15.7.2018 | Svátek má JindřichDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ESEJ: Má parlamentní demokracie v ČR budoucnost?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 86, poslední: 18.7.2017 10:59, přehled diskusí

Má parlamentní demokracie v ČR budoucnost?:
Autor: J. Jurax Datum: 18.7.2017 10:59

Ptejme se jinak: Jsou v ČR demokraté?

Ať tady demokracie je:
Autor: J. Schwarz Datum: 17.7.2017 20:11

nebo není tak současné uspořádání má jednu principiální chybu a tou je zažraný kolektivismus. Pokud by bylo možné veškeré "výdobytky", povinnou "solidaritu" a "péči" ze strany státu odmítnout s tím, že dotyčný jednotlivec bude se zbytkem společnosti komunikovat na základě vzájemných výhod a dobrovolnosti, pak by nebylo možné / lépe řečeno bylo by zbytečné / prohlasovat množství socialistických nesmyslů. Nesouhlasící by totiž mohli ze systému vystoupit a šašci, už už se třesoucí na cizí peníze by si své nápady museli realizovat z vlastních prostředků. Pokud stát zajišťoval obranu, bezpečnost, spravedlnost pak o tom má smysl hlasovat. Pokud se ale hlasuje o tom komu se přispěje na bazén, jde už o čistou loupež. Dobráci nechť pomáhají ze svého, bude je hřát vlastní ušlechtilost. Jenže ušlechtilci nepomáhají ze svého, zkásnou většinu společnosti a ještě si při tom namastí kapsy.

:
Autor: M. Pechr Datum: 17.7.2017 23:24

...jo...kolektivismus... ...je to co mne opravdu děsí...

Vyšetřit tu amnestii..!:
Autor: J. Lehký Datum: 17.7.2017 19:31

Klaus dal demokratickému vývoji u nás sice slušnou ránu do zad, hlavně svou zločinnou amnestií, ale nakonec to snad zvládneme..!

Přijměme pravdu.:
Autor: Z. Pešek Datum: 17.7.2017 18:35

Je těžké přijmout pravdu a pro mnohé diskutující oprostit se od stereotypů a pohádek.Přišla doba, že takový příspěvek bude mazán a autor Ministerstvem Pravdy popohnán k odpovědnosti.Vítejte v demokracii.Tedy, děkuji za ten článek.

VPK.:
Autor: P. Horak Datum: 17.7.2017 16:44

Jsem zvedav, jestli se pan Neff nekdy pochlapi a prenecha tuto diverzantni skupinu Parlamentnim Listum.

Re: VPK.:
Autor: M. Prokop Datum: 17.7.2017 16:49

Vy jste si odskočil z Novinek?

Re: VPK.:
Autor: S. Donát Datum: 17.7.2017 20:02

Spíš z nějakého uzavřeného oddělení...

Re: VPK.:
Autor: J. Václavíková Datum: 17.7.2017 23:26

Také se ptáte, proč se něčemu tak ubohému propůjčuje?

Pravicové strany silně zklamaly, ukázkou byla :
Autor: D. Polanský Datum: 17.7.2017 15:17

ODS. Obrovská politická i reálná ekonomická moc ODS přivedla do ODS různé darebáky, prospěcháře atd. Konec byl jaký byl. Pan Klaus o tom ví své, byl u toho a významně se na tom podílel. Nemluvě o bagatelizaci významu rodiny, dětí, křesťanských hodnot apod. Ovšem nevím, co je cílem tohoto článku. Upozorňovatelů jsou tu tisíce neboli jako hnoje.

Re: Pravicové strany silně zklamaly, ukázkou byla :
Autor: M. Prokop Datum: 17.7.2017 16:50

Do každé vládnoucí strany nalezou prospěcháři, momentálně mizí popularita oranžgutanů a v kurzu je ANO.

Jako vždy perfektní !:
Autor: L. Severa Datum: 17.7.2017 14:52

Bod 4. jen potvrdil to, proč klesají preference ČSSD. Dříve tato, původně marxistická strana, bojovala za práva pracujícího lidu, jak se kdysi vneseně říkalo. Nyní se všichni předhánějí v sociálních programech, např. i Babiš. Ten vstoupil do vlády v době ekonomického růstu, což dovedl umně využít. "Moje podniky za x (?) období přinesly státu na daních 10 miliard." Co dostaly jeho podniky zpět, to neřekl. Co přinese EET, co přinese boj proti korupci, ušetřený státní rozpočet (ovšem relativně k HDP !!) a jiné, taková tvrzení přinášejí ty vysoké preference ANO, na co pak volit soc. dem. ?

