20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Skryté náklady úsporného cestováníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 15, poslední: 12.7.2017 1:02, přehled diskusí

Je to tak:
Autor: R. Morava Datum: 11.7.2017 17:20

Do chudých zemí se jezdí i proto, abychom je podpořili jako turisté a přitom se za naše peníze trochu pobavili. Šetřit se má v drahých zemích. Divné je opravdu i to, že letadla spotřebují šíleně paliva, což nějak neladí s baťůžkáři a ekonomikou těchto výletníků.

Jen si myslím že to dnes lidi už nějak chápou, a do Thajska, Egypta či Brazílii nejezdí jen paštikáři. Ale třeba se mýlím.

Inu Kašpárek.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 11.7.2017 14:36

Nelítejte, znečišťujete planetu a pomáháte Saudům.

Co se týká vaření v cizině, Němec si v norském kempu vaří běžně, zatímco v Chorvatsku Němec hází řízek z restaurace svému psovi. Já na tom nic divného nevidím, každá země je zaplať pánbůh jiná a každý koná podle svých možností.

Proč kolem toho vznikl článek? Inu Kašpárek.

Češtin:
Autor: P. Portwyn Datum: 11.7.2017 12:43

"...cestovat mimo hlavní sezónu nebo začínat a končit dovolenou uprostřed pracovního týdne jsou win-win tipy, o kterých se nedá mluvit jako o toxických..."

Jaké "toxické" tipy proboha??

A vůbec těch nóbl slov, aby autor ukázal, jaký je světák, je tam snad víc, než předložek.

Mimochodem co je to "umčo"? To fakt někdo používá?

Když je autor dobrodinec chudých psů, nemusí to platit:
Autor: P. Vaňura Datum: 11.7.2017 12:09

pro ostatní. NEUVEDL totiž to NEJDŮLEŽITĚJŠÍ, v minulosti mohl cestovat jen zlomek populace. Moji strýcové kovorolníci dokonce v době dovolené kupovali dřevo nastojato a dělali si zásoby paliva na zimu!

Já, pokud jsem necestoval s cestovkou jsem měl vždycky plný kufr od auta jídla. A dokonce mě to pomohlo. Jugoslávský celník, když viděl krabici brambor se zasmál a neprohlížel dál, takže jsem provezl kanistr s benzinem, který stál v tehdejší Jugoslávii 2,5 krát více než u nás. A tak tehdy cestovali skoro všichni! Jedna kolegyně měla obytný auťák a tam extra velké nádrže na naftu. Byli jsme chudí a podle toho jsme se chovali!

Re: Když je autor dobrodinec chudých psů, nemusí to platit:
Autor: P. Portwyn Datum: 11.7.2017 12:46

Trefné.

Jsou to klasické knížecí rady. Nevím, co je "travelhacker" a ty příručky neznám, ale jde o to, že spousta lidí má na výběr buď cestovat nízkonákladově, nebo sedět doma.

Místní populace na tom neprodělá ani tak.

autorovi :-) :
Autor: M. Vondráček Datum: 11.7.2017 11:05

Nevím, nikdy jsem při cestování nepoužíval příručku "jak cestovat" . Stačila mi mapa, průvodce a selský rozum. Pokud si někdo k cestování musí koupit nějakou "travelhackerskou kuchařku" měl by raději zůstat doma :-)

A jak se pak dívat na aktivity :
Autor: J. Lepka Datum: 11.7.2017 10:26

pana Okamury, současného černého koně politiky a zázračného zachránce české identity, který v letech devadesátých, co zástupce CK, oblažoval japonské turisty průvodkyněmi sice jazykově bezchybnými, leč naprosto neznalých českých reálií. Existuje svědectví, jak u soch Sv. Václava pod Muzeem zcela vážně jedna beruška tvrdila, že je to jezdecká socha Karla IV.

Tak co je proti tomu svačina ze sámošky nebo kafe z automatu ???

Re: A jak se pak dívat na aktivity :
Autor: R. Morava Datum: 11.7.2017 17:02

A myslíte že ti Japonci chtěli slyšet že je to socha sv. Václava? Lhát se samozřejmě nemá a bylo to neprofesionální (pokud je to pravda), ale budete si pamatovat že je v Tokiu socha Kung Paa nebo Macha Pikcha?

Re: A jak se pak dívat na aktivity :
Autor: J. Jurax Datum: 12.7.2017 1:02

Kung Pao je jaksí čínská záležitost, kdežto Machu Picchu incká, dnes peruánská. Ale sochu řekněme šóguna Tokugawy v Tokiu, je-li tak jaká, bych si asi pamatoval ...

Hm,:
Autor: R. Langer Datum: 11.7.2017 9:34

kdo nebo co je to "travelhekr"? V životě jsem to neslyšel.

Re: Hm,:
Autor: R. Gramblička Datum: 11.7.2017 9:55

taky ne. Autor je navíc asi intoxikován (bůhví čím), že slůvko toxický používá opakovaně tam, kde nemá co dělat

Na chudej lid musí být přísnost:
Autor: J. Jelínek Datum: 11.7.2017 8:23

Co je autorovi do toho, jak, kam a za jakým účelem cestuji? Připoměl mi příhodu z mládí, kdy jako patnáctiletý tramp jsem nebyl vpuštěn do hospody v Karlštejně se slovy - trempy neobsluhujeme. A bylo vymalováno.

O kosek výše píše pan Pilc o omezování svobody:
Autor: M. Hatlák Datum: 11.7.2017 8:18

a tady mi připadá že je jeden z lidí, který by nám ji velice rád také omezil.

A jen mimochodem, na dovolenou si vozím jídlo také ssebou. Ale není to proto, abych ušetřil, ale proto, abych se nepo..al. I v Bulharsku nebo v Itálii či Německu jsem při místní stravě nejlépe poznal hlavně kulturní zařízení zvané WC.

Tak já bych na to řekl, že ať si každý cestuje jak chce.:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 11.7.2017 2:11

Pokud dodržuje zákony a neprovokuje zbytečně místní, tak je to jeho věc. Majitelům apartmánových domů v Chorvatsku nevadí, když si turisti občas něco uvaří. Většinou v těch apartmánech mají i kuchyňské vybavení a elektrický sporák. A gril venku k dispozici. A každý turista si tam párkrát zajde do hospůdky na bílou rybu nebo jinou místní specialitu. Majitelům potravinářských obchodů vůbec nevadí, když člověk nejí jen v hospodě. A většina českých turistů americké příručky, jak cestovat extrémně levně nečte. Ano i já znám člověka, který si naspoří vždycky tisíc dolarů a s těmi měsíc cestuje a byl skoro všude na světě. Klidně spí pod širákem, občas si odpracuje nocleh. Poslouchal jsem jeho vyprávění mnoho hodin a bylo to zajímavé. Ale znám takového jen jednoho.

Já bych to nereguloval.

No, že byste to nereguloval, to nakonec autor:
Autor: F. Houžňák Datum: 11.7.2017 8:21

taky ne, že ano.