21.10.2018 | Svátek má BrigitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Probíhá výměna obyvatelstvaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 101, poslední: 2.7.2017 23:14, přehled diskusí

A bude se to násobit.:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 2.7.2017 23:14

Nějak se nemluví o tom, že jakmile někdo získá trvalý pobyt v zemích EU, tak mu vzniká "lidské právo" na spojení rodiny, tedy to, že se jeho rodiče, žena a děti mohou přistěhovat legálně za ním.

To, že většina "uprchlíků" jsou mladí muži znamená, že za nimi přijedou nevěsty.

Re: Libore, díky za překlad!:
Autor: V. Klepetko Datum: 2.7.2017 20:17

V Africe, v Idii jsem viděl opravdu chudé lidi. 99,9% z těch, co by opravdu potřebovali naši pomoc, nemají na cestu do Evropy peníze!

"Pomáháme" těm nepravým: zdravým, na jejich poměry vzdělaným a silným a finančně zdatnějším. A také bezcharakterním zbabelcům, kteří nechtějí bránit svou zem a prchají před vlastní zodpovědností...

Re: Samá výměna:
Autor: J. Jurax Datum: 2.7.2017 19:18

Nebojte se, moslemíni, co si je tam natahali, jim to brzo zatrhnou. Mírumilovný islám káže homosexuály zabíjet.

Re: to co vidíme:
Autor: J. Jurax Datum: 2.7.2017 18:36

No jo, a když poslechneme ty blbce z brusele ohledně kvót pro moslemínské invazory, i my budeme mít své no go zóny tak do deseti let.

Co myslíte, kde v Praze nebo v Brně by mohly být no go zóny, když se necháme zamuslimit?

Re: Libore, díky za překlad!:
Autor: J. Jurax Datum: 2.7.2017 18:11

"Největším zlem té "výměny obyvatelstva" je to, že z nejhudších oblastní světa takto vykrádáme ty relativně nejschopnější a nejaktivnější lidi."

No nevím, nejschopnější a nejaktivnější ... zeptal bych se schopných čeho, v čem aktivních a jak uplatnitelných v Evropě ... nebo by se stejně platně dalo říct, že vytaháme spodinu, která se u nich doma neuživí a myslí si, že tady si bude žít jak v ráji.

Ostatně jak psáno v článku - kapesné 900 euro na měsíc musí být někde v Eritrei neskutečné bohatství; ostatně i u nás bych tohle kapesné za nicnedělání bral, je to cca 24 000 měsíčně.

Re: Omyl:
Autor: V. Klepetko Datum: 2.7.2017 17:00

Pane Rudolfe, zdravím,

Ad1. Uvidíme. Věřím tomu, že o budoucnosti EU rozhodne právě její nejslabší článek (z ekonomicky významných zemí). Řecko se "zachránit" dá, na záchranu Itálie nemá dnes ekonomickou sílu ani to Německo.

Ad2. Zaznamenal jsem, že Itálie hovoří o uzavření svých přístavů jako o reálné možnosti, takže to asi mimo právní realitu nebude. Pokud se nemýlím, tak POVINNOST přijmout loď s trosečníky má nejbližší od ztroskotání přístav: a kapitán by měl mířit právě tam, a nikoliv na opačnou stranu moře!

Ad3. Souhlasím - "Integrace" migrantů u nás vede k dezintegraci jejich mateřských zemí. A ano, pan Mertl to chápe a ma přehled atd... Což je spíše smutné: evropocentrický egoismus je takto jen zahalen do líbivých humanistických řečí :-((((

Re: Omyl:
Autor: J. Kombercová Datum: 2.7.2017 16:34

...Itálie NE! Francie! Itálie NE! (jeden ze zachráněných a do Itálie zavlečených). :))

Re: Omyl:
Autor: J. Kombercová Datum: 2.7.2017 16:31

...dneska dopoledne byla ve Fokusu pěkná reportáž o tom lovení plaváčků... libyjská pobřežní stráž se tam přetahuje s Frontexem, italskou pobřežní stráží a loďmi "neziskovek"... do toho se zapojují soukromníci s helikoptérami, už i Frontexu se to NELÍBÍ. :))

Re: Omyl:
Autor: J. Kombercová Datum: 2.7.2017 16:28

Všiml jste si, jak po "pozvání" Syřanů do Německa zesílil proud utečenců z různých zemí, všichni se ovšem vydávali za Syřany. I ti Balkánci. Než se ta balkánská cesta zavřela (sama se nezavřela a kdo ji zavřel?).

Všiml jste si, když se do lovení plaváčků zapojili Lékaři bez hranic, neziskovky z různých evropských zemí (Německa), tak jejich počet stoupá v současné době jak jen to dovolují možnosti pašeráků? Teď je budou cpát do těch gumových lodí pod tlakem, vsaďte se... než Itálie zavře přístavy (zavře?).

