25.6.2018 | Svátek má IvanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Vyhazov za názorŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 55, poslední: 15.8.2017 11:43, přehled diskusí

Re: To jako že jsme, zdá se, imunní proti rozumu a slušnosti?!:
Autor: I. Koreň Datum: 15.8.2017 11:43

Nevím, jestli jsem se nechal unést. O případu jsem něco přečetl na webu a pracuji v americké korporaci, takže každý rok podepisuji podobný code of conduct jako pan Damore. Teď jsem si tedy přečetl i "jeho spis" (díky za odkaz), ale nenašel jsem v něm nic, co by mému příspěvku protiřečilo.

Nepsal jsem o oprávněnosti Dalmorova názoru, ale o tom, jak Aston interpretuje postup managementu Googlu. Myslím si, že se mýlí, když v jeho argumentaci a rozhodnutí vidí - volně - levicovou snahu proměnit hysterický výklad pojmu diskriminace v prostředek politického nátlaku. Já v něm vidím čistou racionalitu a pragmatismus. Korporace není stát a má jiné priority. Dobrý příklad uvádíte sám - ve finále sprintu jde o vzájemný souboj - vítěze a poražené, štěstí nebo smůlu, emoce, to všechno baví diváky a dělá reklamu sponzorům. V korporaci nejde o emoce, ale naopak o bezproblémovou spolupráci lidí všech možných národností a kultur. Konkurence mezi lidmi nebo týmy škodí, protože snižuje motivaci ke spolupráci. Samozřejmě i korporace mají mechanismy, jak nechat nadané jednotlivce mezi sebou konkurovat a vyniknout, ale nejsou pro všechny ani pro většinu.

I v korporaci člověk může "veřejně" projevit svůj názor a může i zpochybňovat rozhodnutí managementu, ale nesmí přitom zpochybňovat kompetenci kolegů (i manažeři jsou kolegové) a mýlit se při tom. Jak jsem pochopil z amerických komentářů, byl problém pana Dalmora právě v tom, že se zmýlil v jedné skutečnosti - rozdíly v zájmu mužů a žen o techniku a programování NEJSOU dány geneticky (ve smyslu dnes dostupných vědeckých poznatků). Ale na genetickém determinismu stojí velká část jeho argumentace a její přesvědčivosti.

Je to trochu jako se zákonitým vývojem společnosti podle Marxe - i on argumentoval tím, že proti zákonům přírozeného vývoje společnosti není obrany, a komunismus proto musí zvítězit. Jen jeho poznání přírodních zákonů bylo dost zjednodušené.

Pan Dalmore asi měl svoje argumenty probrat s nějakým dobrým psychologem.

Vzhledem k tomu,:
Autor: B. Rameš Datum: 14.8.2017 10:52

že o svém postoji k sociálním, genderovým a všelikým jiným zvěrozvěstům mám dosti jasno (vystihuje ho známé gesto s použitím prostředníčku pravé ruky), připadá mi na celé věci zábavná situace, kdy se Trump a Assange ocitají na téže straně barikády.

Máte úplně pravdu:
Autor: P. Klíma Datum: 14.8.2017 9:39

Ostrakizací belochů a jejich emigrací JAR zchudla a propadla se do bídy a kriminality.

Černoušci se totiž sami nedovedou uživit. To je realita miliardové Afriky.

Kdo nevěří, nechť jde do jakéhokoliv obchodu zakoupit jakýkoliv africký průmyslový výrobek.

Nečtete Psa:
Autor: P. Klíma Datum: 14.8.2017 9:32

Asiaté mají zřetelně vyšší IQ než běloši a také nejlepší výsledky u přijímacích zkoušek na americké university.

Jenže to se ultralevicové pakáži nehodí do pohádek o bělošské nadřazenosti, takže o tom mlčí a napadají bělochy.

Radikální levice:
Autor: P. Klíma Datum: 14.8.2017 9:26

již dávno ovládla česká masmédia.

Humanitním nevzděláním se honosící hlupáci volají po úžasné diverzitě a ještě úžasnějším multikulturalismu, bílý tvrdě pracující heterosexuál se jim hnusí, zato propagace buzerantství kvete.

Ach jo...

Re: To jako že jsme, zdá se, imunní proti rozumu a slušnost!:
Autor: J. Jurax Datum: 13.8.2017 23:31

No jo, fabulujete hezky, ale nevíte, v čem bylo jádro sporu. Takže píšete mimo mísu.

Děkuji pro Z. Lapila:
Autor: M. Pivoda Datum: 13.8.2017 16:56

Děkuji za rady. Až dozraje doba, zvážím využít vaši nabídku.

Re: Google:
Autor: R. Morava Datum: 13.8.2017 12:28

No naštěstí v Evropě máme ještě nějaký zákoník práce. Google sice je soukromá firma ale nemůže například mlátit zaměstnance nebo=li zákon země je nadřazený firemní politice.

Re: Požadavky doby:
Autor: R. Brzák Datum: 13.8.2017 10:49

a Asiat tu zkoušku musí dát na stoprocent...

