25.6.2018 | Svátek má IvanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Vyhazov za názorŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 55, poslední: 15.8.2017 11:43, přehled diskusí

Vzhledem k tomu,:
Autor: B. Rameš Datum: 14.8.2017 10:52

že o svém postoji k sociálním, genderovým a všelikým jiným zvěrozvěstům mám dosti jasno (vystihuje ho známé gesto s použitím prostředníčku pravé ruky), připadá mi na celé věci zábavná situace, kdy se Trump a Assange ocitají na téže straně barikády.

Radikální levice:
Autor: P. Klíma Datum: 14.8.2017 9:26

již dávno ovládla česká masmédia.

Humanitním nevzděláním se honosící hlupáci volají po úžasné diverzitě a ještě úžasnějším multikulturalismu, bílý tvrdě pracující heterosexuál se jim hnusí, zato propagace buzerantství kvete.

Ach jo...

Požadavky doby:
Autor: F. Navr8til Datum: 13.8.2017 10:31

Páchání dobra má své zákonitosti ve všech společnostech. Tak například američaní říkají, že podmínkou přijetí na vysokou školu je: Běloch musí zvládnout příjmací zkoušky. Černoch musí podat přihlášku. Indián se musí narodit.

Re: Požadavky doby:
Autor: R. Brzák Datum: 13.8.2017 10:49

a Asiat tu zkoušku musí dát na stoprocent...

Nečtete Psa:
Autor: P. Klíma Datum: 14.8.2017 9:32

Asiaté mají zřetelně vyšší IQ než běloši a také nejlepší výsledky u přijímacích zkoušek na americké university.

Jenže to se ultralevicové pakáži nehodí do pohádek o bělošské nadřazenosti, takže o tom mlčí a napadají bělochy.

Vyhazov z práce se má dávat:
Autor: V. Student Datum: 12.8.2017 18:19

za porušení pracovních povinností. Pracovních!

Skvělé, Astone...1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 12.8.2017 15:56

Ten příklad z Jižní Afrikou je mimo:
Autor: J. Vintr Datum: 12.8.2017 11:35

tam nešlo o žádnou diskriminaci, ale o racionálně diferencovaný přístup k etnikum na jiné civilizační úrovni. Řekl bych, že zrušení apartheidu evidentně 99c/o populace žádné štěstí ani svobodu nepřineslo. A podobně je to s "rovným" přístupem k lidem na různé civilizační a kulturní úrovni kdekoliv na světě. My dojedeme na to, že nějací šílenci prosadili, že všichni, kdo si vzpomenou, mají nárok na to, užívat si vymožeností evropské civilizace.

Re: Ten příklad z Jižní Afrikou je mimo:
Autor: K. Koranda Datum: 12.8.2017 18:58

Jak jste přišel na to, že každý kdo si vzpomene... atd.? Zkuste se trošku začernit a bez pasu zkuste někde v žádat o azyl. Možná že po několika letech sezení v lágrech pro uprchlíky, to když budete mít štěstí a hned vás nevyexpedují, si nějakou tu vymoženost užijete.

Re: Ten příklad z Jižní Afrikou je mimo:
Autor: M. Prokop Datum: 12.8.2017 21:05

Sezení v lágrech? Zbláznil jste se? Courá se to, kde je napadne a ještě berou podpory. Do lágru se strkat nesmí, v EU.

Re: Ten příklad z Jižní Afrikou je mimo:
Autor: J. Vintr Datum: 12.8.2017 21:24

Vzhledem k poměru počtu těch, kteří sem přitáhli a počtu těch, které "vyexpedovali", je pravděpodobnost, že takového nelegálního připrchlíka vrátí, menší než pravděpodobnost výhry prvního pořadí v loterii. To, že je tady nečeká žádná Havaj, to je pravda, ale kdyby bylo všechno podle těch vítačů, tak každý ten připrchlík dostane vilu s bazénem a bavorákem v garáži.

Máte úplně pravdu:
Autor: P. Klíma Datum: 14.8.2017 9:39

Ostrakizací belochů a jejich emigrací JAR zchudla a propadla se do bídy a kriminality.

Černoušci se totiž sami nedovedou uživit. To je realita miliardové Afriky.

Kdo nevěří, nechť jde do jakéhokoliv obchodu zakoupit jakýkoliv africký průmyslový výrobek.

Google:
Autor: O. Dvořák Datum: 12.8.2017 11:10

Google je soukromá firma a jako taková má právo přijmout nebo vyhodit, koho uzná za vhodné.