Pane Klausi, máte na tom žel svůj podíl.:
Autor: A. Alda Datum: 17.7.2017 14:23

Jediná šance na obranu je skrze národní zájem a klasickou rodinu, což jste Vy v době, kdy jste byl u moci, vždy zpochybňoval, občas i zesměšňoval.

Re: Pane Klausi, máte na tom žel svůj podíl.:
Autor: V. Skalová Datum: 17.7.2017 19:56

To si asi pamatujete dost špatně, je to přesně naopak. Klaus VŽDY hájil české národní zájmy a zájmy klasických rodin a byl za to médii zesměšňován. Byl proti angažování Česka v bombardování Bělehradu a napadení Iráku a Libye, proti rozdávání českého majetku zahraničním korporacím, proti Lisabonské smlouvě, proti zákonu o pěstounství, který kopíruje norský systém kradení dětí státem a proti homosexuálním adopcím. Jak jste došel ke svému opačnému názoru, je mi záhadou...

Pravil VK, a spoustě:
Autor: Z. Rychlý Datum: 17.7.2017 14:23

diskutujících se zvedá tlak. Tak se vyprdněte na to, kdo to napsal a berte logicky větu za větou. Vždyť je to pravda!! Nechali jsme si přerůst občanskou společnost přes hlavu! Neziskovky jsou pomalu mocnější, než vládnoucí politické strany.

Jen bych připomněl, že samotné politické strany nejsou bez viny. Samy k tomu marasmu hodně přispěly.

Věřím, že časem se to bude kultivovat a rovnováha mezi NGO, státem a politickými stranami se najde. Lidovci si krajinou bídy prošli první a je to na nich znát, jsou mnohem méně hadovitější. Kdeže jsou Cyrdové Svobodové, ještě sice zůstal Svoboda Pája, ale i on půjde jednou do kopru). ODS zrovna tak, nabubřelí Langrové jsou mimo, i když pořád mají dlouhé prsty. Myslím, že ODS je kultivovanější. Fiala má sice charisma nikoli přímo mokrého , ale vlhkého hadru, nicméně snaží se, a věřím, že vede ODS k lepšímu. ČSSD je na počátku své metamorfózy. Členská základna vuvuzel ji houfně opouští a driftuje k spásonosné ANO, neboli Veverkám č.2. Za vlády ANO však přijde světový hospodářský cyklus, na řadě je totiž krize, joj to bude pád z výšin! Kampak se vy vuvuzely podějete! Kdopak vás vezme pod křidélka?

Re: Pravil VK, a spoustě:
Autor: M. Valenta Datum: 17.7.2017 15:21

S mnohým co píšete by se dalo souhlasit, jen Vám z nějakého mě neznámého důvodu uniká, že Klaus by také členem a dokonce zakladatelem strany, té strany, která položila základy toho co zde nyní máme, ať se to komu líbí nebo ne.

Re: Pravil VK, a spoustě:
Autor: M. Prokop Datum: 17.7.2017 16:52

No ano a já jsem mu za to dodnes vděčen. Mohlo to dopadnout podstatně hůře.

Strany i stát jsou takové, jaká je většina voličů.

Re: Pravil VK, a spoustě:
Autor: J. Schwarz Datum: 17.7.2017 20:18

ještě by bylo dobré se zeptat, proč jsou neziskovky tak silné. Jestli to není proto, že naši poslanci schválili za léta zákony, které těm neziskovkám, "ekologům", památkářům, lidskoprávním aktivistům nesmírně nahrály. Kdo schválil zákony s jejichž využitím dnes "ekologové" blokují stavbu dálnice tu kvůli křečkům, pak broukovi a pak zase žábě přičemž si vynucují extrémní náklady požadavkem stavby podchodu pro křečky, nadchodu pro losy a podobné vychytávky. A co takový zákon, kdy každá stavba musí být prozkoumána archeology na náklady investora? Holt na ty nesmysly asi máme peníze i čas.

Re: Pravil VK, a spoustě:
Autor: Z. Rychlý Datum: 17.7.2017 21:58

Chce to vrátit ono kyvadlo trochu zpátky. Řekl bych, že hlavní průšvih je v množství vysokých škol vámi uvedeného typu. Absolventi se pak přirozeně snaží hledat uplatnění.

