22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Migrace prý pomáhá proti vymírání populaceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 137, poslední: 11.7.2017 1:23, přehled diskusí

:
Autor: L. Sindi Datum: 10.7.2017 17:48

Asi bohuzel, stoupla nam produktivita prace. Drive muselu 80% populace vytvaret hodnoty, ktere spolecnost uzivi. Dnes na to staci 20% a zbytek vymysli blbosti (cisla jsem si vycucal z prstu) a presto se mame vic nez dobre.

......:
Autor: J. Kanioková Datum: 10.7.2017 17:30

Migrace prý pomáhá proti vymírání populace - bože, debilnější argument snad ani nemůže existovat..

Studii pánů Burcina, Drbohlava a Kučery:
Autor: P. Rudolf Datum: 10.7.2017 16:25

o tom, že imigrací se demografický problém stárnutí populace nevyřeší, kterou tady ve svém příspěvku v 9:45 zmiňuje pan Klepetko, lze bez problémů věřit. Stejně tak jako tomu, že je v podstatě o ničem. Sami autoři přichází k závěru, že tímto způsobem zvrátit vymírání v ČR není technicky proveditelné. Ovšem toto spásným demografickým argumentem, jak pánové píší, nikde nikdy nebylo. Vždy se s imigrací počítalo jako s jednou z mnoha cest, po kterých je nutno se vydat. A navíc jako s cestou nejlevnější, neb podpora zvýšení natality domácího obyvatelstva (jistě naprosto nevyhnutelná) bude stát daleko víc, než přirozený příchod, byť i částečně těžko začlenitelných imigrantů z jiný kultur.

Jinými slovy, podobná studie má smysl jedině tehdy, je-li zařazena do širšího kontextu a doplněna o další kroky, které bude nutno udělat.

Re: Studii pánů Burcina, Drbohlava a Kučery:
Autor: V. Klepetko Datum: 11.7.2017 1:23

Jsem rád, že jste si tu studii přečetl...

Ještě ekonomika vymírání:
Autor: V. Podracký Datum: 10.7.2017 15:15

Teoreticky jsou dvě cesty řešení. Jednou je robotizace, druhou přistěhovalectví.

1/ Robotizace přinese nezaměstnanost, takže to vypadá, že mladých lidí může být méně. Do nějaké míry ano, ale většina lidí je dnes zaměstnaná ve službách a ty robotizovat nelze (pokusy jsou spíše hračky). Nedostatek lidí se tedy v podstatné míře projeví, ale zároveň klesne příjem státu, protože méně lidí zaplatí méně daní. Mezinárodní koncerny svoje daně nezvýší. Důchody se stanou velkým problémem.

2/ Přistěhovalectví může být jen velmi malé a to ještě integrovatelných etnik. Jinak začnou etnika uplatňovat svoji kulturu a místní kulturu postupně vytlačí. O migrantech, kteří se dnes hrnou do Evropy, vůbec nemluvím, to nejsou lidé, se kterými by se dalo počítat na práci.

Re: Ještě ekonomika vymírání:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 10.7.2017 15:35

"Mezinárodní koncerny svoje daně nezvýší." to je objev. Takhle to máte promyšlený celý, že :o)

Daně nastavuje stát, trumbero.

Re: Ještě ekonomika vymírání:
Autor: V. Podracký Datum: 10.7.2017 16:33

Lépe řečeno, oni si to zvýšit nenechají. Dnes to přece vidíme, ne?

Re: Ještě ekonomika vymírání:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 10.7.2017 16:34

Ne, to jsou vaše debilní představy z lajcké neznalosti, tydýte.

Re: Ještě ekonomika vymírání:
Autor: V. Podracký Datum: 10.7.2017 16:36

Vy jste jistě lajcky znalý. Ale nic jsem od Vás neviděl. Kdeže ty znalosti jsou?

Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude:
Autor: J. Fridrich Datum: 10.7.2017 15:10

Míchat hrušky s jablky a také chtít bezproblémové soužití lišky se slepicemi v jednom kurníku může chtít jen hlupák..

Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude muset - a to velmi rychle dospět k zcela zásadní skutečnosti a nekorektně-tedy pravdivě konstatovat, že civilizační úrovně a vyspělost jednotlivých etnik, zemí, států, lokalit-tedy lidí žijících v dnešní době na naší planetě je RŮZNÁ a mnohdy velmi odlišná. Stupnice hodnot, rozvoj společnosti, její kultura, hygiena, tolerantnost, vztah k ženám, k dětem, schopnost akceptovat jiné pohledy na vývoj světa-to vše je velmi ODLIŠNÉ v různých částech světa. Konkrétně země tak zvaného Západu, tedy křest'anské, Euro-Atlantické civilizace jsou nepochybně vyspělejší a to nejen ve vědě, technice, technologiích-ale právě v uspořádání své společnosti, hlavně v její humánní podobě, demokracii, práv a svobod svých občanů.V jiných částech světa jsou zcela jiné hodnoty a je zajímavé, že když přijdou k nám, tak místo spokojenosti a vděku za nový domov přináší až nepochopitelnou NENÁVIST. Raději tedy tyto světy nesměšovat-a když už, tak jim pomoci u nich doma, ale pozor na jejich přemnožení. Uskutečnění této záchrany Evropy půjde jen změnou vůdců hlavních Evropských zemí a ve vedení EU v Bruselu..

Re: Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 10.7.2017 23:37

Ta nenávist vůbec není nepochopitelná, při jejich víře, která jim dává pocit nadřazenosti, který neumí naplnit. Ženy, které by mu měly být podřízeny, ho s nepatrnými výjimkami přehlížejí a je sexuálně frustrovaný. Svatý muž mu tluče do hlavy korán, který mu výslovně zakazuje přátelit se s nevěřícími. Lépe placené místo je mu nepřístupné, protože nemá vzdělání a neumí soustavně studovat ani pracovat. Má jen lidi stejné víry a dostává se do negaci posilující zpětné vazby. Do spleti těchto negativních zpětných vazeb.Když přece jen získá ženu, tak jen svého rodu a s ní má dítě, které se od něj nenaučí ani pracovat, ani učit se, jen negativním postojům k většinové společnosti a víře, že by měl být nadřazen nevěřícím. Večer si přehrává pornografii a tam krásné a žádostivé ženy chtějí i tmavé. A dělají s nimi věci, které si ani představit nedovedl. Ale jeho všechny ty potvory den co den odmítají a dávají mu přezíravě najevo, že pro něj nejsou. Vystavují na ulici polonahé své vnady, ale ne pro něj. Když se jim jen přiblíží, tak ho ponižují hrubým odmítáním. Jakoby byl špinavý, malomocný nebo ošklivý.

To je na silnou nenávist. Stále se zesilující nenávist. Nenávistnou vírou a svatými muži utvrzovanou nenávist. Jedninou alternativou by bylo vrátit se domů do té strašlivé bídy. Co je mu platné jeho nadřazení z jeho víry.

A dobře cítí, že ho domorodci mají za povl, kterým, jak cítí a vidí, skutečně je. To se nedá vydržet. To se dá napravit jen džihádem.

Pro vymírání není omluva:
Autor: V. Podracký Datum: 10.7.2017 14:59

Je to výraz degradace evropských etnik, psychosomatická i ideová. Výmluvy jsou obvykle, že svět je přelidněný, že nás nahradí roboti a jiné nesmysly. Evropané jsou nositeli výjimečné civilizace, integrovat do evropských etnik se může jen malé množství cizinců jiných kultur. Některé kultury jsou neintegrovatelné. Robotizace nepřinese nic. Investice jsou neúměrně drahé, místo na platy půjdou peníze na splácení investic. Pokud budou zisky, půjdou do jiných zemí. Pokud nebudeme mít děti, zanikneme jako národ a jako civilizace, protože nezvládneme příliv migrantů. Musíme mít také vojáky.

Re: Pro vymírání není omluva:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 10.7.2017 15:37

Dejte mi link, jak někdo podporuje vymírání evropanů s odůvodněním, že svět je přelidněný :o)

Re: Pro vymírání není omluva:
Autor: V. Podracký Datum: 10.7.2017 16:34

Vy jste to nikdy neslyšel? Já mnohokrát. Asi žijeme každý jinde. Nikoliv ovšem podporuje, ale omlouvá.

