18.7.2018 | Svátek má DrahomíraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ROZHOVOR: Němci reagují pomaleji, ale...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 17, poslední: 14.8.2017 0:17, přehled diskusí

Re: Pitomy Robejsek:
Autor: J. Jurax Datum: 14.8.2017 0:17

Ehm - jste si jist, že opravdu argumentačně vítězíte?

Re: s nebo z:
Autor: R. Szewczyk Datum: 13.8.2017 20:05

ešče k věci podotknu, že dokonalosti v oblbování jazykem dosáhli předlistopadoví vládci, typicky : na věčné časy, demokratický socialismus, proletáři všech zemí......, atd,

Re: s nebo z:
Autor: R. Szewczyk Datum: 13.8.2017 19:51

hm, ale jsme v 21 století,,,,,,uvedu příklad, betonový most je z betonu, dřevěné lešení ze dřeva, benzínový motor z benzínu, a uplně legrační ,,,,,,dřevěný kotel ,ešče lépe dřevěná kamna , číli kamna ze dřeva jsou na dřevo, ha ha ha mnohoznačné výrazy musejí mít svou vnitřní logiku,,,,,,, Byla ztracena míra ve vypravováních a slovo stěží učiní pravdu velikou, když její všednost je obecná a když platí za prach a popel. Tato věta z Vančury Polí orných a válečných vždy mi vytane na mysl když ...... viz ona věta

Re: s nebo z:
Autor: P. Dvořák Datum: 13.8.2017 15:45

" . . . kupodivu vyšlo z . . . "

To není kupodivu, jinak ani nemohlo, protože co vy dokážete udělat s češtinou, stojí za pozornost. Plést si druhý pád se sedmým, tak dnes vás snad ani nevezmou do první třídy a pošlo na doučování do školky.

Evidentně se při výkladu pojmů nedostáváte dál, než k prvním slovům. Protože jinak byste zjistil, že kupříkladu slovo "demokracie" je mnohoznačné. Určitě neznamená jenom váš velice svérázný výklad, nebo spíš otrocký překlad "vládolida" nebo "liduvláda".

Tedy podle váš demokratické volby nebo demokratické hlasování je mluvnický nesmysl. Aha.

Re: Aha... a za vaši nespokojenost může Robejšek..:
Autor: P. Lenc Datum: 13.8.2017 13:38

Kdyby jenom ta...

A ještě k tomu je Robejšek "křivák"..:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.8.2017 13:09

protože my s vámi nesouhlasíme..

Souhlas..:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.8.2017 13:07

Aha... a za vaši nespokojenost může Robejšek..:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.8.2017 13:06

Kristovanoho !

Re: :
Autor: R. Szewczyk Datum: 13.8.2017 9:48

ano, máte pravdu,ovšem dlouhou dobu jsem se zamýšlel nad z nebo s, kupodivu vyšlo z, ,,,,,,,,mnoho tzv znalců češtiny nechápe ani mluvu ani psaný text, když vyslovím či napíšu , že existuje idiotská čeština, to ještě přeci neznamená , že neexistuje ta správná, čistá čeština, no, dále použivejte výrazy jako liduvládné vlády, liduvládné hlasování, ešče přesněji vladolidné vlády , vladolidní hlasování, ha ha ha hi

:
Autor: P. Bureš Datum: 12.8.2017 23:34

"z použitím idiotské češtiny"

Není co dodat...

Pitomy Robejsek:
Autor: P. Rychetsky Datum: 12.8.2017 18:58

Robejsek je krivak. Vsecko vi a presto v rozhovoru nerekne, ze prispivat do internetovych diskusi je uplna kravina. Ja pak hodinu premejslim, dve hodiny smolim a argumentacne vitezim a vsem je to uplne jedno. To se na to priste vykaslu. Chtel jsem pohnout svetem a misto to toho mi par lidi akorat rekne, ze nejenze nemam pravdu ale ani alt-pravdu. A jeste Babisovo medium dostane ctenost.