Re: Konec diskuze s Peter Zinga:
Autor: P. Zinga Datum: 13.8.2017 10:34

Pane Pivodo, co Vy víte o mé životní praxi? A podle čeho soudíte, že Vaše "životní praxe" je výjimečná a opravňuje Vás k k dehonestaci jiných?

Požadavky doby:
Autor: F. Navr8til Datum: 13.8.2017 10:31

Páchání dobra má své zákonitosti ve všech společnostech. Tak například američaní říkají, že podmínkou přijetí na vysokou školu je: Běloch musí zvládnout příjmací zkoušky. Černoch musí podat přihlášku. Indián se musí narodit.

Re: polodělník:
Autor: F. Navr8til Datum: 13.8.2017 10:26

Koloval takový kádrovácká hlavolam: Tatík byl synem dělníka, ale vystudoval a vybudoval si malou firmu, kterou mu znárodnili. Ovšem jeho kariéra pokračovala dále, protože byl synem dělníka. Zatímco jeho syn měl neustále velké problémy, protože byl synem vykořisťovatele.

Re: Za Husáka se situace poněkud pozměnila, mnoho školáků:
Autor: P. Dvořák Datum: 13.8.2017 8:13

Aparátčíci nebyla pracující inteligence. Pracující inteligence byli opravdoví pracující vysokoškoláci. Pochopitelně ne na dělnických funkcích, ale na "technicko hospodářských" místech, odpovídajících jejich vzdělání.

To ovšem bylo v dobách, kdy se na vysokých školách masově neučily "společensko-vědní obory" a kdy se ještě masově nevyráběli lidé s tituly Mgr. a v dobách, když někdo s titulem Ing. byl po právu vážený člověk.

No:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 12.8.2017 23:58

Takhle Dopadnou všechny ideologie.Lidi je zparchantí , ted je na řadě, liberálně levicová demokracie ,vybrušovaná k spravedlivě dokonalosti až k nežití.Oni tu rovnoprávnost vybojují kdyby neměl zůstat kámen na kameni...

Re: Za Husáka se situace poněkud pozměnila, mnoho školáků:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 12.8.2017 23:31

Pracující inteligence.?

Re: Lidé v kapitalismu se moc neliší od lidí v socialismu:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.8.2017 23:12

Ad 1: 100% souhlas. Klidně bych šel až k neadrtálcům.

Ad 2: na jednom pracovníkovi firma nestojí. Rozhodně ale stojí na tom, jestli se její pracovníci nebojí sdělit svůj názor; a samozřejmě - plácá-li někdo opakovaně pitomosti, není člověkem na svém místě.

A vůbec: co se má co interní memorandum dostat a řešit mimo firmu? Nepropaguju nějaké tajnosti nebo dokonce cenzuru, jen si říkám, co je veřejnosti do toho, jestli je něčí šéf nebo podřízený nekulturní hovado?

Re: Sdělení pro Z. Lapila:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.8.2017 22:49

Netřeba mě upokojovat, nepodezírám vás z ničeho "nad míru v obci obvyklou". "Mít vlivné známé" - to snad ani nebyl prohřešek, ale podmínka funkční existence.

Například jste právě narazil na "vlivného známého" v mé osobě. Jelikož ale žijeme v kapitalismu, netřeba mě využívat nějak nemorálně. Stačí, když vám sdělím, že v ČR absolutně není problém vydat knížku. Zavolejte/napište do libovolného nakladatelství, doporučuju spíš nějaké malé (to je ta vlivná známost: mám známé ve www.studipress.cz) a nechte si udělat nabídku. O ceně neumím říct nic, co byste sám nevymyslel: odvíjí se od tloušťky knížky, kvality tisku a rozsahu přípravy (sazba, úprava obrázků...) a samozřejmě počtu výtisků (je to jako software: jak do jednou stvoříte, má každá další kopie cenu diskety, ne-li přenosu dat). Připravte se na něco mezi jednou a třemi stovkami za výtisk. A zamyslete se, jestli tu knížku dokážete prodat, abyste neskončil tím, že ji budete rozdávat známým.

Sehnat vydavatele, který by ji vydal jeho nákladem doufaje, že si náklady zaplatí z prodeje, bude samozřejmě obtížnější.

Re: Totéž se VE VELKÉM dělo v SSSR kolem roku 1940:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.8.2017 22:09

Dík za upřesnění. V té souvislosti mě zaujalo, co psal Solženicyn: velitel tábora chtěl symfonický orchestr, i vybudoval si symfonický orchestr. Aneb co si budeme namlouvat - ono když máte k dispozici pár miliónů lidí, najdete mezi nimi všelijaké "existence".

Re: Ten příklad z Jižní Afrikou je mimo:
Autor: J. Vintr Datum: 12.8.2017 21:24

Vzhledem k poměru počtu těch, kteří sem přitáhli a počtu těch, které "vyexpedovali", je pravděpodobnost, že takového nelegálního připrchlíka vrátí, menší než pravděpodobnost výhry prvního pořadí v loterii. To, že je tady nečeká žádná Havaj, to je pravda, ale kdyby bylo všechno podle těch vítačů, tak každý ten připrchlík dostane vilu s bazénem a bavorákem v garáži.