Je tady zásadní rozdíl, pokud by Hitler pouze zakázal:
Autor: P. Vaňura Datum: 2.7.2017 15:50

přistěhování Židů do Německa, nikdo by mu to tak moc nevytýkal. Jenže on se rozhodl Židy, kteří na jím ovládaném území už žili, vyvraždit.

Každý stát si může sám rozhodovat, koho vůbec na své území PUSTÍ, natož aby mu dával občanství a živil ho.

Mimochodem, ve filmu Ivan Hrozný car říká "Hlavně královně (Ažbětě první) nezapomeňte říci, že car Ivan je jediný panovník celé Rusi. Koho si oblíbí, tomu poskytne výhody. Koho nechce, toho do své země ani nepustí."

Re: Omyl:
Autor: M. Prokop Datum: 2.7.2017 15:33

1. A rozhodovat budou množící se kozomrdi.

2. Pak ovšem ty země časem přestanou být vyspělé i demokratické.

3. Když to svět neumí, je nejlepší nechat ty elity i "elity" kde jsou a sem je pouštět jen velice výběrově.

Pan Mertl je Hujer.

Re: Šestnáct let :
Autor: M. Prokop Datum: 2.7.2017 15:29

Zajímavý, někdo napíše 3,14čovinu a kolik blbů se toho chytí ....

Re: Za měsíční příjem ve výši 900 eur :
Autor: M. Prokop Datum: 2.7.2017 15:28

Přeplavat není třeba, stačí se v Merkelstánu přihlásit. Viz ten důstojník Bundeswehru, ani arabsky neuměl a zaregistrovali ho.

Omyl:
Autor: P. Rudolf Datum: 2.7.2017 14:47

Ad.1/ O budoucnosti Evropy se bude rozhodovat v Německu, Francii, eventuálně Velké Británii ( pokud se probere z toho utopického snu o nezávislosti na kontinentu). Jistý vliv na ni může můžou mít USA a rusko. Itálie může rozhodnout maximálně to, jestli se připojí k rychleji rostoucí Evropě, nebo zůstane stát stranou. Stejně jako my. Italové mají ovšem tu výhodu, že je Západ, z hlediska přílivu migrantů, potřebuje a proto ji nenechá padnout.

Ad.2/ Mimo právní realitu. Žádná vyspělá demokratická zeimě neodmítne pomoc "trosečníkům". Kdo nedá dohromady peníze na pašeráky lidí necestuje do Evropy.

Ad.3/ Odchod elit ze zemí třetího světa je pro ně katastrofou (jako to bylo pro nás 50 let v minulém století, z čehož jsme se dodnes nevymotali). Pokud se ovšem v těch zemích podaří vytvořit podmínky pro normální, bezpečný a ekonomicky zajímavý život, elity se vrátí a budou mít nenahraditelné zkušenosti. Svět to ví, ale realizovat to zatím neumí.

Pan Mertl má přehled a tak situaci vesměs popisuje naprosto brilantně.

Re: Libore, díky za překlad!:
Autor: V. Klepetko Datum: 2.7.2017 14:32

Když vám z Eritreje uteče za lepším životem do Německa jeden ze tří posledních zubařů, tak pašeráci a prodejci nafukovacích člunů zbohatnou, "vítači" budou mít dobrý morální pocit, nějaká neziskovka se napakuje na jeho "integraci", ale dětem v Eritrei uhnijou zuby, a švagr toho zubaře se navíc utopí v moři.

K pochopení toho, že celý systém, který to umožňuje, je zločinný, nepotřebujete žádné vzdělání :-))) A ani si nemuséte pěstovat žádné negativní emoce vůči těm "připrchlíkům". Jsou stejnou obětí toho mafiózního systému, jako my...

Re: Šestnáct let :
Autor: J. Jurax Datum: 2.7.2017 14:16

Ehm - v severní Africe vedly USA válku naposled v letech 1942 - 1943.

Mohl byste upřesnit, kde v současnosti již po šestnácte let podle Vás vedou v Severní Africe USA válku?

Za měsíční příjem ve výši 900 eur :
Autor: J. Jurax Datum: 2.7.2017 14:12

tedy cca 24 000 Kč bezpracného příjmu (kapesného, psáno v článku, ubytování se hradí zvlášť) bych si jako tuzemský důchodce to Středozemní moře možná přeplavat taky lajsnul.

Pak se nedivme, že se připrchlíci táhnou do Evropy jak vosy na med.

Re: Libore, díky za překlad!:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 2.7.2017 14:01

Vysvětlil jste to logicky vdělaným způsobem, který pochopí vdělaní lidé. Bůh ale působí skrze pocity většiny lidí bez potřeby vdělání. A ty pocity nemusí být jen lidsky dobré ( humanismus a solidarita), ale i lidsky špatné ( pravý opak), nastolují jakousi přměřenou míru. Přespříliš čehokoliv, tedy i "dobra" už není pro celek dobré....