Re: Google:
Autor: R. Morava Datum: 13.8.2017 12:28

No naštěstí v Evropě máme ještě nějaký zákoník práce. Google sice je soukromá firma ale nemůže například mlátit zaměstnance nebo=li zákon země je nadřazený firemní politice.

U nás za názor nikoho nevyhodí.:
Autor: P. Dvořák Datum: 12.8.2017 11:08

Jen vám ho nedovolí říct.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/budouci-pamatnik-v-letech-nechceme-aby-byl-v-rukou-statu-rikaji-romove-1er-/zpravy-domov.aspx?c=A170811_120554_ln_domov_sk

Re: U nás za názor nikoho nevyhodí.:
Autor: J. Lepka Datum: 12.8.2017 11:36

Nedivte se. Co kdyby někoho napadlo poukázat na situaci v Chánově, mnoho z nás si ještě pamatuje, jak se vychloubali, jaký tam bude ordnung. Aber die konzen, jak říkávala moje babička.

polodělník:
Autor: J. Lukavsky Datum: 12.8.2017 11:01

"kdo byl původu buržoazního" No trochu problém by mohl vzniknout, když kupř. syn měl otce učitele a matka byla dělnice. Co teď? Byl původem polodělník či polointeligent, nebo snad dělnicko-inteligentního původu? Ale souzi to měli promyšlené, podstatný byl otec! I když v socijálizmu si byli ženy s muži rovny, ale ti muži byli jaksiž drobet rovnější. No a co když dcerunka měla tatínka co byl kdysi majitel fabriky a po znárodnění makal jako dělňas? Sakra neměli to ti kádrováci jednoduché! J.L. end

Za Husáka se situace poněkud pozměnila, mnoho školáků:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.8.2017 11:09

bylo dětmi komunistických APARÁTČÍKŮ. Komunisté nato přišli s tezí, že i profesionální aparátčíci zůstávají součástí dělnické třídy!!!

Re: Za Husáka se situace poněkud pozměnila, mnoho školáků:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 12.8.2017 23:31

Pracující inteligence.?

Re: Za Husáka se situace poněkud pozměnila, mnoho školáků:
Autor: P. Dvořák Datum: 13.8.2017 8:13

Aparátčíci nebyla pracující inteligence. Pracující inteligence byli opravdoví pracující vysokoškoláci. Pochopitelně ne na dělnických funkcích, ale na "technicko hospodářských" místech, odpovídajících jejich vzdělání.

To ovšem bylo v dobách, kdy se na vysokých školách masově neučily "společensko-vědní obory" a kdy se ještě masově nevyráběli lidé s tituly Mgr. a v dobách, když někdo s titulem Ing. byl po právu vážený člověk.

Re: polodělník:
Autor: J. Lepka Datum: 12.8.2017 11:41

Připomněl jste mi povzdech mého automechanika někdy u roku 91. "Všichni moji spolužáci byli dělnického původu, protože jejich rodiče komunisti nahnali k lopatě, já už měl na učňáku problém, že rodiče byli cifršpióni a já na dělnický původ nedosáhl, no a teď všichni restituují a já zas utřel hubu, nemám co."

Re: polodělník:
Autor: F. Navr8til Datum: 13.8.2017 10:26

Koloval takový kádrovácká hlavolam: Tatík byl synem dělníka, ale vystudoval a vybudoval si malou firmu, kterou mu znárodnili. Ovšem jeho kariéra pokračovala dále, protože byl synem dělníka. Zatímco jeho syn měl neustále velké problémy, protože byl synem vykořisťovatele.

Zatím nejmarkantnějším příkladem potlačování názorů:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.8.2017 9:50

u nás je případ Ladislava Bátory.

A především, v ŽÁDNÉ demokracii, hodné toho jména nemůže existovat paragraf o hanobení národa, rasy a přesvědčení. Už proto, že tento paragraf odporuje sám sobě a nelze jej aplikovat jinak, než VÝBĚROVĚ, jak se moci právě hodí.

Podotýkám, že někteří představitelé DSSS dostali v SOUČASNÝCH POLITICKÝCH PROCESECH podmínky a další osvobodila až Klausova amnestie r. 2010!

Nemáme tady větší demokracii, než ke konci Husákovy vlády!!!

Souhlas,:
Autor: J. Kanioková Datum: 12.8.2017 14:59

a zajímá mě jeho další osud. Je pravda, že se stěhoval do Maďarska ?

