26.6.2019 | Svátek má AdrianaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ANALÝZA: Evropa kráčí do nesvobodyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 43, poslední: 29.7.2017 8:06, přehled diskusí

Curzio Malaparte:
Autor: P. Han Datum: 28.7.2017 22:29

popsal totalitní stát velmi jednoduše:

„To je stát, kde to, co není zakázané, je povinné.“

Uvážlivý hlas rozumu z článku přímo prýští:
Autor: J. Jurax Datum: 28.7.2017 21:59

jenom si nejsem tak moc jist, zda hlas rozumu je to, co nám pomůže proti EU v současnosti již naprosto diplomaticky řečeno "nerozumné" nejen v punktu připrchlíků.

Když se podívám, kdo je v EU u vesel, tak je to převážně rudozelená levičácká - jak se píše "neomarxistická" - skvadra vyznačující se zejména jednak pozoruhodnou neschopností řešit zásadní a podstatné problémy (namátkou zadlužení Ŕecka, Itálie, Španělska a s tím související povýtce politický projekt eura, problém invaze muslimských připrchlíků a ochrana hranic, přesun výroby mimo EU, dotace křivící trh), jednak stejně pozoruhodnou pitomostí, s jakou blbne s globálním oteplováním (pardon, oteplování padlo, teď je to změna klimatu) a bojem proti CO2 a s vydáváním nenjnemožnějších regulací a předpisů (žárovky, rtuťové teploměry) místy až hovadných.

A neposlední řadě tahle skvadra útočí na zbytky suverenity jí podřízených gubernií, opakovaně se séře do věcí, po nichž jí kulové (reforma soudnictví v Polsku) a s neskutečnou drzostí hodlá zamuslimit státy dosud nezamuslimené násilným importem nelegálních migrantů a stále sní vlhké sny o Spojených státech evropských stejně "demokratických" jako nynější EU pochopitelně pod jejich knutou.

No a naprosto nejsem přesvědčen, že s touhle rudozelenou arogantní bandou má vůbec smysl uvážlivě jednat. Samozřejmě zkusit se to může - podle hesla politik udělá dobrou věc až když se pokusí o všechny možné věci špatné - ale tady je na místě říct akorát své stanovisko, neustoupit a nechat ty pitrysy, ať prskají. A kdyby prskali přespříliš, vypadnout - horší než v EU to politicky být nemůže a hospodářsky n tom budem taky víceméně stejně.

A pokusy o získávání spojenců v EP při našich necelých třech procentech hlasů jsou srandovní a nakonec EP je jenom stafáž dodávající zdání demokracie.

:
Autor: L. Popovský Datum: 28.7.2017 23:27

Četl jste tohle? Multikulturalismus jako politické náboženství. http://casopisargument.cz/2017/01/12/multikulturalismus-jako-politicke-nabozenstvi/

:
Autor: L. Sindi Datum: 28.7.2017 17:46

Jak se rikalo za komancu "Stojime nad propasti.........udelali jsme velky krok kupredu".

Skoda ze jsme tech par let, kdy v Evrope byla opravdova demokracie stravili v podruci rusaku :(

Alespoň náznak pokusů o řešení:
Autor: D. Polanský Datum: 28.7.2017 12:07

Ale stále platí, že když se člověku někde nelíbí, tak se má snažit odtud vypadnout. Nevím, proč by to mělo být jiné v politice.

:
Autor: L. Popovský Datum: 28.7.2017 10:22

Nesouhlasím s větou: "Paradoxně to může být právě naše členství v EU, co může – snad jako jediné – tento trend zpomalit, i když patrně pouze za cenu oné zmíněné politické mobilizace."

Kopnutím do IVK jste svůj článek úplně zbytečně devalvoval.

Jinak souhlasím.

Do těch, co jsou již mimo vál:
Autor: D. Polanský Datum: 28.7.2017 12:09

se vždy lehce kope. Pokud byl Klaus u moci to bylo patolízalů.

Re: :
Autor: J. Machotka Datum: 28.7.2017 12:14

Nebylo mým záměrem do nikoho kopat, ale Vaši výtku přijímám.

Napsal jsem to už před nějakou dobou - mezitím došlo k událostem v Polsku. Naprosto nechci hodnotit, na čí straně je pravda. Nicméně, zásah od EU přišel či přijde, jak je vidět a pokud opravdu platí teze, že tyto změny poruší rovnováhu mezi soudní a exekutivní mocí, může riziko tohoto zásahu mít nějaké důsledky.

I vzhledem k tomu, jak se zdá, že zásah bude vypadat, budou bohužel tyto důsledky spíše negativní a povedou k ještě větší eskalaci.