ODS:
Autor: M. Zdobinský Datum: 17.7.2017 11:52

Ve spoustě věcí máte pane exprezidente pravdu. Bohužel vaše ODS si kdysi k všeobecnému rozkladu politického systému v ČR přiložila taky polínko (teda spíš poleno),když se stala stranou nejrůznějších politických šíbrů krajského formátu,se kterými jste si jako předseda ODS nedokázal poradit a "zamést". Vzpomínám si na fotky z jednoho kongresu ODS,kde velká část delegátů přijela s SPZ typu AA 0001 apod.,kdy všem bylo jasné,že jsou nelegálně a korupčně získané (připomínám,že tehdy se nedaly legálně koupit). Prostě vrchol hnusu a pohrdání "voličem".Do té doby jsem vás já důvěřivá naivka volil.

Re: ODS:
Autor: M. Prokop Datum: 17.7.2017 12:07

Znáte cestu, jak zabránit, aby do vládnoucí strany nalezli různí vyžírkové?

Do kterékoliv strany nebo "hnutí"?

Re: ODS:
Autor: M. Zdobinský Datum: 17.7.2017 12:19

Univerzální samozřejmě ne (to bych dostal asi Nobelovku :-) ),ale pokud není nejvyšší vedení a část členstva sami vyžírkové,tak by to mělo fungovat "samoočistně". Tak jako to funguje v každém banálním spolku.Prostě drobná práce politická.Jakkoli tuhle frázi TGM nemám moc rád.

Pokud se ovšem vedení na vyžírání samo podílí nebo ho i jen tiše toleruje, pak není pomocí.V ODS by mohli vyprávět... Můžou potom skuhrat jako p.Fiala,že se nedaří dostat ODS do bývalého lesku (tedy myšleno procentního zisku ve volbách)

Rozhodně není řešení strana "vůdcovského" typu, na kterou zlákal Babiš své voliče.

Re: ODS:
Autor: M. Prokop Datum: 17.7.2017 17:00

Žádné vedení nedokáže předělat členy. Naopak, členové určují vedení.

Možno pozorovat ve všech stranách, jen u ANOnistů Bureš vlastní členy. :-P

Re: ODS:
Autor: M. Moravcová Datum: 17.7.2017 13:22

Jo, ten kdo sedí za bukem, nic nezkazí a ještě je po bitvě generálem? :-) Navíc má nadosmrti v ruce bič.

Všem, co kopou do Klause:
Autor: Z. Švrček Datum: 17.7.2017 11:45

nemáte pravdu. On přece celou dobu usiloval o klasickou demokracii, usiloval o jsné názory stran, zejména v ODS, snažil se nepodléhat nátlakovým skupinám a vždy horlil, když to dělal někdo z jeho okolí. Vy jste si prostě našli obětního beránka - spíše media jej našly místo vás (ve svém zaálmu a v zájmu svých majitelů) a přijali jste zjednodušený názor na jeho osobu a jeho usilování, aniž byste si dali práci s dlouhodobým sledováním jeho názorů a úsilí. Jak říká Klaus, ztrivializovali jste netriviální záležitosti. Tak si s tím kopáním do Klause vy*erte oko a přemýšlejte na vlastním voličském podílu na dnešní situaci.

Re: Všem, co kopou do Klause:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 17.7.2017 12:28

OPO-smlouva je etalon parlamentní demokracie?

Jájoš Bacz a Peka z Honkongu byli etalonem nepodléhání nátlakovým skupinám?

Re: Všem, co kopou do Klause:
Autor: M. Moravcová Datum: 17.7.2017 13:23

a ještě něco dalšího? Toto není na šibenici.

Re: Všem, co kopou do Klause:
Autor: M. Valenta Datum: 17.7.2017 13:52

Asi nejhorší byla Klausova rezignace na právní stát zakončená amnestií, a následky neseme dodnes.

Re: Všem, co kopou do Klause:
Autor: S. Donát Datum: 17.7.2017 13:59

Ale prdlajs. Kdy Klaus rezignoval na právní stát? A jaké následky nesete, pane Valento?

Re: Všem, co kopou do Klause:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 17.7.2017 14:01

Vymahatelnost práva měl a má ve svém hodnotovém žebříčku kdesi vzadu ... konzistentně.