21.7.2018 | Svátek má VítězslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Za brexit může „nevzdělanost“Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 13.8.2017 11:03, přehled diskusí

Nemohu se snažit odpovědět.....:
Autor: S. Rehulka Datum: 13.8.2017 11:03

....všem diskutujícím, tedy mi zbyde pouze pan Stirský !

To, že většina Vašich názorů v debatách je levicová, to je Váš problem. Co se týče Velké Britanie, je jasné, že trpíte protibritským komplexem méněcennosti. Nedali vám Angláni vízum ?

Co se týče těch tak zvaně Brity ubližovaných, tím asi myslíte Poláky a Čechoslováky žijících v U.K. (VB), ale to nejsou ti z generace Generála Anderse, kteří se nechtěli (nemohli) vrátit do komunistického Polska, ani ti Češi z RAF, kterých si Britové vážili. Ano, mnoho současných mladých Čechů, Slováků, Poláků pracuje v Anglii úspěšně, at jsou vzdělaní, nebo ne, hlavně musí tam být legálně, pracovat poctivě a platit daně. Mnoho jsou ale snědí Češi, kteří si nepřízen Britů zavinují svým chováním. Pokud si pane Stirský myslíte, že tito lidé napomohli Brexitu, mýlíte se ! Brexit byl zaviněný arogancí neomarxistů a neomaoistů v EU a nafoukaností německé kancléřky s DeDeRonskou náturou !

Jak vidno tak:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.8.2017 9:07

"mladý člověk", zvláště pak "humanitní vzdělanec" je ochoten naletět na kdejakou pitomost pokud se mu předloží vzletnými slovy jako něco obzvlášť "pokrokového".

Jsem hodně vzdělán i zdělán,:
Autor: A. Alda Datum: 11.8.2017 13:09

a přesto jsem proti EU, proti imigraci, proti šokiálismu, proti feminismu-genderismu...

karta s "nevzdělaností":
Autor: M. Šejna Datum: 11.8.2017 11:24

je otvíraná pokaždé, když ten, kdo prohraje volby potřebuje zdůvodnit prohru urážkou voličů.

U nás v dobách, kdy vyhrávala volby ODS, tak to bylo prý díky inteligenci českého voliče. Jakmile ale vítězila ČSSD, bylo to díky nevzdělanosti českého voliče. Z toho plynulo, že během jednoho volebního období se z českého inteligentního voliče stal volič nevzdělaný.

:-D

Re: karta s "nevzdělaností":
Autor: V. Čermák 376 Datum: 11.8.2017 11:50

V současnosti se už ani na volby nečeká. Kdo nebude volit toho oného, je nevzdělaný...

Re: karta s "nevzdělaností":
Autor: J. Jurax Datum: 11.8.2017 23:21

Je to prosté.

Ten, kdo nevolí jako JÁ, je nevzdělanec a zabedněnec, potažmo vůl.

Bartoň objevil " Ameriku":
Autor: M. Valenta Datum: 11.8.2017 11:19

Zájmy té vzdělanější a té méně vzdělané části jakéhokoliv národa se ve většině případů liší (spojují se až když jde o krk) a podle toho vypadají i volby a nejrůznější plebiscity no a v Británii zařídila Brexit ta méně vzdělaná část národa. Co je na tom divného?

Možná, že důvodem:
Autor: D. Stirský Datum: 11.8.2017 9:23

odchodu GB z EU je to, že je ještě stále mnoho Britů, kteří sní o britském impériu a nemohli se smířiti s ním, že ve EU byla GB jednou z mnoha zemí. Ostatně, nevím, je-li na světě jiný stát, který by měl ve svém názvu "velký". Vlastně kdysi existovala Velkoněmecká říše, v Rusku měli velkoknížata, jinak nevím. A hlavně si nedělejme iluze: Ti, co jásají nad velemoudrým rozhodnutím lidu britského, by byli velmi překvapeni, kdyby zjistili, že jimi opěvaný brexitář je považuje za obyčejný póvl z východu, který ani neví, jak používat WC. Sám jsem to nezažil, ale již několik lidí, kteří v GB pracovali jako au paire, mně tento přístup Britů k nám stvrdilo.