Re: :
Autor: P. Lenc Datum: 28.7.2017 13:28

Pane Machotko i já se připojuji k tomu kopnutí do IVK i když se v podstatě omlouváte.Článek rozumný, ale domnívám se, že rozumný boj s EU administrativou je, bohužel, naprostá stráta času.Naopak, jediná rozumná strategie je jednoznačné odmítnutí i za cenu tzv. finančních postihů ze strany EU a naprosto jasný příklon, žádné lavírování, k V4.A pokud bude EU i nadále vydírat a vyhrožovat tak potom opravdu zbývá pouze čechxit.Totalitní prvky EU začínají převládat nad jakoukoliv rozumností.

Re: :
Autor: J. Machotka Datum: 28.7.2017 19:10

Děkuji za odpověď. Poskytl jste mi nahrávku na možný bonmot: já opravdu do nikoho nekopu, takže nevím, jak se chcete připojit. Ale nebojte, pochopil jsem, co míníte.

Přijímám výtku pana Popovského, že IVK do tématu zas až tak moc nepatří a pro článek je to rušivé. Možná byste mi ale mohli vysvětlit, v čem vidíte to "kopnutí". Já pouze konstatuji, že euroskeptici jako je např. IVK, mohl bych přidat i Svobodné, o žádnou dohodu s EU nestojí, protože EU je pro ně zlo, od kterého je třeba se co nejrychleji odstřihnout. Na tento názor mají plné právo, plně jej mohou prosazovat. Dle uvedeného výzkumu se zdá, že většina veřejnosti se zatím s tímto názorem neztotožňuje.

Za sebe říkám, že by bylo fér, kdyby nám nastínili též, jak si představují naši budoucnost, kdyby se tento názor realizoval, protože jinak se můžeme dostat do stejné situace jako GB po brexitu, kdy se ukázalo, že s touto možností vlastně nikdo ani moc nepočítal.

U nás na to nejspíš budeme připraveni o poznání lépe, ovšem je otázka, kdo bude v pozadí tahat za provázky. Vyjadřuji obavu, že to nejspíš povede k posílení autoritativních prvků, což nijak nevítám.

Nemám nicméně problém ani s tím přiznat chybu a omluvit se, pokud mi někdo z dotčených organizací vysvětlí, v čem jsou moje názory na ně mylné, popř. v čem je jejich tvrzením poškozuji. Byl bych ale mnohem raději, kdyby se polemizovalo nad tou, řekněme konstruktivnější částí tématu.

:
Autor: L. Popovský Datum: 28.7.2017 21:44

Kopnutí spočívalo v tónu. Cituji. "Ale euroskeptici jako IVK vlastně o žádnou dohodu nestojí, že?"

Re: :
Autor: J. Machotka Datum: 29.7.2017 7:44

Dobře, děkuji za vysvětlení. Pokusil jsem se objasnit, co jsem tím mínil a uznávám, že zvolená forma nebyla z nejšťastnějších. To se mi stává a měl bych si na to dávat pozor.

:
Autor: L. Popovský Datum: 29.7.2017 8:06

Nikdo nejsme dokonalý. Oceňuji, že dokážete uznat chybu. Ten článek Vám dal jistě mnoho práce a je moc dobrý, jakkoliv se vším nesouhlasím. Přesto jsem jej po přečtení té věty málem přestal číst.

Re: :
Autor: J. Jurax Datum: 28.7.2017 21:29

Souhlas. Včetně té devalvace.

:)))))))))))))) :
Autor: J. Kanioková Datum: 28.7.2017 23:55

dobrá analýza, řešení stále ještě příliš opatrné:
Autor: T. Hraj Datum: 28.7.2017 9:37

1) Ale ano, JE to spor pravo/levý. Právě proto, že (jak říkáte) jde o "vztah jedince ke svobodě" (jestli o ni usiluje nebo se jí obává, jestli chce zlepšovat sám sebe nebo nejprve všechny ostatní)

2) "IVK zřejmě o žádnou dohodu nestojí". No, v existenčních otázkách (imigrační politika vůči masové migraci) bychom opravdu diskusi připustit neměli (PL a H si to uvědomuje).

3) Pesimismus vůči reformovatelnosti EU (a vůbec možnosti vést debatu) je dán pokročilým odhalením jejích skutečných základů, tj. ideologické podstaty jejích současných zástupců. Ta je právě jednolitě výrazně levicová (někdy označována za neomarxistickou) a její zástupci očekávají (jaksi samozřejmě), že případná, vámi zmiňovaná diskuse, diskuse se bude odehrávat výhradně v rámci této (jejich) platformy.