Otázka vymírání a otázka blahobytu není totéž:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 10.7.2017 13:12

Ano, evropská populace slábne a tento trend zastavit migrací lze. V tom mají němečtí soudruzi asi pravdu. Najděte ale vyjádření nějakého vrcholného politika, který tvrdil, že migranti přinesou blahobyt. Používali pouze fráze typu " Začleníme je do hospodářství země". Což se stalo, protože migračním byznysem protékají miliardy.

Všechno je to jen hra se slovy a blbí novináři se toho chytají a zveřejňují pak jakkoliv chybné prognózy jen aby udrželi ideologickou lajnu, která ani ve skutečnosti neexistuje.

(Podobně vloni působilo "posílení lodí agentury Frontex". Novináři tleskali, lidé se radovali, protože jim hra slov navodila představu, že agentura bude lépe čelit migraci. Ve skutečnosti to znamenalo, že agentura s více loďmi doveze více migrantů.)

Re: Otázka vymírání a otázka blahobytu není totéž:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 10.7.2017 15:40

Čí lajnu drží blbí novináři? Oni jsou nějak závislí na penězích, které se točí v migraci? Ne, ale když je nenávidíte ... :o)

NO:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 10.7.2017 11:55

Já to taky nechápu !!! Jedině nastěhovat Imigranty do blízkosti ,obydlí a rekreačních a společenských prostorů EU elit ! snad jim to dojde.

Re: NO:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 10.7.2017 15:42

S vaší první větou nelze, než souhlasit. Dál je to blbost :o)

Ještě než začnu číst diskusi:
Autor: M. Krátký Datum: 10.7.2017 11:40

můj osobní postoj k "vymírání" je tento : Evropa a její civilizace dosahuje technického pokroku díky zvyšujícímu se stupni automatizace a robotizace, na který potřebuje stále méně a méně pracovních sil - tam, kde dříve pracovalo tisíce dělníků - tam dnes řádí roboti. Přesná čísla neumím předložit - takže konec mé úvahy a jdu si číst - hezký den

Re: Ještě než začnu číst diskusi:
Autor: S. Donát Datum: 10.7.2017 13:34

Souhlasím s Vámi. Není nutné, abychom se množili jako králíci. Jediné, s čím bude problém, je náš průběžný důchodový systém. Ale ten lze změnit, že...

Re: Ještě než začnu číst diskusi:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 10.7.2017 15:43

Vy si dokážete naspořit při úrovni inflace a úrocích? Je to na nobelovku :o)

:)))))))))) :
Autor: J. Kanioková Datum: 10.7.2017 14:19

Re: Ještě než začnu číst diskusi:
Autor: J. Novotný Datum: 10.7.2017 15:57

Tam kde dříve pracovalo tisíce dělníků je dnes potřeba tisíců úředníků a právníků.

Evropa nepotřebuje růst kvantity, :
Autor: K. Křivan Datum: 10.7.2017 10:14

ALE růst KVALITY !

Re: Evropa nepotřebuje růst kvantity, :
Autor: J. Šimek 066 Datum: 10.7.2017 10:46

Co pro to děláte?

Re: Evropa nepotřebuje růst kvantity, :
Autor: K. Křivan Datum: 10.7.2017 11:15

Hodně. Inteligence je dědičná a tak předávám mé IQ dál.

Re: Evropa nepotřebuje růst kvantity, :
Autor: J. Šimek 066 Datum: 10.7.2017 11:27

Jen aby ty děti nederminoval kretén táta...

Re: Evropa nepotřebuje růst kvantity, :
Autor: K. Křivan Datum: 10.7.2017 12:19

Vaše děti myslíte, .... hmmmm, to se může stát. Já mám IQ ne zrovna nejvyšší, ale jsem spokojen. IQ 148 mi stačí.

A co vy ? Račte se pochlubit !

Re: Evropa nepotřebuje růst kvantity, :
Autor: K. Křivan Datum: 10.7.2017 12:24

Neklesejte na mysli, třeba zaskočil soused, ....

Re: Evropa nepotřebuje růst kvantity, :
Autor: J. Šimek 066 Datum: 10.7.2017 14:32

Podle tohohle humoru jste svoje IQ nadsadil o desítky procent :o) Chudáci vaše děti.