Re: Možná, že důvodem:
Autor: A. Pakosta Datum: 11.8.2017 10:24

Oficiální název té země je Spojené království Velké Británie a Severního Irska - a to Vámi tak vypíchnuté slovo velká se tedy dostává jaksi "o level níže". Ve skutečnosti je to název ryze geografický, Velká Británie je prostě jméno ostrova, vlastně by se klidně do češtiny mohlo překládat jako Velká Bretaň - na rozdíl od prosté Bretaně, což je, jak všichni vědí, součást Francie. Myslím si, že brexitofilní Britové nemají ani tak touhu po bývalém světovém impériu, jako spíš po bývalé "splendid isolation" - geografické izolaci od zbytku Evropy, která je mimo jiné zachránila před Hitlerem.

"Splendit isolation" sice znamenala nepouštět se do:
Autor: P. Vaňura Datum: 11.8.2017 10:42

evropských konfliktů, ALE několikasetletou !!! politikou Velké Británie bylo NEPŘIPUSTIT, aby se nějaká velmoc stala hegemonem ma evropském kontinentu. Za WW1 přemýšlel ministr zahraničí Grey jak tuto zásadu dodržet, ale Němci mu přepadením neutrální Belgie dali ideální záminku pro vstup do války. Zajímavé je, že Hitler v Mein Kampfu prokázal katastrofální neznalost toho, co mu mohl říci diplomat-začátečník, když si myslel, že Británie připustí ovládnutí kontinentu Německem, pokud jí slíbí, že nechá na pokoji její zámořské impérium.

Jistě, překročení kanálu La Manche se pro Hitlera stalo nakonec úkolem, na který neměl síly, když musel brát ohled na existenci SSSR.

Hitler byl nevzdělaný rakouský blb.:
Autor: A. Alda Datum: 11.8.2017 13:14

Naštěstí.

Nebýt Hitlera, válka Německa proti ostatní Evropě by začala později, až by bylo Německo lépe připravané. A byla by vítězná, protože by to geniálním německým vojevůdcům nekazil autoritatní frajtr. A dnes by svět vypadal úplně jinak. A my bychom se zde nebavili - rozhodně ne česky.

Re: "Splendit isolation" sice znamenala nepouštět se do:
Autor: V. Novák Datum: 11.8.2017 16:37

Málem to Británie připustila.

V červnu 1940 musel Churchill svolat celou vládu a doslova ji ukecat, protože jeho válečný kabinet ovládali Chamberlain s Halifaxem - a ti se chtěli s "panem Hitlerem" domluvit. Ať už protože nevěřili vlastním lidem nebo jim byl nacismus sympatický - u Halifaxe to byl ten druhý případ, u Chamberlaina se neví.

A Británie se zamíchala do tolika válek na kontinentu, co to šlo - o španělské dědictví, s Napoleonem, Krymská, s Francií byli ve válce skoro furt (a dokonce to byla první světová válka, protože probíhala po celém světě a ještě měsíce po skončení, neb do Pacifiku se zprávy dostávaly dlouho), až ten Krym je smířil, když křesťanské mocnosti anglikánská a katolická šly na pomoc muslimským Turkům proti pravoslavnáým křesťanům...

No, převeďte si to do mnou zmíněné teze, kterou jsem:
Autor: P. Vaňura Datum: 11.8.2017 19:06

četl (nejen) u Churchilla.