Re: dobrá analýza, řešení stále ještě příliš opatrné:
Autor: R. Langer Datum: 28.7.2017 11:39

Asi tak.

Hlas rozumu:
Autor: J. Karlík 653 Datum: 28.7.2017 8:41

Navrhovaný postup není blbý. Z čehož vyplývá, že se nebude líbit. Problémy EU se hromadí, Británie to pochopila, sice dost těsně, jako první. Evropa by se měla vracet ke svým kořenům. A vyvarovat se při tom opakování minulých chyb.

Vyjednávat?:
Autor: Z. Rychlý Datum: 28.7.2017 8:29

To by musela být ochota ke kompromisům. IVK jistě kompromisní není. Ale není to názor většiny národa. Na druhé straně, kde vy optimisto vidíte ochotu ke kompromisům na straně EU?

Žádosti Slovenska a Polska budou smeteny v zárodku a k soudu se ani nedostanou.

Schvalování kvót proběhlo fíglem. Bylo zřejmé, že na úrovni premiérů dojde k uplatnění práva veta. Tak to předhodili "pouze" ministrům, kde již právo veta nelze uplatnit a kvalifikovanou většinou kvóty prosadili.

Kde u té svoloči vidíte náznaky ochoty ke kompromisu? Sundejte si růžové brýle.

Kromě jiného taky platí, že ve věcech zásadního významu se o kompromisech nediskutuje, protože jsou buď, anebo. Záplavu ekonomických připrchlíků nelze zároveň chtít a zároveň nechtít. Násilné přidělování připrchlíků e-komisí zjevně zvítězí, ale averze vůči nim nebude mít daleko k rasismu. To opravdu ta "zásadová" komise chce?

Lepší diktátor na hradě, nežli islám v podhradí!:
Autor: P. Vaňura Datum: 28.7.2017 14:12

Záplava migrantů je ABSOLUTNÍ ZLO a je třeba se bránit VŠEMI PROSTŘEDKY! Včetně VÁLKY! Čtěte Machiaveliiho, tam to najdete.

Nekráčíme do nesvobody, už v ní jsme !:
Autor: J. Kanioková Datum: 28.7.2017 19:52

Bruselské politbyro si postupně přivlastnilo tolik moci, která si přitahuje specifické lidi. Nenápadně, salámovou metodou se vlamuje do všech zákoutí lidské existence. Cílevědomě, krok za krokem ukrajuje z naší suverenity za pomoci mediální masáže i vzdělávacího systému, zvláště přes "humanitní obory". Ideologie, podvodně zvané „liberální levice“, ovládají vysoké školství euroamerického světa a produkují desetitisíce duševních klonů.

Je to Eurodiktatura a i migrace jí přišla vhod.. Ztráta etnické homogenity jí dává další možnosti, jak vnutit společnosti to, co by jí jinak neprošlo.. EU nemá žádnou koncepci bezpečnosti, nechá se vláčet neviditelnými bohy finanční moci a s diktátem globalistických neomarxistických pravidel jsme se dostali na rozcestí, zda podlehnout a podvolit se, nebo zda naše kultura ještě najde sílu vrátit se k hodnotě vzájemně uznávaných národních zájmů

Re: Lepší diktátor na hradě, nežli islám v podhradí!:
Autor: Z. Rychlý Datum: 28.7.2017 21:07

Hm. A co jestli Macchiavelliho četli mohamedáni taky?

Re: Vyjednávat?:
Autor: J. Machotka Datum: 28.7.2017 19:27

Děkuji za odpověď.

Nemyslím si, že by veřejnost v ostatních zemích většinově byla pro záplavu uprchlíků. Spíš je to tak, že tento názor buď nikdo nereprezentuje a nebo jej reprezentuje způsobem, který je převážné části oné veřejnosti odporný.

Tím, že si zameteme před vlastním prahem, můžeme inspirovat i podobně smýšlející jinde k témuž. Samozřejmě, někde (Švédsko) už může být pozdě.

K okamžitému jednostrannému zastavení čerpání EU dotací ze strany ČR nepotřebujeme nic, než vlastní rozhodnutí a ať už budeme vyjednávat či konat, jak navrhujete Vy, naši pozici to posílí.

Re: Vyjednávat?:
Autor: Z. Rychlý Datum: 28.7.2017 21:13

Čexit ano, jsem pro, ale komise po nás bude chtít všechno zpátky, dále nadřazené soudnictví z Haagu, a taky zaplatit předem všechny budoucí závazky do roku 2025. Budou nám házet klacky pod nohy jako Britanii. Tohle ovšem nemusíme ekonomicky vydržet. Pomsta Bruselu by byla docela likvidační.