Re: Jiste, Rusi jsou jen strasak:
Autor: R. Szewczyk Datum: 12.8.2017 12:37

bych jen připomněl , že dělat něco demokraticky, např hlasovat , je věta idiotova z použitím idiotské češtiny , která neumí vyjádřit jinak onu větu ,

A zatímco se p. Robejšek ovolává na :
Autor: P. Harabaska Datum: 12.8.2017 9:47

německé volby, jež prý nedovolí Merkelové pokračovat ve hře na hodnou Mutti pro uprchlíky, dotyčná podle Focus.de je otevřena návrhům, podle nichž by EVROPA přijala dvojnásobek migrantů k trvalému usídlení než dosud slibováno. Přirozeně, Německo by svůj podíl - ohne weiteres - akceptovalo. Nezeptá se ani německých voličů, na jejichž názor - volby nevolby - kálí. Na ostatní státy v EU z vysoka defekuje. V nich (včetně slavné impotentní V4) se Gutmenschen už jen třesou, aby splnili každé přání patrně nějak maniakálně postižené kancléřky.

Re: Jiste, Rusi jsou jen strasak:
Autor: P. Lenc Datum: 12.8.2017 9:28

Přesné Petře, ale asi zbytečné.

Bože, bože, je to "cui bono", že se to ti:
Autor: F. Houžňák Datum: 12.8.2017 9:24

pisálkové nedokážou naučit ...

Re: Jiste, Rusi jsou jen strasak:
Autor: P. Dvořák Datum: 12.8.2017 7:55

Váš poslední odstavec je typická ukázka demagogie. Robejšek totiž řekl i toto:

"Demokracie není nástroj na nacházení správných rozhodnutí, a to zejména proto, že správnost se ověří teprve v čase."

Demokracie nemá nic společného s evolučním procesem. Je to forma rozhodování, kdy zcela demokraticky můžou dva vlci hlasovat s jedním beránkem, zda bude k obědu maso nebo tráva.

Jiste, Rusi jsou jen strasak:
Autor: P. Rychetsky Datum: 12.8.2017 1:16

Robejsek: "A za druhé německá snaha stabilizovat rozkolísanou EU tím, že Rusko bylo stylizováno do většího vnějšího nebezpečí, než ve skutečnosti je."

Nestylizovalo se nahodou Rusko do evropskeho nebezpeci samo tim, ze vojensky anektovali sousedovo uzemi? Nebo tim, ze kdyz nesouhlasi se sousedovic orientaci, tak mu tam vyrobi valku? Standardni Robejsek. Pronikave videni do vseho, krome Ruska. Odporne.

Americkym firmam Trump slibuje, ze jim dane snizi a ze taky narovna pro amiky nevyhodne podminky mezinarodniho obchodu. Ze by vedeni americkych firem lobovalo za Trumpovo odstraneni, pak moc nedava smysl. Ikdyz Robejsek ma pravdu v tom, ze prisun levne pracovni sily je velice dulezity.

Robejsek ma myslim taky pravdu v tom, ze Nemci se diky vine za valku a nasledne propagande jen tak nepusti do vysloveni vlastnich politicky nekorektnich nazoru a pocitu. Pak to opravdu hrozi vybuchem az se tento papinak pretlakuje.

O demokracii ma Robejsek opet pekne uchylne nazory, tedy ze "V tomto evolučním procesu se ukáže, které rozhodnutí bylo správné; totiž tím, že přispělo k přežití společnosti." Nebyt Hitlerovych spatnych valecnych rozhodnuti, tak Nemci mohli vladnout cele Evrope ci svetu. Slovani a Zidi vymlaceni. To vse velice dobre mohlo prispet nemecke spolecnosti k preziti. V demokracii by melo jit o spravedlnost. Nektere spolecnosti (treba nacisticka) si preziti nezaslouzi.