdyby tam někdo prosazoval stavbu kostela; napoprvé sto ran bičem, a když nedají pokoj, tak setnutí.

Nahý zadek jako hrdost:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 12.8.2017 14:01

Ani mi nevadí nějaký průvod v ulici. Ale co mi vadí je jasný exhibicionismus některých účastníků. Těžko vysvětlovat dítěti že ten pán s holým zadkem předvádějící kopulační pohyby na jiném pánovi je vyjádřením hrdosti. Jestli chtějí takto exhibovat, mělo by se to konat po desáté večerní...

Re: Nahý zadek jako hrdost:
Autor: V. Student Datum: 12.8.2017 17:47

Ani po desáté večerní na to nejsem zvědav!

Re: Nahý zadek jako hrdost:
Autor: P. Khail Datum: 13.8.2017 10:25

Souhlasím s vámi, tuto věc by měla řešit okamžitě policie. Buď je něco povoleno nebo ne, stejná pravidla mají platit pro všechny.

Když se narodím slepý, dostanu také řidičák,:
Autor: J. Chaloupka Datum: 12.8.2017 13:28

abych nebyl diskriminován?

Re: Když se narodím slepý, dostanu také řidičák,:
Autor: P. Khail Datum: 12.8.2017 14:41

Dostanete invalidní důchod, slevu v dopravě a další výhody proti lidem nepostiženým slepotou, to pro vás bude důležitější než řidičák.

Re: Když se narodím slepý, dostanu také řidičák,:
Autor: F. Pavlis Datum: 12.8.2017 18:25

Nepochopil jste jádro pudla. Stačí nebýt citlivý na červenou a jste rovněž mimo možnost mít řidičské oprávnění . Kompenzace žádná.V pojetí oné skupiny "sexistů" má stát zařídit, aby červená byla vyřazena z dopravních předpisů a nahrazena něčím, co zvládne i barvoslepý. To je ona rovnost možností. U barev je to samozřejmě obtížnější než u radinných politik tradičních zemí. Barvoslepí musejí najít řešení sobě přiměřená a stejně to platí i pro ty namaštěné....Ti, kteří to považují za svou soukromou věc, s tím do průvodu nechodí. Společnost, která rezignuje na jakýkoli etický kodex, se vrací do stavu výrazně chaotického. V tom má autor článku nepochybně pravdu. Platí-li ovšem pravidlo akce a reakce, pak je otázkou, jak bude vypadat případná reakce na "přetažený" tlak. Senátor Čunek to naznačuje a může být jednou i hůř právě pro ty homo.. i bi....I korektnost západního světa se jednoho dne vyčerpá, nebo bude smetena novou formou totality. Obojí je neštěstím, za kterým stojí osvícenecká Francie a marxistické Německo. Žel.

Re: Když se narodím slepý, dostanu také řidičák,:
Autor: P. Khail Datum: 13.8.2017 10:00

Nepochopil jste vy, nehledám jádro pudla (to nechám s potěšením vám) já jen odpovídám na otázku pana Chaloupky. On má totiž dojem, že jako slepý nemá výhody, já poukazuji na výhody, které slepí mají. Pokud zvolil špatný příklad není to můj problém. Howg.

Ano, tak to cítím i já.:
Autor: P. Zinga Datum: 12.8.2017 11:28

Nic se neděje jen tak.

Homosexuálové zabili sexuální revoluci: svým p.delním stykem dotáhli k nám AIDS Ke svobodě patří i svoboda od strachu. To jim nikdy nezapomenu.

Re: Ano, tak to cítím i já.:
Autor: P. Khail Datum: 13.8.2017 10:33

Musíte se sexuálně realizovat jen se svou prověřenou partnerkou, nevyhledávat náhodné a rizikové styky (třeba s uživateli narkotik) a vaše svoboda od strachu zůstane naprosto nedotčena. Pokud se tím neřídíte a chováte se rizikově, zase se od nich tolik nelišíte. Není jen AIDS, ona ani progresivní paralýza, syfilis nebo kapavka nejsou nic pěkného. A k AIDS můžete přijít i jiným způsobem než je anální styk.

Re: Ano, tak to cítím i já.:
Autor: P. Zinga Datum: 13.8.2017 10:43

ANo, ale na začátku byla ta smradlavá díra.

Chovat se rizikově patří ke svobodě, viz horolezce apod.

Ty nemoci , co jste jmenoval, jsou dnes lehce vyléčitelné.

Jestli jste se svou partnerkou jenom proto, abyste se vyhnul pohlavním nemocem, tak Vás lituji. Oba. Jste vězněm svého strachu, možná podvědomého.

Napsal toho pan autor spoustu.:
Autor: P. Harabaska Datum: 12.8.2017 10:11

Tak jen krátce: Ona ta Prague Pride Parade není žádným vlámáním se do otevřených dveří. Je to jen hrdé vztyčení vítězné vlajky na "dobytém" území: Tady jsme a tady jsme zvítězili. Ovšem, co je to za vítězství, když nebyl vypálen jediný výstřel? Česká společnost byla k těmhle věcem vždy velkoryse tolerantní, nanejvýš si někdo někde po projití "podezřelého" poťouchle uplivnul a potichu zasyčel. Tady si šiřitelé LBGT kultury pokrytecky hrají na bojovníky, když nikde nejsou zákopy a nepřátelští střelci. Nota bene: Stejná filozofie a stejná taktika, s níž postupují mladí misionáři jisté v USA zabydlené křesťanské církve, kteří v ulicích českých měst oslovují kolemjdoucí (z nichž mnozí byli nepochybně pokřtěni jinou křesťanskou církví) a chtějí jim hlásat dobro slova božího. Tady je to přece tak snadné! Zeptal jsem se jich, proč nenesou to poselství do Sudánu nebo Saudské Arábie, tam přece je daleko vyšší pravděpodobnost, že zrno v podobě slova božího padne na úhor, kde vzklíčí. Podobně jako učení LBGT. Řekli mi, že sem je poslal Pán. Jeho jméno neuvedli. Stejná filozofie postupu, stejné pokrytectví, stejná zbabělost.

Re: Napsal toho pan autor spoustu.:
Autor: V. Student Datum: 12.8.2017 17:48

Hrdé vztyčení vlajky? Spíš penisu, ne?