:
Autor: L. Popovský Datum: 28.7.2017 22:07

Chtít může, dostat nesmí. Takto dohoda nezněla.

Konečně článek:
Autor: P. Rudolf Datum: 28.7.2017 7:47

ve kterém se někdo snaží s chladnou hlavou hledat řešení problému "masová imigrace".

S názvem článku absolutně nesouhlasím, nic takového se neděje. Osmdesátá léta v Československu jsou popisována jako "netotalitní", což je hrubě nepřesné. Totalita to byla, i když ten socialistický kriminál začal mít trochu fešáčtější kabát. Lidé se v něm totiž pomalu naučili žít, režim je zlomil. Otázku legitimity kroků EK v otázce distribuce imigrantů si měl autor ověřit sám (samozřejmě, že ji EK má) a zabývat se tudíž jinými aspekty problému, které zde zjevně chybí.

Ano, IVK jen boří, snaha něco opravit je nulová. Ano, měli bychom být schopni ostatním členům EU vysvětlit náš postoj a navrhnou náhradní řešení. Pokud se nám to nepodaří, tak jak správně autor píše, nezbývá, než se podřídit názoru většiny, nebo z EU odejít. Kverulovat je dětinské a nemůže ČR přinést nic dobrého.

To jen ve zkratce, článek by však zasloužil delší a věcnější polemiku.

Re: Konečně článek:
Autor: T. Hraj Datum: 28.7.2017 13:17

ad1) celkem souhlas. Ale tváří v tvář dvěma letům iracionální až absurdní imigrační politice západních zemí není, obávám se jak a o čem diskutovat. Je čas přikroči k suverénním rozhodnutím a naše partnery v EU o nich suše informovat (to je slušnost).

ad2) je to tu každý den. Ano, EK má formálně vzato mandát kvóty prosadit. Ale masová imigrace je pro nás otázka existenční, čili vzepřeme se této smlouvě i když to bude mít následky.

ad3) Výrok "IVK jen boří, snaha něco opravit je nulová" je možná pravdivý, ale jen pokud si do obou vět dosadíte jakožto předmět EU. Obecně, jak jste ho napsal, pravdivý není (IVK jistě nechce bořit například Český stát).

Možná je už vhodná doba k tomu,:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 28.7.2017 2:57

aby si autor sám, když je vzpomíná, ty Lisabonské smlouvy přečetl.

Pak by zjistil, že nemusí o tom, zda možnost opatření ve smyslu kvot je v nich obsažena, psát v podmiňovacím způsobu. Ano je to tam.

A jsou tam i další věci. Bylo to ostatně již předmětem žaloby skupiny senátorů k Ústavnímu soudu, který ovšem Ústavu volně vyložil tak, že je to vlastně v souladu.

Dokladem toho, že se o tom jednalo, je i video jiné senátorky, která říkala, že kdepak, lidi si nemají nechat namluvit, že by něco takového jako kvoty hrozilo.

Postupem navrhovaným autorem se dosáhne jen předstírání košil propocených vyjednávači, vyjednávači, kteří ustoupí ve všem a to jen za poklepání na rameno některým úředníkem z Bruselu nebo státníkem z větší evropské země. Už nám nemusí lhát o vyjednávání, vždyť my je tak moc známe.

Re: Možná je už vhodná doba k tomu,:
Autor: J. Machotka Datum: 28.7.2017 7:19

Děkuji za odpověď.

Bylo by možné, abyste uvedl bližší odkazy na Vámi zmiňovaná fakta? Např. odkaz na video?

Rozumím Vaší obavě, aby vyjednávání neprobíhala jen na oko. Pokud se však neuskuteční vůbec, zbydou jen dvě možnosti - buď se bezpodmínečně podřídit, nebo okamžitě odejít z EU (bez zvážení důsledků a přípravy na ně, jak navrhuje bod 4.) A asi ani neuznáváte přínos, kterým může vyjednávání přispět k národnímu sebeuvědomění.

Mohu se zeptat, jaký další postup byste tedy sám navrhl?

Re: Možná je už vhodná doba k tomu,:
Autor: JarkaF Datum: 28.7.2017 9:04

Zmiňované video: https://www.youtube.com/watch?v=6dp6MkO5IIc

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/66539/marek-brodsky-prorocky-predvolebni-klip-o-migraci-dobehl-exposlankyni-roithovou-neverte-zlomyslnym-lzim-rika.html

Na webu paní Roithové, kde bylo původně, už nějakou dobu není vidět. Jiná videa na téma Lisabonské smlouvy tam má, ale zrovna toto se z jejího webu "ztratilo" :)) J. Fialová