Ve válce o Španěské dědictví šlo o to, že pokud by se Francie spojila se Španělskem v jeden stát, byla by to příliš silná mocnost. U Napoleona šlo o totéž, nedovolit, aby vládl celé Evropě. V případě Krymské války šlo o to, nepřipustit přílišný vzestup moci Ruska. No a roku 1914 hrozilo, že kontinent ovládne Německo, stejně, jako r. 1939-1940.

S WW2 tato politika skončila z toho jednoduchého důvodu, že moc Británie významně poklesla.

A pokud jde o Francii, třeba vědět, že např. v 18 století, měla 2x tolik obyvatel, než Ruské impérium. Tím byla přinejmenším potenciálně největší evropskou mocností po tři století.

Re: Možná, že důvodem:
Autor: D. Stirský Datum: 11.8.2017 11:55

Nu, on původní název ostrova byl zcela prostý: Británie. Skoro bych si tipnul, že to "velká" má mocenský přídech. Zajímavé by bylo, pokud by se v Británii hlasovalo o setrvání v EU nyní. Možná by byl výsledek stejný, možná také ne. Ovšem je to především EU sama, která může za to, že lidé (tj. evropští občasné) o ní většinou nic nevědí. Já jsem vždy pro setrvání Česka, leč uznávám, že EU je byrokratický a nesrozumitelný moloch, který sám sobě kope hrob.

Británie se jmenuje podle Britanů.:
Autor: A. Alda Datum: 11.8.2017 13:17

Keltského kmene, který porazili a zcela vyhladili Římané.

Velká Británie jako název vznikla po spojení Anglie, Wallesu a Skotska. Tím "velká" se označovalo právě ono spojení, tím "británie" to, že nejde ani o vládu Angličanů (potomků Anglů a Sasů), ani Skotů a Piktů, ani Welšanů nad ostatními, ale že všichni společně tvoří "velkou" Británii.

Re: Británie se jmenuje podle Britanů.:
Autor: V. Novák Datum: 11.8.2017 16:39

Stejně Británii vládli Normani, Nizozemci, a pak až dodneška Němci...

No, :
Autor: R. Langer Datum: 11.8.2017 8:09

protože levičáci lžou, tak je vlastně všechno v pořádku - brexit zvolili ti moudřejší na rozdíl od těch prolhaných "vzdělaných" tupců. :-D

Jsou-li "magoři" a "blbci" všichni,:
Autor: P. Zinga Datum: 11.8.2017 8:07

není magorem či blbcem nikdo.

Re: Jsou-li "magoři" a "blbci" všichni,:
Autor: J. Jurax Datum: 11.8.2017 23:23

Ovšem relativně ...

Je to pár dnů zpátky,:
Autor: V. Student Datum: 11.8.2017 6:24

co jsem se přesně v tomto duchu tady na Psu vyjadřoval. Ale nejsem první. Na jiných místech to už přede mnou říkali jiní A před nimi další...

Smutné je, že si tuhle manipulaci uvědomujeme, ale neumíme s tím nic udělat.

Ale optimista se od pesimisty liší tím, jak vidí tu sklenici s vodou, že? Takže zkusím zakončit optimisticky: Neumíme s tím sice ještě nic

udělat, ale už si to alespoň uvědomujeme. A čím dál víc o tom mluvíme. A

to je dobře.

Souhlasím:
Autor: I. Dekyský Datum: 11.8.2017 2:34

Za brexit může „nevzdělanost“. Kdyby měli všichni vymyté mozky na bezcenných, parazitických humanitně-společenskovědních sra*kách, věděli by, že Čtvrtá říše je tu pro naše nejvyšší blaho a bez ní přijde zmar, ne-li přímo konec světa. Jen mi je s podivem kolik tupců věří, že podobné "vzdělání" vůbec nějakým vzděláním je.

S Vaší poslední větou naprostý souhlas!:
Autor: P. Vaňura Datum: 11.8.2017 10:46

Za "vzdělání" je tu považováno papouškování nějaké pomatené ideologie! Něco na úrovni "Vědeckého komunismu..."