Šestnáct let :
Autor: B. Hamal Datum: 2.7.2017 13:54

vedou Spojené státy války na Středním východě a v Severní Africe. Zpúsobují tak obrovské oběti na lidských životech a zabřemeňují spoustou válečných uprchlíků Evropu. Evropské země s nimi v tom na různé úrovni kolaborují. Tato míra kolaborace by měla být kritériem pro stanovení "uprchlických kvót", aby onen průběh výměny evropského obyvatelstva měl nějaký řád a logiku.

Re: Libore, díky za překlad!:
Autor: R. Szewczyk Datum: 2.7.2017 13:44

ešče fajne je totok -------https://www.youtube.com/watch?v=mtMYDJvjHro-------všimněte si těch aut, bo taková v Praze nejezdí, tedy tak nová

Re: "Bolí paranoia?":
Autor: V. Čermák 376 Datum: 2.7.2017 13:44

Pro Brňáky přímo Guma...

Re: Libore, díky za překlad!:
Autor: R. Szewczyk Datum: 2.7.2017 13:37

číli chudáci vodsaď ---https://www.youtube.com/watch?v=Nb9ZjJ2Omtk---nebo z jiné africké díry----https://www.youtube.com/watch?v=Qbv8nP6Ckqs--se stěhují do tady evropské ho ráje https://www.youtube.com/watch?v=WqARIYeo4RY-----nebo do https://video.aktualne.cz/objektivem-jana-sibika/des-a-hruza-v-nejvetsim-romskem-ghette-v-evrope/r~f91e89ba86f911e5bd0a002590604f2e/?redirected=1498995342----pro ty . kterým internet maj zaplaceny po Dunaj

Libore, díky za překlad!:
Autor: V. Klepetko Datum: 2.7.2017 12:39

Myslím si tři věci:

1/ Právě v Itálii se bude rozhodovat o budoucnosti Evropy: velká krize tam nastane dříve, než "výměna obyvatelstva" nějak významně pokročí. Ekonomicky i politicky je to neslabší článek EU z těch významnějších hráčů. Věřím tomu, že tato krize zboří Babylonskou věž totalitního federalistického evropského integračního modelu a umožní návrat k "evropské konfederaci" z doby před Lisabonem. S dobře zajištěnou vnější hranicí, která nebude znamenat uzavřenost! Naopak, umožní nám poskytovat pomoc těm, kdo nemá peníze pro pašeráky lidí!

2/ "Výměna obyvatelstva" není možná bez předchozí rezignace původního obyvatelstva na skutečné EVROPSKÉ HODNOTY. Sami sebe uhájíme nikoliv nenávistí k cizímu, ale jen láskou k tomu svému - českému, evropskému i všemu přirozeně lidskému! Ve jménu této lásky žádám OKAMŽITÉ UZAVŘENÍ italských přístavů pro klienty mezinárodní migrační mafie!

3/ Největším zlem té "výměny obyvatelstva" je to, že z nejhudších oblastní světa takto vykrádáme ty relativně nejschopnější a nejaktivnější lidi. Zjednodušeně řečeno * dříve "koloniální mocnosti" kradli v koloniích materiální zdoje, nyní vykrádají pracovní sílu, bez které se místní komunity zhroutí. Každý emigrant - doktor z Eritrei znamená blaho pro německé důchodce, ale smrt pro stovky eritrejských dětí, kteří umřou bez zdravotní péče! Je obludné, že například pan Mertl ve svých úvahách na toto vůbec nemyslí! Budeme i nadále ve jmému solidarity a humanismu šířit ve světě smrt a zmar, a současně ničit svůj vlastní domov?

Re: Jo bratři Talijáni,:
Autor: M. Prokop Datum: 2.7.2017 11:51

Souhlasím, ale někteří sousedé jsou alergičtí na to, když jim dělá pořádek někdo jiný.

Nemoohla by se mafie zasloužit o vlast :
Autor: K. Křivan Datum: 2.7.2017 11:32

a začít likvidovat vetřelce ? Když je ve vesnici 10% snadno rozeznatelných nepřátelských invazorů, pak je to jednoduché.

Re: "Bolí paranoia?":
Autor: P. Han Datum: 2.7.2017 10:50

Tuším, že sám jste byl mezi těmi gumujícími.

Re: Samá výměna:
Autor: R. Neveselý Datum: 2.7.2017 10:15

Podle čeho usuzujete, podle vašeho chorého myšlení?

Re: "Bolí paranoia?":
Autor: P. Rudolf Datum: 2.7.2017 10:09

Napsal jste to naprosto přesně. Těmhle, po desetiletí bolševickou propagandou vygumovaným mozkům to však nevysvětlíte.

Re: Toto je ideální článek:
Autor: Z. Lapil Datum: 2.7.2017 9:59

Přinejmenším Češi nejezdí do Itálie a nežádají tam o ubytování a stravu v ceně nekolikanásobně vyšší, než si doma vydělají.

Re: "Černý dělat nebudou.":
Autor: Z. Lapil Datum: 2.7.2017 9:56

Myslíte, že je to odhad nemístně optimistický?