Re: Ten příklad z Jižní Afrikou je mimo:
Autor: M. Prokop Datum: 12.8.2017 21:05

Sezení v lágrech? Zbláznil jste se? Courá se to, kde je napadne a ještě berou podpory. Do lágru se strkat nesmí, v EU.

Re: Ten příklad z Jižní Afrikou je mimo:
Autor: K. Koranda Datum: 12.8.2017 18:58

Jak jste přišel na to, že každý kdo si vzpomene... atd.? Zkuste se trošku začernit a bez pasu zkuste někde v žádat o azyl. Možná že po několika letech sezení v lágrech pro uprchlíky, to když budete mít štěstí a hned vás nevyexpedují, si nějakou tu vymoženost užijete.

Užitečné sdělení Petra Vaňury, ale nic neobvyklého:
Autor: M. Pivoda Datum: 12.8.2017 18:27

Troufám si tvrdit, že (dle mých osobních zkušeností) se toho v lidech zase tak moc nezměnilo po listopadu 1989. Podobné blbosti lze, bohužel, nalézti i dnes.

Až zveřejním své paměti, budete moci si je přečist.

Konec diskuze s Peter Zinga:
Autor: M. Pivoda Datum: 12.8.2017 18:20

Názorově ani životní praxí se nepotkáváme, takže jakákoliv naše další diskuze by byla jen oboustranná ztráta času. Konec diskuze.

Vyhazov z práce se má dávat:
Autor: V. Student Datum: 12.8.2017 18:19

za porušení pracovních povinností. Pracovních!

Skvělé, Astone...1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 12.8.2017 15:56

Re: Lidé v kapitalismu se moc neliší od lidí v socialismu:
Autor: P. Zinga Datum: 12.8.2017 15:24

Googl si podřezává větev tím, co vyhozený kritizuje: obsazování míst podle jiných kritérií, než kvalifikace. Nepřipomíná Vám to něco?

Případná smrt Elona Muska uspoří lidstvu miliardy. Přesto mu přeji dlouhý život. Za své.

Souhlas,:
Autor: J. Kanioková Datum: 12.8.2017 14:59

a zajímá mě jeho další osud. Je pravda, že se stěhoval do Maďarska ?

Sdělení pro Z. Lapila:
Autor: M. Pivoda Datum: 12.8.2017 13:50

"... co jste StB v osobě onoho majora slíbil."

Upokojte se. Neslíbil jsem vůbec nic, tak jak by to mnohý český vychcaný Pepík na mém místě asi udělal. Nevyjednával jsem totiž o ničem, spíše jsem jen vyhrožoval svému někdejšímu kolegovi ze sportovního oddílu, že budu emigrovat. Odměnou bylo to, že jsem legálně neemigroval.

Ten případ je poměrně složitý, abych ho vysvětlil v jednom diskusním vstupu. Fakt je, že se major StB tehdy zachoval velmi netypicky. Nejen před listopadem 1989, ale i po něm.

Už jsem téměř sepsal celou situaci kolem roku 1989 a je to téměř 100 stran textu, dokumentů a obrázků. Dnes se ohlížím po zahraničním vydavateli. V Česku mi to samozřejmě nikdo nevydá.

Není vyloučeno, že mne po dalších volbách dokonce v Česku zavřou. Kolem roku 1989 totiž šlo o potenciál mnohamiliardového dnešního byznysu o který nás připravil "expert" Jiří Zlatuška, dnes člen ANO. Ideologie jsou dnes lidem ukradené, ale na peníze slyší.

Lidé v kapitalismu se moc neliší od lidí v socialismu:
Autor: M. Pivoda Datum: 12.8.2017 13:37

1. Lidé jsou geneticky stejní jak za socialismu, tak za obnoveného českého kapitalismu. Dokonce si troufám říci, že se chovají velmi podobně, jako by se chovali ve středověku.

2. Na jednom pracovníkovi nestojí firma! Takže si firma Google větev tím vyhazovem pracovníka pod sebou určitě nepodřezává. Nevím přesně o koho jde (možná, že tajně dostal i zlatý padák), ale určitě to není člověk jako je dnes Elon Musk, na kterém ty jeho firmy skutečně stojí. A toho se právě děsím, pokud se přepracuje a zemře.

Osobní poznámka: Pracoval jsem (od roku 2004 do roku 2010) v USA, kde Bernelli University skutečně stála na jedné jediné (a nenahraditelné) osobě, tehdy Dr. Cindy Iannarelli. Po její smrti (zavražděna v Indii) se ta univerzita zhroutila. A já jsem tak opět ztratil možnost založit odnož té univerzity v Česku.

Totéž se VE VELKÉM dělo v SSSR kolem roku 1940:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.8.2017 12:05

V době Velých čistek pozavírali vzdělance an block. Kolem roku 1940 ovšem nový šéf NKVD Beria procházel seznamy zatčených a cenné odborníky přesunul do práce v jejich oborech. Přitom zůstávali formálně pořád vězni...