Sdělení pamětníka:
Autor: M. Pivoda Datum: 12.8.2017 9:42

1. Vyhozený inženýr z firmy Google si určitě práci najde. V tom dmes problém není. Možná, že mu to profesně i prospěje, když přejde z jedné firmy do druhé. Práce je dostatek. Prostě se ocitl v soukolí jakýchsi dobobých společenských trendů.

Pro pamětníky připomenu že kdysi z pokrokového Agrokombinátu Slušovice byl vyhozen i disident Stanislav Devátý. Vedení firmy to tehdy provedlo jen v kontextu tehdejších dobových trendů, ale proti svým ekonomickým zájmům.

2. Neff o době před listopadem 1989 v Česku: "... Společnost byla třídní a hodnotil se třídní původ. Kdo byl původu dělnického, měl přednost, ..." Tak tomu sice bylo na papíře, ale realita byla jiná, když vedení se ujala tzv. komunistická mafie, nikoliv komunisté z přesvědčení.

Osobní zážitek: Já sám jsem pocházel z dělnické třídy, byl jsem trvale bezpartijní, ale vyšší studium mi tehdy z politických důvodů nebylo povoleno. Kvůli nepovolení studia vědecké aspirantury jsem vážně chtěl požádat o vystěhování z Československé socialistické republiky. Jeden major StB si ale uvědomil, že bych toho skutečně byl schopen, čímž bych mohl způsobit nepřiměřený rozruch v českém reálném socialismu. Rozhodl se proto pro menší zlo: byl jsem proto tehdy nakonec prokádrován k tomu studiu. Dnes se ptám, která životní alternativa by bývala byla lepší.

Pane Pivoda, nějaký důvod přece komunisté měli,:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.8.2017 9:59

já jsem měl údajně, mimo jiné ve stranickém posudku napsáno, že mí rodičové nevyvěsili ani praporky na prvního máje. Přesně to nevím, protože soudruh kádrovák mě odmítl s tímto posudkem seznámit s tím, že je to "vnitrostranická záležitost."

Jednoho, co to "stihl" obhájit PŘED zavedením restrikcí r. 1975 dokonce kádrovák z podniku vyštval, protože měl prý s obhajobou počkat na názor soudruhů. A ze msty mu napsal do posudku, že byl vyloučen z KSČ, ve které vůbec nikdy nebyl, o čemž se dotyčný, poté co ho na několika pracovištích odmítli, dozvěděl náhodou, protože i jeho posudek byl "vnitrostranickou záležitostí."

Užitečné sdělení Petra Vaňury, ale nic neobvyklého:
Autor: M. Pivoda Datum: 12.8.2017 18:27

Troufám si tvrdit, že (dle mých osobních zkušeností) se toho v lidech zase tak moc nezměnilo po listopadu 1989. Podobné blbosti lze, bohužel, nalézti i dnes.

Až zveřejním své paměti, budete moci si je přečist.

No:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 12.8.2017 23:58

Takhle Dopadnou všechny ideologie.Lidi je zparchantí , ted je na řadě, liberálně levicová demokracie ,vybrušovaná k spravedlivě dokonalosti až k nežití.Oni tu rovnoprávnost vybojují kdyby neměl zůstat kámen na kameni...

Re: Sdělení pamětníka:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.8.2017 10:23

"Co vy víte. Moje smůla je, že jsem buržoazního původu. Kdysi to bylo terno, ale tehdy já ještě buržoazního původu nebývala". Škvorecký v povídce Můj táta haur a já.

Totiž: zrovna vy jako "ajťák" byste v onom majorovi měl rozpoznat prvek umožňující (komunistickému) systému fungovat tím, že koná proti jeho definici ("ani buržousta na školu"). Nemluvě o tom, že ten člověk jistě riskoval, když vás neprávem prokádroval. Nepíšu o majorské statečnosti, ale o systému funkčním pouze skrze nesystémové zásahy.

A držte si palce, aby to tu nečetl nějaký "profesionální antikomunista", protože by se jistě zeptal, co jste StB v osobě onoho majora slíbil. JÁ se neptám, protože si pamatuju, jak to chodilo a s tím, co vidím v zrcadle, taky(?) nemůžu být úplně spokojený. V jiné souvislosti Jahelka, respektive citát z posudku MNV: "Jmenovaný je alkoholik, ale nepije nad míru v obci obvyklou".

Totéž se VE VELKÉM dělo v SSSR kolem roku 1940:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.8.2017 12:05

V době Velých čistek pozavírali vzdělance an block. Kolem roku 1940 ovšem nový šéf NKVD Beria procházel seznamy zatčených a cenné odborníky přesunul do práce v jejich oborech. Přitom zůstávali formálně pořád vězni...